Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Látom neked is párásodik a ködös belürről. ENyém is de sztem azért mert a gyári csatikra nem tudtam rátolni a sarut (becsúszott a házba) és vezeték a dugó mellett megy be :D

Igen, jól látod. De csak a bal oldali. Már nézegettem, hogy mi a különbség a kettő között, de nem találtam. :icon1: Ezen minden rajta van, mégis párásodik a rohadék, bár nagyon ritkán használom.

Jól néz ki belülről is! Hogyan sikerült megoldani a ledezést? Nálad is meg van már a sárga fényvezető?

Köszi. Pár óra olvasgatás és pár saját ötlet, majd ledek és led szalagok megrendelése, majd beforrasztása. Röviden ennyi. :D Most nem tudom mire gondolsz pontosan. Van benne fényvezető az teljesen áttetsző, de a számlap hátulján van sárgás bevonat, de ez a zöld fényt biztosan nem befolyásolta. :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Látom neked is párásodik a ködös belürről. ENyém is de sztem azért mert a gyári csatikra nem tudtam rátolni a sarut (becsúszott a házba) és vezeték a dugó mellett megy be :D

Igen, jól látod. De csak a bal oldali. Már nézegettem, hogy mi a különbség a kettő között, de nem találtam. :icon1: Ezen minden rajta van, mégis párásodik a rohadék, bár nagyon ritkán használom.

Nálam is mindkét ködös párásodik, úgylátszik ez ilyen.... :)

Milyen ködlámpátok van? Nekem TYC. Mind a kettő párásodott miután elég nagy vízen kellett átmennem. Levettem a kupakot hogy megnézzem miért és kifolyt vagy 3dl víz belőle, jól kiszáírottam, vagy 2-3 hétig kupak nélkül használtam, persze ezt nyáron jó időben és azóta nem párásodik.

Első körben szerintem próbáljátok meg ti is kiszárítani, az égőnek amúgy sem tesz jót a pára.

Amúgy nálam meg gyári dugók vannak rajta mert vettem bontottan.

Link to comment
Megosztás:

Milyen ködlámpátok van? Nekem TYC. Mind a kettő párásodott miután elég nagy vízen kellett átmennem. Levettem a kupakot hogy megnézzem miért és kifolyt vagy 3dl víz belőle, jól kiszáírottam, vagy 2-3 hétig kupak nélkül használtam, persze ezt nyáron jó időben és azóta nem párásodik.

Első körben szerintem próbáljátok meg ti is kiszárítani, az égőnek amúgy sem tesz jót a pára.

Amúgy nálam meg gyári dugók vannak rajta mert vettem bontottan.

Gyártó: Depo, Made in Taiwan, Normál minőség, 1 év garancia

Cikkszám: 442-2006L-UE

Gyári számok: 6710010

Nekem csak a jobb, mert azon nem tudtam rácsatlakozni rendesen és a kupak mellett vittem be a vezetéket, csatit meg telenyomtam olvadós pisztollyal. másik oldal is hasonló:saru és olvadóssal telenyomtam.Megmozgattam, jobban rátoltam a kupakot és azóta semmi, na majd ha jobb idő lesz leveszem én is. Meg ha világítasz vele akkor hamar kiszárad mert melegíti az égő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Opel Astra H benzin 1.4 enjoy gépem van és elég gyatrán töröl az ablaktörlő!kérdésem az lenne ,hogy lehet-e csak a gumikat cserélni rajta vagy kompletten a kart lehet csak? ha tudnátok oldalt ahol olcson vanak fent törlök azt megköszönném ! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Opel Astra H benzin 1.4 enjoy gépem van és elég gyatrán töröl az ablaktörlő!kérdésem az lenne ,hogy lehet-e csak a gumikat cserélni rajta vagy kompletten a kart lehet csak? ha tudnátok oldalt ahol olcson vanak fent törlök azt megköszönném ! :)

A kar az már az ablaktörlő szerkezet része, arre szereljük az ablaktörlő lapátot.

Ablaktörlő lapátok itt vannak:

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350114-ablaktorlo-lapat/?kereso_modell=48&kereso_marka=Opel

De szerintem te nem erre gondolsz, hanem magán a lapáton cserélnél gumit...

Elvileg arra is van lehetőség.

Én már egyszer próbáltam, többet nem kínlódnék vele.

Vannak vállalható áron lapátok...

Van aki viszont sikeresen csinálta/csinálja itt a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de így ez csak a saját onedrive-ba visz, próbáld meg megosztani a képet és úgy belinkelni, ha nem megy, szólj és küldök pü.-ben email címet.

Szia!

Küld már el akkor mert a megosztásra mentem és csak így rakta fel.

Köszi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hétvégenként azért próbálkozom, de elég kevés sikerrel. Főleg ha hatnapos a hét...

Most vasárnap éjjel direkt fent voltam, hogy ne essek ki a ritmusból a hatnapos hét után :D :D :D

De igy is inkább éjjel mint délután...

Amúgy ha a Jóisten azt akarta volna, hogy éjjel dolgozzunk akkor sötétben világítana a szemünk :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

6 napig állt a garázsba az autó , persze mikor mentem érte nem indult.1.5 éve vettem egy bosch akkumulátort.

Kitoltam a garázs elé , jött a segítség "bikázás"...

Ahogy a srác rárakta az aksimra a két csipeszt már a riasztó csippant is és első pöcre indultam is.

Azóta semmi gond , pöcre indul.

De 3 nap után észrevettem mikor először le akartam engedni az ablakot , hogy csak úgy megy le/fel ha folyamatosan nyomom a gombot. Na ez mitől lehet? a bikázás után dátum/órát újra kellett állítani.

Lehet , hogy le kellene vennem az aksiról a két sarut ,aztán újra visszatenni?

Vagy el kell vinnem hibakód olvasásra,?

Várom a válaszokat,ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

Most vasárnap éjjel direkt fent voltam, hogy ne essek ki a ritmusból a hatnapos hét után :D :D :D

De igy is inkább éjjel mint délután...

Amúgy ha a Jóisten azt akarta volna, hogy éjjel dolgozzunk akkor sötétben világítana a szemünk :)

Én is nyomtam egy pár évig a nagybanin éjjel a melót.Nem jó a fordított élet:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

6 napig állt a garázsba az autó , persze mikor mentem érte nem indult.1.5 éve vettem egy bosch akkumulátort.

Kitoltam a garázs elé , jött a segítség "bikázás"...

Ahogy a srác rárakta az aksimra a két csipeszt már a riasztó csippant is és első pöcre indultam is.

Azóta semmi gond , pöcre indul.

De 3 nap után észrevettem mikor először le akartam engedni az ablakot , hogy csak úgy megy le/fel ha folyamatosan nyomom a gombot. Na ez mitől lehet? a bikázás után dátum/órát újra kellett állítani.

Lehet , hogy le kellene vennem az aksiról a két sarut ,aztán újra visszatenni?

Vagy el kell vinnem hibakód olvasásra,?

Várom a válaszokat,ötleteket.

Szia,

lehet valami szívja az aksidat és azért merült le. Töltsed fel kb 10-12 óra töltőn, majd szereld vissza és 2-3 nap állás után mérj rá mennyi van benne. Ha merül akkor valami leszívja és jöhet a móka a keresés hogy mi. Itt akkor elég sokat kell méregetni de nem lehetetlen megkeresni a hibát. Az is lehet hogy cellazárlatos lett bár akkor üzem közben szokott megdögleni egyik indításról a másikra és akkor melegszik is az akku rendesen.

Az ablakot újra kell tanítani ilyenkor mint ahogy az órát is beállítani.

Amikor fel vagy lehúzod az ablakot kb 5 mp-ig még tartsd nyomva a gombot. Hallasz egy halk kattanást akkor megjegyezte a végállást. Utána menni fog automatán az ablak. De a lenti és a fenti állásnál is meg kell csinálni, illetve mindegyik ablaknál ami elektromos külön-külön.

Link to comment
Megosztás:

Tavaly decemberben írtam egy levelet a TotalCar-nak, mára jött rá válasz :icon1: várom már a cikket, cikkeket.

Kedves László,
hamarosan jön a cikk, először gázolajokkal.
Üdvözlettel:
pt
>>>>>
Üdvözlettel:
Papp Tibor

2014. december 28. 19:06
Tisztelt TotalCar!

Érdeklődnék hogy egy tesztet nem e lenne kedvük csinálni? Egy külföldi oldalon láttam, találtam egy vidót amin az adott ország kútjaon kapható üzemanyagok oktánszámát mérték meg. Az eredmény nem túl biztató volt. Sok 95-ös benzin meg sem közelítette a megadott oktánszámot, 93-91-89-87 és így szépen ment lefelé.
Esetleg egy ilyen tesztet nem lenne kedvük csinálni Magyarországon is? Agip, MOL, OMV, Shell, LukOil és egyéb ismert kutakkal?
Nagyon sok kutat kipróbáltam már, és bizony van 95 és 95-ös üzemanyag között különbség, nem is kevés.
Válaszukat előre is köszönöm, és Kellemes Ünnepeket kívánok Önöknek!

Módosítva : kobraCode
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

6 napig állt a garázsba az autó , persze mikor mentem érte nem indult.1.5 éve vettem egy bosch akkumulátort.

Kitoltam a garázs elé , jött a segítség "bikázás"...

Ahogy a srác rárakta az aksimra a két csipeszt már a riasztó csippant is és első pöcre indultam is.

Azóta semmi gond , pöcre indul.

De 3 nap után észrevettem mikor először le akartam engedni az ablakot , hogy csak úgy megy le/fel ha folyamatosan nyomom a gombot. Na ez mitől lehet? a bikázás után dátum/órát újra kellett állítani.

Lehet , hogy le kellene vennem az aksiról a két sarut ,aztán újra visszatenni?

Vagy el kell vinnem hibakód olvasásra,?

Várom a válaszokat,ötleteket.

Az ablakokat újra kell tanítani. Ha leveszed az akkut elfelejti ahogy a dátumot is. Felhúzod az ablakot elengeded utána nyomva tartod 4-6 másodpercig (ha fülelsz hallasz egy kattanást akkor jó) és újra fog menni az automatika. Nem mindig felejti el van, nálam volt h csak az egyik oldalt volt h mindkettőt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.