Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Engem is utolért ez a tükör lifegés:) Egy ideje már remegett.Vasárnap meghajtottam a pályán a kocsit,azt hittem elrepül a tükörlap.Tegnap visszaragasztottam 2 oldalas ragasztó szalaggal.Találkoztam is egy fórumtárssal az M31-en villogtattunk is egymásnak.Kék caravan volt az egyik oldalon világoszöld tükörborítással.Hátsó szélvédőn volt egy opelfórum matrica.Innen ismertem meg:)

én minden évben veszek egy tubus olcsó pillanat ragasztót ée visszaragasztom a tükörlapot a helyére, 4-5 éve bejön. ehhez értek :omg:

Link to comment
Megosztás:

Már 4*5 x a 9 év alatt magasnyomású mosóval, majd levegővel lefúvatva. Soha nem volt baja. Csak "szakemberrel " kell csináltatni, aki tudja hol szabad veretni. Ja és hideg blokk. Autonepperek profik benne????

Kérdés: ti mosattátok már le a motort? Kicsit parázok tőle, hogy nehogy valami gondot okozzon, de elég retkes szegény, szeretném "kifényesíteni". A Prosis autómosónak van egy olyan szolgáltatása, hogy motortisztítás száraz gőzzel: "A csatlakozóknál, lemezidomoknál és a műanyag felületeken lerakódott szennyeződéseket anélkül tisztítjuk gőzzel és ápoljuk, hogy beáztatnánk a motorblokkot."

Ez egész jó megoldásnak tűnik, próbálta már valaki esetleg? Az sem érdekel, ha nem lesz olyan, mintha hagyományos módszerrel esnének neki, de talán a száraz gőz nem okoz gondot.

Link to comment
Megosztás:

Uraim! Fűtés-probléma X16SZR motorkódú Astrámon. 84 fok fölé sosem viszi a termosztát, de dugóban bekapcsol a ventillátor, tehát fel tud melegedni, ha nagyon akar, de normál állapotban ez a max. Persze téen csak langyos levegőt hajlandó befújni... szóval fagyás van! Cseréltem termosztátot, de normál, zárt állapotban volt, gyári Wahlert tettem bele, újat, de ezzel is ugyanez van... :( Mi lehet a bibi? Az autó egyébként jól működik, csak nagyon lassú és városban kb 20 (!) liter eszik. Kint 12 körül. (Lambda szonda haldoklik?)

Link to comment
Megosztás:

Uraim! Fűtés-probléma X16SZR motorkódú Astrámon. 84 fok fölé sosem viszi a termosztát, de dugóban bekapcsol a ventillátor, tehát fel tud melegedni, ha nagyon akar, de normál állapotban ez a max. Persze téen csak langyos levegőt hajlandó befújni... szóval fagyás van! Cseréltem termosztátot, de normál, zárt állapotban volt, gyári Wahlert tettem bele, újat, de ezzel is ugyanez van... :( Mi lehet a bibi? Az autó egyébként jól működik, csak nagyon lassú és városban kb 20 (!) liter eszik. Kint 12 körül. (Lambda szonda haldoklik?)

Hulye kerdes, de van benne eleg.fagyallo? A futes megy el elosszor ha alacsony a szint. Bar gondolom termosz cserelnel cserelted... nem lehet h. A futes radiatora eltomodott? Nekem az x16xel 1.6 se sokkal melegebb, csak dugoban erem el a 90et. Viszont az enyem nem zabal ennyit...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Uraim! Fűtés-probléma X16SZR motorkódú Astrámon. 84 fok fölé sosem viszi a termosztát, de dugóban bekapcsol a ventillátor, tehát fel tud melegedni, ha nagyon akar, de normál állapotban ez a max. Persze téen csak langyos levegőt hajlandó befújni... szóval fagyás van! Cseréltem termosztátot, de normál, zárt állapotban volt, gyári Wahlert tettem bele, újat, de ezzel is ugyanez van... :( Mi lehet a bibi? Az autó egyébként jól működik, csak nagyon lassú és városban kb 20 (!) liter eszik. Kint 12 körül. (Lambda szonda haldoklik?)

Ugyan én nem vagyok úr szóval biztosan nem nekem címezted a kérdést, de mivel rendelkezem némi rálátással a problémára, megpróbálok ötletelni. Ok, tehát a termosztát mint ötlet nem vált be. Bennem felmerült hogy esetleg pontatlan a vízhőfokmérőd és valójában melegebb az a hűtőfolyadék mint 84°C (ezt ki tudnám deríteni Op-Com-mal), de valami mégiscsak lehet ha nincs fűtés és sokat fogyaszt. Viszont a probléma több összetevős szerintem, mert a lambda ugyan tehet a viszonylag nagy fogyasztásról, de annak nincs köze a hűtőfolyadék hőfokához. Az egyetlen ami eszembe jut így hirtelen (nem tudom néztétek-e már) az a motorhőfok-érzékelő, ugye ez küldi az adatot a motorvezérlőnek (és közvetve a műszerfalnak) arról hogy hány fokos a víz. Ha hidegnek érzékeli (lásd nálad a mutatott érték), akkor a motorvezérlő automatikusan elkezd dúsítani, ez tehát magyarázat lehet a 3 tünetből kettőre: az alacsony vízhőfokra és a magas fogyasztásra. Viszont ez még nem indokolja azt hogy ne legyen fűtésed, tehát tuti lesz ott még valami... esetleg még a hűtőfolyadék is kevés ahogy felettem írták...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ugyan én nem vagyok úr szóval biztosan nem nekem címezted a kérdést, de mivel rendelkezem némi rálátással a problémára, megpróbálok ötletelni. Ok, tehát a termosztát mint ötlet nem vált be. Bennem felmerült hogy esetleg pontatlan a vízhőfokmérőd és valójában melegebb az a hűtőfolyadék mint 84°C (ezt ki tudnám deríteni Op-Com-mal), de valami mégiscsak lehet ha nincs fűtés és sokat fogyaszt. Viszont a probléma több összetevős szerintem, mert a lambda ugyan tehet a viszonylag nagy fogyasztásról, de annak nincs köze a hűtőfolyadék hőfokához. Az egyetlen ami eszembe jut így hirtelen (nem tudom néztétek-e már) az a motorhőfok-érzékelő, ugye ez küldi az adatot a motorvezérlőnek (és közvetve a műszerfalnak) arról hogy hány fokos a víz. Ha hidegnek érzékeli (lásd nálad a mutatott érték), akkor a motorvezérlő automatikusan elkezd dúsítani, ez tehát magyarázat lehet a 3 tünetből kettőre: az alacsony vízhőfokra és a magas fogyasztásra. Viszont ez még nem indokolja azt hogy ne legyen fűtésed, tehát tuti lesz ott még valami... esetleg még a hűtőfolyadék is kevés ahogy felettem írták...

ha a hofokmero akkor az alap jarat is magas lesz nem ? Nekem 800 korul van, amikor a szivato aktiv max 1500, de akkor mar komolyan gondolja. A lambda-t meg lehet probalni, ha lehuzod a motor beall egy gyari dusitasra, ugy nekem kb. 1 literrel evett tobbet. De mikor nekem bexart a lambda akkor mas tuneteket produkalt, neha rangatott es gyakran sargalott a muszerfal...

Link to comment
Megosztás:

Alapjárat nekem normális, bár ingadozik, kellene cserélnem alapjárati motort, de nem vészes, minimális az ingadozás.... ha a klíma rajta van, akkor jobban "dobálja" magát. Amúgy 800 (klímával 900). Check engine sárgát még sosem dobott,rángatás nincs :( rejtélyes! Mondjuk elég nagy "szelephangja van" a járó morotnak, dehát ez már nem mai darab :) idén 16 éves :)

Link to comment
Megosztás:

Alapjárat nekem normális, bár ingadozik, kellene cserélnem alapjárati motort, de nem vészes, minimális az ingadozás.... ha a klíma rajta van, akkor jobban "dobálja" magát. Amúgy 800 (klímával 900). Check engine sárgát még sosem dobott,rángatás nincs :( rejtélyes! Mondjuk elég nagy "szelephangja van" a járó morotnak, dehát ez már nem mai darab :) idén 16 éves :)

Hehe, szinten zenesz, iden 16 a jargany. Az IAC-ot eleg megpucolni szerintem. En kb. fel eve szedtem le a pillango szelep hazat, pucoltam belole IAC-ot, meg magat a hazat is meg EGR-t is. Ugyan nem ez volt a baja, de utana jobban erezte magat. Nalam a gyujto trafo okozott gondokat, de akkor mas volt a jelenseg, autopalyan nagyobb temponal gyorsitas kozben rangatott es erotlenne valt... nah, elkalandoztam. :) Meg valami, IAC-ot ha kihuzod a helyerol, mikor raadod a gyujtast megjaratja a ECU, igy megfigyelheted, hogy konnyen jar-e es hogy mennyit mozog. Nem emlekszem a szamokra, de megvan adva, hogy mennyit kell mozduljon a ket allasa kozott. Az lehet, hogy ha nem zar rendesen mar, vagy akad, akkor tobb levegot sziv a gep es tobbet zabal. Neked legtomegmeros a gep vagy MAP-os ? Meg az lehet, hogy valahol fals levegot sziv, vagy lyukas a kipufugod, leomlod es a lambda meri, hogy sok a levego ezert tul dusit az ECU.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Srácok!

Súgjatok nekem kicsit legyetek szívesek. 1998-as X12Xe Motorkódú G Astra Caravánt vettem. 149000km van benne. Elvittem, hogy megnézessem van hiba az ECU-ban vagy nincs azonban az ECU-val nem volt az OBD2-nek kommunikációja.

Mindez onnan jött, hogy gázadás elején torpan nem húz csak nagyobb gázadásra (finom gázadásnál érezhető fulladás majd ahogy több gázt adok meglendül).

Mi tévő legyek?

Köszi az ötleteket előre is.

Módosítva : Palcsa
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Srácok!

Súgjatok nekem kicsit legyetek szívesek. 1998-as X12Xe Motorkódú Astra Caravánt vettem. 149000km van benne. Elvittem, hogy megnézessem van hiba az ECU-ban vagy nincs azonban az ECU-val nem volt az OBD2-nek kommunikációja.

Mindez onnan jött, hogy gázadás elején torpan nem húz csak nagyobb gázadásra (finom gázadásnál érezhető fulladás majd ahogy több gázt adok meglendül).

Mi tévő legyek?

Köszi az ötleteket előre is.

Az X-es motorok még nem OBDII-esek!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Alapjárat nekem normális, bár ingadozik, kellene cserélnem alapjárati motort, de nem vészes, minimális az ingadozás.... ha a klíma rajta van, akkor jobban "dobálja" magát. Amúgy 800 (klímával 900). Check engine sárgát még sosem dobott,rángatás nincs :( rejtélyes! Mondjuk elég nagy "szelephangja van" a járó morotnak, dehát ez már nem mai darab :) idén 16 éves :)

Nem biztos,hogy az alapjárati motor a hibás!Kipufogó ilyenkor puffogó hangot ad vagy csendben van?

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg kivillogtatni a hibakódot.... (Google-ban még videót is találsz hogy hogyan.

Már próbáltam de villáskulcsos kontroll lámpa nem világít a műszerfalon akkor sem ha gyújtásra teszem.

A sárga motor ellenőrző lámpa meg nem csinál semmit, folyamatosan világít míg be nem indítom a motort. Természetesen az 5-ös és 6-os lábat rövidre zártam ahogy az le volt írva mi több le is volt fotózva.

Szóval megállt a történet.

Megpróbálok megnézetni egy Op-COM-al talán az jó lesz csak hát az nem Bluetooth és nem Wifi csak sima usb.

Link to comment
Megosztás:

Már próbáltam de villáskulcsos kontroll lámpa nem világít a műszerfalon akkor sem ha gyújtásra teszem.

A sárga motor ellenőrző lámpa meg nem csinál semmit, folyamatosan világít míg be nem indítom a motort. Természetesen az 5-ös és 6-os lábat rövidre zártam ahogy az le volt írva mi több le is volt fotózva.

Szóval megállt a történet.

Megpróbálok megnézetni egy Op-COM-al talán az jó lesz csak hát az nem Bluetooth és nem Wifi csak sima usb.

Először derítsd ki, hogy miért nem világít a kulcsos lámpa! Utána ki tudod villogtatni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már próbáltam de villáskulcsos kontroll lámpa nem világít a műszerfalon akkor sem ha gyújtásra teszem.

A sárga motor ellenőrző lámpa meg nem csinál semmit, folyamatosan világít míg be nem indítom a motort. Természetesen az 5-ös és 6-os lábat rövidre zártam ahogy az le volt írva mi több le is volt fotózva.

Szóval megállt a történet.

Megpróbálok megnézetni egy Op-COM-al talán az jó lesz csak hát az nem Bluetooth és nem Wifi csak sima usb.

Kereskedésből vetted az autót? Nem lehetséges hogy a kulcsos lámpát kikötötték? Némelyek képesek rá... A diagnosztikánál mondjuk szerintem nincs szerepe, a check enginenek kéne villognia.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kereskedésből vetted az autót? Nem lehetséges hogy a kulcsos lámpát kikötötték? Némelyek képesek rá... A diagnosztikánál mondjuk szerintem nincs szerepe, a check enginenek kéne villognia.

Igen, kereskedésből van.

Ezek szerint végig kell molyolni. :/ Szép.

Ötlet, hol köthették szét mielőtt darabjaira szedem a verdát?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.