Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

sziasztok.Tudnátok segíteni abban, hogy a gyári alkatrészek számait, honnan tudom letölteni vagy megnézni?Mert 1-2 webshop-on írják ugyan a gyári számot de tutira mennék hogy az enyémhez megy e!http://olajshop.hu/opel-astra-g-elso-fektarcsa-430-1482-20 és ez http://olajshop.hu/opel-astra-g-elso-fekbetet-keszlet-23063-173-1 .

Ha nincs számítógépre telepíthető EPC-d, akkor az alábbiak lehetnek segítségedre:

Az egyik lehetőség ez. A jobb felső sarokban tudsz nyelvet választani ha akarsz. (Egy kis nyelvtudás nem árt!) Kiválasztod a járműtípust, majd megjelennek az alkatrészcsoportok.

Bal oldalt alul ha akarod, beírod az alvázszámot, akkor elvileg célzottan keres a rendszer, tehát csak azokat a találatokat hozza fel a amik a kocsidhoz jók. Érdemes mindkét módon (VIN-nel vagy anélkül is keresni)

Bal oldalt felül írhatod be a GM (alkatrész) vagy KAT (katalógus) számokat. A megjelenő találatokra kattintva megjelenik az alkatrészlista és egy kép is. A kép alján van egy betű-számkód is.

A másik lehetőség ez. Igaz már nem friss. Ehhez fel kellene tenni a saját gépre egy képi telepítőfájlt, hogy teljes méretben látható legyenek a robbantott ábrák, de ez a telepítőfájl már rég nem elérhető! Viszont ezek sarkában is jól olvasható betű-számkód.

Itt kiválasztod a T98-as járműkódot és már meg is jelennek az alkatrészcsoportok. Mindegyik előtt a képek kódjának betű része. Az alkatrészcsoportok valamely elemére kattintva megjelenik az elem "kibontva" szöveges formában. Ha bejelölöd a "képek" pontot akkor képet is tesz hozzá a rendszer.

Ha itt fent a "Gyorsbill. v. keres." mezőbe beírod a GM (Alkatrész) számot akkor egy találati listában hozza a cikkszámokat és a "Csomag" oszlopban ott van a betű-számkód is.

A kettőt akár lehet is kombinálva használni mert mindkettőnél - miután kiválasztottad a jármű típusát - az alkatrészcsoportok jönnek fel csak az egyik helyen angolul a másik helyen magyarul. A sorrend teljesen ugyanaz!!

Kicsit talán bonyolultnak tűnik, de szépen ki lehet deríteni a szükséges cikkszámokat.

A fékbetétek esetén ez a te oldalad. A 11-es elem az.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem irtam meg forumra de végképp elkeseredtem. Talán kapok választ a kérdésemre bajomra. Van nekünk egy 2003-as 1.6 16 szelepes G Astránk. Az autó ha bemelegszik akkor gyorsításnál rángat és ha megállok pl. lámpa kereszteződés akkor leesik az alapjárat 500 alá és majdnem leáll. Ezt megcsinálja 3x 4x utána meg minden jó. Vissza áll a fordulat 750-re. De a kigyorsításnál ugyan úgy berángat. Ez igy van egy hónapja. Azóta viszem szerelőtől szerelőhöz. Az lenne a kérdésem hogy valaki nem talalkozott ilyen problemával? Vagy nem tud tanácsot adni nekem? Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem irtam meg forumra de végképp elkeseredtem. Talán kapok választ a kérdésemre bajomra. Van nekünk egy 2003-as 1.6 16 szelepes G Astránk. Az autó ha bemelegszik akkor gyorsításnál rángat és ha megállok pl. lámpa kereszteződés akkor leesik az alapjárat 500 alá és majdnem leáll. Ezt megcsinálja 3x 4x utána meg minden jó. Vissza áll a fordulat 750-re. De a kigyorsításnál ugyan úgy berángat. Ez igy van egy hónapja. Azóta viszem szerelőtől szerelőhöz. Az lenne a kérdésem hogy valaki nem talalkozott ilyen problemával? Vagy nem tud tanácsot adni nekem? Válaszotokat előre is köszönöm.

Hello,

nekem ugyan ez volt 99'-es G astra 1.6, motor kod X16XEL, gyujo trafo sor csere megoldotta !

Masik hasonlo hibakat generalt, a lambda szonda, de azt csak jo minosegre erdemes cserelni, nekem az elso noname, csak 1 honapot birt aztan megint "xar" volt.

Ezeket neztek / csereltek mar ? En meg kipucoltam az EGR-t es az IAC-ot is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem irtam meg forumra de végképp elkeseredtem. Talán kapok választ a kérdésemre bajomra. Van nekünk egy 2003-as 1.6 16 szelepes G Astránk. Az autó ha bemelegszik akkor gyorsításnál rángat és ha megállok pl. lámpa kereszteződés akkor leesik az alapjárat 500 alá és majdnem leáll. Ezt megcsinálja 3x 4x utána meg minden jó. Vissza áll a fordulat 750-re. De a kigyorsításnál ugyan úgy berángat. Ez igy van egy hónapja. Azóta viszem szerelőtől szerelőhöz. Az lenne a kérdésem hogy valaki nem talalkozott ilyen problemával? Vagy nem tud tanácsot adni nekem? Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia!

Tehát a Z16XE rakoncátlankodik... A szerelők eddig mit néztek rajta? Első körben fojtószelep tisztítás, ezt követően az EGR-t érdemes megnézni (tisztítani és lefalazni ha jó még). Gyújtógyertya mikor volt cserélve, milyen van benne?

Hibalámpa nem világít néha? Próbáltad kivillogtatni? (Vagy kiolvasni/kiolvastatni?)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

M20, M22, M32... H Astrából tudod kibontani. Feltéve, ha szánsz rá 1000-1200 eurot...

Egyébként meg minek?

Először is köszönöm a választ, másodszor pedig ez csak egy feltevés, de eddig úgy gondoltam esélytelen, amiket leírtál váltó típusokat ezek mindenféle "kókányolás" nélkül kompatibilesek? Találkoztál már ilyennel esetleg, vagy Te is csak feltevésekben mondtad? :)

Link to comment
Megosztás:

Először is köszönöm a választ, másodszor pedig ez csak egy feltevés, de eddig úgy gondoltam esélytelen, amiket leírtál váltó típusokat ezek mindenféle "kókányolás" nélkül kompatibilesek? Találkoztál már ilyennel esetleg, vagy Te is csak feltevésekben mondtad? :)

F18 helyett fel lehet tenni átalakítás nélkül. De miért érné ez meg neked? Rengeteg pénz egy minimálisan jobb gyorsulás, vagy egy esetlegesen minimálisan jobb fogyasztásért. Ennél okosabban is el lehet költeni azt a közel fél milliót...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem is tönkrement az antenna talpam, szépen elváltak egymástól a dolgok és van egy lyuk ahol a víz gondolom beszivároghat. Nézegetem az alkatrészeket és az opelcentrumon találtam talpat több mint 17ezer ftért. Hát mit tud az hogy ennyibe kerül ne mán?! :D

(http://opelcentrum.hu/aruhaz/elektromossag/antennak/antennatalp-fuvokas-astra-g)

Jó ez egyáltalán kombira vagy lutri egyáltalán ha az ember megveszi és kiderül hogy nem is kombira való?!

Alex75

Nézem a régi astrádat, hát szegényke kapott rendesen, mi történt hogy így alakult a dolog ha publikus természetesen?! Senkinek nem esett semmi baja?

Módosítva : ftamas0201
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem is tönkrement az antenna talpam, szépen elváltak egymástól a dolgok és van egy lyuk ahol a víz gondolom beszivároghat. Nézegetem az alkatrészeket és az opelcentrumon találtam talpat több mint 17ezer ftért. Hát mit tud az hogy ennyibe kerül ne mán?! :D

(http://opelcentrum.hu/aruhaz/elektromossag/antennak/antennatalp-fuvokas-astra-g)

Jó ez egyáltalán kombira vagy lutri egyáltalán ha az ember megveszi és kiderül hogy nem is kombira való?!

Caravanon nem fúvókás a talp.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hoppá, akkor félre lettem informálva, úgy hallottam hogy csak a caravan az, az 5 ajtós és társaik pedig nem, Szoval akkor ez pont hogy fordítva van és a caravan nem fúvókás?

Igen. De ha mondjuk megnézed a saját autódat, akkor... :D

Azt meg már nem is említem, hogy a tetőn levő fúvókából miként jutna az ajtóra is a léből egy kombinál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello,

nekem ugyan ez volt 99'-es G astra 1.6, motor kod X16XEL, gyujo trafo sor csere megoldotta !

Masik hasonlo hibakat generalt, a lambda szonda, de azt csak jo minosegre erdemes cserelni, nekem az elso noname, csak 1 honapot birt aztan megint "xar" volt.

Ezeket neztek / csereltek mar ? En meg kipucoltam az EGR-t es az IAC-ot is.

Szia.

Most cseréltem trafót, a lambda szonda már nekem is eszembe jutott. Ugyan az a probléma. Akkor most megnézetem az EGR-t. Mert azóta csinálja mióta csak itt járkálunk a városba dolgozni. Kb. 2km a bejárás oda 2km vissza. Lehet elvan kormolódva az EGR. Ezeket meg is nézem remélem megjavul. Válaszodat nagyon szépen köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tehát a Z16XE rakoncátlankodik... A szerelők eddig mit néztek rajta? Első körben fojtószelep tisztítás, ezt követően az EGR-t érdemes megnézni (tisztítani és lefalazni ha jó még). Gyújtógyertya mikor volt cserélve, milyen van benne?

Hibalámpa nem világít néha? Próbáltad kivillogtatni? (Vagy kiolvasni/kiolvastatni?

Szia.

A gyertyákat most cserélték gyárira. Gyútó trafót most cseréltünk ,de nem segített rajta. A hiba lámpa egyszer villant ki,a hiba kód szerint henger leállás volt. Azóta se csinálta.

Szólok a szerelőnek a szelep takarítás miatt és hogy nézze meg az EGR-t is. Más hozzászóló is írta az EGR-t szóval ezt tuti megnézetem. Ha még valami eszedbe jut szívesen várom a tanácsod.

Addig is nagyon szépen köszönöm a segítséget és jelentkezem ha meg van a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Manapság honnan érdemes beszerezni dudagombot Astra G-hez? Mennyibe mennek kb?

Ami a legfontosabb: mivel érdemes ragasztani?

Csak a dudagomb cseréjéről illetve inkább, hogy hogyan kell levenni a légzsákfedelet, tudnátok linkelni valami tutorialt?

Köszönöm!

én inkább vennék komplett légyzsák fedelet

légyzsákkal, bontottat de jót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.