Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

13 hours ago, SargaRigo123 írta:

Tudja valaki hogy ez milyen alkatrész lehet? Olyan mintha valami csatlakozóból hullott volna ki. A szőnyegen találtam, elvileg akár a cipőm talpán is bevihettem, de ahhoz túl tiszta..:confused:

Mellesleg a feltölthető képméret miért 0.01Mb?

miez.gif

Az oracsoport csatlakozojahoz tartozik. Ez fesziti meg a sarukat, hogy 100% erintkezzen egymassal. Nekem is esett mar ki, de mikozben kivettem... :D

Szoval ezt nem ertem, hogy eshetett ki...

Link to comment
Megosztás:

22 minutes ago, L4Fleur írta:

 Nekem is esett mar ki, de mikozben kivettem... :D

Szoval ezt nem ertem, hogy eshetett ki...

Hát én is segítettem neki ebben, csak nem vettem észre hogy kipottyant pár hónapja bármi is. Viszont így már értem miért kontaktol állandan az óracsoport. Van hogy csak a fényszóró ikonja világít, és oroszosan meg kell kínálni hogy helyrejöjjön. Ez jó hír akkor, mert csak visszateszem és ez is megjavul :)

Szóval köszi!

Módosítva : SargaRigo123
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎01‎.‎20‎. at 16:24, balu a kapitány írta:
On ‎2016‎.‎01‎.‎19‎. at 22:40, Geopake írta:

Szerintetek normális,hogy csak eddig megy fel a mutató?Télen-nyáron itt áll.Fűtéssel nincs probléma,bár ebben a nagy hidegben lehetne melegebb is benne.

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=mxtv2bbs3s561exhxc9l.jpg

Nekem sajnos még eddig sem megy fel ilyen hidegekben meg általában télen sem ( kivéve városba araszolgatáskor akkor közelít a 85-90 fok fele), nekem olyan 75-80 fok között szokott ilyenkor télen lenni, ez mennyire normális? Fűtéssel nincs semmi gond, ontja a meleget már kb 5 km megtétele után, esetleg érdemes lenne termosztátot cserélni vagy mi lehet a probléma?

Másik kocsiba ami szintúgy ugyanilyen fajta és éves is kb abba meg a vízhőfok kb 85 fok körül mozog ilyenkor télen is...

Szóval nem tudom hogy mi lehet a problémája, de végülis amíg fűt addig nincs szerintem gond vele?!

 

Link to comment
Megosztás:

10 minutes ago, rozsav írta:

a vízhőmérő inkább csak tájékoztató jellegű, s nem egy hitelesített etalon

Egyik szenzor sem hitelesített mérőeszköz szeretne lenni.  :-)  Csakhogy a gyártáskori végteszten egy "lemodellezett" körülményt kínálnak neki (specifikáció szerint) és ott bizonyos tűrésen ill. tartományon belül kell teljesítenie. Tehát ha a jelzett érték nem jó, akkor vagy a szenzor adta meg magát vagy a szenzor által vizsgált alkatrész. A hűtőfolyadék elromlani nem tud (megromlani igen), így gyanítható hogy más áll a háttérben. 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, csicsó írta:

Hidegindítás után meddig megy fel a mutató?Ha nem megy fel 90 fokig vagy alá picivel akkor termosztát csere

Kb mikor kezd felmenni a vízhőfok akkor olyan 75-80 fok körül meg is áll....főleg ilyen hidegbe alig alig megy feljebb, max városba...szóval én is termosztátra gondolok hogy cserélni kellene....esetleg ha nem cserélném akkor abból van valami következmény? vagy a motornak nem nagyon jó az ilyen ,,alacsony" vízhőfok? Lehet most hülyeséget kérdeztem csak nem nagyon értek hozzá...

Köszi előre is a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

48 minutes ago, Erik1986 írta:

Kb mikor kezd felmenni a vízhőfok akkor olyan 75-80 fok körül meg is áll....főleg ilyen hidegbe alig alig megy feljebb, max városba...szóval én is termosztátra gondolok hogy cserélni kellene....esetleg ha nem cserélném akkor abból van valami következmény? vagy a motornak nem nagyon jó az ilyen ,,alacsony" vízhőfok? Lehet most hülyeséget kérdeztem csak nem nagyon értek hozzá...

Köszi előre is a válaszotokat.

Egyáltalán nem kérdeztél hülyeséget, sőt...hosszú távon valóban nem tesz jót a motornak a túlhűtés.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz nem annyira a motornak nem tesz jót, mert az elpöfög hidegen is, csak tudvalevő hogy a benzinmotor hatékonysága a lehető legmagasabb üzemi hőfokon a legjobb, mivel akkor pazarolja a legkevesebb energiát a környezete (értsd: motorblokk) felmelegítésére, és ilyenkor alakítja a leghatásosabban teljesítménnyé. Ergo ideális esetben éppen egy hajszálnyival azon hőmérséklet alatt kellene üzemelnie, hogy a hűtőfolyadék gőzzé váljon, mert sajnos ez a motor gyenge pontja ebből a szempontból. A mai autók hűtőfolyadék-hőmérséklete azért van 90-100°C környékére beállítva, hogy legyen némi tartalék megterhelőbb üzemi körülmények (emelkedő, lakókocsi-vontatás vagy dugó) esetén is, és ne forrjon fel rögtön a hűtőfolyadék ha fél percnél többet kell állni a piros lámpánál.:-)

Ha a motorfejlesztők találnának egy hasonlóan gazdaságos, ámde magasabb forráspontú, viszont a ma használt hűtőfolyadék egyéb tulajdonságaival (kenőképesség, fagytűrés) mindenben megegyező vagy jobb folyadékot, akkor minden bizonnyal tovább lehetne növelni a motorok hatékonyságát.

Szumma szummárum: ha "túl hideg" a motor, attól leginkább többet fogyaszt és gyorsabban kopik, de ez önmagában nem olyan hiba ami miatt attól kéne félned hogy ott maradsz az út szélén.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Hi.

Ma kipróbáltam a KEKKH lekérdező rendszerét. 2 rendszámot kértem le, kocsimét meg a motoromét. Autóról szépen listázott, motorhoz nem írt km-t. Az egész kemény 625 HUF volt. Kocsira ezt dobta:

2012.04.20 68337 km
2012.06.19 68337 km <---- Sztem itt nyúlta le a bank. (Eladó annyit mondott róla h nem tud semmit, mert banktól vásárolta meg)
2012.09.12 68380 km <---- Itt vettem meg.
2013.05.06 76993 km <--- Műszaki
2015.05.08 102675 km <--- Műszaki
Így már rá merem mondani h nagyon jó vétel volt. :D
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 23. at 23:10, Atala írta:

Hi.

Ma kipróbáltam a KEKKH lekérdező rendszerét. 2 rendszámot kértem le, kocsimét meg a motoromét. Autóról szépen listázott, motorhoz nem írt km-t. Az egész kemény 625 HUF volt. Kocsira ezt dobta:

2012.04.20 68337 km
2012.06.19 68337 km <---- Sztem itt nyúlta le a bank. (Eladó annyit mondott róla h nem tud semmit, mert banktól vásárolta meg)
2012.09.12 68380 km <---- Itt vettem meg.
2013.05.06 76993 km <--- Műszaki
2015.05.08 102675 km <--- Műszaki
Így már rá merem mondani h nagyon jó vétel volt. :D

Ez mire jó?
Csak a műszakik időpontját írja?

Mikortól (melyik évtől) vannak benne adatok?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, outsider írta:

Ez mire jó?
Csak a műszakik időpontját írja?

Mikortól (melyik évtől) vannak benne adatok?

Nem csak a műszaki hanem ahogy nézem, h mikor vonták ki a forgalomból, mikor történt tulajdonos váltás.

2012.09.12 68380 km itt nem volt műszaki, itt került vissza formalomba és a nevemre. (nem tudom h melyiket jelzi). Annyit tudok, h ideiglenes ki volt vonva.

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, peacetrang írta:

Tudom, hogy buta kérdés, mert úgyis összekeveredik, de ha nem tankolás előtt, hanem a tele tankba öntöm a spurit az befolyásol bármit is? Mert a spuri dobozon kimondottan azt írják, hogy öntsük bele, aztán tankoljunk rá.

SZtem csak azért mondják előtte h jobban keveredjen, meg akkor még ugye van hely a tankban. Én tankolás után töltöttem. Régebbi kocsimba is utána nyomattam.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, peacetrang írta:

Tudom, hogy buta kérdés, mert úgyis összekeveredik, de ha nem tankolás előtt, hanem a tele tankba öntöm a spurit az befolyásol bármit is? Mert a spuri dobozon kimondottan azt írják, hogy öntsük bele, aztán tankoljunk rá.

Értelemszerűen sokkal jobban keveredik ha rátankolsz (jobban elegyedik). Hülye példa, de pl gondolj a pohár+szörp+szódavíz esetére. Mikor keveredik jobban? Ha rányomod a szódát vagy ha a pohárban lévő szódába töltöd a szörpöt? (Tudom, az szénszavas meg a sűrűségük és egyebek, de most csak ennyire futotta példa gyanánt... :-)  )

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Janó32 írta:

Értelemszerűen sokkal jobban keveredik ha rátankolsz (jobban elegyedik). Hülye példa, de pl gondolj a pohár+szörp+szódavíz esetére. Mikor keveredik jobban? Ha rányomod a szódát vagy ha a pohárban lévő szódába töltöd a szörpöt? (Tudom, az szénszavas meg a sűrűségük és egyebek, de most csak ennyire futotta példa gyanánt... :-)  )

Elfelejtettem tankoláskor, hogy van nálam spuri:biggrin: összekeverem majd vagy 2 liter benzinnel és úgy hozzáöntöm, végülis a szörp és a szóda és szépen keveredik, ha felrázod..a tankban is rázkódhat még :biggrin:

Link to comment
Megosztás:

üdvözlök minden astrást uj vagyok itt olyan problémám van a kocsival hogy reggelente nem indul csak hoszas inditás után és ez 3-4 ora után ugyan ezt produkálja mi lehet a problémája atol félek hogy adagolo hibba 2000 es évjáratu 2000es dizel di jelzésü kombi

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Már tanácstalan vagyok az alábbi problémával kapcsolatban:

Az autó iszonyú módon párásodik belül,Hiába fújatom akkor is,az oldalablakokon szinte gyöngyözik a víz egy idő után....

Az alábbiakat ellenőriztem:

- A külső belső keringetés hibátlanul üzemel,ellenőriztem.

-pollenszűrő,légszűrő csere megvolt(illetve pollenszűrő nélkül is párásodtam)

-Hűtőviz nem folyik (bejelöltem,a padlóborítás alatt sincs egy szem víz sem)

-Elöl a vízelvezető csatornák teljesen tiszták

-A fűtésem működik egyébként jól fűt,és megy a ventillátor.

Létezik hogy máshiol jön be a víz a kocsiba? Bár végignéztem mindent,de semmi furcsát eddig nem láttam.

Várom az ötleteket,hátha....

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, feca001 írta:

Üdv Mindenkinek!

Már tanácstalan vagyok az alábbi problémával kapcsolatban:

Az autó iszonyú módon párásodik belül,Hiába fújatom akkor is,az oldalablakokon szinte gyöngyözik a víz egy idő után....

Az alábbiakat ellenőriztem:

- A külső belső keringetés hibátlanul üzemel,ellenőriztem.

-pollenszűrő,légszűrő csere megvolt(illetve pollenszűrő nélkül is párásodtam)

-Hűtőviz nem folyik (bejelöltem,a padlóborítás alatt sincs egy szem víz sem)

-Elöl a vízelvezető csatornák teljesen tiszták

-A fűtésem működik egyébként jól fűt,és megy a ventillátor.

Létezik hogy máshiol jön be a víz a kocsiba? Bár végignéztem mindent,de semmi furcsát eddig nem láttam.

Várom az ötleteket,hátha....

 

Hogyan ellenőrizted?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.