Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A boltban azt mondták hogy ugyanaz. A Bosch gyártja a GM-et is.

Na de mizujs az NGK-val? Ismeritek?

Én most cseréltem gyertyákat. NGK-t ajánlottak a Láng alkatrészben és mint kiderült a régiek is NGK-k voltak.

Meglátjuk hogy muzsikálnak...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap rám is rám járt a rúd! :D :) :D

Örülök, hogy élek és nem lett komolyabb bajom és az autónak sem. 52-es úton mentem Kecskemét felé. Solt és a vasúti átjáró között félúton egy erdős résznél van egy nagy ívű kanyar. Előttem megy egy autó, az előtt egy traktor. Autós megelőzi a nagyívű kanyarban a traktort, majd én is ugyanezt akartam tenni csak szemből megjelent két lámpa. Kb 90-100-al mehettem amikor ráléptem a fékre, kicsit talán erősebben de nem satuztam bele. Bal eleje megcsúszott ekkor felengedtem a féket de észrevettem, hogy közel van a traktor fara és ismét fék. Megint megcsúszott de már nem mertem felengedni mert nekimentem volna a traktornak. A szembőljövő szerintem látta h baj van és lelassított vagy meg is állt már nem tudom, mert azt néztem merre tart az autó eleje. Az járt a fejemben hogy nem akarom összetörni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A bal oldali árok felé tartottam amikor megláttam h jön a villanyoszlop. Na mondom azt már nem és kézifék be kormány kiteker jobbra és ahogy belementem az árokba a bal eleje összetúrt magaelőtt annyi földet, hogy megállt a villanyoszlop előtt kb 50cm-re. Kiszáltam és megnéztem az elejét. A kaszni ép, lökkös kicsit lóg, bal kerék félig látszott ki a földből, motor szépen jár. Na most valahogy ki kéne menni de nem tudott. 5 perc és jött 3 román autó, köztük egy Ford Tranzit amelyik ki is húzott. Magyarok közül egy sem állt meg!!! Mikor kihúztak akkor látom, hogy bal kerék teljesen hátracsúszott a kerékjáratig :D . Mondom megpróbálok lassan hazagurulni (még 100km) de kb 100m-t tudtam menni és azt mondtam ez nem fog menni mert nem tudtam egyenesen tartani a kormányt meg hozzáért a kerék ahhoz a műanyag betéthez. Leálltam félre az útról és kb 3 óra múlva megjött a tréler. 17:15-kor mentem az árokba és éjfélre értem haza. Közben megnéztem mi sérült és amit én láttam az a lengővilla volt ami elgörbült. De ki tudja , hogy még mi.

Ezek már a kihúzás utáni képek:

http://kepfeltoltes.hu/091018/200910171451...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/091018/200910171452...ltoltes.hu_.jpg

ha szerencséd van "csak" a bölcső csúszott hátra, esetleg a lengőkar görbűlt...

Link to comment
Megosztás:

belerakhatsz nagyobbat, de akkor generátort is kéne cserélned, mert a gyári nem nagyon tud nagyobbat feltölteni rendesen.....

Nekem 45Ah Jász-akku van benne de van egy Varta 52Ah-om is. Akkor nyugodtan kicserélhetem arra igaz?? Már korábban is gondoltam rá.

Jaaa!!!

Ma megcsinálták az autóm :D Hála Istennek csak a lengővilla hajolt el és más nem sérült!!! Meg csináltak egy futómű állítást és mindezt megúsztam 15e ft-ból. Meg hozzácsapom a 27e ft-os trélert :) Így már 42e ft volt ez a kis malőr. De ha belegondolok egy többmilliós autó is törjön inkább szarrá csak az ember tudjon kiszállni belőle épségben, mert egy rohadt vas sem ér annyit mint egy ember élet. Az autó pótolható......

Link to comment
Megosztás:

A vadállat módon előzők,nem törődöm semmivel stílusú sofőrökkel,ha lehetne megcsinálnám,hogy a mad max-ből számazó vaddisznó autóval beleállnék a seggükbe,és tolnám magam előtt őket egészen addig,amíg a gumi a felniig nem kopik az autóján.Lehet,hogy durvának tűnik,de sok csak ezt érdemelné,és hogy az ő arcukon is az a rémület üljön ki,mint a miénken. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma megcsinálták az autóm :D Hála Istennek csak a lengővilla hajolt el és más nem sérült!!! Meg csináltak egy futómű állítást és mindezt megúsztam 15e ft-ból. Meg hozzácsapom a 27e ft-os trélert :) Így már 42e ft volt ez a kis malőr. De ha belegondolok egy többmilliós autó is törjön inkább szarrá csak az ember tudjon kiszállni belőle épségben, mert egy rohadt vas sem ér annyit mint egy ember élet. Az autó pótolható......

Bontottan nem tétel. Szilentet nem kell ilyenkor csereberélni?

Link to comment
Megosztás:

NGK a motor motorja. :D

Vagy valami ilyesmi volt a reklámja a 80-as években. Szerintem nem egy rossz márka.

Nana!

KLG a motor motorja.

Itt gyártották a szomszédban. A Bakony Ipari Kerámia még most is működik :) (legalább az...)

Szerk.:

Ennél jobbat hirtelen nem találtam:

klg.thumbnail.jpg

Link to comment
Megosztás:

Banjani! örülök, hogy ennyivel megúszta a járgány.... rólad nem is beszélve!

szerk: ma 2 db kivilágítattlan részeg kerékpáros kerültem 19:30 körül külterületen

Ettől rettegek én is mindig, hogy egyszer a sötétben elütök valami hiperzöldet vagy kerékpáron lévő talajtornászt...

De most komolyan, én nagyon keményen büntetném a bicikliseket, ha az alapvető kresz felszerelés nincs rajtuk. Nem olyan vészesen drága a kukásmellény meg egy első és hátsó lámpa. A KRESZ szerint kötelező küllőprizmától még el is tekintenék, csak világítsanak.

És ne menjenek egyszámjegyű főútra! Attól falnak megyek, amikor Veszprém és Márkó között, ahol 110 kmh a megengedett, valami űberaktív sötétzöld kerekezik, mondván, hogy nem szennyezi a környezetet. Arra nem gondol, hogy ha 110-zel elvágják, akkor mi marad belőle? Még azonosítani sem nagyon fogják...

Link to comment
Megosztás:

Ettől rettegek én is mindig, hogy egyszer a sötétben elütök valami hiperzöldet vagy kerékpáron lévő talajtornászt...

De most komolyan, én nagyon keményen büntetném a bicikliseket, ha az alapvető kresz felszerelés nincs rajtuk. Nem olyan vészesen drága a kukásmellény meg egy első és hátsó lámpa. A KRESZ szerint kötelező küllőprizmától még el is tekintenék, csak világítsanak.

És ne menjenek egyszámjegyű főútra! Attól falnak megyek, amikor Veszprém és Márkó között, ahol 110 kmh a megengedett, valami űberaktív sötétzöld kerekezik, mondván, hogy nem szennyezi a környezetet. Arra nem gondol, hogy ha 110-zel elvágják, akkor mi marad belőle? Még azonosítani sem nagyon fogják...

a gyalogosoknak meg angolosan a másik oldalon kéne menni, hogy legalább ők lássák, ha jön valaki szemből.

Link to comment
Megosztás:

Mindig próbálok gyári alkatrészt tenni a gépbe (merthogy nem véletlenül rakja az autóiba a GM éppen azt, amit), de a GM-olajról elég sok rosszat hallani, és erről nem feltétlenül a GM tehet..., ugyanis sokszor keveredett már hamisítási gyanúba a kiskereskedelmi forgalomban kapható olajuk. Szóval, a helyedben én lehet, hogy más márka felé néznék.

Az eredeti (szürke kannás 5l-es, 10W40) GM olaj védelmében: Eddig CSAK ezt az olajat használtam, (88e megtett km. Y17DT) szigorúan 10-ezrenként cserélve és motrom gyönyörűen ketyeg!! :D

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti (szürke kannás 5l-es, 10W40) GM olaj védelmében: Eddig CSAK ezt az olajat használtam, (88e megtett km. Y17DT) szigorúan 10-ezrenként cserélve és motrom gyönyörűen ketyeg!! :D

akkor szerencsés vagy:) Bár mindenki mást mond,sokminden szól ellene és mellette is...

Link to comment
Megosztás:

Ettől rettegek én is mindig, hogy egyszer a sötétben elütök valami hiperzöldet vagy kerékpáron lévő talajtornászt...

De most komolyan, én nagyon keményen büntetném a bicikliseket, ha az alapvető kresz felszerelés nincs rajtuk. Nem olyan vészesen drága a kukásmellény meg egy első és hátsó lámpa. A KRESZ szerint kötelező küllőprizmától még el is tekintenék, csak világítsanak.

És ne menjenek egyszámjegyű főútra! Attól falnak megyek, amikor Veszprém és Márkó között, ahol 110 kmh a megengedett, valami űberaktív sötétzöld kerekezik, mondván, hogy nem szennyezi a környezetet. Arra nem gondol, hogy ha 110-zel elvágják, akkor mi marad belőle? Még azonosítani sem nagyon fogják...

ma reggel tapostam majdnem egyet,még meki állt feljebb......

Link to comment
Megosztás:

Nana!

KLG a motor motorja.

Itt gyártották a szomszédban. A Bakony Ipari Kerámia még most is működik :D (legalább az...)

Szerk.:

Ennél jobbat hirtelen nem találtam:

http://retronom.hu/files/images/klg.thumbnail.jpg

Bakker, most, hogy így küldtél képet tényleg. Erről csak a nem Gizike, hanem gőzeke jut eszembe... :) Legalább mindkettő 3 betűs és az utolsó stimmelt :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.