Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

ja ez csak 1db bakker :angry:

ez reális ár?

Nekem nem ! Én 30-ért vettem 4db AEZ alufelnit, az legalább nem veszik el..., parkolni meg csak nagy tereken, ahol nincs a közelben senki !! :huh: :lol: :lol: :D ;)

Amúgy, ha valaki az eredeti állapotot szeretné visszaállítani a verdán, mert csak egy darab veszett el - vagy lopták el -, hát az majd eldönti !

Szerintem a 0-km-es darab bármelyik kereskedésben is olcsóbb, mint ez...

Link to comment
Megosztás:

Ne sirass meg Testvérem, ott a mennyiségnél, hogy 1db !!!

Este van már, menjél aludni, ma sokat dolgoztál és fáradt vagy ! :huh: :lol:

figy, az összes többi ( ugyanaz a típus is más eleadónál) garnitúrában ennyi vagy kevesebb...

Szerintem csak nem jól írta be, nem írta oda hogy garnitúra..

Link to comment
Megosztás:

figy, az összes többi ( ugyanaz a típus is más eleadónál) garnitúrában ennyi vagy kevesebb...

Szerintem csak nem jól írta be, nem írta oda hogy garnitúra..

OK, elfogadom az érvelésedet!

De mivel engem ez nem érdekel, mert nincs rá szükségem, felőlem bármennyi is lehet...

Link to comment
Megosztás:

OK, elfogadom az érvelésedet!

De mivel engem ez nem érdekel, mert nincs rá szükségem, felőlem bármennyi is lehet...

Engem csak annyiban érdekelt, hogy nekem van gyári sosem használt karcmentes garnitúrám, de 10-ér nem adom el. akkor inkább maradjon meg és ha el kell adni a kocsit jól jön.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szükségem volna egy kis segítségre. Olajcsere előtt állok, és mivel 2001-es a tütü, talán jól jönne egy kis motortisztítás is. Egyik ismerős aszonta, nem érdemes szétszedni a motrot, vannak spéci folyadékok, amit olajcsere előtt a motorba töltve és átjáratva egy kicsit leszedik a mocskot... Milyen folyadék ez, mennyibe kerül s egyáltalán megéri ilyennel próbálkozni? Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Na hi!

Lenne 1 elég fontos és sürgős kérdésem a hozzáértők felé! :lol:

Adott egy '91-es évjáratú 2 literes F-es astra classic. Nálunk csak áll az udvaron már több, mint 1 éve, nagyon ritkán használjuk, ezért szeretném eladni.

Lenne is rá vevő, egy kollégám barátja, 200 ezer pénzért elvinné, ha minden jól megy.

Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim. Ha valaki pár mondatban, akár felsorolás szerűen, mint a hülyegyerekeknek :huh: , leírná, kocsi eladáskor PONTOSAN mik a teendők!

Mi éri meg jobban? Írni egy adásvételit valami minimális összegről, vagy ajándékozni? Ha X összegért adom el, akkor az ÁFA köteles, nem? Ha ajándékozom, akkor is van valami X költség, amit meg kell fizetni, ha jól tudom!

Mivel járnék a legjobban?

Akokr ha ez megvan, nekünk fel kell mondani a jelenlegi KGFB-t, igaz?

Aztán ott van az átírás, oda kell gondolom személyesen a régi tulajdonos meg az új is. Az önkormányzatnál ami helyileg illetékes, ott kell megcsinálni, vagy az mind1?

Szóval van itt sok dolog a háttérben ami számít, de nem igazán tudom pontosan őket, és jó lenne tudni mindenről, nehogy menet közben érjen kellemetlen meglepetés!

Előre is köszi! :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na hi!

Lenne 1 elég fontos és sürgős kérdésem a hozzáértők felé! :lol:

Bár nem vagyok hozzáértő, de sok kocsit vettem :huh:

Asszem évi 200EFt alatt nem kell adózni, ám ezzel igazán senki sem törődik. Én olyat még nem hallottam, h valaki (persze, ha nem kereskedő), 1 autó eladása után, ha nem adózik, megbüntetik. szvsz nem kell adózni, de ettől persze még jöhet ellenőrzés, csak nem tipikus. Én biztos, h nem ajándékoznék, mert az illetékköteles egyelőre szerintem. Az illetékhivatalt a vevő intézi egyedül, oda nem kell az eladó. Kell az adásvételi, a törzskönyv, a forgalmi, az eredetvizsga papirja, a vevőiratai, az új KGFB-ről a papír! (ez fontos, el szokták felejteni.) Az eredetvizsgát avevő szokta intézni. Áprilisban vettem a kocsim, asszem ezek kellettek hozzá. Ajánlom a magyarország pont hu-t,ott minden le van irva, mi kell az átiráshoz.

Itt a link, ezen elég jól ott van minden (lehet, h kihagytam ám valamit, nézz utána mindenképp):

http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ugy...l/ugyleirasjogi

Én biztos adásvételit írnék,legfeljebb kisebb összegről.

Remélem tudtam segiteni,sok sikert az adásvételhez! (vagy ajándékozáshoz:))))

Link to comment
Megosztás:

Na hi!

Lenne 1 elég fontos és sürgős kérdésem a hozzáértők felé! :lol:

Adott egy '91-es évjáratú 2 literes F-es astra classic. Nálunk csak áll az udvaron már több, mint 1 éve, nagyon ritkán használjuk, ezért szeretném eladni.

Lenne is rá vevő, egy kollégám barátja, 200 ezer pénzért elvinné, ha minden jól megy.

Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim. Ha valaki pár mondatban, akár felsorolás szerűen, mint a hülyegyerekeknek :huh: , leírná, kocsi eladáskor PONTOSAN mik a teendők!

Mi éri meg jobban? Írni egy adásvételit valami minimális összegről, vagy ajándékozni? Ha X összegért adom el, akkor az ÁFA köteles, nem? Ha ajándékozom, akkor is van valami X költség, amit meg kell fizetni, ha jól tudom!

Mivel járnék a legjobban?

Akokr ha ez megvan, nekünk fel kell mondani a jelenlegi KGFB-t, igaz?

Aztán ott van az átírás, oda kell gondolom személyesen a régi tulajdonos meg az új is. Az önkormányzatnál ami helyileg illetékes, ott kell megcsinálni, vagy az mind1?

Szóval van itt sok dolog a háttérben ami számít, de nem igazán tudom pontosan őket, és jó lenne tudni mindenről, nehogy menet közben érjen kellemetlen meglepetés!

Előre is köszi! ;) :D

Szia!

- adás-vételi két tanuval (lehetőleg több példányban) Ár: "kölcsönösen kialkudott"

-a biztosítónak elküldöd a másolatot, ezzel megszünteted, kérd a Bónusz igazolást, ha a másik kocsi is ugyanazon a néven van azzal tudod rá átvezetttetni

- átírásnál az új tulaj elég az okmányirodában (sok pénzel :lol: )

- eredetiség vizsgát kell csináltatni fizetés megeggyezés szerint

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Na hi!

Lenne 1 elég fontos és sürgős kérdésem a hozzáértők felé! :lol:

Adott egy '91-es évjáratú 2 literes F-es astra classic. Nálunk csak áll az udvaron már több, mint 1 éve, nagyon ritkán használjuk, ezért szeretném eladni.

Lenne is rá vevő, egy kollégám barátja, 200 ezer pénzért elvinné, ha minden jól megy.

Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim. Ha valaki pár mondatban, akár felsorolás szerűen, mint a hülyegyerekeknek :huh: , leírná, kocsi eladáskor PONTOSAN mik a teendők!

Mi éri meg jobban? Írni egy adásvételit valami minimális összegről, vagy ajándékozni? Ha X összegért adom el, akkor az ÁFA köteles, nem? Ha ajándékozom, akkor is van valami X költség, amit meg kell fizetni, ha jól tudom!

Mivel járnék a legjobban?

Akokr ha ez megvan, nekünk fel kell mondani a jelenlegi KGFB-t, igaz?

Aztán ott van az átírás, oda kell gondolom személyesen a régi tulajdonos meg az új is. Az önkormányzatnál ami helyileg illetékes, ott kell megcsinálni, vagy az mind1?

Szóval van itt sok dolog a háttérben ami számít, de nem igazán tudom pontosan őket, és jó lenne tudni mindenről, nehogy menet közben érjen kellemetlen meglepetés!

Előre is köszi! :D :lol:

Hi.

Én márciusban adtam el a Favoritom 220.000ft-ért. Adás-vételit csináltunk és azt az okmányirodába mutattam be, hogy eladtam és a másik tulajnak 15 napja van, hogy átírassa. A biztosítást vissza kell mondani. A kialkudott árból pedig nem kellett fizetnem semennyit senkinek.

Link to comment
Megosztás:

Értem, KÖSZ mindenkinek!

Tehát, akkor írunk egy adás-vételit, az árnál pedig ez a "kölcsönösen kialkudott" rész szerepeljen, ne konkrét összeg?:huh:

Akkor megírom az adás-vételit, 2 tanúval!

Ennek a fénymásolatát elviszem jelenlegi KGFB-hez és felmondom a jelenlegi biztosítást.

Ezután gyerek csenget nekem, én odaadom neki a papírokat (forgalmi, zöld kártya, törzsköny, kulcsok stb) az eredetiség vizsgálatot pedig már ő intézi az átirással együtt, ahova neki már vinni kell az eredetiséget igazoló okmányt, illetve az új KGFBról szóló papírt!

Kihagytam valamit?

Ja igen, az adás-vételit a helyi okmányirodába be kell mutatnom, hogy eladtam kocsit?

Még annyi, ez az eredet vizsga meg átírás összességében kb~ milyen összegre rúg?

Link to comment
Megosztás:

Értem, KÖSZ mindenkinek!

Tehát, akkor írunk egy adás-vételit, az árnál pedig ez a "kölcsönösen kialkudott" rész szerepeljen, ne konkrét összeg?:huh:

Akkor megírom az adás-vételit, 2 tanúval!

Ennek a fénymásolatát elviszem jelenlegi KGFB-hez és felmondom a jelenlegi biztosítást.

Ezután gyerek csenget nekem, én odaadom neki a papírokat (forgalmi, zöld kártya, törzsköny, kulcsok stb) az eredetiség vizsgálatot pedig már ő intézi az átirással együtt, ahova neki már vinni kell az eredetiséget igazoló okmányt, illetve az új KGFBról szóló papírt!

Kihagytam valamit?

Ja igen, az adás-vételit a helyi okmányirodába be kell mutatnom, hogy eladtam kocsit?

Még annyi, ez az eredet vizsga meg átírás összességében kb~ milyen összegre rúg?

A magyarországos linken, amit az előbb szúrtam be, ott van minden ám :lol:

Az eredetvizsga nekem 17E körül volt (1.7TD), az átírás asszem 30 valahány ezer, ha azóta nem emelkedtek.... Ezek mind a vevőt szokták terhelni.

Az adásvételit én csak elfaxoltam (ez ugye a teljesitményadó miatt érdekes) az önkormányzatnak!

A procedúra kb úgy zajlik, ahogyan irtad.

Link to comment
Megosztás:

Az eredetvizsga.... Ezek mind a vevőt szokták terhelni.

Ez miért ennyire egyértelmű ??

Kinek kell igazolnia, hogy nem valami lopott szart vesz meg? A vevőnek ??

Szvsz ez bizony az eladó felelőssége lenne..., ha nem tiszta a paripa, akkor viszlát!

Van bőven miből válogatni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.