Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Lenne egy kérésem, tud esetleg valaki szerezni olyan érintkezőket, ami a vonóhorog bekötéséhez kell (műszerfalhoz + multimeterhez)? Esetleg a tűzfal motortér felöli csatijából is jó lenne pár érintkező. A bontósok nem nagyon foglalkoznak ilyennel.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérésem, tud esetleg valaki szerezni olyan érintkezőket, ami a vonóhorog bekötéséhez kell (műszerfalhoz + multimeterhez)? Esetleg a tűzfal motortér felöli csatijából is jó lenne pár érintkező. A bontósok nem nagyon foglalkoznak ilyennel.

van nekem ha kell..

Link to comment
Megosztás:

Nah kéne megint egy kis help :lol:

Történt, hogy én lettem az autó üzembentartója ez év márciusától, és az erre vonatkozó kormány rendelet alapján nem évfordulóra történik az biztosító váltás/újrakötés, hanem következő év január 01-ével!

Ez tiszta, a KGFB-t már meg is kötöttem Allianznál.

De ugye itt van ez a nyüves CASCO, ami most gondot okoz. :D

A teljeskörű CASCO amivel meg lett kötve annó CIB-el a hitelszerződés havi 6 ezer pénz. jó.

Ellenben az én jogsim alapján számolt új teljeskörű CASCO 24-25 ezer Ft lenne negyedévente, ami elég sok.

Szóval én nagy okosan arra gondoltam, hogy nem lesz csak lopás és elemi kár casco január 1től. DE!!

Most kiderült valami olyasmi, hogyha mi anno a szerződést beépített teljes körű cascoval intéztük, akkor amíg a hitel fut, addig teljes körű casconak lennie kell a kocsin.... vagy nem? Mert hogy ha nem akkor lehetnek jogi lépések felénk bank részéről akár...

Most felhívtam CIB ügyfélszolit de ott ######i nem teljesen volt képben, szerinte csak évfordúla válthatok cascot ami most novemberben jár le, szóval nehezen megoldható, és ha nem váltok akkor marad a jelenlegi casco édesapám adataival havi 6 ezerért, ami még jó is lenne mert olcsóbb mint ha én kötöttem volna újat... :huh: :lol:

Valaki felhomályosítana ilyenkor mi van?

Még azt is mondta CIBes csávó, hogy kell nekik küldenünk egy kérelmet, hogy CASCO biztosítást szeretnénk változtatni, le kell írni eddig hol volt, mi az új biztosító illetve milyen körű lesz, és akkor ők erre küldenek egy új ajánlatot, amiben számszerűen le lesz írva miben változik a hitelszerződés, konkrétan mennyivel emelkedik a havi törlesztő pl...

Áááá kicsit összekavarodtam, most akkor mi van?

Tudok-e, kell-e CASCOt váltanom, ha igen, akkor ráér január 01-el?

Link to comment
Megosztás:

Hopp!

Most beszéltem Allianzal is, azt mondták, hogy CASCO-t az köthet az adott kocsira akinek érdeke annak megóvása, vaaaaaaagyis, ezek szerint a CASCOhoz nem is kell nyúlnunk, az marad apám adatival a hitelszerződésben foglaltak szerinti teljes körű cucc, és én csak a KGFBt módosítom!

Ez müködik?!

Link to comment
Megosztás:

Hopp!

Most beszéltem Allianzal is, azt mondták, hogy CASCO-t az köthet az adott kocsira akinek érdeke annak megóvása, vaaaaaaagyis, ezek szerint a CASCOhoz nem is kell nyúlnunk, az marad apám adatival a hitelszerződésben foglaltak szerinti teljes körű cucc, és én csak a KGFBt módosítom!

Ez müködik?!

Allianznak igaza van. Szépen fizessétek atyád nevében a cascot. Mindazonáltal olvasd el a szerződést, van sansz arra, hogy a kedvezményezett az a rühös CIB (nekem is van egy közös projektem velük), ha a kölcsön feltétele volt a casco.

A kötelezőhöz a cibnek semmi köze, lévén a MÁSNAK (harmadik fél) okozott kárról szól.

Link to comment
Megosztás:

Allianznak igaza van. Szépen fizessétek atyád nevében a cascot. Mindazonáltal olvasd el a szerződést, van sansz arra, hogy a kedvezményezett az a rühös CIB (nekem is van egy közös projektem velük), ha a kölcsön feltétele volt a casco.

A kötelezőhöz a cibnek semmi köze, lévén a MÁSNAK (harmadik fél) okozott kárról szól.

Ezt hogy kell érteni, hogy CIB a kedvezményezett, mit jelent az?

Most megkérdeztem egy ismerőst is, ő is ezt mondta, ne nyúljunk a CASCOhoz, maradjon azzal az eredeti felállás fater nevén, adataival és kész.

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy kell érteni, hogy CIB a kedvezményezett, mit jelent az?

Most megkérdeztem egy ismerőst is, ő is ezt mondta, ne nyúljunk a CASCOhoz, maradjon azzal az eredeti felállás fater nevén, adataival és kész.

Azt, hogy ha pl. ellopják a jószágot, a casco által adott kártérítést te egy pillanatra sem látod, hanem a cib nyeli le. De ez csak akkor van így, ha a szerződésben ez szerepel.

Link to comment
Megosztás:

Azt, hogy ha pl. ellopják a jószágot, a casco által adott kártérítést te egy pillanatra sem látod, hanem a cib nyeli le. De ez csak akkor van így, ha a szerződésben ez szerepel.

Jhaaaaaaaaaaa ééértem. Ezt így most fejből nem tudom, majd meglesem szerződést, de ez a lényegen nem változtat, vagyis akkor NE nyúljunk a CASCOhoz, maradjon úgy ahogy eddig volt, az eddigi biztosítónál, fizessük tovább és kész.

Link to comment
Megosztás:

Én meg még sosem használtam téligumit, a suzukin se 3 év alatt, tavaly Opelen sem, igaz nem járok nagyon hegyes dzsundzsás havas helyekre télen sem.

Ezt Te komolyan gondolod ? :huh: :lol: :lol:

Mármint, hogy téli gumiabroncsot csak a hegyek meg a hó miatt kell használni ??

Link to comment
Megosztás:

Ezt Te komolyan gondolod ? :lol: :lol: :D

Mármint, hogy téli gumiabroncsot csak a hegyek meg a hó miatt kell használni ??

Simán, óvatosan megyek aztán kész, nem hinném, ha olyan helyzetbe kerülnék, akár saját hibámból adandóan, hogy törés lesz a vége, akkor a téligumi jelentené azt a -50 cm féktávon :huh:

Meg azért ritkán van Pesten centis hó az utakon, max vizes az olvadéktól de még latyak se nagyon amerre én közlekedem. Meg néha autópálya.

Link to comment
Megosztás:

Simán, óvatosan megyek aztán kész, nem hinném, ha olyan helyzetbe kerülnék, akár saját hibámból adandóan, hogy törés lesz a vége, akkor a téligumi jelentené azt a -50 cm féktávon :huh:

Meg azért ritkán van Pesten centis hó az utakon, max vizes az olvadéktól de még latyak se nagyon amerre én közlekedem. Meg néha autópálya.

:lol: :lol: Ezt én is így gondoltam, míg egyszer késett a hótoló és latyakos volt az út. Óvatosan mentem én csak éppen a körforgalomba nem tudtam kanyarodni ment előre az autó és féknél is csak csúszott.

Még az volt a szerncse lassan mentem és a patka megfogta. Ijjedtségen kívül nem lett nagyobb baj. Mögöttem lévő is megállt szerencsére. Megvárta míg vissza tolatok és kikecmergek. Pár perc volt, de azóta van téligumim.

Link to comment
Megosztás:

Simán, óvatosan megyek aztán kész, nem hinném, ha olyan helyzetbe kerülnék, akár saját hibámból adandóan, hogy törés lesz a vége, akkor a téligumi jelentené azt a -50 cm féktávon :huh:

Meg azért ritkán van Pesten centis hó az utakon, max vizes az olvadéktól de még latyak se nagyon amerre én közlekedem. Meg néha autópálya.

Hááát, lelked rajta! Szeretem a fiatalokban, hogy baromi nagy önbizalmuk van a tudásukat tekintve! :lol:

Ifjú kollégám!

Évekkel ezelőtt volt egy hozzád hasonló " tudású " ismerősöm, aki a Te nézeteidet vallotta addig, míg egy gyenge havazás után majdnem totálra törte a szeretett Astráját!

Sikerült rábeszélnem, hogy vegyen négy " gagyi " hótaposót az autójára, mert igen drága a lemezmunka manapság...

Miután kijött vele a gumis műhelyből és kipróbálta - mi több, érezte a különbséget a nyári vs. téli között - egy hónapig szinte mást nem hallottam tőle, mint a téli gumikról szóló dicshimnuszt.

Már kezdtem unni és rászóltam:" mondd csak pupák, mi is volt a véleményed ezekről a gumikról kb. 1 hónapja?? "

Azért fontoljad meg, mert Te sem vagy - velem együtt ! - egy Sebastian Loeb., meg az is lehet, hogy egyszer szabira megy az "Őrangyalod" !

Ne bízzuk ezt a szerencsénkre...

Link to comment
Megosztás:

A műszakiról ezt olvastam:

"2010 jan.1-től változik a vizsgáztatás. Egybe lesz a műszaki és a zöldkártya. De mégse. Mivel semmilyen jogszabályi környezet nincs előkészítve így egy 6hónapos halasztó hatállyal lép életbe. Még az sincs hivatalosan eldöntve hogy évente kell vizsgáztatni vagy kétévente zöldkártyázni, bár szerintem nem azért van az új forgalmiban olyan sok hely hogy sose kelljen cserélni, hanem hogy csak 6évente. Mindenestre juniusig minden marad a régibe, választások előtt senki nem vállal be ilyen népszerűtlen döntétst. És hogy utána mi lesz azt senki se tudja, nem osztatlan a terv támogatottsága..."

Link to comment
Megosztás:

Hááát, lelked rajta! Szeretem a fiatalokban, hogy baromi nagy önbizalmuk van a tudásukat tekintve! :lol:

Ifjú kollégám!

Évekkel ezelőtt volt egy hozzád hasonló " tudású " ismerősöm, aki a Te nézeteidet vallotta addig, míg egy gyenge havazás után majdnem totálra törte a szeretett Astráját!

Sikerült rábeszélnem, hogy vegyen négy " gagyi " hótaposót az autójára, mert igen drága a lemezmunka manapság...

Miután kijött vele a gumis műhelyből és kipróbálta - mi több, érezte a különbséget a nyári vs. téli között - egy hónapig szinte mást nem hallottam tőle, mint a téli gumikról szóló dicshimnuszt.

Már kezdtem unni és rászóltam:" mondd csak pupák, mi is volt a véleményed ezekről a gumikról kb. 1 hónapja?? "

Azért fontoljad meg, mert Te sem vagy - velem együtt ! - egy Sebastian Loeb., meg az is lehet, hogy egyszer szabira megy az "Őrangyalod" !

Ne bízzuk ezt a szerencsénkre...

Itt nem csak arról van szó, hogy óvatosan megyek, és nem a -50centin fog múlni, hogy megtöröm a kocsit, vagy sem. Hanem arról, hogy kifut elém egy hülyegyerek, és 50 centin múlhat, hogy a nyakán állok meg, vagy előtte. És én nem akarom úgy leéllni az életemet, hogy az kísért hogy 35-50ropit spóroltam meg, és megnyomorítottam/öltem egy embert. Ez az én véleményem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hááát, lelked rajta! Szeretem a fiatalokban, hogy baromi nagy önbizalmuk van a tudásukat tekintve! :huh:

Ifjú kollégám!

Évekkel ezelőtt volt egy hozzád hasonló " tudású " ismerősöm, aki a Te nézeteidet vallotta addig, míg egy gyenge havazás után majdnem totálra törte a szeretett Astráját!

Sikerült rábeszélnem, hogy vegyen négy " gagyi " hótaposót az autójára, mert igen drága a lemezmunka manapság...

Miután kijött vele a gumis műhelyből és kipróbálta - mi több, érezte a különbséget a nyári vs. téli között - egy hónapig szinte mást nem hallottam tőle, mint a téli gumikról szóló dicshimnuszt.

Már kezdtem unni és rászóltam:" mondd csak pupák, mi is volt a véleményed ezekről a gumikról kb. 1 hónapja?? "

Azért fontoljad meg, mert Te sem vagy - velem együtt ! - egy Sebastian Loeb., meg az is lehet, hogy egyszer szabira megy az "Őrangyalod" !

Ne bízzuk ezt a szerencsénkre...

És is tapasztalatból mondom hogy a téli gumi jobb télen.

Egyszer ősszel egy hirtelen jött hidegben hazafelé utazva egy hétvégi útról majdnem halálra gázoltam egy anyát és két gyermekét.

Megjegyzem felelőtlenül rohantak át az úton, de ez engem nem vígasztalt volna.

Én is meglepődtem, hogy száraz úton mennyire csúszott a nyári gumi. Másnap azonnal kicseréltem és azonnal kipróbáltam. Óriási volt a különbség fékezéskor. Pedig a nyári egy 195-ös volt a téli meg 175-ös (F asta).

Most már ABS -em is van. ez már csak hab a tortán.

Link to comment
Megosztás:

Itt nem csak arról van szó, hogy óvatosan megyek, és nem a -50centin fog múlni, hogy megtöröm a kocsit, vagy sem. Hanem arról, hogy kifut elém egy hülyegyerek, és 50 centin múlhat, hogy a nyakán állok meg, vagy előtte. És én nem akarom úgy leéllni az életemet, hogy az kísért hogy 35-50ropit spóroltam meg, és megnyomorítottam/öltem egy embert. Ez az én véleményem. :huh:

Így igaz!

A családomról meg nem is beszélve! Hogy néznék a gyermek szemébe, ha megsérül azért, mert az apja takarékoskodott?

AUTÓZNI TÉLEN NEM KÖTELEZŐ !!

De aki megteszi, az húzzon téli lábbeliket, mert potenciális veszélyforrások a közlekedőkre!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.