Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

2x olyan vastag festékkel mint amit a magyar piacra fújt a gyár. oda minőséget vittek, mert csak azt vették meg.

Ugye tudod, hogy ez nagy butaság ??

Miért fújna bármelyik gyár is dupla annyit egy autóra, mint amit előír rá a technológia ?? Kőccség apukám !! :rolleyes: :blink:

Ha dupla vastag volt, akkor azt legfeljebb egy svájci műhelyben locsolták le..., zúzda után ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ugye tudod, hogy ez nagy butaság ??

Miért fújna bármelyik gyár is dupla annyit egy autóra, mint amit előír rá a technológia ?? Kőccség apukám !! :rolleyes: :blink:

Ha dupla vastag volt, akkor azt legfeljebb egy svájci műhelyben locsolták le..., zúzda után ! :lol:

jaja, sokan ezt mondták, de az autóm sérülésmentes volt, és a multkor megmértünk egy magyar piacra gyártott Combót, és egy német rendszámú Combót. és ott is volt kb 50% os eltérés.

az astrámnak meg a 100 körüli helyett indenhol 200 körüli volt az értéke. még a tornyoknál is 100 felett volt, amikor az itthoniaknak 50 körül van.

sajnos piacok szerint gyártják az autókat. ilyen a magyarpiacra gyártott autó is.

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy más az anyaga. Gyártás közben ezer dolgot módosítanak mindig. Nem vélatlen, hogy alkatrészvásárlásnál kérdezik a motorszámot / alvázszámot / évjáratot. Jól is néznénk ki, hogyha kiderüle egy gyermekbetegség (mindig minden típusnál van, ezért nem szabad rögtön bemutató után venni semmit. Legyen szó autóról, mosógépről, fényképezőgépről, számítógépről) és várnának a javítással a következe ráncfelvarrásig vagy modellfrissítésig... Azzal vége is lenne annak a gyárnak.

te most valamit keversz nagyon amit én leirtam az az hogy egy 98-as astra-g nek jobb a kéder anyaga min a késöbb gyártottnak........

és ha megnéznéd még hogy epc egy cikkszámot dob fel erre az alkatrészre nem kérdezz nem függ motorszámtól......

általában forditva van ahogy leirtad.

ami jó azt el kell rontani.....

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető, de azért kicsit durva lenne, ha egy német autónál a tervezés során az üzemi körülmények közé nem vették volna be a -15-20°C hideget. Azért Németországban és a lengyeleknél (az én Classicom odavalósi) is előfordul ennél jóval hidegebb. Szerintem felesleges ilyenekkel foglalkozni. Indulásnál levenni a fűtést és a ventit (ha nem párásodik) és akkor hamarabb eléri az üzemi hőfokot. Szerintem...

Ilyen időbe nem is szokott párásodni... simán ráfagy. :rolleyes:

Tegnap ha a full ablakról áttettem ablak-láb állásra, kezdett homályosodni a kép. Pedig ment 2-esen a venti, függőtől kicsit jobbra a hőkeverő.

Ja, mi -9-ről indultunk Pápateszér, -19 Nyúl, a pályán meg -15,5.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

most egy ideig nem használom a gépe (garázsban van letakarva)

kell-e néha néha beindítani? vagy inkább hanyagoljam?

Hanyagoljad !

De ha idő előtt szeretnél kip.rendszert cserélni, akkor had szóljon 1-1 percre, aztán tavaszig csak megeszi a savas kondenzvíz a csöveket... :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hanyagoljad !

De ha idő előtt szeretnél kip.rendszert cserélni, akkor had szóljon 1-1 percre, aztán tavaszig csak megeszi a savas kondenzvíz a csöveket... :rolleyes: :blink:

köszi akkor hanyagolni fogom :lol:

Mintha hallottam volna, hogy a katalizátor sem díjazza ezt....

Az akksinak nem lesz baja? (eddig minden oké volt vele )

Link to comment
Megosztás:

köszi akkor hanyagolni fogom :rolleyes:

Mintha hallottam volna, hogy a katalizátor sem díjazza ezt....

Az akksinak nem lesz baja? (eddig minden oké volt vele )

Ja, nem díjazza a Kat. sem a dolgot, arról már nem is beszélve, hogy a katalizátorból visszapárolgó savas gőzök szépen megbarnítják a hengerfaladat is...

Az akksiról mit mondjak? Ha sokáig nem használod a kocsit, akkor vedd ki, aztán vidd le valami melegebb helyre - pl. pincébe - aztán kikeletkor visszateszed, újrakódolod a rádiót és hadd menjen. Időnként nem árt neki egy kis töltés sem, nehogy megszokja a pihenést... :blink: :lol:

De erről meséljen inkább valami képzettebb elektor-kalandor... :D ;) :D

( pl. potyó ;) )

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem díjazza a Kat. sem a dolgot, arról már nem is beszélve, hogy a katalizátorból visszapárolgó savas gőzök szépen megbarnítják a hengerfaladat is...

Az akksiról mit mondjak? Ha sokáig nem használod a kocsit, akkor vedd ki, aztán vidd le valami melegebb helyre - pl. pincébe - aztán kikeletkor visszateszed, újrakódolod a rádiót és hadd menjen. Időnként nem árt neki egy kis töltés sem, nehogy megszokja a pihenést... :rolleyes: :blink:

De erről meséljen inkább valami képzettebb elektor-kalandor... :lol: :D ;)

( pl. potyó :D )

Köszönet mindenért! Bár szerintem az akku akkor maradni fog, mert a garázsban meleg van, meg nem tavaszig nem használom csak legalább ez a takony idő múljon el....

további szép napot!

Link to comment
Megosztás:

jaja, sokan ezt mondták, de az autóm sérülésmentes volt, és a multkor megmértünk egy magyar piacra gyártott Combót, és egy német rendszámú Combót. és ott is volt kb 50% os eltérés.

az astrámnak meg a 100 körüli helyett indenhol 200 körüli volt az értéke. még a tornyoknál is 100 felett volt, amikor az itthoniaknak 50 körül van.

sajnos piacok szerint gyártják az autókat. ilyen a magyarpiacra gyártott autó is.

Ezt én kétkedve fogadom, ez is egy " Urban Legend ", amit az igazán bennfentesek alakítanak ki! :rolleyes: :blink:

Nos, a portugáliai Azambuja városa mellett van az a gyár, ahol a Combókat állítják elő.

A lemezmegmunkálás után a fényezés full automatikus, számítógép vezérelte rendszerek szövevénye.

A munkadaraboknak - jelen esetben a kis haszonjárműveknek - minden állomáson tartaniuk kell az előre beállított ütemidőt, mert különben nem tudja hozni a termelősor a napi kapacitást.

Mivel robotok fényeznek, Ők csak akkor tudják, hogy melyik kasztni hová lesz eladva, ha ezt felparaméterezik nekik...

A GM gyártóművi szabványai minden kocsira egyformán érvényesek, készüljön bárhol a világon !!

( Természetesen, apróbb eltéréseket el tudok képzelni, mint pl. az EU-ban már régen injektoros motorokkal adták az Astrákat, mikor a török piacra még berakták a karburátoros változatot. )

Arról nem is beszélve, hogy az átrozsdásodási garancia országtól függetlenül X év, miért lenne érdeke a gyártónak, hogy vékonyabb réteggel ezt a folyamatot elősegítse??

Nem vitatkozni szerettem volna Veled, mert nem gondolnám, hogy a viszony kettőnk közt ezt érdemelné, csak a privát véleményemet írtam le.

Ettől még lehet igazad...

Link to comment
Megosztás:

Nem kell képet küldeniük. először kaptam egy levelet (60 napon belül), h küldik majd a büntit. azt később meg is kaptam. Ott azt írták, náluk van a bizonyíték. Ha érdekel, menjek le fehérvárra és nézzem meg :rolleyes:

Na ma bent voltam a Hungária krt-on,a rendőrségen. 60 ropi lesz a bünti.Hátulról fotóztak le megnéztem.5 db képet csináltak.Ha kell a kép,akkor vinnem kell 500-ft illetékbélyeget,és akkor odaadják.Még ebből is pénzt húznak.

Link to comment
Megosztás:

Na ma bent voltam a Hungária krt-on,a rendőrségen. 60 ropi lesz a bünti.Hátulról fotóztak le megnéztem.5 db képet csináltak.Ha kell a kép,akkor vinnem kell 500-ft illetékbélyeget,és akkor odaadják.Még ebből is pénzt húznak.

Oda lehet h én is beugrottam volna... Na de fehérvárra??? Bár a fehérvári fagyizás ugye a gépsárkánynak hasznos, mint ahogy azt itt a fórumon megtudtam :rolleyes: Akkor a te esetedben is jól számolt a kalkulátor, remélem, ritkán kell majd használnunk! Valszeg, ha küldik a levelet a cimünkre, meg tudjuk, h jártunk arra, ahol lefotóztak, nem is nagyon érdemes vitatkozni velük, én is csak a kíváncsiság miatt néztem volna be hozzájuk... Ezek azért tényleg magas összegek (60E az tulképp 2 éves kötelező biztosításom!). De legyünk őszinték: jóllehet nekem is fájt a 30, csak így van elrettentő ereje a dolognak. És TÉNYLEG ne száguldozzon senki sehol! Még én se pályán 84gyel! NAHÁT! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Oda lehet h én is beugrottam volna... Na de fehérvárra??? Bár a fehérvári fagyizás ugye a gépsárkánynak hasznos, mint ahogy azt itt a fórumon megtudtam :rolleyes: Akkor a te esetedben is jól számolt a kalkulátor, remélem, ritkán kell majd használnunk! Valszeg, ha küldik a levelet a cimünkre, meg tudjuk, h jártunk arra, ahol lefotóztak, nem is nagyon érdemes vitatkozni velük, én is csak a kíváncsiság miatt néztem volna be hozzájuk... Ezek azért tényleg magas összegek (60E az tulképp 2 éves kötelező biztosításom!). De legyünk őszinték: jóllehet nekem is fájt a 30, csak így van elrettentő ereje a dolognak. És TÉNYLEG ne száguldozzon senki sehol! Még én se pályán 84gyel! NAHÁT! :blink:

Saját tapasztalat:

Tegnap kora este, sónedves úton haladtunk 6-os úton Pécs és Szigetvár között. Pécsről kifelé jövet utolértem egy Hundáj akármi személyautót. Na követtem Szigetvárig, hol 50-el, hol 60-al. Ha nem utánfutóval vagyok, meg 3 személyel keresztbe is megelőzöm. Idegesítő volt azt látni, hogy bár előtte is ment egy ÖSSSZKEREKES baszom terepjáró, de az is csak 50-60-al döcögött. Hozzá teszem közbe vagy 20-an elelőztek bennünket.

Tanúlság csak annyi, hogy én megértem, ha nem akar menni, de ezzel sajnos másokat is akadályoz a haladásban. Az út nm csúszott, sónedves volt, ettől

függetlenül a platos összekerekes terepjáró is lassan ment. Könyörgöm, legalább az összkerekesek ne féljenek..... bár láttam én már fűben nyulat. :lol:

Ez a gyorshajtásos dolog is érdekes. Épp a minap olvastam az újságban, hogy hogyan lehet folyamatos zöldhullám úgy beállítva egy útszakaszon, hogy ha csak 60 km/h-val haladva hullám, ha 50-el mész akkor már nem az.

A legújabb pedig, hogy éjjel is mérni fognak az új cuccokkal, amik jan. 1-vel állítanak csatarendbe. Nesze neked éjjeli gyors utazás.....

Illetve a 3. nagy hülyeség..... ami már 1000x volt téma a sárgán áthalytás.... Szerdán Pécsen az Árkád sarkánál lévő lámpa mikor vál át sárgára minden előjel nélkül? Persz, hogy mikor pont alá érek. Ha belefékezek a mögöttem lévő szépen egyenes áttol. Mondjuk még ő is átjött... szal majd max. ott találkozok vele..... ha mennem kell.... remélem nem. Persze ott előzőleg volt ilyen COUNTDOWN cucc, csak leszerelték.

Vissza térve a sebességre, soxor a lassan haladók okoznak baleseteket.

Link to comment
Megosztás:

Vissza térve a sebességre, soxor a lassan haladók okoznak baleseteket.

Azért, mert általában türelmetlenek vagyunk !

Én is hamar " felpörgök ", ha úgy ítélem meg, hogy mehetne gyorsabban is az előttem haladó, de a képességeivel egyedül Ő van tisztában !!

( Ez inkább nyáron az idegesítőbb, mert akkor azért ideálisnak mondhatók a környezeti viszonyok. )

Lehet alatta bármilyen Dakar győztes 4x4-es autó, ha egyszer ennyit mer, akkor azt el kell fogadni.

Amúgy meg, aki a jeges utakon - bár nem írtad, hogy a 6-os milyen volt , de a 7-es , 8-as egy káosz ! - az belegondolt például abba, hogy ha beelőz 90-el - menő vagyok mint a Hirvonen a Svéd Rallyen :rolleyes: - és meg kell állni, akkor azt miként oldja meg ??

Nem véletlenül tartja a mondás, hogy lassan járj, tovább érsz !

Link to comment
Megosztás:

Persze, a lassúak is idegesítőek tudnak lenni...

Én csak arra utaltam,h az 50 helyett a 93 tényleg sok! Meg a pályán a 84 is ÁMOKFUTÁS.... :rolleyes:)))))

Hétvégén sok tötymörgivel találkoztam, de azért pár streetracer is tolt persze ködlámpa meg anyámtyúkja is fel volt kapcsolva nehogy ne lássák, hogy alacsonyan repül. Bár ha valakinek a 30 a biztonságos, akkor legalább ne az út közepén menjen, legalábbis akkor ne, amikor utol érik.

Hihetetlen mennyire nem foglalkoznak azzal, hogy tél van. Gyári berögződés 2-3m-re követik egymást és úgy mennek kocsisorban. Ja, csak nehogy valaki befékezzen, mert nem fognak megállni. Ok, hogy mindenki egyformán csúszik, csak épp a reakcióidőn elmegy a köz.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén sok tötymörgivel találkoztam, de azért pár streetracer is tolt persze ködlámpa meg anyámtyúkja is fel volt kapcsolva nehogy ne lássák, hogy alacsonyan repül. Bár ha valakinek a 30 a biztonságos, akkor legalább ne az út közepén menjen, legalábbis akkor ne, amikor utol érik.

Hihetetlen mennyire nem foglalkoznak azzal, hogy tél van. Gyári berögződés 2-3m-re követik egymást és úgy mennek kocsisorban. Ja, csak nehogy valaki befékezzen, mert nem fognak megállni. Ok, hogy mindenki egyformán csúszik, csak épp a reakcióidőn elmegy a köz.

Az a baj, hogy sokan bíznak a sok 3 betűsben. Nekem is volt ABS-em, de az sem 100%. Jeges uton meg semmi nem fog meg, csak az árok, meg az előtted haladó. Követési távolság betartása senkire sem jellemző. ( tisztelet a kivételeknek). Mert hogy is számíthatnál egy belátható egyenes útszakaszon közlekedő autó mögött haladó autós, hogy az előtte lévő csupán poénból befékez. Sokan a 90-sem tartják be, 80-85 max. Mondjuk reggel a dízellel én sem megyek jobban, me nem akarom kinyírni a motort. Sok embernél sajnos hiányzik a téli rutin is. Csak akkro lepődik meg mikor rámegy egy útszakaszra, azt dobálja ide oda, vagy úgylttam nem jeges az út a kedvencem.. :rolleyes:

De pl. nemrég voltam ebédelni egy 10%-15% kapubejárón szenvedett egy béemwé csak nem tom mér nem kapcsolta be a kipörgésgátlót.......

Link to comment
Megosztás:

Más téma: Ha most értél haza -20-ban akkor a motor üzemi hőmérséklete mennyi volt? Bemelegedett rendesen?

Szia! Az óra szerint üzem meleg volt a motor, cca. 86-87 fokon állt a mutató.

Más!

Esetleg tudná-e valaki a megoldást arra a szitura, miszerint hóeséskor, menet közben a meleg szélvédőről lefolyó víz ráfagy az ablaktörlő lapátra, ami onnan kezdve használhatatlan, nem töröl semmit, kilométerenként lehetne megállni leverni róla a jeget. Ablakmosó spriccelése csak rontott a helyzeten. Több OFF gk-t is vezettem korábban és azoknál is tapasztaltam ezt. Van valami tuti megoldás a problémára?

Link to comment
Megosztás:

Saját tapasztalat:

.........................

Vissza térve a sebességre, soxor a lassan haladók okoznak baleseteket.

Engem is szokott zavarni az indokolatlan lassú haladás, de a 90km/h sebesség nem azt jelenti h annyival kötelező hanem annyi a megengedett. Mindenki maga dönti el, hogy meddig nyomja a gázt de sajnos sokszor nem az út-és látásviszonyoknak megfelelelően.

Egy kis olvasni való!

http://www.minipolice.hu/kiserlet/panel/nyomtat/ny_seb.htm

Link to comment
Megosztás:

Szia! Az óra szerint üzem meleg volt a motor, cca. 86-87 fokon állt a mutató.

Más!

Esetleg tudná-e valaki a megoldást arra a szitura, miszerint hóeséskor, menet közben a meleg szélvédőről lefolyó víz ráfagy az ablaktörlő lapátra, ami onnan kezdve használhatatlan, nem töröl semmit, kilométerenként lehetne megállni leverni róla a jeget. Ablakmosó spriccelése csak rontott a helyzeten. Több OFF gk-t is vezettem korábban és azoknál is tapasztaltam ezt. Van valami tuti megoldás a problémára?

Már elvi tervezés szintjén van a fűthető ablaktörlő lapát gumi. :rolleyes: Pont a 7 végén gondoltam rá, hogy 2 szabadolmra adok be. Az egyik a fűthető ablaktörlő lapát valamint gumi, a másik a fűthető nyeles hólapát. :blink:

De viccet félre téve, engem is bazira idegesít mindig, hogy oda fagy, azt nem töröl.....

Ilyenkor kéne az első ablak fűtés, vagy legalább 3-4 szál a szélvédő alsó peremére ahol a lapátok pihennek.....

Link to comment
Megosztás:

Köszönet mindenért! Bár szerintem az akku akkor maradni fog, mert a garázsban meleg van, meg nem tavaszig nem használom csak legalább ez a takony idő múljon el....

további szép napot!

Pár tévedést szeretnék eloszlatni. Az akku ha áll, akkor minél hidegebb helyen legyen és teljesen feltöltve álljon. Ez a melegen kell tárolni kb. azzal egyenértékű hülyeség, hogy nagyobb akkuhoz nagyobb generátor kell, csak az utóbbival legalább kárt nem csinálunk. Ha csak részlegesen van töltve, akkor megindul a szulfátosodás a lemezeken, ami a kapacitás csökkenését és a belső ellenállás növekedését okozza, ezzel pedig az akku idő előtti tönkremenetelét. Ha melegen van, akkor is gyorsul a szulfátosodás, mert az végsősoron kémiai reakció. Egy feltöltött akkut ha 40 fokon tartasz, akkor 30 nap után nem indítja be az autót! Teljesen csak akkor áll le a szulfátosodás, ha 100%-ig fel van töltve, de mivel az autóban is csak 90-95% körüli töltöttséget ér el, így ha ezen a szinten van tartva, akkor nem kell élettartamcsökkenéssel számolni. Viszont a mostani autókban mindenféle áramzabáló cuccok vannak (rádió, központizár, riasztó, stb.) amik állandóan az akkut merítik. Tehát ha nem használod az autót, akkor az akku kivezetéseiről le kell venni a kábeleket, mert egyébként ezek merítik az akkut, az meg ugye elkezd szulfátosodni. Ha van esetleg másik autó, amit használtok, akkor én azt csinálnám, hogy ebből kivenném az akkut, és a másikban hetente cserélgetném az akkukat. Ha nincs másik, akkor azért egy töltővel nem ártana rátölteni 2-3 hetente. Ennyit az akkuról.

Az autónak (főleg a motornak) viszont szerintem jót tenne, ha az olaj nem száradna le a hengerekről, fogaskerekekről állás közben, ezért én azt csinálnám, hogy hetente-kéthetente mennék egy 15km-t vele. Ez idő alatt a kipufogó is kiszárad, felhordja az olajat is mindenhová. Egy liter benzin, szerintem nem egy nagy tétel. Ha nem akarod, hogy a sós hólé és hasonlók rákerüljenek, akkor valami száraz napot kell választani hozzá.

De ha csak a hó elolvadásáig nem használod, akkor állj be vele a garázsba, és vedd le az akkuról a kábelt, ha vannak a fent említett cuccok, az elég is lesz.

Link to comment
Megosztás:

De ha csak a hó elolvadásáig nem használod, akkor állj be vele a garázsba, és vedd le az akkuról a kábelt, ha vannak a fent említett cuccok, az elég is lesz.

Csak ezt a havas-jeges utat akarom elkerülni, szerintem egy-két hét nem okoz semmi maradandó kárt....azután pedig ismét csatába áll a gép

Link to comment
Megosztás:

Én is hamar " felpörgök ", ha úgy ítélem meg, hogy mehetne gyorsabban is az előttem haladó, de a képességeivel egyedül Ő van tisztában !!

Lehet alatta bármilyen Dakar győztes 4x4-es autó, ha egyszer ennyit mer, akkor azt el kell fogadni.

Ezzel szoktam magam nyugtatni én is, ha kormányból vizet fakasztó autóstársat látok. Csak ugye a közlekedés társasjáték, úgyhogy a kevésbé gyakorlott vezető is legyen azzal tisztában, hogy nem mindig azok a hülyék, akik mögötte kígyóznak, néha valóban türelmetlenül... Le is lehet időnként húzódni, vagy uram bocsá' félre állni, hogy ne dagasszanak fel maguk mögött egy kisebb karavánt.

Egyébként a szombati kemény idő a pesti belvárosban, majd 4-es főúton ért, de a 3 órás út alatt csak egy-két veszélyesebb szituáció adódott. Az általános közlekedési morált ismerve meg is lepődtem kicsit, hogy majdnem mindenki visszavette a gyeplőt, és pl. a követési távolságra is ügyelt. Mondjuk ennek ellenére lehetett árokba borult autót látni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.