Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hazaszállítás szerintem megoldható a saját lábán :lol: Az a nagyjából 2000km út nem olyan vészes, 95%-a autópálya, két nap alatt szerintem sima ügy. Honosítás az mondjuk áll, de én Szerbiába hoznám, itt jelenleg az autó értékének kb. 30%-át kell becsengetni vám+adó címén, plusz a szokásos ügyintézés az átírással, műszakival, biztosítással, ami nagyjából 200?-ba belefér, de ezt úgyis minden autóra ki kell fizetni, ezért ezt nem számolom. Kinézek pl. egy 1600 font értékű autót, ami úgy 1840?, erre jön a 30%, az 2400?, hogy benn legyen az országban. 200? az üzemanyag és az autópálya hazafelé, mondjuk azt nem tudom, mennyibe kerül átjutni Angliából Európába. Szóval eddig tartok úgy 2600?-nál. Persze ki kell jutni, erre vannak fapados repülők, legyen a kijutás meg mondjuk két alvás még egy százas. Szóval ekkor vagyok úgy 2700?-nál szemben az itt nálunk 4500? környékével egy hasonló autóért. És valahogy jobban megbízok az Angliai eladóban, hogy a kilóméterszámláló által mutatott érték közelebb van a valósághoz, mint abban, amit itt vennék. Átépítési engedély ügyében itt nem tudom, hogy mi a helyzet, de láttam már autót hirdetve úgy, hogy "Angliából behozott, átépített", rendszám is volt rajta, tehát műszakija is volt, és még így is jóval olcsóbb volt, mint a többi hasonló, tehát nem lehet valami túl nagy macera a dolog. Lehet, hogy nemis kell átépítési engedély, tipusvizsga, stb., itt kicsit lazábbak ezek az elcseszett bürokrata szabályok, vám után átépítem, begurulok vele műszakira és kész. Ha nincs sehol felírva, hogy jobbkormányos, akkor ha a műszakin rendben van minden, akkor szerintem eszébe se jut senkinek megnézni, hogy ebben most miért is van balról a kormány...

Bár lehet, hogy inkább a németországi autókat kellene nézegetnem, ott biztosan nem kell átépíteni semmit, és az oda-vissza utazás költségeit is jobban lehet tervezni. Illetve ott van rokon, akinél ott birok aludni több napot is, valamint otthon van a gyerekkel, el bir velem mászkálni autót nézni...

Wow, eddig nem is tudtam, hogy oda valósi vagy!

Üdv, MAGYAR testvérem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Wow, eddig nem is tudtam, hogy oda valósi vagy!

Üdv, MAGYAR testvérem! :lol:

Wass Albert: Hontalanság Hitvallása

Hontalan vagyok,

Mert vallom, hogy a gondolat szabad,

Mert hazám ott van a Kárpátok alatt

És népem a magyar.

Hontalan vagyok,

Mert hirdetem, hogy testvér minden ember,

S hogy egymásra kell, leljen végre egyszer

Mindenki, aki jót akar.

Hontalan vagyok,

Mert hiszek jóban, igazban, szépben.

Minden vallásban és minden népben

És Istenben, kié a diadal.

Hontalan vagyok,

De vallom rendületlenül, hogy Ő az út s az élet,

És maradok ez úton, míg csak élek

Töretlen hittel ember és magyar.

Link to comment
Megosztás:

Az Astra J -ben felvetették,hogy az A oszlop nagyon zavaró,sokat kitakar úgy mint a G Astrában.

Ti mit szóltok ehhez?

Én osztom a vélemény tényleg elég vastagra sikerült,persze- tudom-azért,hogy kellően merev legyen a kaszni.

A multkor egy Passatot(előtte egy bicajost) néztem el itthon,még jó,hogy csak gurultam

és mikor kijött az A oszlop mögül megálltam.Azóta előre-hátra hajlongok ,nehogy kimaradjon valami. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az Astra J -ben felvetették,hogy az A oszlop nagyon zavaró,sokat kitakar úgy mint a G Astrában.

Ti mit szóltok ehhez?

Én osztom a vélemény tényleg elég vastagra sikerült,persze- tudom-azért,hogy kellően merev legyen a kaszni.

A multkor egy Passatot(előtte egy bicajost) néztem el itthon,még jó,hogy csak gurultam

és mikor kijött az A oszlop mögül megálltam.Azóta előre-hátra hajlongok ,nehogy kimaradjon valami. :lol:

hát az F-ben nem kellett nekem sem ennyit hajlongani!!!

az OFF

suzuki sx4 A oszlopával mondjuk nem vetekedhet :lol:

ON

Link to comment
Megosztás:

Az Astra J -ben felvetették,hogy az A oszlop nagyon zavaró,sokat kitakar úgy mint a G Astrában.

Ti mit szóltok ehhez?

Én osztom a vélemény tényleg elég vastagra sikerült,persze- tudom-azért,hogy kellően merev legyen a kaszni.

A multkor egy Passatot(előtte egy bicajost) néztem el itthon,még jó,hogy csak gurultam

és mikor kijött az A oszlop mögül megálltam.Azóta előre-hátra hajlongok ,nehogy kimaradjon valami. :lol:

Astra J-ben még nem ültem, de a G-ben sztem kifejezetten filigrán A oszlop van például a céges Ducatom után, ahol ez az alkatrész jó arasznyi(!) széles, és nemhogy egy kerékpáros, de egy komplett Suzuki Swift simán eltűnik mögötte.

Link to comment
Megosztás:

Ma hívtak Opel Gyulaitól, hogy a megszűnt Ivanits tól átvették az ügyfeleket, és ha érdekel bevihetem a kocsit egy állapotfelmérésre és kapok egy külső-belső mosást. kiváncsi leszek mit találnak, remélem semmi jót nem cserélnek majd ki :lol:)) vagy túlságosan gyanakvó lennék? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma hívtak Opel Gyulaitól, hogy a megszűnt Ivanits tól átvették az ügyfeleket, és ha érdekel bevihetem a kocsit egy állapotfelmérésre és kapok egy külső-belső mosást. kiváncsi leszek mit találnak, remélem semmi jót nem cserélnek majd ki :lol:)) vagy túlságosan gyanakvó lennék? :lol:

ha így állsz hozzá, maradj a kocsid mellett...

Bár , mivel gondolom ingyen lesz (nem viszel pénzt se hozzájuk) nem biztos, hogy engedik majd, de meg kell próbálni :(

Link to comment
Megosztás:

Az Astra J -ben felvetették,hogy az A oszlop nagyon zavaró,sokat kitakar úgy mint a G Astrában.

Ti mit szóltok ehhez?

Én osztom a vélemény tényleg elég vastagra sikerült,persze- tudom-azért,hogy kellően merev legyen a kaszni.

A multkor egy Passatot(előtte egy bicajost) néztem el itthon,még jó,hogy csak gurultam

és mikor kijött az A oszlop mögül megálltam.Azóta előre-hátra hajlongok ,nehogy kimaradjon valami. :lol:

Én eddig csak álló helyzetében ültem J-ben, de szerintem összement. Pontosabban megvastagodott minden elem, így kisebb lett a beltere. A kormány legmagasabb állásában sem látszódtak a műszerek felső részei. A csomagtartó meg mint egy Corsaé. Szóval szerintem összement, és egyre lőrésebb ablakok vannak benne, mindenhol. Szóval nekem egyelőre csalódás. A használt anyagokban én nem látom azt a hatalmas előrelépést, amit beharangoztak, a G-éhez hasonló kellemes tapintású minden, valamivel puhább. Kívülről viszont mondjuk jó lett, a seggére nem adnék 9 pontot (mondjuk 6-ot), a H-jé sem tetszett (az egy kampót kap tőlem).

A G A oszlopával eddig nem volt bajom, mindig láttam mindent. Asszem :lol: (Biztos nem rám dudáltak, amikor kikanyarodtam... :( )

Link to comment
Megosztás:

Én eddig csak álló helyzetében ültem J-ben, de szerintem összement. Pontosabban megvastagodott minden elem, így kisebb lett a beltere. A kormány legmagasabb állásában sem látszódtak a műszerek felső részei. A csomagtartó meg mint egy Corsaé. Szóval szerintem összement, és egyre lőrésebb ablakok vannak benne, mindenhol. Szóval nekem egyelőre csalódás. A használt anyagokban én nem látom azt a hatalmas előrelépést, amit beharangoztak, a G-éhez hasonló kellemes tapintású minden, valamivel puhább. Kívülről viszont mondjuk jó lett, a seggére nem adnék 9 pontot (mondjuk 6-ot), a H-jé sem tetszett (az egy kampót kap tőlem).

A G A oszlopával eddig nem volt bajom, mindig láttam mindent. Asszem :lol: (Biztos nem rám dudáltak, amikor kikanyarodtam... :D )

lőrés ablakokkal ne kedjetek, legfeljebb jó minőségű borossal :lol: Na jó, bocs, ez kellett reggelre, h beinduljanak a fogaskerekek :(

Link to comment
Megosztás:

Én eddig csak álló helyzetében ültem J-ben, de szerintem összement. Pontosabban megvastagodott minden elem, így kisebb lett a beltere. A kormány legmagasabb állásában sem látszódtak a műszerek felső részei. A csomagtartó meg mint egy Corsaé. Szóval szerintem összement, és egyre lőrésebb ablakok vannak benne, mindenhol. Szóval nekem egyelőre csalódás. A használt anyagokban én nem látom azt a hatalmas előrelépést, amit beharangoztak, a G-éhez hasonló kellemes tapintású minden, valamivel puhább. Kívülről viszont mondjuk jó lett, a seggére nem adnék 9 pontot (mondjuk 6-ot), a H-jé sem tetszett (az egy kampót kap tőlem).

A G A oszlopával eddig nem volt bajom, mindig láttam mindent. Asszem :lol: (Biztos nem rám dudáltak, amikor kikanyarodtam... :lol: )

Amikor megpróbáltam beülni az J hátsó ülésére kapásból lefejeltem a C oszlop előre hajló részét. Csak halkan szentségeltem és többet nem próbálkoztam.

A lőrés méretű ablakra és vastag oszlopra nálam a jelenlegi Seat kínálat (Leon és társai) az etalon. Mintha tankból próbálnék kinézni. A sebesség emelkedésével válik egyre nyomasztóbb érzéssé.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.