Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

SZiasztok!

Szerintetek mire számithatok,lakott területen kivül ahol 90 km/ h volt a megengedett,olyan 105 km/h-nál ora szerint legalábbis mikor ránéztem az órára.......

Mikor megláttam a trafit,már késö volt.........

Mennyibe fog ez fájni nekem????????

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok!

Szerintetek mire számithatok,lakott területen kivül ahol 90 km/ h volt a megengedett,olyan 105 km/h-nál ora szerint legalábbis mikor ránéztem az órára.......

Mikor megláttam a trafit,már késö volt.........

Mennyibe fog ez fájni nekem????????

Óra szerint 105, az szerintem még 100 sincs valójában, így még az sem biztos, hogy le lettél fényképezve. Ha meg igen, akkor én a legalsó kategóriára tenném.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok!

Szerintetek mire számithatok,lakott területen kivül ahol 90 km/ h volt a megengedett,olyan 105 km/h-nál ora szerint legalábbis mikor ránéztem az órára.......

Mikor megláttam a trafit,már késö volt.........

Mennyibe fog ez fájni nekem????????

Ha lekaptak minimum 30 ropi.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok!

Szerintetek mire számithatok,lakott területen kivül ahol 90 km/ h volt a megengedett,olyan 105 km/h-nál ora szerint legalábbis mikor ránéztem az órára.......

Mikor megláttam a trafit,már késö volt.........

Mennyibe fog ez fájni nekem????????

ITT számolgass.

Link to comment
Megosztás:

Megint volt érdekes.

Estem be egy falúba motorfékkel.

Előugrott a sárga gonosz.

Mivel vidéken vagyok (S.péter) nem hoztam magammal a diagos lomot,miért is hoztam volna.

Na akkor maradt a ki villog ha én nem. :rolleyes:

P0136,rohadj meg.

Ma bele ástam magam,szét volt csúszva a csati,kapott chip spary-t ,össze dug és jó.

Ez is jó volt egynek ,hogy megparáztasson ;)

Link to comment
Megosztás:

Megint volt érdekes.

Estem be egy falúba motorfékkel.

Előugrott a sárga gonosz.

Mivel vidéken vagyok (S.péter) nem hoztam magammal a diagos lomot,miért is hoztam volna.

Na akkor maradt a ki villog ha én nem. :rolleyes:

P0136,rohadj meg.

Ma bele ástam magam,szét volt csúszva a csati,kapott chip spary-t ,össze dug és jó.

Ez is jó volt egynek ,hogy megparáztasson ;)

Úgy kell neked,ezt én küldtem a rekettyés miatt! :D

Link to comment
Megosztás:

Óra szerint 105, az szerintem még 100 sincs valójában, így még az sem biztos, hogy le lettél fényképezve. Ha meg igen, akkor én a legalsó kategóriára tenném.

És ha mondjuk le kaptak körülbelül mennyi az az idö mig kiderül,tehát hogy meddig izguljak ugymond amig várhatom hogy jönnön a postás??????

Link to comment
Megosztás:

A tömítés kb 8-9000 Ft, amúgy meg fél órás meló.

Ha már ennyire szétszedik, akkor kenesd be csavarrögzítővel. Az plusz 2000 Ft már megéri, hogy nyugisan aludj és ne nézegettesd folyamatosan.

Egyébként én nem cseréltem tömítést, tudom, hogy úgy illik, de 8000 Ft-ot megért egy teszt és szerencsére nem folyik, nem szivárog. kopp-kopp-kopp. Ha majd mégis akar folyni, akkor lesz rá megint fél órám, hogy kicseréljem.

Szerk: ja én nem dolgozom szervizben, de gondoltam ha ennyi idő alatt nem válaszolt senki, akkor leírom a tapasztalataimat. Remélem nem baj.

Szervizben azt mondták hogyha nem lazák a csavarok nagyon felesleges lenne kiszedni öket és bekenni csavarrögzitövel mert ha nem lazák akkor azok be vannak kenve....

Amugy 30 pár ezer km van az autoban......

Link to comment
Megosztás:

És ha mondjuk le kaptak körülbelül mennyi az az idö mig kiderül,tehát hogy meddig izguljak ugymond amig várhatom hogy jönnön a postás??????

Legkésőbb 60 napon belül küldik a határozatot ha bemértek/de általában 1 hónap körül megérkezik/ . De nem biztos,hogy bemértek mert kb. 3km/h -át levonnak, ennyit belekalkulálnak az óra csalásába. Ha mégis bemértek kérheted, hogy ne egy összegben fizesd ki a büntit hanem részletekben.

Link to comment
Megosztás:

Óra szerint 105, az szerintem még 100 sincs valójában, így még az sem biztos, hogy le lettél fényképezve. Ha meg igen, akkor én a legalsó kategóriára tenném.

Ehhez jön hozzá, hogy 3% hibatűrést elengednek, tehát 100-nál 103 az még semmi. Ez volt a 30 ezres büntis levelemben :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezek alapján 109-ig csak helyszíni bírság van, így ha nem állítottak félre utána, akkor elvileg megúsztad.

SZiasztok!

Szerintetek mire számithatok,lakott területen kivül ahol 90 km/ h volt a megengedett,olyan 105 km/h-nál ora szerint legalábbis mikor ránéztem az órára.......

Mikor megláttam a trafit,már késö volt.........

Mennyibe fog ez fájni nekem????????

Link to comment
Megosztás:

Ezek alapján 109-ig csak helyszíni bírság van, így ha nem állítottak félre utána, akkor elvileg megúsztad.

A helyszíni bírság csak kiszabható, nem mindíg van a háromlábu után mégegy emberke aki leinti az autóst. A páyán a fix trafik után sincs pölö. Egyszerűbb visszamenni és megkérdezni. Mit vesztesz? Max. elzavarnak, de ha van benne emberség, és általában van, akkor megmondja, hogy bukta volt-e vagy sem. Így nem kell parázni esetleg hónapokig. Én egyszer 70-es táblába futottam bele 100-al óra szerint, én sem mentem vissza, de nem jött csekk. Vagy még nem mértek, vagy nemtudom.

Link to comment
Megosztás:

A helyszíni bírság csak kiszabható, nem mindíg van a háromlábu után mégegy emberke aki leinti az autóst. A páyán a fix trafik után sincs pölö. Egyszerűbb visszamenni és megkérdezni. Mit vesztesz? Max. elzavarnak, de ha van benne emberség, és általában van, akkor megmondja, hogy bukta volt-e vagy sem. Így nem kell parázni esetleg hónapokig. Én egyszer 70-es táblába futottam bele 100-al óra szerint, én sem mentem vissza, de nem jött csekk. Vagy még nem mértek, vagy nemtudom.

A rendőrség Szombathelyen létesített egy több száz fős központot, az ilyen ügyek rendezésére. Az összes parkolási kihágás, gyorshajtás, kisebb közigazgatási szabálysértések ide futnak be az ország minden részéből. Szóval, okosba' már nem nagyon lehet elintézni semmit, a helyi szerv már hivatalból sem foglalkozik ezekkel, nem tartanak rá embereket. Úgyhogy ilyen ügyekben marad a várakozás a Vas megyei RFK levelére. Én egy március eleji gyorshajtásról április elején kaptam a levelet, rá egy hónapra pedig jött a sárga csekk... A levélben közölnek egy ügyszámot, amivel a neten meg is lehet nézni a fotókat, meg nyomon lehet követni az ügy folyását. Szóval, kulturált az ügyintézés. Már csak az kéne, hogy valóban olyan helyen mérjenek, ahol fontos (iskolák környéke, lakott területek), és ne csak a szívatás, pénzbeszedés menjen. Tudom, a sebességkorlátozó táblák nem véletlenül vannak kint, meg a vezetőnek nincs joga felülbírálni ezeket, de rengeteg életszerűtlen korlátozás, meg kintfelejtett 30-as tábla van, amik mögé előszeretettel áll be a mérőkocsi - ebben a marha nagy európaiságban azért erre is kéne figyelni a hatóságnak... Bezzeg az utakon lévő kátyúkat (bombatölcséreket) a legritkább esetben táblázzák ki, vagy kerítik körül, nem baj, ha a futómű kirobban a kocsi alól, fizessen a hülye autós...

Link to comment
Megosztás:

A rendőrség Szombathelyen létesített egy több száz fős központot, az ilyen ügyek rendezésére. Az összes parkolási kihágás, gyorshajtás, kisebb közigazgatási szabálysértések ide futnak be az ország minden részéből. Szóval, okosba' már nem nagyon lehet elintézni semmit, a helyi szerv már hivatalból sem foglalkozik ezekkel, nem tartanak rá embereket. Úgyhogy ilyen ügyekben marad a várakozás a Vas megyei RFK levelére. Én egy március eleji gyorshajtásról április elején kaptam a levelet, rá egy hónapra pedig jött a sárga csekk... A levélben közölnek egy ügyszámot, amivel a neten meg is lehet nézni a fotókat, meg nyomon lehet követni az ügy folyását. Szóval, kulturált az ügyintézés. Már csak az kéne, hogy valóban olyan helyen mérjenek, ahol fontos (iskolák környéke, lakott területek), és ne csak a szívatás, pénzbeszedés menjen. Tudom, a sebességkorlátozó táblák nem véletlenül vannak kint, meg a vezetőnek nincs joga felülbírálni ezeket, de rengeteg életszerűtlen korlátozás, meg kintfelejtett 30-as tábla van, amik mögé előszeretettel áll be a mérőkocsi - ebben a marha nagy európaiságban azért erre is kéne figyelni a hatóságnak... Bezzeg az utakon lévő kátyúkat (bombatölcséreket) a legritkább esetben táblázzák ki, vagy kerítik körül, nem baj, ha a futómű kirobban a kocsi alól, fizessen a hülye autós...

Szerencse, hogy megszüntették a vasúti átjárokban a kötelező 30-at, 40-et mert itt Győrben is van vagy 10 használaton kívüli iparvágány, azoknál is mértek, holott szerelvény már évtizedek óta nem közlekedik rajtuk. Na ennek most szerencsére vége. Ha meg jogállam, akkor simán ráverném az építésvezetőre, műszaki felügyelőre stb. a bírságot, amikor hétvégén munka végeztével baxnak befordítani/letakarni a sebességkorlátozó táblát. :rolleyes: Kiváncsi vagyok most hogy az M1-esen kirobban a futómű vagy fél tucat autó alól amikor alámosta víz, nekik sima ügy lesz-e a kárrendezés, vagy ráfogják, hogy nem az útviszonyoknak megfelelő sebeséggel mentek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.