Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szép napot mindenkinek.

Valaki lenne olyan kedves és leírná nekem, hogy a pollenszűrőt hogyan kell kiszedni? Ez lenne az első cserém és nem akarok hűlyeségeket csinálni.

Neked BEHR van vagy DELPHI? Nekem BEHR, én így csináltam, a DELPHIt nem tudom (kb ugyanilyen lehet)

1. Kesztyűtartót kiszeded, azt 6 torx csavar fogja, a 2 (vagy 3, már nem tudom) alsóhoz nehéz hozzáférni.

2. Miközben kicsit kihúzod a kesztyűtartót, lehúzod a világítást a foglalatról, kiveszed az egész kesztyűtartót

3. Balra benyúlsz a középkonzol mögé, ott van egy fekete műa. doboz, abban van a szűrő: ki kell pattintani 2-3 valamit, ami a fedelet erősíti a testhez.

4. Kiveszed a régit (itt még nem kell műtőskéz, mivel gyűrődhet is). Jegyezd meg, hogy volt benne, bár vki szerint tökmindegy

5. Berakod az újat (na itt kell a műtős kéz, vigyázz, ne gyűrd össze, nekem sikerült kicsit megnyomnom, alig fér be a házba), bepattintod a fedelét

6. Kesztyűtartó vissza értelemszerűen fordított sorrendben.

7. Cseréld a légszűrővel együtt, valahol egyben lehet kapni a kettőt, én évente cserélem mind2-t, mert nem horror az áruk.

8. Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

A delphinél annyi az eltérés, hogy 3 csavar rögzíti a pollenszűrő fedelét, és nem patent. A többi ugyanaz, amit a cartárs is írt.

Neked BEHR van vagy DELPHI? Nekem BEHR, én így csináltam, a DELPHIt nem tudom (kb ugyanilyen lehet)

1. Kesztyűtartót kiszeded, azt 6 torx csavar fogja, a 2 (vagy 3, már nem tudom) alsóhoz nehéz hozzáférni.

2. Miközben kicsit kihúzod a kesztyűtartót, lehúzod a világítást a foglalatról, kiveszed az egész kesztyűtartót

3. Balra benyúlsz a középkonzol mögé, ott van egy fekete műa. doboz, abban van a szűrő: ki kell pattintani 2-3 valamit, ami a fedelet erősíti a testhez.

4. Kiveszed a régit (itt még nem kell műtőskéz, mivel gyűrődhet is). Jegyezd meg, hogy volt benne, bár vki szerint tökmindegy

5. Berakod az újat (na itt kell a műtős kéz, vigyázz, ne gyűrd össze, nekem sikerült kicsit megnyomnom, alig fér be a házba), bepattintod a fedelét

6. Kesztyűtartó vissza értelemszerűen fordított sorrendben.

7. Cseréld a légszűrővel együtt, valahol egyben lehet kapni a kettőt, én évente cserélem mind2-t, mert nem horror az áruk.

8. Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Neked BEHR van vagy DELPHI? Nekem BEHR, én így csináltam, a DELPHIt nem tudom (kb ugyanilyen lehet)

1. Kesztyűtartót kiszeded, azt 6 torx csavar fogja, a 2 (vagy 3, már nem tudom) alsóhoz nehéz hozzáférni.

2. Miközben kicsit kihúzod a kesztyűtartót, lehúzod a világítást a foglalatról, kiveszed az egész kesztyűtartót

3. Balra benyúlsz a középkonzol mögé, ott van egy fekete műa. doboz, abban van a szűrő: ki kell pattintani 2-3 valamit, ami a fedelet erősíti a testhez.

4. Kiveszed a régit (itt még nem kell műtőskéz, mivel gyűrődhet is). Jegyezd meg, hogy volt benne, bár vki szerint tökmindegy

5. Berakod az újat (na itt kell a műtős kéz, vigyázz, ne gyűrd össze, nekem sikerült kicsit megnyomnom, alig fér be a házba), bepattintod a fedelét

6. Kesztyűtartó vissza értelemszerűen fordított sorrendben.

7. Cseréld a légszűrővel együtt, valahol egyben lehet kapni a kettőt, én évente cserélem mind2-t, mert nem horror az áruk.

8. Sok sikert!

Köszönöm szépen. Azt szeretném még kérdezni, hogy esős időben az első szélvédőről neked klíma nélkül is leviszi a párát a ventillátor? Mert azt hallottam, hogy azért nem viszi le csak a fuker mert koszos a pollenszűrő és egy csere megoldja ezt a problémát. Neked mi a tapasztalatod?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen. Azt szeretném még kérdezni, hogy esős időben az első szélvédőről neked klíma nélkül is leviszi a párát a ventillátor? Mert azt hallottam, hogy azért nem viszi le csak a fuker mert koszos a pollenszűrő és egy csere megoldja ezt a problémát. Neked mi a tapasztalatod?

Nekem automata klímám van, ami azt jelenti, hogy a klíma mindig megy, nálam tehát leszedi. De egyébként klíma nélkül is leszedi, mert ECO állásban nincs klíma és akkor is leviszi. Hány éves a szűrő? (meg milyen poros helyeken jártál?) Erősen környékfüggő a lerakódott dzsuva mennyisége...

Javaslatom: ablakot résnyire mindig le (én a tetőt szoktam télen-nyáron nyitni, nagyon jól kihúzza a párát), és akkor venti se kell mindig: a menetszél vákuumja szinte szívja a levegőt a rostélyokon befelé az utastérbe.

Ha évek óta nem cseréltek szűrőt a kocsidban, szerintem látványos lesz a javulás!

Link to comment
Megosztás:

Nekem automata klímám van, ami azt jelenti, hogy a klíma mindig megy, nálam tehát leszedi. De egyébként klíma nélkül is leszedi, mert ECO állásban nincs klíma és akkor is leviszi. Hány éves a szűrő? (meg milyen poros helyeken jártál?) Erősen környékfüggő a lerakódott dzsuva mennyisége...

Javaslatom: ablakot résnyire mindig le (én a tetőt szoktam télen-nyáron nyitni, nagyon jól kihúzza a párát), és akkor venti se kell mindig: a menetszél vákuumja szinte szívja a levegőt a rostélyokon befelé az utastérbe.

Ha évek óta nem cseréltek szűrőt a kocsidban, szerintem látványos lesz a javulás!

Nem tudom mikor cseréltek szűrőt, nem régen vettem a kocsit és most akarom cserélni. Olajat is most cseréltem és azt monta szerelő haverom hogy olaj cserével érdemes a szűrőket is cserélni. A levegő szűrőt nézte nem volt koszos de azért azt is cserélni fogom.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mikor cseréltek szűrőt, nem régen vettem a kocsit és most akarom cserélni. Olajat is most cseréltem és azt monta szerelő haverom hogy olaj cserével érdemes a szűrőket is cserélni. A levegő szűrőt nézte nem volt koszos de azért azt is cserélni fogom.

Hát igen. És ha nincs valódi bizonyítékod, hogy volt cserélve, én a vezérlés szíjait is cserélném. (Ez asszem 50kHUF is lehet talán) Ha nem vagy TUTI biztos a km-ben meg a cserében. Az ugyanis nagyon fájó lehet, ha törik, ha szakad ^_^

A szűrők közül a benzinszűrőt se hagyd ki!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mikor cseréltek szűrőt, nem régen vettem a kocsit és most akarom cserélni. Olajat is most cseréltem és azt monta szerelő haverom hogy olaj cserével érdemes a szűrőket is cserélni. A levegő szűrőt nézte nem volt koszos de azért azt is cserélni fogom.

pollenszűrő csere: Lehet felesleges, de én le szoktam szedni az alsó polcot is, így kicsit több hely van kotorászni (ki a sok levelet a szűrő helyéről).

Ezt csak pár gyorszár fogja alulról, (90fokot kell elforgatni), és hátul vezetősinbe beakad. Kicsit el lehet szórakozni a (Behr) patentek felpattintásával, néha egyből megy, néha meg totál nem akar kézre esni, főleg a felső.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tegnap sikeresen nekitolattam a nagy esőben egy betonszerűségből készült virágtartó akárminek.

Eredménye képpen a lökös bal hátsó széle-sarka jól meghorzsolódott, fényezés le, ez az alatta lévő fekete anyag látszódik, az nem jött le...

Kérdésem lenne, mert naon bántja szemem, a telifényezésen kívül van vmi más megoldás? ^_^

Ha pedig nem igen van, akkor milyen összegben van egy ilyen elem újrafújása? 50k körlül? :D

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tegnap sikeresen nekitolattam a nagy esőben egy betonszerűségből készült virágtartó akárminek.

Eredménye képpen a lökös bal hátsó széle-sarka jól meghorzsolódott, fényezés le, ez az alatta lévő fekete anyag látszódik, az nem jött le...

Kérdésem lenne, mert naon bántja szemem, a telifényezésen kívül van vmi más megoldás? ^_^

Ha pedig nem igen van, akkor milyen összegben van egy ilyen elem újrafújása? 50k körlül? :D

Elmész egy üzletbe ahol kevernek festéket. Kikeverik a szint, egy deci elég lesz. De azt majd megmondják ott mekkora a legkisebb mennyiség amit eladnak. Veszel lakkot is meg polírozó cuccot és megcsinálod. Szerintem 10ből kijön.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tegnap sikeresen nekitolattam a nagy esőben egy betonszerűségből készült virágtartó akárminek.

Eredménye képpen a lökös bal hátsó széle-sarka jól meghorzsolódott, fényezés le, ez az alatta lévő fekete anyag látszódik, az nem jött le...

Kérdésem lenne, mert naon bántja szemem, a telifényezésen kívül van vmi más megoldás? ^_^

Ha pedig nem igen van, akkor milyen összegben van egy ilyen elem újrafújása? 50k körlül? :D

Szia!

Keress egy Standox festéküzletet, ott vegyél Multona001-es festéket, ez a gyári színe a kocsidnak. Létezik spray-ben is, 2 dl. kb 1.500 Huf. A többit palicska cartárs leírta. Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Ez a műsor címe, igen a ladáról nevezték el. Ezeröcsi=1500ccm, ezerkecske=1200ccm.

Du. 17:00-tól van a Neo FM-en Bazsó Gábor és Winkler Robi a műsorvezető.

Fejlődnöm kell még. TV-t is kéne néznem, már nem tudom miről beszélnek a munkatársaim ^_^

mindig csak a net...

Link to comment
Megosztás:

5. Berakod az újat (na itt kell a műtős kéz, vigyázz, ne gyűrd össze, nekem sikerült kicsit megnyomnom, alig fér be a házba), bepattintod a fedelét

Ha kiszeded a légbevezető csövet is (egy bilincs tartja), akkor nem kell annyira bűvészkedni, sokkal jobban hozzá lehet férni a szűrőházhoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Használ valaki közületek valamiféle utólagos gerinctámaszt az autóban?

Sajna úgy néz ki előjött némi komoly probléma a gerincemmel és jó lenne ha a kocsival is a legkényelmesebb / legkímélőbb módon tudnék közlekedni...

Tudom hogy a legjobb megoldás egy gyári gerinctámaszos ülés lenne, de ennek ahogy láttam nem túl nagy piaca van, az utólagos megoldások meg kicsit lutrinak tűnnek (lehet hogy rosszabb lesz mint volt, nem kényelmes, stb)

Tapasztalat / vélemény?

Köszi ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Használ valaki közületek valamiféle utólagos gerinctámaszt az autóban?

Sajna úgy néz ki előjött némi komoly probléma a gerincemmel és jó lenne ha a kocsival is a legkényelmesebb / legkímélőbb módon tudnék közlekedni...

Tudom hogy a legjobb megoldás egy gyári gerinctámaszos ülés lenne, de ennek ahogy láttam nem túl nagy piaca van, az utólagos megoldások meg kicsit lutrinak tűnnek (lehet hogy rosszabb lesz mint volt, nem kényelmes, stb)

Tapasztalat / vélemény?

Köszi ^_^

ne má, bazz.... Te tök fiatal vagy még hogy lerokkannyá.... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.