Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Üdv! Nekem a jobb hátsóm az egy az egyben blokkol. Akár esik akár nem, minden reggel és az után is ha egész nap nem mentem majd beindítom este és újra megyek. Ha sikerül megoldani a problémát és kiderül az oka, leírom. :)

Munkahenger probléma okozhat ilyet. Nálam a jobb első esőben az első pár fékezéskor blokkol (szószerint, nincs ABS-em), állítólag javítókészlettel lehet orvosolni. Mihamarabb rá kéne nekem is gyúrnom erre a dologra.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor jön ki, hogy miért érdemes biztosítási alkusznál kötni a kgfb-t.

1., Mindig a legkedvezőbb ajánlatot ajánlja neked. Erre anyagi garanciát vállal (kötelezve van rá).

2., Káreseménykor képviseli érdekeidet. Erős a gyanúm, hogy legtöbbünknél otthonosabban mozognak e területen.

"Az alkusz legfőbb feladata, hogy az ügyfél megbízásából, az ügyfél által megadott adatok és elképzelések alapján bemutassa a biztosítási piac kínálatát, tanácsaival segítse megbízóját, hogy a lehető legoptimálisabb konstrukciót válassza. Ezt követően az alkusz az ügyfél megbízásából teljes körűen eljár a szerződés létrejöttében, és a megkötött biztosítási szerződés érvénytartama alatt képviseli megbízója érdekeit, ezáltal pénzt, időt és energiát takarít meg az ügyfele számára.

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által kiadott engedély alapján cégünk jogosult a Magyarországon működő biztosítótársaságok által művelt valamennyi biztosítási módozat értékesítésére. Független közvetítőként a XXX.hu Kft. a biztosított illetve a szerződő érdekképviselője. Ez élesen megkülönbözteti a biztosító bármilyen alkalmazottjától, a biztosítási ügynöktől, aki a biztosító érdekképviselője."

Voltam én is független tanácsadó, mondjuk én hitelben, munkatársam biztosításokat is kötött. De ugyan úgy legombolják rólad a díjakat csak mint, tanácsadási díj (ált. 5000ft) jutalék( passz de rákérdezhetek), mivel eljár az ügyedben.-------->>>"ezáltal pénzt, időt és energiát takarít meg az ügyfele számára" Ezentúl nem mindegy mi van a biztosításba foglalva így kérdés hogy mi az oldcsó.... :)

Link to comment
Megosztás:

Munkahenger probléma okozhat ilyet. Nálam a jobb első esőben az első pár fékezéskor blokkol (szószerint, nincs ABS-em), állítólag javítókészlettel lehet orvosolni. Mihamarabb rá kéne nekem is gyúrnom erre a dologra.

Jobb hátsó munkahengeremet megnézték, se berohadva nincs semmi, azt mondták jól működik. Vettem is hozzá egy jobb hátsót, itt van a polcon, nem lett berakva. Kérdeztem is akkor mi baja, fék agyércső görcse van vagy mi, de aztmondták, hogy nem vagyok szellemes és hogy át kell nézni.... 50.000 ért meg hagyjam ott az autót 3-4 napra. Megköszöntem és eljöttem.

Link to comment
Megosztás:

Voltam én is független tanácsadó, mondjuk én hitelben, munkatársam biztosításokat is kötött. De ugyan úgy legombolják rólad a díjakat csak mint, tanácsadási díj (ált. 5000ft) jutalék( passz de rákérdezhetek), mivel eljár az ügyedben.-------->>>"ezáltal pénzt, időt és energiát takarít meg az ügyfele számára" Ezentúl nem mindegy mi van a biztosításba foglalva így kérdés hogy mi az oldcsó.... :)

Most ha nem "filléres" kárösszegben is gondolkodunk, akkor egy egyszerűbb ügyben is lerázza a biztosító az ügyfelet. És itt jön képbe a biztosításjogban otthonosan mozgó ember, akit az alkuszcég alkalmaz, és aki még mindig megfizethetőbb, mint egy független ügyvéd/szakjogász.

De egy 38-40 EFt-os kárösszegnél nekem megérné az általad említett 5000 Ft-ot, mivel nekem sem a hangyák hordják össze. :D

Persze az ember nem azért köt biztosítást, mert kárt akar okozni/szenvedni. Egyébként is a kötelező dolgokat lehetőleg az ingyenhez közeli áron igyekszik megúszni. De amikor lesújt a ménkü ... késő bánat.

Link to comment
Megosztás:

1 hónap alatt kb. 3liter vizet megevett!!

Nekem ezt megcsinálta 2 nap alatt... A vízpumpa tömítésnél lelevegősödött és emiatt kinyomta a hengerfejtömítést. 60e ftért megcsinálták úgy, hogy vez.szíjat, hengerfejtömítést, vízpumpa+tömítést 4 új gyertya plusz munkadíj. Ennek lassan egy éve de azóta nincs vele probléma.

Szerk.

Ja, meg az volt a jele még, hogy rohadtul nagy pára, gőz ment ki a kipufogón, kicsit dadogott is. Szép kis bárányfelhők voltak mögöttem mindig és meleg motornál is. Azt mondta a szerelő, hogy vigyázni kell ezzel a hengerfejes dologgal mert ennek következtében képes elhajolni a hajtókar. Igazából ezt nem nagyon értem de biztos igaza van

Link to comment
Megosztás:

ne mán! Most ment ki, oszt' már ótót küld? Mit csinyáhat az a jány? :)

Milyen szalmának lenni?

Bírom ezt a blogmotort! Szerinte Gregor József, Székely Mihály ne mán szerepeket énekelt! :D

jó is a szalma meg nem is..... :lol:

a jány...munkát keres <_< ,és talál nekem sok bosszúságot :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 120 km a rekordom, de gyermekként nem sok esélyem volt, hogy ne bringázzak, mert apám versenyző volt annó :)

most 69 éves, de nem tudnám vele tartani a tempót.

Ebben lehet vmi, az összes autós munkatársam pohosodik, mindig kérdik, én hogy tartom a 73 kilómat már 10 éve (kb. 178 magas lehetek). Hát egyszavas a válasz: bringa. És mindenhová. A rekordom Őrségben (nem katonaság, tájegység :D ) 87 km. Aznap mondjuk már nem állt fel, de marha jól esett ennyit tekerni...

Robinak én is a corsát ajánlanám, ha nem kell neki a puttony, biztos kevesebbet eszik, mint az 1,7-es kombi az 1200 kilójával. Pedig az is keveset eszik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 120 km a rekordom, de gyermekként nem sok esélyem volt, hogy ne bringázzak, mert apám versenyző volt annó :)

most 69 éves, de nem tudnám vele tartani a tempót.

Az jó! Egyébként is, mióta kölkeim vannak, soxor gondolok arra, h milyen fontos a szülő. Ha annak idején nem jártam volna apámmal rengeteget bringázni/korizni, lehet, hogy én sem adnám át a gyerekeimnek majd olyan lelkesedéssel, mint azt majd szerintem tenni fogom. (most még kicsik, de már elkezdtem a szoktatást :D )

Link to comment
Megosztás:

Az jó! Egyébként is, mióta kölkeim vannak, soxor gondolok arra, h milyen fontos a szülő. Ha annak idején nem jártam volna apámmal rengeteget bringázni/korizni, lehet, hogy én sem adnám át a gyerekeimnek majd olyan lelkesedéssel, mint azt majd szerintem tenni fogom. (most még kicsik, de már elkezdtem a szoktatást :) )

Hány gyerek van? mennyi idősek?

nekem 4,5 és 2 éves 2 fiú

Link to comment
Megosztás:

Eléggé 1kutyák vagyunk :) 4,5 éves fiú, majdnem 3 éves lány... rosszcsontok, de jól van így :D

Egy lány még nekünk is jó lenne, de egyenlőre alapos átgondolást igényel az ügy... <_<

2 gyerek nem 2x-es fáradság lett az 1-hez képest hanem több, dehát ezt te is tudod gondolom.

Kicsit még várunk aztán harjá... de ha az is fiú lesz akkor jajj nekem :icon13: :lol:

No meg 3 rendes gyerekülés már nem fér be az astra-ba rendesen -_-

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.