Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ha már így előkerült a xenon... régebben olvastam olyat, hogy azon túl, hogy nagyobb a fényereje, tartósabb is a xenon izzó, magyarul később ég ki, mint a hagyományos. Ebből mennyi igaz? Van valakinek tapasztalata?

nekem a calibrámban volt kb 5 évig, hozzá sem kellett nyúlnom. pedig aztán ha kellett ha nem kapcsoltam. aztán eladtam az autót B)

(távfényt viszont kellett cserélnem)

Xenonbolt.hu oldalról: A xenonégő élettartama a halogén izzóénak többszöröse, ami általában akár ki is szolgálhatja a gépkocsi teljes élettartamát, amit egy tulajdonosnál tölt. A gyártó 2000 üzemórát ígér, míg egy átlagos halogén izzó élettartama 400 üzemóra lehet.

Én innen szoktam rendelni mindig, itt sokmindent megtudhatsz a xenonról.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen lámpamosóval én is szemezek, egyelőre két dolog tart vissza: egyszer az hogy az ára még bontottan is 15-20e ...

Hogy mit ki nem találnak az emberek! :D

Ma hallottam: átmeneti megoldásként fel kell matricázni az előugró lámpamosó kontúrját. B) Kamu lámpamosókontúr-matrica!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos olyat is lehet hallani, hogy néha még a gyári xenonosokat is elküldik műszakira B)

:) :(

és akkor ki fizeti a révészt? mivel a xenon miatt küldte el műszakira, és megbizonyosodtak róla hogy műszakilag az autó rendben akkor kinek kell fizetni? vagy mindig minden körülmények között az autós szív??? :D :)

Link to comment
Megosztás:

Hogy mit ki nem találnak az emberek! :)

Ma hallottam: átmeneti megoldásként fel kell matricázni az előugró lámpamosó kontúrját. B) Kamu lámpamosókontúr-matrica!

Azért ahhoz is pofa kell, a rendőrnek azt bizonygassa, hogy az a mosó :( És ha erre jön a válasz, hogy: "Na akkor lássuk" ... hát nem pont akkor ragadt be mind a kettő? :)

Arról már hallottam, hogy valaki ráragasztott a lökösre fúvóka házat, de a matrica se semmi :D

Link to comment
Megosztás:

nem ütöm - vágom, de nem is tötyögök.

reggel 6:20 kor indulok, és át a komplett budapesten 43 km-t kell megtennem egymilliárd lámpával tarkított utakon a munkahelyemre, ugy hogy ezt 1 óra alatt megtegyem.

aki szokott járni 7 óra körül budapesten az tudja hogy ez sokszor nem egyszerü...

Szóval lendületesen, sokszor előzgetve, de ugyanakkor szopós dugóval járok így.

50-50% város - előváros ....

Na, remélem holnap - szombati napon - az Omszki tóig hamarabb sikerül abszolválnom a feladatot. B) :D

Link to comment
Megosztás:

ma délután a haverommal autókáztam, kis fiatal kissebségi srácok kidobtak elénk egy jókora kődarabot. lőkhárító alső díszcsíkkal kaptuk el, annak gatya lett. majd sikeresen bekerült a kocsi alá, ahol nagy koppanást hallotunk és nekiállt rázni a kormány. gyorsan kipattantunk a kocsiból és elkaptnuk kettőt, és a rendőrség kiérkezéséig a helyszínen tartottuk őket. a rend éber őrei gyorsan meg is érkeztek és felvették a jegyzőkönyvet. remélem valahogy ki lehet belőlük sajtolni a javítás költségeit. ráadásul most lett kész a haver kombi g astrája. hát nem sokáig élvezhette az autókázást. B) :D

Link to comment
Megosztás:

ma délután a haverommal autókáztam, kis fiatal kissebségi srácok kidobtak elénk egy jókora kődarabot. lőkhárító alső díszcsíkkal kaptuk el, annak gatya lett. majd sikeresen bekerült a kocsi alá, ahol nagy koppanást hallotunk és nekiállt rázni a kormány. gyorsan kipattantunk a kocsiból és elkaptnuk kettőt, és a rendőrség kiérkezéséig a helyszínen tartottuk őket. a rend éber őrei gyorsan meg is érkeztek és felvették a jegyzőkönyvet. remélem valahogy ki lehet belőlük sajtolni a javítás költségeit. ráadásul most lett kész a haver kombi g astrája. hát nem sokáig élvezhette az autókázást. B) :D

Merre jártatok? Csak nem a diszkréten csak "keleti városrész"-ként nevezett környéken?

Link to comment
Megosztás:

nem, a corner előtti körforgalomba mentünk volna be, a vasútállomás felől, ráadásul a belső sávban

Corner? Az Bajcsy-Zárda sarok! B) Inkább Corso! Nem?

Mély együttérzésem! Már csak azért is, mert etnikumtól visszaszerezni a befizetett adónk egy részét művészet.

Az enyém ma műszakizott.

Link to comment
Megosztás:

Mondom néktek hogy hülyék ezek, múltkor Kemecsén jártunk az IC-vel, hát nem azt játszották hogy a kocsit dobálták kővel?!? fordított helyzetbe megnézném a pofájukat! (azért mert csigány vagyok, azért??)

ma délután a haverommal autókáztam, kis fiatal kissebségi srácok kidobtak elénk egy jókora kődarabot. lőkhárító alső díszcsíkkal kaptuk el, annak gatya lett. majd sikeresen bekerült a kocsi alá, ahol nagy koppanást hallotunk és nekiállt rázni a kormány. gyorsan kipattantunk a kocsiból és elkaptnuk kettőt, és a rendőrség kiérkezéséig a helyszínen tartottuk őket. a rend éber őrei gyorsan meg is érkeztek és felvették a jegyzőkönyvet. remélem valahogy ki lehet belőlük sajtolni a javítás költségeit. ráadásul most lett kész a haver kombi g astrája. hát nem sokáig élvezhette az autókázást. B) :D
Link to comment
Megosztás:

Mondom néktek hogy hülyék ezek, múltkor Kemecsén jártunk az IC-vel, hát nem azt játszották hogy a kocsit dobálták kővel?!? fordított helyzetbe megnézném a pofájukat! (azért mert csigány vagyok, azért??)

Én nem kővel dobálnám meg őket ..... hanem gránáttal B)

Link to comment
Megosztás:

hát akkor inkább úgy mondom hogy az új bevásárlóközpont B)

kpm-nél? minden rendben volt? megkérdezhetem hogy mennyibe fájt? nekem decemberben fog lejárni.

NHK vizsga (ex KPM) + zöldkari (nem náluk!) + 1db gömbfej + 2db kutyacsont +munkadíj = 45.000Ft

Link to comment
Megosztás:

hát akkor inkább úgy mondom hogy az új bevásárlóközpont :)

kpm-nél? minden rendben volt? megkérdezhetem hogy mennyibe fájt? nekem decemberben fog lejárni.

A Kalocsai Opelnál 22.990 Ft a műszaki mindenestül (előzetes átvizsgálás, technológiai díj, hatósági díj, zöldkártya, munkadíj, matricák a rendszámtáblára) . Cserélni nem kellett semmit.

Lakhelyemen 26-ért csinálják, egy településsel még feljebb 28-ért. B)

Érdemes ajánlatot kérni. Több helyről ha van rá mód.

Opel hetek van ismét. Ajándék Opeles kulcstartóval. :D

Link to comment
Megosztás:

:D :)

és akkor ki fizeti a révészt? mivel a xenon miatt küldte el műszakira, és megbizonyosodtak róla hogy műszakilag az autó rendben akkor kinek kell fizetni? vagy mindig minden körülmények között az autós szív??? B) :(

Én úgy tudom hogy ha soron kívüli műszakira rendeltek, és kiderül hogy az autó rendben van, akkor két lehetőség közül választhatsz:

1., mehetsz isten hírével és nem fizetsz semmit

2., kifizeted a vizsga árát és akkor onnantól van friss műszakid

Arról mondjuk nem szól a fáma hogy az emiatt kiesett idődet ki téríti meg neked...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.