Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Olyan rongy idő van nálunk,hogy megáll az ész,12 fok,mindent elhord a szél.

Pedig este sütögetni akartunk tárcsán husit. :D

Részvétem.

Mifelénk meg a héten először végre jó idő van, 19°C és ragyogó napsütés, ennek örömére el is mentem bringázni egyet.

Holnap meg asszem kirándulok.

Link to comment
Megosztás:

Ki kell adnom magamból a másik bánatomat is.

Egy 4 számos, iszonyat szar út vezet hozzánk Debrecenből.

Nagy sokára (aláírásgyűjtés után) elkezdték megcsinálni.

Na nem az egészet, csak néhány szakaszt felmartak, és újrahúzták.

Ez még rendben is lenne. De két hete leaszfaltozták, azóta sehol egy munkás,

a 30-as, 40-es táblákat meg nem szedték össze! Hát az édesanyjukat!

Link to comment
Megosztás:

Ki kell adnom magamból a másik bánatomat is.

Egy 4 számos, iszonyat szar út vezet hozzánk Debrecenből.

Nagy sokára (aláírásgyűjtés után) elkezdték megcsinálni.

Na nem az egészet, csak néhány szakaszt felmartak, és újrahúzták.

Ez még rendben is lenne. De két hete leaszfaltozták, azóta sehol egy munkás,

a 30-as, 40-es táblákat meg nem szedték össze! Hát az édesanyjukat!

Azokat a hivatalos átadás után szokták elvinni tudtommal,az pedig mindig sok időbe telik :D

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom rekámozni a tecsót, de úgy láttam, hogy már ott is kapható GE Megalight Ultra +90% és ami még jobb nem 5000Ft, csak 3 ezer valamennyi..., aki eddig drágának találta, most kipróbálhatja. Nekem jó, de még az Osram Night Breaker plus +90%-t is ki szeretném próbálni.

halogen-fenyszoro-izzo-h7-ge-megalight-ultra-90-12v-55w-p14-5s~3108785.jpgosram_nbp_h7.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest Endy 1.6 8v
Ahoj!

Uhuhu, Mc-elek, vagy aki ért hozzá :D : a Vectra távírányítós kulcsához keresek műanyag házat. Jól gondolom, hogy a G Astráé is ugyanaz a ház?

Konkrétan erre gondolok.

De ugyanilyen van itt is.. Ez a gm szám van a Pl termék tasakján- majdnem egyezik a magyarral:

GM#9195343

Qty1

62 39 016

G.R.104.4861

LB0310

Nos? :D

Szia! Nem tudom boldogít-e, de most szombaton vettem a debreceni Opel boltban a másodjára belinkelt képen látható kulcshéjat 680Ft-ért ,teljesen OK.

Link to comment
Megosztás:

. Amikor vettem az alkatrészeket, akkor világosítottak fel,hogy a gép motorcserés volt. A jelenlegi motor c16nz, az eredeti x16szr. Sajnos nem ismertem a típust( ez a sokadik autóm, de ilyen még nem volt), szerintem a nepper sem ilyen szinten. Bízom benne, hogy nem lesz belőle hátrányom, ha meg kifeküdne a motor, bár semmi jelét nem mutatja, kerül bele megint x16szr. Bocs a rengeteg rizsáért, csak okulásképp írtam le. Meg amúgy őszinte gyerek vagyok.

Helló,üdv a fedélzeten! :D

ÚÚúú, b.azzz az nem gyenge, C16NZ a G Astrában?Még nem szóltak érte?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom-e,de nem tudja valaki,hogy hol lehet jel nélküli sport hűtőrácsot venni legolcsóbban?

Én amit eddig találtam az 5175ft-ba kerül,van esetleg ennél olcsóbb?

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=12596205...0001&foto=1

Előre is köszönöm a segítséget!

Én vaterán vettem FK-t 3900-ért, most újan ez a legolcsóbb: LINK

Link to comment
Megosztás:

Helló,üdv a fedélzeten! :D

ÚÚúú, b.azzz az nem gyenge, C16NZ a G Astrában?Még nem szóltak érte?

Na, ennek a "lepapírozására" (már, ha le van) nem csak mi, hanem a "felügyeleti szervek" is kíváncsiak lennének. Tényleg, mi van a forgalmiba bejegyezve?

Motort csak azonos vagy jobb környezetvédelmi besorolásúra lehet cserélni, azaz C-t X-re igen, de X-et C-re nem. Astra G-be C16NZ gyárilag soha nem került, ezért egyedi átépítési engedélyt kellett volna kérni rá. Az pedig nem kis pénz és kapásból el is utasítják a fent említett okok miatt.

A nepper nagyonis tisztában lehetett azzal, hogy mit árul, azért számolta be jó áron a rendezett okmányos autódat. Igazán nem akarom megbántani Endyt, de tény, hogy a nepper megtalálta a megfelelő balekot és megszabadult egy rázós autótól.

Ezért érdemes vásárlás előtt az ehhez hasonló fórumokat (is) felkeresni.

Link to comment
Megosztás:

Guest Endy 1.6 8v
Helló,üdv a fedélzeten! :D

ÚÚúú, b.azzz az nem gyenge, C16NZ a G Astrában?Még nem szóltak érte?

Hát... Tudtam mit vállaltam. A kettővel ezelőtti autómhoz képest ( Fabia kombi 1.9sdi, apám jár vele, átvette) visszalépés ,rugalmasságban és végsebre lealázza. Mármint az öngyújtós a benyást. Egyébként meg óvatos duhaj vagyok. A felszereltsége viszont valamelyest kompenzálja számomra a lovak hiányát. Ez jó hülyén hangzik, lehet ezzel magyarázom a bizonyítványt. Amúgy főleg városban használom. A hatályos megengedett legnagyobb sebességet meg tudom ezzel is tartani.

Link to comment
Megosztás:

Guest Endy 1.6 8v
Na, ennek a "lepapírozására" (már, ha le van) nem csak mi, hanem a "felügyeleti szervek" is kíváncsiak lennének. Tényleg, mi van a forgalmiba bejegyezve?

Motort csak azonos vagy jobb környezetvédelmi besorolásúra lehet cserélni, azaz C-t X-re igen, de X-et C-re nem. Astra G-be C16NZ gyárilag soha nem került, ezért egyedi átépítési engedélyt kellett volna kérni rá. Az pedig nem kis pénz és kapásból el is utasítják a fent említett okok miatt.

A nepper nagyonis tisztában lehetett azzal, hogy mit árul, azért számolta be jó áron a rendezett okmányos autódat. Igazán nem akarom megbántani Endyt, de tény, hogy a nepper megtalálta a megfelelő balekot és megszabadult egy rázós autótól.

Ezért érdemes vásárlás előtt az ehhez hasonló fórumokat (is) felkeresni.

Igazad van. De a bemutatkozáskor azért is vállaltam ezt be, hogy más is okuljon belőle. A környezetvédelmi besorolása úgy tudom mind a kettőnek 2-es, tehát piros plakettes. Bár a rendszámon nekem még most zöld van. A forgalmiban c16nz van.

Link to comment
Megosztás:

Hát... Tudtam mit vállaltam. A kettővel ezelőtti autómhoz képest ( Fabia kombi 1.9sdi, apám jár vele, átvette) visszalépés ,rugalmasságban és végsebre lealázza. Mármint az öngyújtós a benyást. Egyébként meg óvatos duhaj vagyok. A felszereltsége viszont valamelyest kompenzálja számomra a lovak hiányát. Ez jó hülyén hangzik, lehet ezzel magyarázom a bizonyítványt. Amúgy főleg városban használom. A hatályos megengedett legnagyobb sebességet meg tudom ezzel is tartani.

Csak azért kérdeztem,mert a C16NZ-t nem lehetne-szerintem-belerakni egy G Astrába,mivel

ezzel a motorral már nem gyártották a G-t!

ui:ja,most látom,hogy már letárgyaltátok,bocs,nem olvastam vissza! :D

Link to comment
Megosztás:

Igazad van. De a bemutatkozáskor azért is vállaltam ezt be, hogy más is okuljon belőle. A környezetvédelmi besorolása úgy tudom mind a kettőnek 2-es, tehát piros plakettes. Bár a rendszámon nekem még most zöld van. A forgalmiban c16nz van.

Akkor nyugi van. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazad van. De a bemutatkozáskor azért is vállaltam ezt be, hogy más is okuljon belőle. A környezetvédelmi besorolása úgy tudom mind a kettőnek 2-es, tehát piros plakettes. Bár a rendszámon nekem még most zöld van. A forgalmiban c16nz van.

a C és az X es motor elméletileg ugyanaz. kivéve a gyujtás és az AGR szelep.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.