Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

egy régen foglalkoztató kérdés

nem lehet megoldani hogy a kulcs kiivétele után lekapcsoja a lámpát az autó?

Nem, mert másképp nem tud parkolófényt (helyzetjelző v. tompított) adni. Egyébként ilyenkor, ha kihúzod a gyújtáskapcsolóból a kulcsot hangjelzéssel kell hogy figyelmeztessen.

Link to comment
Megosztás:

Ne aggódj,én 6 év alatt egyszer sem hallottam,most télen nekem is kopogott,aztán mire mérgemben el akartam vinni szerelőhöz,abbahagyta.

Szóval szerintem veszekedj vele,és elhallgat :D

Nah az agodás miat és a család hőlgytagja miat főleg el vittem szervizben mert nem rég vettük és elméletileg teljesen jó álapotúként adtákel nekünk. Meg mutatam a kereskedő srácnak aki meglepődöt valszeg őis akkor hallota először (hát vagy jószinész,de mindegy..) a szervizes embert hivata az azt monta hogy a klima az kapcsoljambe. Be is löktek de a hang nem múlt el aztán azt mondta vezérlés lesz a kehe meg hogy olaj mikor volt benne cserélve mondom nem tudom most vettük "jó"állapotban.Aztán utánakjártak és azt mondták rá fér mind a kettő...:D nah mindegy akkor rakják rendbe ugyis ahogy mi hazsnáljuk a kocsit 5-6évig nem lesz gond vele... (az előzö kocsiba 20év alatt raktunk 100.000km-t) Minden esetre kívánics leszek hogy a "nagy"szervíz után lesz-e hangja a motornak vagy sem de az tuti meg osztom veletek:)

Link to comment
Megosztás:

hogy olaj mikor volt benne cserélve mondom nem tudom most vettük "jó"állapotban.Aztán utánakjártak és azt mondták rá fér mind a kettő...:D nah mindegy akkor rakják rendbe ugyis ahogy mi hazsnáljuk a kocsit 5-6évig nem lesz gond vele... (az előzö kocsiba 20év alatt raktunk 100.000km-t) Minden esetre kívánics leszek hogy a "nagy"szervíz után lesz-e hangja a motornak vagy sem de az tuti meg osztom veletek:)

Használt autót első dolog (kivéve ha tutira ismert az autó minden előző napja), hogy olajcsere, szürők, vezérműszíj cseréje, fékfolyadék. Nem árt elvinni szervízbe, ahol átnézik rendesen, a kapott eredményt pedig jegyzőkönyvben megkapod. Így tisztában leszel a valós műszaki állapottal. G Astra esetén ez néhány hónapja 7e pénz volt, ezért mindent megnéztek a kocsin.

Link to comment
Megosztás:

Használt autót első dolog (kivéve ha tutira ismert az autó minden előző napja), hogy olajcsere, szürők, vezérműszíj cseréje, fékfolyadék. Nem árt elvinni szervízbe, ahol átnézik rendesen, a kapott eredményt pedig jegyzőkönyvben megkapod. Így tisztában leszel a valós műszaki állapottal. G Astra esetén ez néhány hónapja 7e pénz volt, ezért mindent megnéztek a kocsin.

Nekem 16e forint volt a "vásárlás előtti ellenőrzés", Tech2 diagnosztikával és klíma átvizsgálással együtt.

Link to comment
Megosztás:

Huhh, én meg csak nem akarok kikeveredni a kálváriámból.

Vettem ugye másik fényszórót (evidens, azért árulom a korábbi nJoy-t), de ez projektoros és azon túl hogy fizikailag bemegy a helyére, semmi másban nem hasonlít a korábbi lámpámhoz.

Azt tudtam hogy a tompított a korábbi H7 helyett D2S izzó lesz, ezzel számoltam is. De ezen felül a távolsági fény izzója is HB3-ról H7-re változik, valamint az index is egy speciális HPV16W típusjelű izzót igényel. Szóval egyedül a helyzetjelzőt tudtam átrakni a régebbi lámpámból, de hogy teljes legyen az öröm, még az sem működik, mert míg a korábbi fényszórónál egyenként mentek az izzóra a csatlakozók, ennél egy közös csati van a lámpa hátulján, és a lámpatesten belül ágaznak el a vezetékek az összes izzóhoz. Azt már mondanom sem kell hogy ilyen csatlakozót külön nem lehet kapni csak komplett motortéri kábelköteggel együtt, úgyhogy szégyenszemre forrasztás lesz a vége, hiába nem szeretem ezt a megoldást... :D

De ezen felül is kell még egy-két dolog: ma voltam vásárolni az Opelnél, és 2db adapterkarikáért ami a D2S izzót rögzíti a lámpatestbe, valamint 2db fent említett speciális indexizzóért (semmilyen más autóban nincs ilyen, nem lehet beszerezni egyszerű autósboltban, csak márkaszervizben) fizettem 13e forintot. :D

Drága mulatság ez a projektoros lámpa... :D

Szia!!!!

Most én is ugyanebben a cipőben járok csak annyi különbséggel hogy itt nálunk az Opelnél vagy nem akarták tudni hogy miről is beszélek és mit is szeretnék venni vagy csak lusták voltak kikeresni!

Tudnál nekem az index izzókról és a d2s befogó adapterről cikkszámot küldeni?????

Nagyon megköszönném ha igen mert igy ez egy lehetetlen vállalkozásnak tűnik!

Link to comment
Megosztás:

Használt autót első dolog (kivéve ha tutira ismert az autó minden előző napja), hogy olajcsere, szürők, vezérműszíj cseréje, fékfolyadék. Nem árt elvinni szervízbe, ahol átnézik rendesen, a kapott eredményt pedig jegyzőkönyvben megkapod. Így tisztában leszel a valós műszaki állapottal. G Astra esetén ez néhány hónapja 7e pénz volt, ezért mindent megnéztek a kocsin.

Aham köszi az oltást! Nos van ismerős ott ahonnan vettük és szervízis van! Mi meg szoltunk nekik hogy nézzék át teljesen nah de mindegy... benyaltuk

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.