Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

én ma váltottam

kötelező 14e/év

casco teljes körű 4500/hó

generali

Nekem valami 10800 körülire kalkulálta a jövő évi díjamat az Allianz, ahol már 10 éve vagyok folyamatosan. Néha így váltási időszakban ránéztem a többiek ajánlataira is, de 3-4 ezer forintért én nem adminisztrálgattam, meg nem bohóckodtam a bónusz igazolással, stb.-vel. Egyszer okozott egy kisebb kárt nekem egy szintén Allianzos, és olyan gördülékenyen, korrektül ment az ügyintézés, hogy meg is lepődtem, hogy ilyen is van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Normális az, h a 99-es x20xev-m PIROS plakettet kapott??? Katalizátoros, lambdaszondás...

Forgalmidban milyen a környezetvédelmi besorolás?

Aplakett fekete, piros, kék vagy zöld színével jelzi a jármű környezetvédelmi tulajdonságát, amelynek alapja a jármű környezetvédelmi

osztályba sorolása. Ajárműveket a környezetvédelmi tulajdonság szerint a következő négy csoportba kell sorolni:

1. Fekete színű plakett - korszerűtlen, nem környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 0, 1, 3.

2. Piros színű plakett - korszerűtlen, kevésbé környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 2.

3. Kék színű plakett - korszerű, környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 4, 6, 7, 8.

4. Zöld színű plakett - korszerű, kiemelten környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 9, és az e

fölöttiek.

A tiszta gázüzemű vagy elektromos meghajtású, illetőleg - hibrid (elektromos és Otto- vagy dízelmotoros) 5. számú környezetvédelmi

osztályba sorolt járművekhez, amennyiben az Otto- vagy dízelmotor osztályba sorolása szerint korszerűtlen, akkor piros, minden más

esetben zöld színű plakettet kell kiadni.

2 (piros) besorolás:

- katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, Otto-motoros [kivéve a 4. osztályba sorolt

ENSZ-EGB 83.02/B. előírás (Euro-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott gépjárművet]1;

Link to comment
Megosztás:

Most találtam:

"Az 1996. január 1. napját követően az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes államban újként forgalomba helyezett katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, Otto-motoros gépkocsit az ENSZ-EGB 83.02/B. jelű jóváhagyási jellel ellátottnak kell tekinteni és a forgalomba helyezés engedélyezésekor, illetőleg a gépkocsi üzemben tartójának kérelmére a 4. környezetvédelmi osztályba kell besorolni/átsorolni."

Hol tudom ezt megtenni?

Link to comment
Megosztás:

2 :lol:

A 2. és a 4. osztály között mi a különbség? Mindkettő EURO-II. katalizátoros, lambdaszondás...

4

- az ENSZ-EGB 83.02/B. előírás (Euro-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott - katalizátoros,

szabályozott keverékképzésű - Otto-motoros1,

- az ENSZ-EGB 83.02/C, 83.03/C, 83.03/D, 83.04/C, 83.04/D, illetőleg a 49.02/B és 51.02

előírások (EURO-II.) szerinti jóváhagyási jellel ellátott Dízel-motoros;

Kék színű plakett - korszerű, környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 4, 6, 7, 8.

Ezen kívül nem tudja szerintem senki mi a különbség. Műszaki vizsga alkalmával lehet kérni, és egy okmányirodai útba kerül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.