Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Kíváncsi lennék, hogy mennyiért adták ezt az extrát ott lenn délen, és hányan voltak, akik csak ezzel voltak hajlandóak megvenni a chevyt :)

Szerintem biztos csomagban volt. De tartom magam ahhoz amit a múltkor írtam. Jóval magasabb volt az alapfelszereltség.

Link to comment
Megosztás:

Én is beregeltem :)

Én is kipróbáltam, de nem az igazi, pl. a járműadatoknál az oldal szerint X14XE típusú motor van a kocsimban...

És azért is kár, hogy csak személyes regisztráció után lehet látni a szervíztörténetet. Ha már személyesen bemegyek, akkor ott megkérdezem, és kész.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez is megfejtődött.

Azt írja a prosi hogy a Felxpower kézi váltós kiviteleinél a sebességváltás ideális időpontjára figyelmeztető jelzés, ami tényleg elég idegesítő (minek van akkor fordulatszámmérő?), viszont kellő előrelátásról tesz tanúbizonyságot a tervezők részéről hogy legalább kikapcsolható. :D

Ma már egyre több kocsiban van váltásra figyelmeztető jelzés, a fogyasztás alacsonyan tartása érdekében. Értelme nem sok, mert aki tud vezetni, annak valóban bőven elég a fordulatszámmérő, vagy még az se kell, viszont ez most a trend, sok más kocsiba is berakják. Ez se eredeti fícsör ebben a típusban, most néztem hogy a videó címe Astra 2011, tehát ez (ott) még új típusnak számít. Lehet, hogy még csak most váltották náluk az F szériát? :D

Link to comment
Megosztás:

Én is kipróbáltam, de nem az igazi, pl. a járműadatoknál az oldal szerint X14XE típusú motor van a kocsimban...

És azért is kár, hogy csak személyes regisztráció után lehet látni a szervíztörténetet. Ha már személyesen bemegyek, akkor ott megkérdezem, és kész.

Nekem nem lenne sok bejegyzés. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok mindenki.a kocsim Astra G 2.0 DTi 74 kw 2003-as.y20dth motor kóddal. a kérdésem felétek annyi lenne ,hogy mikor kell vezérlést cserélni ennél a tipusnál. hallotam azt is,hogy láncos ,de nem tudom milyen is valójában.esetleg ha valaki tudna tanácsot adni azt meg köszöném.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opel társak szeretnék segítséget kérni!

A következő probléma lépett fel az autómmal amely egy 1999 évjáratú opel astra g 1.4 16v

Elég nehezen akar elindulni és mikor elindul akkor meg olyan mintha nem menne az egyik henger vagy nem is tudom de ha egy kis gázt adok akkor rendbe jön minden,az alapjáratom az eléggé ingadozik.Az egr szelep le van zárva már jó ideje.gyertya cserélve lett.A fojtó szelepház tetejét levettem és eléggé olajos körülötte lehet hogy le kellene vennem az egészet és kitisztitani vagy nem tudom mit tévő legyek?esetleg a katalizátor ment volna tönkre vagy nincs köze hozzá?mert eléggé büdös füstöt nyom ki mikor elöször elindul. Aki tud kérem segítsen!Előre is köszönöm mindenkinek!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Most hogy lassan közeledik a tél ki hogyan szokta lecserélni az ablakmosót fagyállóra?

1. Ugye lehetne folyamatos használat mellett folyamatos feltöltéssel is, de ez egyrészt hosszadalmas (főleg hogy alig kell használnom a mosót) másrészt pedig sok anyag kárba vész.

2. F Astra-nál ugye csak kivetted a tartályt fejre állítottad és máris üres lett, de a G-nél már ezt nem lehet megcsinálni (legalábbis el van burkolva rendesen)

3. Nővérem Ignis-nél úgy oldottam meg hogy széthúztam a folyadékcsövet, beledugtam egy nagy flakonba majd többszöri motorhasználattal kinyomattam a tartályból. Ez G Astra-nál megint csak nem lehetséges (legalábbis nem láttam hol lehetne megszakítani a csövet).

Egy szó mint száz, hogyan lehet gyorsan bontás nélkül lecserélni egyszerre az összes folyadékot?

Pl úgy mint a bor fejtésnél, cső és vákum képzés? :icon1:

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, szívd le egy csövön keresztül, ez a legegyszerűbb. Tipp a jövőre nézve: ha úgysem használod gyakran az ablakmosót, akkor vagy töltsd csak félig a tartályt, vagy, keverd fele-fele arányban a téli és a nyári mosófolyadékot, igaz így sem a bogároldó képesség, sem a fagyállóság nem lesz az igazi, de a semminél jobb.

Link to comment
Megosztás:

Más téma. Cserélt már valaki visszajelző izzót a vészvillogó kapcsolóban? Nekem nem akar kijönni. hiába fogtam meg fogóval, még úgy sem (ráadásul nem is egyszerű megfogni mert alig lóg ki a foglalatból). Én hülye szétszedtem a komplett kapcsolót a végén, de szétugrott az egész és alig bírtam összerakni... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Xenon a forgalmiban? Nem csak egy tanúsítvány kell róla mint pl a fóliázásról?

olyan tanúsítványt nem kapsz sehol! Mivel az autóm nem gyári xenonosként jött le a szalagról és én alakítottam át xenonossá, ezért engedélyhez van kötve. Az senkit nem érdekel, hogy gyári is ilyen és minden úgy működik mintha így jött le a szalagról. ezért átalakítási engedély kell hozzá. Ezután a műszakin az adatlapra ráírják, hogy xenon engedélyezve. Utána okmányiroda és beírják a forgalmiba is. Ez a így már hivatalos. Amióta bent van a forgalmi azóta hiába állítanak meg... Ebbe nem tudnak belekötni. Lassan 1 éve lesz hogy beírták a forgalmiba. Ha jól belegondolok megérte, mert kb 2 hetente megállítanak ez miatt. Az első megállításom 8e Ft-be került. (büntetés) ha jól emlékszem 15e ft-ért fellebezhettem volna.

Link to comment
Megosztás:

olyan tanúsítványt nem kapsz sehol! Mivel az autóm nem gyári xenonosként jött le a szalagról és én alakítottam át xenonossá, ezért engedélyhez van kötve. Az senkit nem érdekel, hogy gyári is ilyen és minden úgy működik mintha így jött le a szalagról. ezért átalakítási engedély kell hozzá. Ezután a műszakin az adatlapra ráírják, hogy xenon engedélyezve. Utána okmányiroda és beírják a forgalmiba is. Ez a így már hivatalos. Amióta bent van a forgalmi azóta hiába állítanak meg... Ebbe nem tudnak belekötni. Lassan 1 éve lesz hogy beírták a forgalmiba. Ha jól belegondolok megérte, mert kb 2 hetente megállítanak ez miatt. Az első megállításom 8e Ft-be került. (büntetés) ha jól emlékszem 15e ft-ért fellebezhettem volna.

S ha teszem azt én is meg szeretném csinálni, csináltatni a lámpákat akkor mi a menete? Megcsináltatom, kapok egy engedélyt, majd irány az okmányiroda?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.