Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Helló...

A levegővel fújható hátsó gátlód megvan még?

Jó lehet 5 ajtós astrába is ? G

Mennyiért adod?

Azt nem tudom milyen az 5ajtós bekötése. Mindkét vége csapos. Az egyik szilent ki van szakadva, de ~4e ftot mondtak a cseréjére. 15ért adom így ahogy most van. Privátban küldök képeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy olyan szakit, aki kormánybőrözéssel foglalkozik? Esetleg a környékemen (Tata)? Megbízható helyet keresnék, olyat akivel kapcsolatban pozitív tapasztalatok vannak.

Köszönöm!

Üdv.:

RP

http://www.hunyadi.co.hu/

Vele csináltattam én is, gyorsan dolgozik, meseszép a munkája és pontosan úgy dolgozik, ahogy kéred.

Link to comment
Megosztás:

Hello. Sokat hallani a forumon mindenfele szerkezetrol( egr, lambdaszonda, hidrotoke stb...) Szoval nincs valakinek vagy nem tudtok webhelyet (lehetoleg magyarul) ahol kepekkel megmutatjak hogy mi hol van? Tudom, hogy minden motor tipusban kulomboznek az alkatreszek helyei. Engem a benzines motrok erdekelnenek. ezek kozul is a z16se motorra lennek kivancsi

Link to comment
Megosztás:

Hello. Sokat hallani a forumon mindenfele szerkezetrol( egr, lambdaszonda, hidrotoke stb...) Szoval nincs valakinek vagy nem tudtok webhelyet (lehetoleg magyarul) ahol kepekkel megmutatjak hogy mi hol van? Tudom, hogy minden motor tipusban kulomboznek az alkatreszek helyei. Engem a benzines motrok erdekelnenek. ezek kozul is a z16se motorra lennek kivancsi

Kezdetnek:

z16xeenginehe9.jpg

A magyarázatok fentről lefelé és balról jobbra ha nem menne az angol (a képen éppen egy Z16SE motor látható):

Carbon cannister solenoid - tankszellőztető szelep

Idle control valve - alapjárati motor

Map sensor - Map szenzor

Earth point - testelési pont

Fuel pump relay - AC relé avagy benzinpumpa relé

Air temperature sensor - beszívott levegő hőmérséklet érzékelő

Coilpack - trafóhíd (alatta van a szelepfedél, ez alatt pedig a hengerfej, ebben van a vezérműtengely és esetedben 8 szelep, a hidrotőkék pedig a szelepek és a vezérműtengely között vannak, ezek felelősek a szelephézagért. Értelemszerűen éppen annyi van belőlük mint amennyi szelep van)

Engine Control Unit - ECU, avagy motorvezérlő

Coolant temperature sensor - Hűtővíz hőmérséklet érzékelő

Lambda sensor and connector - Lambda szenzor és csatlakozója

Link to comment
Megosztás:

hát ezt be kell tennem ide :)
" Hali!Nekünk van egy 2002-es vectra c 1.6-os mocival.2008-tól van nállunk.Szerintem a km magáért beszél!Utánnajárás az óra visszatekergető kereskedőtől,szerviztől és amit mi mentünk vele akkor most kb 720.500 km van benne és motor csere nélkül!Hozzáteszem 2009-ben fel lett ujjítva!AZ ELEKTRONIKÁT renbe kell tetetni,mert hajlamos nyírni a gyujtóhidat!!! Én ennyit tudok elmondani rolla!!! UI:Szinte csak pályán használom!!!

"

Link to comment
Megosztás:

:D :D :D

nem fájdítom én :)

csak tapasztalatból tudom hogy milyen :)

jah és van még egy pár a használtautón :D :D

Áthoztam, hogy ne offoljunk.

Igen, nézegettem a 2.8V6-os C Vectrákat, olvastam is róla tesztet, biztos nagyon jó. Jövőre várható nálam is autócsere, nagyobbat szeretnék az Astránál, de 2,5 millióm nem lesz rá. Esetleg 1,5. Talán Passat lesz, majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

11 év alatt 720e km? Keveset használt példány... én 5 és fél év alatt tekertem bele ennyit a cégesbe, és abban volt napi 50km város is!

Indiszkrét vagyok, ha megkérdezem, hogy mi a munkád? Az napi 500km a hét minden munkanapján ünnepet és szabadságot nem számolva.

Link to comment
Megosztás:

Áthoztam, hogy ne offoljunk.

Igen, nézegettem a 2.8V6-os C Vectrákat, olvastam is róla tesztet, biztos nagyon jó. Jövőre várható nálam is autócsere, nagyobbat szeretnék az Astránál, de 2,5 millióm nem lesz rá. Esetleg 1,5. Talán Passat lesz, majd meglátjuk.

köszi :)

hátha jövőre lesz rávaló ;)

én visszavittem az üresüvegeket :D :D

Link to comment
Megosztás:

Indiszkrét vagyok, ha megkérdezem, hogy mi a munkád? Az napi 500km a hét minden munkanapján ünnepet és szabadságot nem számolva.

Megkérdezheted, mert már nem ez a munkám.

Mivel ennyit vezettem, elég könnyű kitalálni hogy ebből éltem, azaz sofőrként dolgoztam. Ha még azt is hozzávesszük hogy én heti 6 napot dolgoztam, akkor kiderül hogy nem is olyan sok az a napi ~340km. Minden nap Bp-Veszprém oda vissza, ezen felül hetente legalább egyszer Szeged is. Szabadságon meg nemigen voltam az utóbbi néhány évben, legfeljebb egy-egy hosszú hétvégén.

Link to comment
Megosztás:

Potyo-nak igaza van, ezt úgy kell érteni hogy fékezni csak az ESP-s autó fékezi, amiben nincs ilyen extra az csak a motorteljesítményt csökkenti.

Itt folytatnám, mert ez már nem a fogyasztáshoz kapcsolódik. Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudom megállapítani, ASR vagy ESP van az autómban? Persze anélkül, hogy megpróbálnék eszeveszett módon beesni a kanyarokba.

Link to comment
Megosztás:

ASR/TC úgy tudom 1.8-tól fölfelé széria (de lehet hogy csak a Coupéban), úgyhogy az szinte biztos hogy van (a kikapcsolhatósága volt extra), ESP-re meg éppen azt akartam javasolni amit írtál, hogy próbálj meg nedves aszfalton kanyarban ráfékezni, és ha kigyullad a kipörgésgátló visszajelzője (a műszerfalon közös visszajelzője van az ESP-nek és a TC-nek), akkor van ESP-d, de ugye et bevállalni nem lehet akárhol. Az még tuti hogy az ESP-s autóknak más verziószámú az ABS-ük, de ez meg pont nem nagyon látszik az ABS kockán mert olyan lehetetlen helyre van ráírva.

Link to comment
Megosztás:

gezoli,

Mi ilyen gazdagok vagyunk, vagy ilyen szegények, vagymiez?

http://www.origo.hu/techbazis/20130417-feldaraboljak-az-ndktol-kapott-mi24es-ajandekhelikoptereket.html

Nem lehetett volna kezdeni velük valami értelmesebbet? A pazarlást mindig rossz nézni...

De, sajnos lehetett volna! Én láttam már helikoptert flex-szel szétvágni. Mintha a lábam vágták volna le!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.