Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Egy átvizsgálás során a szervízben azt mondták, hogy a jobb oldali kézifék bowdent (dobfékes 2000-es 1.4 -es G astra) ki kell cserélni, mert megette az idő.

Megkérdeztem egy szerelőt, azt mondta, hogy olalanként kb 10-11 ezer az anyag+ munkadíj...

Mennyibe kerülhet a kézifék bowden teljes cseréje, illetve mit érdemes ilyenkor cserélni/meglépni... (fékmunkahenger, stb...)

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni... Egy átvizsgálás során a szervízben azt mondták, hogy a jobb oldali kézifék bowdent (dobfékes 2000-es 1.4 -es G astra) ki kell cserélni, mert megette az idő.

Megkérdeztem egy szerelőt, azt mondta, hogy olalanként kb 10-11 ezer az anyag+ munkadíj...

Mennyibe kerülhet a kézifék bowden teljes cseréje, illetve mit érdemes ilyenkor cserélni/meglépni... (fékmunkahenger, stb...)

Köszönöm előre is!

A teljes cseréje húzós, azt ne cseréltesd!

Elég a bovdent ami rossz.

Link to comment
Megosztás:

A teljes cseréje húzós, azt ne cseréltesd!

Elég a bovdent ami rossz.

A teljes cserét a bowden teljes szakaszára értetted, vagy munkahengerestől, stb...?

A bowdenre egy másik szerelő azt mondta, hogy a teljes hossz anyagköltsége kb 14000+8000 munkadíj... Ez mennyire reális?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek! Tudna valaki abban segíteni hogy szedjem szét a multikormányomat és kapcsolóit? Átszeretném ledezni!!!Thx előre is mindenkinek!!!!! :)

- Akkusaru levesz

- Légzsák kiszerel

- 2x2 torx csavar tartja a kapcsolókat, azt kitekered

- kis csavarhúzóval a bepattintó fülek alá nyúlva óvatosan szét lehet szedni

- Aztán megtanulmányozod DarthVödör cartárs leírását itt : https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/multikormany

- majd megcsinálod

Nekem a mostani ilyenre sikeredett:

643843421_tp.jpg

Link to comment
Megosztás:

- Akkusaru levesz

- Légzsák kiszerel

- 2x2 torx csavar tartja a kapcsolókat, azt kitekered

- kis csavarhúzóval a bepattintó fülek alá nyúlva óvatosan szét lehet szedni

- Aztán megtanulmányozod DarthVödör cartárs leírását itt : https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/multikormany

- majd megcsinálod

Nekem a mostani ilyenre sikeredett:

643843421_tp.jpg

Hát barátom gratulálok!Ez csudaszép lett!!! Ez milyen szín pontosan?Ilyen kellene nekem is! Egyébként hol élsz?Nem válalsz komplett ledezést?

Link to comment
Megosztás:

Hát barátom gratulálok!Ez csudaszép lett!!! Ez milyen szín pontosan?Ilyen kellene nekem is! Egyébként hol élsz?Nem válalsz komplett ledezést?

Szia!

Sajna nincs rá időm szeptemberig biztosan.

A LED-ek típusa:

OPTOFLASH OF-SMD3528BL - LED; SMD; 3528,PLCC2; kék; 160-350mcd; 120°

Ár: 40 Ft/db

Forgalmazó:

TME Hungary Kft.

Ilka u. 46. 1/1

1143 Budapest

(Ez volt a zacskóján)

of-smd3528bl.jpg
Gyártói jelölés:
OF-SMD3528BL
Gyartó:

Dióda típusa LED Szerelés SMD Burkolat 3528, PLCC2 LED dióda színe kék Fényerő 160-350mcd Világítási szög 120° Hullámhossz λd 470-480nm Diódalencse átlátszó

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Feltettem a kérédst a Totalcar biztosításdoktorának és válaszolt is:

http://totalcar.hu/tanacsok/karszakerto/2013/04/24/fukaszaval_okoznak_kart/

:)

Éreztem hogy valaki vagy a reggel mögöttem állók közül, vagy a fórumról :)

Egyébként a bosszantó, hogy 2 napja nincs ablak az autón, tehát gyakorlatilag nagyon korlátozottan tudom használni (garázsból garázsba, szerencsére az idő is engedi).

Bezárni ugye nem lehet (ha most ellopják szerintem kiröhögnek a cascommal), de még csak be sem takarhatom egy fóliával mert nincs olyan amin oldalra ki tudnék látni.

A károkozó biztosítója (MKB) nem hív, a szerviz pedig nem javíthat ameddig nincs meg a szemle (és csak az MKB-s ember szemlézheti).

Remélem, hogy nem hiába várok, és nem derül ki a végén hogy nem is fedezi a biztosítás....

Papíron elismerték tehát ebben az esetben én is be tudom hajtani, de az meg megint macera. :(

Link to comment
Megosztás:

:)

Éreztem hogy valaki vagy a reggel mögöttem állók közül, vagy a fórumról :)

Egyébként a bosszantó, hogy 2 napja nincs ablak az autón, tehát gyakorlatilag nagyon korlátozottan tudom használni (garázsból garázsba, szerencsére az idő is engedi).

Bezárni ugye nem lehet (ha most ellopják szerintem kiröhögnek a cascommal), de még csak be sem takarhatom egy fóliával mert nincs olyan amin oldalra ki tudnék látni.

A károkozó biztosítója (MKB) nem hív, a szerviz pedig nem javíthat ameddig nincs meg a szemle (és csak az MKB-s ember szemlézheti).

Remélem, hogy nem hiába várok, és nem derül ki a végén hogy nem is fedezi a biztosítás....

Papíron elismerték tehát ebben az esetben én is be tudom hajtani, de az meg megint macera. :(

Ez extra gáz.

Miért nem elég az ottaniak elismerése, a fényképek??? Hülye értelmetlen bürokrácia. Akkor kifizeti, ha neked lenne valami dolgod?

Link to comment
Megosztás:

Ez extra gáz.

Miért nem elég az ottaniak elismerése, a fényképek??? Hülye értelmetlen bürokrácia. Akkor kifizeti, ha neked lenne valami dolgod?

Nem, és ez a magyar jogrendszer.

Utána lehet nézni, hogy mi van ha mondjuk kiflibe törik és kénytelen vagy (de tényleg) bérelni egy autót a javítás idejére, mert pl a munkádat enélkül nem tudod -igazoltan- megoldani (munkáltatótól viszed a papírt, stb).

Simán azt mondják, hogy szerintük meg nem indokolt. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

:)

Éreztem hogy valaki vagy a reggel mögöttem állók közül, vagy a fórumról :)

Egyébként a bosszantó, hogy 2 napja nincs ablak az autón, tehát gyakorlatilag nagyon korlátozottan tudom használni (garázsból garázsba, szerencsére az idő is engedi).

Bezárni ugye nem lehet (ha most ellopják szerintem kiröhögnek a cascommal), de még csak be sem takarhatom egy fóliával mert nincs olyan amin oldalra ki tudnék látni.

A károkozó biztosítója (MKB) nem hív, a szerviz pedig nem javíthat ameddig nincs meg a szemle (és csak az MKB-s ember szemlézheti).

Remélem, hogy nem hiába várok, és nem derül ki a végén hogy nem is fedezi a biztosítás....

Papíron elismerték tehát ebben az esetben én is be tudom hajtani, de az meg megint macera. :(

lemaradtam valamiről??

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy megoldódott!

Én nemrég húztam szét az enyémet, mert eltört a kesztyűtartó-ajtó egyik határolója, és az kapcsolja le a lámpát. Ezért folyton égett.

nekem is emiatt lehet széthúzva.

Használtan vettem a kocsit nemrég, a kesztyűtartó határolója nekem is törött, ezért húzhatta szét az előző tulaj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.