Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Én soha nem értettem azt,hogy valaki miért vesz olyan kocsit ami gyenge neki.Eleve olyat kell venni,ami megfelel az igényeknek.Abban még egyetértek,hogy az ember megszokja és erősebbet akar.Én akkor eladom és veszek másikat.Igaz,hogy most gyengébbet vettem mint volt,de ugye öregszem :)Ha majd megunom és szükségem lesz rá akkor veszek jobbat szebbet erősebbet:)

Igen, az én álláspontom is hasonló. Ha tudom hogy tuningolni akarom a gépet, akkor lehetőleg igyekszem viszonylag erős motorral venni. Mert ezt is lehet építeni még tovább ha lóvét akarok bele ölni, ráadásul ha nem faragom szét, jóval tovább is tart. Pl. a jelenlegi Z22SE motorra ha csináltatok egy egyedi rendszert, kap egy sport betétszűrőt a gyári házba, majd így chiptuningoltatom, kb. 170 lőerőre és 230Nm nyomatékra lehet számítani úgy, hogy nem költöttem rá a gatyámat, és nem is fog széthullani néhány ezer km. alatt. Ráadásul a fogyasztása sem ugrik meg nagyon, mivel nem kell szétforgatni. A gyári tiltás benne is marad.

Másrészről: ha már az ember megvette az autót, ami valami okból megtetszett neki, és utána jön rá a tuningolhatnék, az kicsit más helyzet, akkor megértem hogy nehezen adja el. Hiszen már elkezdte a saját ízlésére formálni, ismeri a hibáit, esetleg rendbe is rakta már... Sokan járnak hasonló cipőben, és meg lehet érteni őket is.

Link to comment
Megosztás:

Utánanéztem, ez tényleg jó ár, szabad tudni a forrást??

Nos elösször ezt találtam: http://www.gumidirekt.hu/product/szemely_teligumi/g015696/Michelin-Alpin-4-185-65-R15-88T.html

ami még igy sem lenne rossz ár,de akkor eszembe jutott, hogy van egy jó gumis ismerősöm. Igaz másik városba költözött, de zaklattam picit. És közölte, hogy felhagyott eme tevékenységgel, de azért utánnajárt s ennyiért tudna szerezni. Ennyit a történetéről. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy használt e ilyet valaki a gyakorlatban, hogy tényleg jó e?!

Teszteket olvasgattam, ott általában benne van az első kettőben.

Link to comment
Megosztás:

Nos elösször ezt találtam: http://www.gumidirekt.hu/product/szemely_teligumi/g015696/Michelin-Alpin-4-185-65-R15-88T.html

ami még igy sem lenne rossz ár,de akkor eszembe jutott, hogy van egy jó gumis ismerősöm. Igaz másik városba költözött, de zaklattam picit. És közölte, hogy felhagyott eme tevékenységgel, de azért utánnajárt s ennyiért tudna szerezni. Ennyit a történetéről. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy használt e ilyet valaki a gyakorlatban, hogy tényleg jó e?!

Teszteket olvasgattam, ott általában benne van az első kettőben.

Én ugyan már nagyon régen dolgoztam gumisnál, de akkor a Michelin volt a legjobb gumink. Ez az árában is megmutatkozott. Számomra meglepő hogy a Barummal került itt összevetésre, főleg hogy árban is egy szinten vannak.

Nyugodtan vedd meg, csak ellenőrizd a dátumot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mostanában nézegettem a használtauto.hu-n H Astrákat kombi kivitelben benzineben.Szinte semmi felhozatal nincsen ebben a kategóriában.Viszont ahogy nézegettem a kocsikat, kikötöttem az Octavia 1.4 TSI melett. Gyerekek, az a kocsi baromi jó!!!!!El is terveztem, hogy ha meglesz 100000Km a kocsimban, akkor egy ilyenre használtan benevezek.Mióta utána olvastam ennek a kocsinak(Octavia 1.4 TSI), teszteket stb..azóta gagyinak érzem a kocsimat..

Link to comment
Megosztás:

Mostanában nézegettem a használtauto.hu-n H Astrákat kombi kivitelben benzineben.Szinte semmi felhozatal nincsen ebben a kategóriában.Viszont ahogy nézegettem a kocsikat, kikötöttem az Octavia 1.4 TSI melett. Gyerekek, az a kocsi baromi jó!!!!!El is terveztem, hogy ha meglesz 100000Km a kocsimban, akkor egy ilyenre használtan benevezek.Mióta utána olvastam ennek a kocsinak(Octavia 1.4 TSI), teszteket stb..azóta gagyinak érzem a kocsimat..

Jók a TSI motorok, én is sokat olvasgatok róla, ill. beszélgetek tulajokkal. Egyszer ha majd cserére adom a fejem, valószínűleg számításba fogom venni. De még mostanában nem, majd ha az Astra kirohad alólam. Én szeretem az autómat, és gagyinak egyáltalán nem nevezhető. Csendes, jól megy, kellemes a kárpit, a felszereltséggel is meg vagyok elégedve. Persze az új autók sokkal többet tudnak, de annál is lesz újabb, és nem cserélgethetem folyamatosan, annyira nem vagyok eleresztve.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában nézegettem a használtauto.hu-n H Astrákat kombi kivitelben benzineben.Szinte semmi felhozatal nincsen ebben a kategóriában.Viszont ahogy nézegettem a kocsikat, kikötöttem az Octavia 1.4 TSI melett. Gyerekek, az a kocsi baromi jó!!!!!El is terveztem, hogy ha meglesz 100000Km a kocsimban, akkor egy ilyenre használtan benevezek.Mióta utána olvastam ennek a kocsinak(Octavia 1.4 TSI), teszteket stb..azóta gagyinak érzem a kocsimat..

Mindig lesz olyan autó is, ami mellett gagyinak fogod érezni az Oktáviát is :D. Isten hozott a fogyasztói társadalomban. Ha 100e km-nél eladod az Opelt, akkor pont az amortizáció vége felé fogod tenni, azaz addig buktad rajta relatíve a legtöbbet.

Link to comment
Megosztás:

Mindig lesz olyan autó is, ami mellett gagyinak fogod érezni az Oktáviát is :D. Isten hozott a fogyasztói társadalomban. Ha 100e km-nél eladod az Opelt, akkor pont az amortizáció vége felé fogod tenni, azaz addig buktad rajta relatíve a legtöbbet.

Ezt úgy érted, hogy még 100000Km előtt kell eladni?

Link to comment
Megosztás:

Ezt úgy érted, hogy még 100000Km előtt kell eladni?

Nem. 100000km-nél már csak az újkori ár töredékét kapod meg érte, ha el akarod adni, főleg ha közben 8-10 éves is lett. Ha viszont megtartod, akkor odafigyeléssel, várhatóan nagyobb ráfordítás nélkül elmegy még 100000km-t és újabb 8-10 évet. Vagyis az első 100000km-en sokkal többet buktál a vételárból, mint a második 100000km-en.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem. 100000km-nél már csak az újkori ár töredékét kapod meg érte, ha el akarod adni, főleg ha közben 8-10 éves is lett. Ha viszont megtartod, akkor odafigyeléssel, várhatóan nagyobb ráfordítás nélkül elmegy még 100000km-t és újabb 8-10 évet. Vagyis az első 100000km-en sokkal többet buktál a vételárból, mint a második 100000km-en.

100ezernél eladni auót?????! Szerintem a legnagyobb butaság. És itt nem csak az árveszteségről van szó. Az még majdnem "új" verda. Én örülnék ha az enyémbe csak annyi lenne. De nem panaszkodom, mert 320ezernél is kiváló.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában nézegettem a használtauto.hu-n H Astrákat kombi kivitelben benzineben.Szinte semmi felhozatal nincsen ebben a kategóriában.Viszont ahogy nézegettem a kocsikat, kikötöttem az Octavia 1.4 TSI melett. Gyerekek, az a kocsi baromi jó!!!!!El is terveztem, hogy ha meglesz 100000Km a kocsimban, akkor egy ilyenre használtan benevezek.Mióta utána olvastam ennek a kocsinak(Octavia 1.4 TSI), teszteket stb..azóta gagyinak érzem a kocsimat..

azt tudni kell hogy a kis köbcentis feltöltős motoroknak lényegesen rövidebb az élettartama ... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.