Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ez a 2-4% elég kevésnek tűnik. Vannak a városban ezek a sebességmérő-táblák, az alapján sokkal jelentősebb óracsalást sejtek, ha lehet azoknak hinni. :mean:

Szia.

Az enyém kb 2-4%-ot. 100-nál, a GPS 96-97 körül mutat. A téli gumim gyári méret (195/60 R 15)

A Nyári gumim (195/65 R 15) azzal pontosan annyit mutat az óra, amennyit a GPS.

Link to comment
Megosztás:

Ez a 2-4% elég kevésnek tűnik. Vannak a városban ezek a sebességmérő-táblák, az alapján sokkal jelentősebb óracsalást sejtek, ha lehet azoknak hinni. :mean:

Pedig nekem is ilyesmi, ha pontosan emlékszem, az enyém valós 96-nál (GPS) mutat 100-at.

Kipróbáltam a digi kijelzővel is, az kevesebbet mutatott valamivel, mint az analóg, nagyjából pontos lehet - igaz, akkor nem ellenőriztem GPS-szel.

De eltérések lehetnek, talán leginkább gumi miatt, más gyártmány, minimálisan más méret, esetleg alacsonyabb vagy magasabb nyomásérték és máris összejön +- 1-2%.

Azok a sebességjelzők pedig kb. annyira lehetnek pontosak, mint az utcai hőmérők, vagy még annyira sem, gyanítom, hogy biztos ami biztos alapon felfelé csalnak.

Módosítva : koopal
Link to comment
Megosztás:

Azt mondjátok meg nekem, hogy melyik H7-es lámpának van a legjobb fénye éjjeli vezetéshez!

Ha gyári hella testbe teszed és nem matt a búra, akkor a GE Megalight Ultra jó választás. Ha utángyártott a lámpa vagy matt, akkor édes mindegy mivel próbálsz több lument kicsikarni.

Módosítva : beghyn
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha gyári hella testbe teszed és nem matt a búra, akkor a GE Megalight Ultra jó választás. Ha utángyártott a lámpa vagy matt, akkor édes mindegy mivel próbálsz több lument kicsikarni.

Hét éves a kocsi, úgyhogy még elfogadható a lámpa.Nem látom rajta hogy matt lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hét éves a kocsi, úgyhogy még elfogadható a lámpa.Nem látom rajta hogy matt lenne.

Én meg azt hittem hogy a lámpát kérdezed, de közben rájöttem hogy az izzót :D

Megalight NightBreaker +90%-osat használok, nagyon jó, de ha vizes az út akkor kevésbé jó. De láttam már +120%-osat is, nem tudom mennyivel tud többet.

Link to comment
Megosztás:

Hét éves a kocsi, úgyhogy még elfogadható a lámpa.Nem látom rajta hogy matt lenne.

Én meg azt hittem hogy a lámpát kérdezed, de közben rájöttem hogy az izzót :D

Megalight NightBreaker +90%-osat használok, nagyon jó, de ha vizes az út akkor kevésbé jó. De láttam már +120%-osat is, nem tudom mennyivel tud többet.

Én legutóbb autósboltban vettem Hella izzót (UV szűrős?). A dobozát meg tudom nézni, azt hiszem még nem dobtam ki. Tökéletes, ha jól emlékszem 800Ft/db...

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt hittem hogy a lámpát kérdezed, de közben rájöttem hogy az izzót :D

Megalight NightBreaker +90%-osat használok, nagyon jó, de ha vizes az út akkor kevésbé jó. De láttam már +120%-osat is, nem tudom mennyivel tud többet.

Szerintem ez Tungsram lesz,amúgy én is ezt használom,nekem tökéletes :icon13:

Ennél fehérebb az Osram Nightbreaker,de vizes úton gyenge <_<

Link to comment
Megosztás:

Jók ezek a Nightbreakerek,csak hamar kiégnek.Én már nem is vettem bele mégegyszer.Esetleg télen,akkor többet járok sötétbe.Most Hella long life-ot vettem,hátha nem tiszavirág életű :)

Vásárlás után mindjárt ilyet rajtam bele, 2 éve van meg a kocsi, télen égett ki az egyik, de a másik azóta is bírja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki annak a csavarnak a méreteit amivel fel lehet rögzíteni a ködlámpát? Megtaláltam a gyári csavart Cromaxon de azon a képen kívül semmi más paramétert nem találtam róla neten.(gondolom nem véletlenül) A helyi "Vasbóóótban" amúgy sincsenek sose a helyzet magaslatán így abban nem is bízok, hogy egy kép alapján beazonosítják nekem. Itthon még csak hasonló sincs, hogy kipróbáljam. Sürgős lenne. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki annak a csavarnak a méreteit amivel fel lehet rögzíteni a ködlámpát? Megtaláltam a gyári csavart Cromaxon de azon a képen kívül semmi más paramétert nem találtam róla neten.(gondolom nem véletlenül) A helyi "Vasbóóótban" amúgy sincsenek sose a helyzet magaslatán így abban nem is bízok, hogy egy kép alapján beazonosítják nekem. Itthon még csak hasonló sincs, hogy kipróbáljam. Sürgős lenne. Köszönöm!

Szia,

lemezcsavar. A lámpa felfogatása úgy működik hogy egy lemezt helyezel fel a lökhárítóra, arra teszed a lámpa lábát majd áthajtod rajta a csavart. A csavar feje megfogja a lámpa lábát, de közben a lemezben tart alatta.

Szerintem a méret nem nagyon lényeg, hisz ha nagyobb egy kicsit fúrsz nagyobb lyukat a lemezre. De ha most akarod feltenni először a ködlámpát akkor lemezt is kell hozzá szerezni!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na ez a lemez dolog is új volt nekem. Igen most raknám fel először a ködöst. A múltkor mikor a fényszórókat szereltem be akkor nem volt tervben még a ködlámpa, így nem is néztem meg nagyon a felfogatásának a helyét. Na akkor holnap mindenképp lekerül a lökhárító ha beépítem ha nem...

Szóval köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia,

lemezcsavar. A lámpa felfogatása úgy működik hogy egy lemezt helyezel fel a lökhárítóra, arra teszed a lámpa lábát majd áthajtod rajta a csavart. A csavar feje megfogja a lámpa lábát, de közben a lemezben tart alatta.

Szerintem a méret nem nagyon lényeg, hisz ha nagyobb egy kicsit fúrsz nagyobb lyukat a lemezre. De ha most akarod feltenni először a ködlámpát akkor lemezt is kell hozzá szerezni!

Húú, a felfogatásra van gyári megoldás. Tessék, amikor beépítettem.

2345608551_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : imy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.