Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Igen, mert mindenki emberből van. Te is, én is. És az emberek általában az egyéni prioritások alapján döntenek. Ha az egyéni érdekek teljesülnek, akkor fognak foglalkozni a közösség érdekeivel. A közösség alatt mindenki mást ért. Család, város, ország, nemzet, föld, stb...

Jelenleg az a helyzet, hogy senki se lép. És így csak szenvedünk. Jó ez? Akinek van keze, az könnyen mutogat a másikra. Nem személyesen rád gondolok, hanem általánosságban.

A vállalkozás megteremtette a lehetőségét a tömegközlekedésnek. Egyszerű ötlet: ha heti/havi váltásban az egyik, majd a másik ember kocsijával megy két ember, akkor olcsóbb a közlekedés. Természetesen alkalmazkodni is kell egymáshoz, a rugalmas munkaidő akár meg is hiúsíthatja ezt. A tömegközlekedés ennél annyival jobb, hogy legtöbbször jön következő járat.

Például Veszprémben reggel 5 és este 10 között bárhova el tudok jutni busszal havi 6050 Ft-ból. Este 10 és reggel 5 között meg alszok. Naponta 20 km-et teszek meg a városban, havi kb. 20 alkalommal. Ez ugye több, mint heti 100 km. Havonta kb. 400 km. Ha 5 liter / 100 km-el számolok, akkor havi 8000 Ft. És ez csak a munkába járás. Este még edzést is tartok, meg ismerősökkel is találkozok néha. Szerintem reális a bérlet ára itt.

Megéri a dugóban ülni, miközben a busz a saját sávjában vígan halad? Ha többen szállnának fel a buszra, akkor kevesebb autó lenne. Kevesebb autó, kisebb forgalom, kevesebb dugó. Ez tűnik ésszerűnek, de valami miatt nem erre haladunk. Mikor jön el az a pont, amikor már annyi autó lesz az utakon, hogy nem lesz érdemes elindulni?

áthoztam ide hogy itt folytatódjon a téma :D

ha az én esetemet nézem...

bkv bejutni 1 óra haza megint 1 óra

kocsival 20perc be és 20 haza..

ha azt nézem hogy kb 10e a bérlet és havi 400km megy el melóba járásra ...

még ha benzint(és nem lpg-t) számolom 26-28 liter kb 11e forint ,máshová nem járok

a kocsira így is megy úgyis fizetem a fizetni valót...

és van egy nem elhanyagolható dolog minimum napi 12órát dolgozok minimum heti 5napon keresztül ,és fizikai munkát csinálok

ez az én esetem ,biztos van ennek ellentéte is :P

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ez az egész helységfüggő is. Veszprémben olcsóbb a bérlet mint Budapesten, de a reggeli és a délutáni csúcsot leszámítva nincsenek is dugók, és azokat is könnyűszerrel ki lehet kerülni, tehát a "megéri a dugóban ülni..." kitétel itt nem játszik. Valóban olcsóbb a busz, de cserébe ott van a többi előnye az autónak amit már korábban is említettem, a kérdés inkább az: megér-e ez valakinek némi plusz pénzt: ha igen, járjon autóval, ha nem akkor meg tömegközlekedjen. Más városban, ahol drágább a bérlet és mondjuk fajlagosan olcsóbb az autózás, ott megint más lehet a helyzet.

Így van ahogy mondtad Arti, ez egyéni érdekek függvénye: nekem pl. semmi bajom a busszal, viszont ki nem állhatom a hideget, úgyhogy telente akkor is inkább autózok minthogy akár 5 percet várnom (és fagyoskodnom) kelljen a megállóban a buszra, még ha ez utóbbi jóval olcsóbb is. Viszont nem vagyok a saját magam ellensége sem, nyáron illetve jó időben szívesen gyaloglok vagy biciklizek azért hogy spóroljak.

Link to comment
Megosztás:

A tömegközlekedés, mint életvitelszerű közlekedés, nálunk csak a fővárosban jöhet szóba. Ott (elvileg) megvan hozzá a járatsűrűség is. Míg pl. egy vidéki városban óránként vagy ritkábban lehet megmozdulni tömegközlekedve. A mai felgyorsult élettempóban (még ha közhely is ez...) egyszerűen nem fér bele fél órákat-órákat várakozni.

Másfelől (majdnem) minden ember elsősorban önmagára, a saját kényelmére gondol elsősorban, mégha szép közösségi-, meg öko-gondolatai is vannak, úgyhogy az a kritikus tömeg, amely tényleg igényt tudna generálni, hogy bővüljön, jobbá váljon a tömegközlekedés -- egyszerűen nem tud kialakulni és szerintem a közeli jövőben nem is fog.

Hogy ez megváltozzon, „apokaliptikus” dolgoknak kell(ene) történni: az autófenntartást a nagy tömegek részére elérhetetlenné tenni, a tömegközlekedés árait drasztikusan lenyomni, stb...

Link to comment
Megosztás:

az az igazság, hogy a család a következő képp dolgozik:

én opelbe

az asszony hondába

mivel mindent próbáltunk már, és itthon van egy honda és két opel is, sajnos azt kell hogy mondjam, hogy a Civic, ami 140LE, Astra kategória, jobb autó mint a Vectra ami Accord kategória.

Tetszik a Vectra, szép nagynak kinéző, de számomra elég gyatra autó.

A Civic - számomra minden tekintetben jobban végzett a képzeletbeli versemnyben, mert:

A sportos Civic miközben 10 LE vel kevesebb, nagyobb gumikkal, sokkal jobban gyorsul, sokkal könnyebben reagál a gázra, mint a Vectra

A civic 2 nap tekintetében fél liter - 1 literrel kevesebbet fogyaszt, pedig a honda 2.200 cm3, a Vectra egykilenc

A civic futomüve fényévekkel jobb mint a Vectráé, sokkal jobban ott van az úton.

A civic ülése nekem kényelmesebb

A civicbe nem kell előre húznom az ülést, ha 4 személy utazik, a Vectrába előre fog kelleni húzni....

Amugy szép - meg jó, meg megy,meg minden, asszem bennem van a hiba, kicsit többet vártam volna tőle, illetve túl jó autó van még itthon :D

No, fika ennyi, remélem megtetszik, végülis még csak 300 km-t mentem vele...... hétvégén kipróbálom Ausztria felé is :P

ami miatt nem helytálló a hozzászólásom, az azért, mert a Civic egy sportos autó, a Vectra luxus autónak készült, és így a kettő nem összehasonlitható :P :D

Civic nem könnyebb? A Veki azért eléggé hodály...

Link to comment
Megosztás:

én inkább úgy fogalmaznék:

A BKV koszos, büdös, lassu, tele hányinger emberekkel, és 5x kell átszállni mire a kivánt célhoz érsz. mindezt többszörös időt igényel mint az autó.

akinek nincs, az járjon BKV val, akinek van az meg amivel akar. Én autóval akarok :D :P

Link to comment
Megosztás:

mielőtt elkezdtünk politizálni... :D

http://www.diseno-art.com/encyclopedia/veh...xhall_vxr8.html

nálunk miért nincs ennek megfelelő opel változata ??

Nagyon egyszerű: mert ez a az ausztrál Holden VXR8 Vauxhall változata, és mint ilyen, kizárólag jobbkormányosban létezik, ezért aztán tudtommal nem is forgalmazzák hivatalosan sehol máshol ezen két ország (Nagy-Britannia és Ausztrália) kivételével. De mivel már Magyarországon is forgalomba lehet helyezni ilyen (RHD) autót, a szürkeimport lehetősége nyitva áll előtted...

Link to comment
Megosztás:

http://www.szabadosauto.hu/

én őket javaslom :P

Nincs nekik. Nem lesz egyszerű menet szerezni, ha valahol felbukkan 1-1, rögtön viszik, mint a cukrot. :D

Bogarásztam utángyártottakat is, 80-130 ezerig szórnak. Érdemes ezeket megkóstolni, vagy felejtősek? (Mondjuk, a bontott is ugyanúgy lutri...)

A múltkoriban valaki itt a fórumon említette, hogy univerzális katalizátort applikáltak a gyári helyére, de ahhoz meg mit szól a lambda?

Mindenesetre, ha tudnék egy bontottat 50 ezer körül pecázni, abban talán jobban bíznék.

Link to comment
Megosztás:

Nincs nekik. Nem lesz egyszerű menet szerezni, ha valahol felbukkan 1-1, rögtön viszik, mint a cukrot. :D

Bogarásztam utángyártottakat is, 80-130 ezerig szórnak. Érdemes ezeket megkóstolni, vagy felejtősek? (Mondjuk, a bontott is ugyanúgy lutri...)

A múltkoriban valaki itt a fórumon említette, hogy univerzális katalizátort applikáltak a gyári helyére, de ahhoz meg mit szól a lambda?

Mindenesetre, ha tudnék egy bontottat 50 ezer körül pecázni, abban talán jobban bíznék.

Állítólag létezik univerzális, fémmagos, a kipufogós bizonygatta, h jó, szerelt már ilyet, euro 3-4-hez is jó. 20-30 körül van. Ha kell, adok egy telszámot, info miatt talán érdemes lenne felhívnod.

Azt hiszem, ez az.

Link to comment
Megosztás:

Állítólag létezik univerzális, fémmagos, a kipufogós bizonygatta, h jó, szerelt már ilyet, euro 3-4-hez is jó. 20-30 körül van. Ha kell, adok egy telszámot, info miatt talán érdemes lenne felhívnod.

Azt hiszem, ez az.

Köszi, de nekem ilyen kellene, ami egyben van a leömlővel:

Z14XE_kataliz_tor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma végigtelefonáltam, íméleztem egy rakat címet, de sehol nem találni. Azért Csergőéktől is kértem egy új gyári referenciaárat: 322.611 Ft. :D Ennyiért nem hiszem, hogy kazalszámra fogyna...

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de nekem ilyen kellene, ami egyben van a leömlővel:

Z14XE_kataliz_tor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma végigtelefonáltam, íméleztem egy rakat címet, de sehol nem találni. Azért Csergőéktől is kértem egy új gyári referenciaárat: 322.611 Ft. :P Ennyiért nem hiszem, hogy kazalszámra fogyna...

Húúú van egy ára.... Mi a fene kerül ennyibe ezen? :D Ferrari készíti ezeket?

Link to comment
Megosztás:

Húúú van egy ára.... Mi a fene kerül ennyibe ezen? :D Ferrari készíti ezeket?

Hát ja... Most egy csere Suzukival járok, ami ér vagy 150 ezret, két ilyen gépet lehet venni a katalizátor árán.

Különben platinát, meg palládiumot(?), meg ilyen nyalánkságokat visznek fel a kerámiára, azért húzósak a kat. árak, az enyémnek meg még a plusz leömlőöntvény dobja meg az árát. Hiába no, a 200 ezer km-es autók korában nehogy külön lehessen már cserélni a katalizátor testet...

Link to comment
Megosztás:

Hát ja... Most egy csere Suzukival járok, ami ér vagy 150 ezret, két ilyen gépet lehet venni a katalizátor árán.

Különben platinát, meg palládiumot(?), meg ilyen nyalánkságokat visznek fel a kerámiára, azért húzósak a kat. árak, az enyémnek meg még a plusz leömlőöntvény dobja meg az árát. Hiába no, a 200 ezer km-es autók korában nehogy külön lehessen már cserélni a katalizátor testet...

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1478919440.html

Lehet ez nem jó hozzá de lehet van neki valami. Az opelbontót a pesti úton meg a vateran a Maddox76 vagy valami ilyesmi néven hirdetőt kéne megkérdezni, talán nekik van ilyen állatuk mint ez a kat. Én örülök neki, hogy nekem még x16xel-em van és a kat alul lakik egy cső közepén. Egyébiránt mitől jobb az ha belerakják egy bonyolult öntvényházba? Nehéz legyen gyártani, ne lehessen jól hegeszteni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de nekem ilyen kellene, ami egyben van a leömlővel:

Z14XE_kataliz_tor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma végigtelefonáltam, íméleztem egy rakat címet, de sehol nem találni. Azért Csergőéktől is kértem egy új gyári referenciaárat: 322.611 Ft. :D Ennyiért nem hiszem, hogy kazalszámra fogyna...

Ehez kapcsolódva kérdezném csak puszta kíváncsiságból, hogy mik a tünetei, ha behal a katalizátor? Egyáltalán milyen hibája tud lenni, és mennyire gyakori hogy ezek kifekszenek?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de nekem ilyen kellene, ami egyben van a leömlővel:

Ma végigtelefonáltam, íméleztem egy rakat címet, de sehol nem találni. Azért Csergőéktől is kértem egy új gyári referenciaárat: 322.611 Ft. :D Ennyiért nem hiszem, hogy kazalszámra fogyna...

sajnos ennek a fajtának ennyi az ára

én is így tudom hogy az után gyártott 80-90e-től van

a gyári meg 200e felet..

én vasas gyerek vagyok ,de nem vállalnám be a katalizátor rész cserét...

ez nem olyan mint a régieknél hogy kivág és berak az újat ... mert olyat csináltam már :P

Link to comment
Megosztás:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1478919440.html

Lehet ez nem jó hozzá de lehet van neki valami. Az opelbontót a pesti úton meg a vateran a Maddox76 vagy valami ilyesmi néven hirdetőt kéne megkérdezni, talán nekik van ilyen állatuk mint ez a kat. Én örülök neki, hogy nekem még x16xel-em van és a kat alul lakik egy cső közepén. Egyébiránt mitől jobb az ha belerakják egy bonyolult öntvényházba? Nehéz legyen gyártani, ne lehessen jól hegeszteni?

Köszi! Az összes pesti és Pest környéki nagy forgalmú bontót végigkérdeztem, sehol semmi. Szolnok, Kecskemét semmi. Vatera, Expressz semmi. Racing bazár semmi. Ha valahova befut belőle egy, rögtön elviszik. Az egyik helyre talán jövő kedden jön egy 72.000 mérföldes Vauxhall, arra megpróbálok rápályázni, ha lesz belőle valami.

Gondolom azért építették oda, hogy hatékonyabb legyen. A csere miatt meg fájjon a júzer feje.

Link to comment
Megosztás:

Ehez kapcsolódva kérdezném csak puszta kíváncsiságból, hogy mik a tünetei, ha behal a katalizátor? Egyáltalán milyen hibája tud lenni, és mennyire gyakori hogy ezek kifekszenek?

Nekem 0420-as hibakódot dobott, és az alapjáratom ideges, bizonytalan lett, le-le állt alapjáratról. De pl. a fogyasztásom, meg a terhelés alatti motorteljesítmény érezhetően nem változott semmit.

Az én kerámiabetétem konkrétan kidudorodott a katalizátor testből és a letörő darabok szépen kezdték eldugítani a komplett kipufogórendszert, úgyhogy a középső és a hátsó dobot is fel kellett vágni és kiszedni belőle a maradványokat. Kb. úgy néz ki, mint a kályha samottja.

Most egyelőre a műtőasztalon van még a gép...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.