Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

2. Minimális szerkezeti változtatással legalább hajszálnyival nagyobb teljesítményt elérni

Ebben az egyben nem értünk egyet, ugyanis a szoros illesztésnek semmi hatása nincs a plusz teljesítmény

tekintetében, sőt, nagyon be is korlátozza a kivehető teljesítményt. :(

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tegnap sikerült lepadkázni a jobb hátsó kereket :( A felnin lett egy "V" alakú benyomódás. Eddig még nem eresztett le de az biztos, hogy javítandó lessz! A kérdésem az lenne, hogy a hátsó futómű sérülhetett-e? Nem mentem gyorsan kb20-30-al csak ezt is keresztben! Pótkereket felraktam, nem ráz, nem húz.........

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tegnap sikerült lepadkázni a jobb hátsó kereket :( A felnin lett egy "V" alakú benyomódás. Eddig még nem eresztett le de az biztos, hogy javítandó lessz! A kérdésem az lenne, hogy a hátsó futómű sérülhetett-e? Nem mentem gyorsan kb20-30-al csak ezt is keresztben! Pótkereket felraktam, nem ráz, nem húz.........

A gumi oldalában futó acélszálak ilyenkor sérülnek, biztos már nem lesz gyári ;)

A futómű ettől többet is kibír, max. nézesd meg műszeresen a biztonság kedvéért.

Link to comment
Megosztás:

Ebben az egyben nem értünk egyet, ugyanis a szoros illesztésnek semmi hatása nincs a plusz teljesítmény

tekintetében, sőt, nagyon be is korlátozza a kivehető teljesítményt. ;)

Azt hiszem félreértettél, a szorosabb és a szoruló illesztés nem ugyan az. Ha jól tudom, a Z kezdetű motoroknak a kompresszió értéke is nagyobb (igaz nem sokkal), pontosan a precízebb illesztések miatt, így nagyobb a teljesítményük is, ráadásul a jobb illesztések miatt kevesebb olajat fogyaszt, tehát környezetbarátabb. :(

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem félreértettél, a szorosabb és a szoruló illesztés nem ugyan az. Ha jól tudom, a Z kezdetű motoroknak a kompresszió értéke is nagyobb (igaz nem sokkal), pontosan a precízebb illesztések miatt, így nagyobb a teljesítményük is, ráadásul a jobb illesztések miatt kevesebb olajat fogyaszt, tehát környezetbarátabb. ;)

Hogy lehet egy illesztés szoruló egy motornál...? :(

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem félreértettél, a szorosabb és a szoruló illesztés nem ugyan az. Ha jól tudom, a Z kezdetű motoroknak a kompresszió értéke is nagyobb (igaz nem sokkal), pontosan a precízebb illesztések miatt, így nagyobb a teljesítményük is, ráadásul a jobb illesztések miatt kevesebb olajat fogyaszt, tehát környezetbarátabb. ;)

Nem értettelek félre.

A kompresszió csekély mértékben függ az illesztések kialakításától (a lazább illesztésnél is a lehúzógyűrűk hézagmentesítenek

ilyen szempontból), az a hengerfej, dugattyú, hossz-löket kialakítástól függ. Tudtommal egyébként a Z-s motorok kompresszióértéke

nem tér el lényegesen az X-es őseitől. :)

És még egy dolog: a teljesítmény nem a kompresszióval egyenes arányú :( Erre jó példa a honda vti motor, ahol jóval kisebb

kompressziós értékek mellett jóval nagyobb a kinyert teljesítmény :(

A szorosabb illesztésű motoroknál azért korlátozottabb a kinyerhető teljesítmény, mert a szoros illesztések kevesebb

teret adnak a méretváltozásokra, ami a különböző nagy terheléseknél előforduló hősokkoknál lényeges, mert a

dugattyú és a henger nem egyformán követi le ezeket. Ez a szoros kialakítás legfőképpen környezetvédelmi szempontok

miatt van, és mert a mai technológiával gazdaságosan megvalósítható.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tegnap sikerült lepadkázni a jobb hátsó kereket :( A felnin lett egy "V" alakú benyomódás. Eddig még nem eresztett le de az biztos, hogy javítandó lessz! A kérdésem az lenne, hogy a hátsó futómű sérülhetett-e? Nem mentem gyorsan kb20-30-al csak ezt is keresztben! Pótkereket felraktam, nem ráz, nem húz.........

Csúszkáltál a hóban?

Link to comment
Megosztás:

Mióta létezik az autókon az ECU, és ki volt az úttörő ebben??

kb az elektromos injektorokkal egyidős dolog, ugyanis itt jött elő az az igény, hogy a gyújtást és

a befecskendezést egy vezérlővel kellene irányítani. pontos időt nem tudok mondani, mikortól

létezik. persze manapság a mikroprocesszoros adaptív vezérlők már nem is hasonlítanak a

korabeli analóg-tirisztoros megoldásokra :(

Link to comment
Megosztás:

Aha! Voltam gumisnál a gumi menthető volt, de a felnit javítani kell! Holnap azért elviszem futóműveshez, mert a bal hátulja furcsán morog..........+ a kormány sem középen áll. Picit jobbra néz ;)

A kormány szöge mennyiben változhat egy jobb hátsó padkázástól? :) Nem is tudtam, hogy hátsókerék-kormányzással is van Astra... :(

Link to comment
Megosztás:

Aha! Voltam gumisnál a gumi menthető volt, de a felnit javítani kell! Holnap azért elviszem futóműveshez, mert a bal hátulja furcsán morog..........+ a kormány sem középen áll. Picit jobbra néz :)

A tiedben nem elforgatható a kormánykerék?? :(

Ha mégis akkor könnyen vissza lehet forgatni a közepére :( ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Csak most kapcsolodom be a opel csapatotokba de már réen olvaslak beneteket. Sok hasznos dolgot tudtam meg töletek.

Aksi csere miatt újra kellett kódolnom a rádiót töbszöri próbára sikerült. Ennek az az oka hogy nem magyar a használati útmutató az angolt meg töröm (rendesen). Arra kérnélek beneteket ha valakinek van magyar használati útmutatója és eltuná küldeni megköszönném. Ha bár miben segíthetek irjatok. rádio tip:CDR 500. EMIL:bbzz@citromail.hu

köszi előre is. sza.http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/biggrin.gif

http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/biggrin.gif

Link to comment
Megosztás:

A kormány szöge mennyiben változhat egy jobb hátsó padkázástól? :( Nem is tudtam, hogy hátsókerék-kormányzással is van Astra... :(

Mióta van kézifék azóta van hátsókerék irányítás is :) A kormány már a padka előtt is úgy állt...

Na lezárom a témát mielőtt belekeverednénk egy kémia-fizika-mechanika előadásba ;)

Link to comment
Megosztás:

Mert a motor illesztéseinél a "vékonyabb" olaj jobban eljut az égéstérbe.

Jellemzően a dugattyú/lehúzógyűrű mellett, és a szelepszárszimmeringek mellett.

Kérdésem lenne.8 éves Z16 SE motor 5-40w olaj SHell eszi az olajat 20eKm/1l. tudnál ajánlani jobbat? lehet nem kéne ennyire jó olajat használnom fölöslegesen?

másik kérdésem nem olaj de fogy ez is.A hűtő folyadék kb 5e km után 1/2l-1l kell hozzátölteni. Nincs csepegés, nincs folyás nem melegszik a motor hová tünik a viz? Opel betegség ez is?

Válaszodat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne.8 éves Z16 SE motor 5-40w olaj SHell eszi az olajat 20eKm/1l. tudnál ajánlani jobbat? lehet nem kéne ennyire jó olajat használnom fölöslegesen?

másik kérdésem nem olaj de fogy ez is.A hűtő folyadék kb 5e km után 1/2l-1l kell hozzátölteni. Nincs csepegés, nincs folyás nem melegszik a motor hová tünik a viz? Opel betegség ez is?

Válaszodat előre is köszönöm

A shell olajat nem nevezném jónak. :( De az tény, hogy 10W40-el kéne próbálkozni (Metabond, Castrol Magnatec, Mobil1).

És maximum 15e km-ként mindenképpen cserélni!

A hűtővíz legtöbbször a vízpumpánál vagy a fűtőradiátornál szívárog kis mértékben. Vízpumpa mikor volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne.8 éves Z16 SE motor 5-40w olaj SHell eszi az olajat 20eKm/1l. tudnál ajánlani jobbat? lehet nem kéne ennyire jó olajat használnom fölöslegesen?

másik kérdésem nem olaj de fogy ez is.A hűtő folyadék kb 5e km után 1/2l-1l kell hozzátölteni. Nincs csepegés, nincs folyás nem melegszik a motor hová tünik a viz? Opel betegség ez is?

Válaszodat előre is köszönöm

Shell felejtős, egyszer raktam bele, de egy nagy rakás ....., :( legalábbis nem ehhez az autóhoz való ;) Aral, Mobil 1 Metabond, Castrol :)

Link to comment
Megosztás:

Mióta van kézifék azóta van hátsókerék irányítás is :D A kormány már a padka előtt is úgy állt...

Na lezárom a témát mielőtt belekeverednénk egy kémia-fizika-mechanika előadásba ;)

Jókat nevetek mostanában ezen a fórumon is :) :D

Ha mechanika vagy gépészet betársulok vmi kiselőadásba :(

mellesleg, teljesen nyugodtan elképzelhető egy kormány elmozdulás is az egyeneshez képest, ha esetleg elment a geometria...mert azért a hátsó sokat bír, de ettől függetlenűl hidd el azt is tönkre lehet tenni és akkor már jön is a mechanika.... poláris keresztmetszeti másodrendű nyomaték és egyéb nyalánságok amig csavarásnál és egyéb igénybevételeknél előjönnek ;) de ha a kocsiknál maradunk ezt a geometriai hibát hívhatják kutya nyomon járásnak is :D imádom a témát... :( :D

Link to comment
Megosztás:

A shell olajat nem nevezném jónak. :( De az tény, hogy 10W40-el kéne próbálkozni (Metabond, Castrol Magnatec, Mobil1).

És maximum 15e km-ként mindenképpen cserélni!

A hűtővíz legtöbbször a vízpumpánál vagy a fűtőradiátornál szívárog kis mértékben. Vízpumpa mikor volt cserélve?

kösz legközeleb castrolt vagy mobilt teszek bele már mások is mondták de Ti megerősitettétek.Vizpumpa még nem volt cserélve. Tavaly vezérmű szíj cserénél meg lettnézve még jó csöpögés nincs.2 hónapja termosztát lett cserélve akkor is néztük még mindig jó.Belül a radiátornál sem veszem észre bár az jó el van dugva.De ennyi viznek csak kéne valahol láthatolag jelentkezni???? 4éve vettem de elejétől fogva igy eszi a vízet. Vízszivattyúról jut eszembe. A főtengelynél szivárog az olaj nehéz azt kicserélni. méretet tud valaki?

köszik

(ui: Bocsi ha néha olyan témát hozok fel amin Ti már tul vagytok de tudjátok egy ujszülötnek .......)

Link to comment
Megosztás:

kösz legközeleb castrolt vagy mobilt teszek bele már mások is mondták de Ti megerősitettétek.Vizpumpa még nem volt cserélve. Tavaly vezérmű szíj cserénél meg lettnézve még jó csöpögés nincs.2 hónapja termosztát lett cserélve akkor is néztük még mindig jó.Belül a radiátornál sem veszem észre bár az jó el van dugva.De ennyi viznek csak kéne valahol láthatolag jelentkezni???? 4éve vettem de elejétől fogva igy eszi a vízet. Vízszivattyúról jut eszembe. A főtengelynél szivárog az olaj nehéz azt kicserélni. méretet tud valaki?

köszik

(ui: Bocsi ha néha olyan témát hozok fel amin Ti már tul vagytok de tudjátok egy ujszülötnek .......)

elég sok lehetőség van a víz elfolyására...a legjobb lesz, ha aknáról megnézed nem e látsz valahol folyást vagy kirakódást...elképzelhető a klíma kivezetésénél is, mert ha a fűtőtest a lyukas, akkor ha jól gondolom ott folyik ki és így nem is feltűnő, de akkor a kocsiban érezni kellene a víz "szagát"...ha sehol nincs nyoma akkor sajnos lehet hengerfejes a gépezet, de akkor sok egyéb más jele is van... :(

Link to comment
Megosztás:

elég sok lehetőség van a víz elfolyására...a legjobb lesz, ha aknáról megnézed nem e látsz valahol folyást vagy kirakódást...elképzelhető a klíma kivezetésénél is, mert ha a fűtőtest a lyukas, akkor ha jól gondolom ott folyik ki és így nem is feltűnő, de akkor a kocsiban érezni kellene a víz "szagát"...ha sehol nincs nyoma akkor sajnos lehet hengerfejes a gépezet, de akkor sok egyéb más jele is van... :(

köszi megnéztem már .Nincs folyás alul. Erről jút eszembe nyáron nem kéne a klima kondenznek kijönni alul? Megnéztem nincs eldugulva a leüritő furat.Alulról felülről is megnéztem a gumi ami alul van nem zárhat olyan tömören nem? De nyáron klima után düdös van a kocsiba. :) Hol állhat meg akkor a viz?(légionella?) ;)

Nem hiszem hogy hengerfejes az 4 év alatt kijött vona. Majd kiadja magát hova tünik a viz. (Kiegyenlitő tartály fedele?)

Inkább a viz fogyon mint más :(

hütő tömitőt még nem próbáltam véleményetek róla?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.