Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

balazsk!

Erről a menet közben a váltón tartom a kezemről hallottam, hogy nem tesz jót a váltónak.

De lehet, hogy hülyeség volt :)

Inkább egy kartámasz a két ülés közé, és még kényelmes is.

Viszont ha még az ülést is nyugágypozícióba tesszed, a kormány alatt lesed az utat és közben még a sebváltót is taperolod, kutyalánc a nyakban, tuc-tuc ezerrel, rögtön kész az "életcsászáranagymenőcselescsákó" feeling! :) :)

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha még az ülést is nyugágypozícióba tesszed, a kormány alatt lesed az utat és közben még a sebváltót is taperolod, kutyalánc a nyakban, tuc-tuc ezerrel, rögtön kész az "életcsászáranagymenőcselescsákó" feeling!

Na erről a nyugánypozicióról most olvastam az autó2-ben.

Balesetnél biztos el tudja rántani a kormányt, plusz az öv alól garantált a kicsuszás és jó pocícióban találkozik a légzsákkal :) illetve fejtámla sem véd a hátulról történő utoléréses koccnál, garantált nyak és csigolyasérülés.

Link to comment
Megosztás:

Na erről a nyugánypozicióról most olvastam az autó2-ben.

Balesetnél biztos el tudja rántani a kormányt, plusz az öv alól garantált a kicsuszás és jó pocícióban találkozik a légzsákkal :) illetve fejtámla sem véd a hátulról történő utoléréses koccnál, garantált nyak és csigolyasérülés.

No akkor a xenonos és az astra H cikket is ajánlanám mindenkinek! :)

Link to comment
Megosztás:

balazsk!

Erről a menet közben a váltón tartom a kezemről hallottam, hogy nem tesz jót a váltónak.

De lehet, hogy hülyeség volt :)

Inkább egy kartámasz a két ülés közé, és még kényelmes is.

nem volt hülyeség...

folyamatosan feszited a szinkrongyürüt a váltóban, és idő elött elkopik...

Link to comment
Megosztás:

még egy kérdésem volna: szeretnék a hátsó ajtóba is hangszórót, meg az elsőbe magasat. Mit ajánlotok és mekkore átmérős kell? (magasból, mert az alsókat tudom. 13cm a hátsó)

Kiemelő keret kell, vagy van benne, és vezetékelve van-e?)

Ez engem is érdekelne :)

Hangszoróhely megvan, az tuti, oda Én is raknék valamit :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mitől függ, hogy egy dízel G Astra Caravan hátul dob vagy tárcsafékes? Már volt sok tipp másik topicban, de mindig előkerült egy ellenpélda! :)

A 2 literes dízeleknek (főleg Caravan esetén) hátul dob vagy tárcsafékesnek kell lenniük?

Köszi!

Rumcice

Link to comment
Megosztás:

Igazolom.Anno, mikor kereskedésben böngésztünk G Astrát, szerencsénk volt a napsütéssel, mert egy bizonyos szögből nézve iszonyatosan látszott az egész autón a gépi polírozás nyoma.Körkörös foltokkal volt tele a fényezés.Azonnal megkérdeztük az eladót, hogy ez mi a bánat, erre azt mondta, hogy ez polírozási hiba, úgy nevezik, hogy "hologramos" a fényezés, de ha mire átadásra kerül sor, el lesz róla tüntetve.Szóval leerőltetnek még egy mikron lakkréteget a fényezésről, csak azért, hogy eltüntessék a saját bal...ságukat.Szóval a géppel nem árt vigyázni.

Sötétebb szineknél olyan gyöngyházas beütése van. úgyhogy akár feature is lehet :)

Link to comment
Megosztás:

Akkó valószínű emiatt nem szólnak a műszakin, ha átcserélem!?

Lehet próbálkozni, de szerintem csak a látvány változik, a fékhatás különbség minimális...

Sokmindent cserélni kell.

És szerintem megbízhatóbb egy dob mint a tárcsa a hátsó tengelyen, ott ahol ha üres a kocsi hátulja alig dolgozik a fék.

Új autóknál piacfüggő volt, hogy tárcsa vagy dob, esetleg ha valaki külön kérte a hátsó tárcsafékrendszert akkor azt kapott.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok vitatkozni , de :) a tárcsféknél is bovden működteti a rögzítőféket, és a bovdenben lévő víz/jég miatt szorul meg, szerintem... :D

Nem. A hátsó dobféknél a "dupla" fék miatt nagyon közel helyezkedik el a fékpofa a dobhoz, és egy párás idő utáni

fagyban akkor is be tud fagyni, ha nem húztad be a kézit. Én személyszerint kétszer jártam így egy év alatt az astrámmal,

amíg le nem lett cserélve tárcsára :)

A csak kézipofa a tárcsán belül messzebb van a dob résztől, nem tud befagyni, csak ha behúzva hagyod. A bowdenről

még nem hallottam hogy valakinél is befagyott volna. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem. A hátsó dobféknél a "dupla" fék miatt nagyon közel helyezkedik el a fékpofa a dobhoz, és egy párás idő utáni

fagyban akkor is be tud fagyni, ha nem húztad be a kézit. Én személyszerint kétszer jártam így egy év alatt az astrámmal,

amíg le nem lett cserélve tárcsára :)

A csak kézipofa a tárcsán belül messzebb van a dob résztől, nem tud befagyni, csak ha behúzva hagyod. A bowdenről

még nem hallottam hogy valakinél is befagyott volna. :)

ami azt jelenti én sem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.