Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Semmi különös, csak ezt írtam be egy másik webfordítóba:

"Vigyázz, ez ingoványos terület. Szlovákiában is olvashatnak bennünket, aztán kész a baj..."

Lehet, de azok inkább a felvidéki Magyar testvéreink :)

egész érdekes lett a visszafordítás :)

"Ne feledje, hogy a mocsár területén. Lehet, hogy Szlovákiában, készen arra, hogy további problémák ... " :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy kérdésem. 2002es 1.4es klímás G Astrába milyen akkumulátor kell? Amikor megvettem az autót 44ah volt benne és az halt meg most. Az autós boltban azt mondták hogy ez nem bele való és a nagyobb 55ah kell bele. Akkor most igazuk van és az kel vagy elég a 44ah is?

Köszi a választ előre is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A hollandok kitalálták a tutifrankót:

http://www.spiegel.de/auto/aktuell/0,1518,661303,00.html (német nyelvű a cikk)

Arról szól a történet, hogy ezentúl az adót a megtett kilométerek után fizetik! Kilométerenként 3 Eurocentet. Ez ultrabrutális, remélem nálunk még sokáig nem lesz ilyen. Csak gyors számolással, évi 10000 km * 0,03 EUR/km = 300 EUR / év. Aki nem csak hétvégén használja a kocsit, annak ez irdatlan összeg lehet...

Mondjuk arra hivatkoznak, hogy az autósok 59%-a kevesebbet fog így fizetni, mint eddig. Láttunk mi már hasonlovat kishazánkban...

Mindenesetre azért remélem honatyáink nem olvasnak külföldi lapokat...

Mondjuk arra is kiváncsi lennék, hogy ellenőrzik. Illetve fellendül-e ott is az óravisszapörgetéses biznic...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy kérdésem. 2002es 1.4es klímás G Astrába milyen akkumulátor kell? Amikor megvettem az autót 44ah volt benne és az halt meg most. Az autós boltban azt mondták hogy ez nem bele való és a nagyobb 55ah kell bele. Akkor most igazuk van és az kel vagy elég a 44ah is?

Köszi a választ előre is!

Szia!

Az enyémen nem volt rajta, hogy 44Ah-ás, de a méretéből ítélve kb akkora volt. Egy hónapja cseréltem és inkább 55-öset vettem bele, az a biztos. Bajod nem lesz belőle neked sem, ha kicsivel nagyobb az akksi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy astra g kombim van és az ablakok vaszettül párásodnak ebben a taknyos időben.

Ha az ablakot kicsit lehúzom akkor nem de ez nem a legjobb megoldás mert egy 8 hónapos gyerekem van és huzat nem tesz jót neki.

Mit tudnék tenni, hogy ne párásodjanak?

Nagyon idegesítő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy astra g kombim van és az ablakok vaszettül párásodnak ebben a taknyos időben.

Ha az ablakot kicsit lehúzom akkor nem de ez nem a legjobb megoldás mert egy 8 hónapos gyerekem van és huzat nem tesz jót neki.

Mit tudnék tenni, hogy ne párásodjanak?

Nagyon idegesítő.

Hali!

Az első dolog hogy folyamatosan menjen rá a levegő. Ha megy rá, ellenőrizd hogy külső levegő megy-e rá. Ellenőrizni tudod még azt is, hogy a belső levegő keringetés kapcsolóját ki-be kapcsolgatod, és hallgatod hogy nyit-zár-e. (Ez gyakori hiba szokott lenni, én erre tippelnék.)

Ha működik, kintről megy a levegő, biztosan le kell mennie a párának. Tudsz gyorsítani a dolgon ha fűtésre állítva bekapcsolod a klímát is.

Ja és; ,,-Szokásos pollenszűrő csere javasolt,ha nem volt még... ,, (:))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Mi a véleményetek a középdob kivételéről,mennyire gyilkolom azzal a motort?

Ez engem is érdekelne, nekem is megfordult a fejemben. Meg hogy mi van ha hátsó dobot is lájtosabbra csinálom, tehát épp csak némi hangtompítót. Én úgy vélem hogy a motornak az sem árt meg ha semmi ellenállás sincs. Igazam van?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a sima G-k mindegyikében van motortértető szigetelés, Classic-tól kezdve spórolták le.

A zenyimé nem klasszik és mégsenincsen... Kéne bele? Jobb az úgy? Igazából nem tudom halkít-e valamit a motorzajon.

Valaki akinek nincs de van ismije ugyanolyan csak burkolatos ótóval, tegyen már egy kísérletet. Fontos a motor típus, állapot, vízhőfok. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne, nekem is megfordult a fejemben. Meg hogy mi van ha hátsó dobot is lájtosabbra csinálom, tehát épp csak némi hangtompítót. Én úgy vélem hogy a motornak az sem árt meg ha semmi ellenállás sincs. Igazam van?

Én úgytudom, hogy a kipufogószelepek nem komálják a fojtás nélküli üzemet, bár a katalizátor lehet, hogy eleget fojt rajta...

Link to comment
Megosztás:

Velem is történt valami, axem még nem mondtam;

Ugyebár a múltkor a horgommal tompítottam egy vitot. Apám első reakciója az volt hogy ejej ménem vigyázok jobban meg hogy használjam a tükröt, meg ilyen okosságok. Na ja apám már csak ilyen. :lol:

Ja, meg a kocc után rajta maradt a gyújtás, lámpa, minden, úgy szálltam ki ,,helyszinelni,, aztán leszíta az akksit. Az ellenfél meg a rendőr tolt meg. :) Persze fati ezt is véleményezte; Ménem vettem le a gyújtást...?

Hehe mit ad isten a héten ő is kapott a meriva seggére egy koccot, és hívott telon hogy menjek bikázni. :lol: Majdnem pontosan úgy járt mint én, még a batériát is ugyanúgy rajta felejtette. Hápersze hogy én is szinte szóról szóra ugyanazt mondtam neki amit ő nekem, csak én nem tudtam olyan komolyan előadni. :)

Na azért ne gondoljatok éngem oly szívtelennek, azért sajnáltam is ám én a szegény kocsit. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy astra g kombim van és az ablakok vaszettül párásodnak ebben a taknyos időben.

Ha az ablakot kicsit lehúzom akkor nem de ez nem a legjobb megoldás mert egy 8 hónapos gyerekem van és huzat nem tesz jót neki.

Mit tudnék tenni, hogy ne párásodjanak?

Nagyon idegesítő.

Szokásos pollenszűrő csere javasolt,ha nem volt még...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.