Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hozzáértőt kérdeznék,hogyez a laptop jó ?Érdemes megvenni vagy hasonló árban

van esetleg jobb?

Ha csak az árat nézzük, akkor jó, 120 körül indulnak máshol. Tudásra is szerintem már átlagosnak mondható. Szerintem nézd meg valahol élőben, hogy a képernyőarány szokható-e számodra, illetve én személy szerint utálom a touch pados egeret (tegyük hozzá, hogy nem túl nagy a választék ebből a szempontból, mert már kevesen gyártanak csiklósat).

Link to comment
Megosztás:

Hozzáértőt kérdeznék,hogyez a laptop jó ?Érdemes megvenni vagy hasonló árban

van esetleg jobb?

Nekem személy szerint nincs jó tapasztalatom a Lenovoval, de a 2 év garancia azért jó pont.

Nagyobb tudásút ennél nem sokat találni ennyiért.

Ha megfelel az igényeidnek (vagy akinek ajándék lesz :lol: ), akkor szerintem nyugodtan megveheted.

Egy helyen láttam 2e ft-tal olcsóbban, de ez talán elhanyagolható különbség

Link to comment
Megosztás:

Ha csak az árat nézzük, akkor jó, 120 körül indulnak máshol. Tudásra is szerintem már átlagosnak mondható. Szerintem nézd meg valahol élőben, hogy a képernyőarány szokható-e számodra, illetve én személy szerint utálom a touch pados egeret (tegyük hozzá, hogy nem túl nagy a választék ebből a szempontból, mert már kevesen gyártanak csiklósat).

Ez a csiklós?

Link to comment
Megosztás:

ennyiért már kapsz olyat amibe pl "rendes" vga kártya van. igaz picit gyengébb amd cpu-val és akkor már lesz rajta hdmi kimenet, amivel lcd Tv-vel össze tudod kötni.

még ha most nem is akarod, nem tudhatod mit hoz a jövő, pl meg akarsz nézni egy filmet, vagy gyereknek berakni egy mesét

Link to comment
Megosztás:

ennyiért már kapsz olyat amibe pl "rendes" vga kártya van. igaz picit gyengébb amd cpu-val és akkor már lesz rajta hdmi kimenet, amivel lcd Tv-vel össze tudod kötni.

még ha most nem is akarod, nem tudhatod mit hoz a jövő, pl meg akarsz nézni egy filmet, vagy gyereknek berakni egy mesét

Annyira nem értek hozzá,de alul ennél is írja a VGA-nál,hogy össze lehet kötni

tv-vel stb...

Link to comment
Megosztás:

akkor ámítógépes kérdés:

a telcsinek usb töltője van.

van egy fejrész amin van egy usb aljzat ,másik oldala dugvilla, abba bedug a kábel, másik végét a telcsibe.

ugyebár ha rádugom a gépre akkor is tölti.

de olyan mint ha nem olyan intenzíven töltené.

tehát a kérdés az ámítógép usb aljzata kisebb áramot ad le??

Link to comment
Megosztás:

akkor ámítógépes kérdés:

a telcsinek usb töltője van.

van egy fejrész amin van egy usb aljzat ,másik oldala dugvilla, abba bedug a kábel, másik végét a telcsibe.

ugyebár ha rádugom a gépre akkor is tölti.

de olyan mint ha nem olyan intenzíven töltené.

tehát a kérdés az ámítógép usb aljzata kisebb áramot ad le??

Ha jól rémlik, akkor 5V ad le, szóval más lesz ott a bibi.

Srácok, laptop vásárlás előtt gondolkodjatok hideg fejjel.

Mire kell a laptop? Játszani, netezni, filmet nézni, vagy szöveget szerkeszteni?

Mekkora kijelző kell?

Egyszóval mi a fontossági sorrend, vagy mik a fő szempontok.

Típusokban a Lenovo nem rossz ( IBM cucc), de a HP illetve az Asus azért valamivel erősebb márka. Persze lehet venni MSI-t meg stb. azzal sincs gond, csak kicsit "silányabb".

Én amondó vagyok, játékra konzol ( Ps3 vagy Xbox360), netre valami gyenge asztali ( 15 000 FT használtan már van, dvd-írni, netelni, tölteni elég és hangtalan), Kb. ugyan ott vagy pénzbe, cserébe nem kell évente ramot venni, vgy VGA kártyát cserélni stb.

Ráadásul egy lapost ma megveszel pl.150-ér 1 hónap múlva már 130 senki se venné meg.

Ha mégis laptop kell, akkor talán netbook, az kicsit, keveset zabál, hangtalan, és 8 órás akku idő se kutya.

Filmnézésre meg valami médialejátszó pl. WD player, vagy ASUS Oplay. ( HDMI-n, Külső USB driveról bármit lejátszanak legyen az avi, divx, mkv akármi.)

Persze ezek mind nem mobilok, de nem igazán hiszem, hogy valaki buszon vagy vonaton akar 17" laptop kijelzőn Full HD filmet nézni. :lol:

De lehet csak én vagyok öreg a korhoz. :lol::)

Touchpad szokható, vagy egyénre kalibrálható.

Azért egy FPS gémmel nem játszanék touhpaddal.. :)

Link to comment
Megosztás:

igen, az usb kisseb áramot ad le, mint az USB-220-átalakító, de ha megnézed az átalakítót van ráírva töltési infó

sima vga kimenettel is össze lehet kötni lcd-tv vel, de csak ha van a Tv-n Pc bemenet!!! HDMI ellenben minden LCD tv-n van már

105 ért már lehet kapcsni ilyet.

az hogy egy notinak milyen a cpu-ja tök mindegy. (ebbe a kategóriában) ezzel meg azzal se fog futni a játék a vga miatt.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól rémlik, akkor 5V ad le, szóval más lesz ott a bibi.

Srácok, laptop vásárlás előtt gondolkodjatok hideg fejjel.

Mire kell a laptop? Játszani, netezni, filmet nézni, vagy szöveget szerkeszteni?

Mekkora kijelző kell?

Egyszóval mi a fontossági sorrend, vagy mik a fő szempontok.

Típusokban a Lenovo nem rossz ( IBM cucc), de a HP illetve az Asus azért valamivel erősebb márka. Persze lehet venni MSI-t meg stb. azzal sincs gond, csak kicsit "silányabb".

Én amondó vagyok, játékra konzol ( Ps3 vagy Xbox360), netre valami gyenge asztali ( 15 000 FT használtan már van, dvd-írni, netelni, tölteni elég és hangtalan), Kb. ugyan ott vagy pénzbe, cserébe nem kell évente ramot venni, vgy VGA kártyát cserélni stb.

Ráadásul egy lapost ma megveszel pl.150-ér 1 hónap múlva már 130 senki se venné meg.

Ha mégis laptop kell, akkor talán netbook, az kicsit, keveset zabál, hangtalan, és 8 órás akku idő se kutya.

Filmnézésre meg valami médialejátszó pl. WD player, vagy ASUS Oplay. ( HDMI-n, Külső USB driveról bármit lejátszanak legyen az avi, divx, mkv akármi.)

Persze ezek mind nem mobilok, de nem igazán hiszem, hogy valaki buszon vagy vonaton akar 17" laptop kijelzőn Full HD filmet nézni. :lol:

De lehet csak én vagyok öreg a korhoz. :lol::)

Touchpad szokható, vagy egyénre kalibrálható.

Azért egy FPS gémmel nem játszanék touhpaddal.. :)

Alternatíva: USB-s egér :D

Link to comment
Megosztás:

igen, az usb kisseb áramot ad le, mint az USB-220-átalakító, de ha megnézed az átalakítót van ráírva töltési infó

sima vga kimenettel is össze lehet kötni lcd-tv vel, de csak ha van a Tv-n Pc bemenet!!! HDMI ellenben minden LCD tv-n van már

105 ért már lehet kapcsni ilyet.

az hogy egy notinak milyen a cpu-ja tök mindegy. (ebbe a kategóriában) ezzel meg azzal se fog futni a játék a vga miatt.

Ilyesmi rémlett nekem is még régebbről, de eddig sose jutott eszembe gépről tölteni mobilt.

Link to comment
Megosztás:

... Mire kell a laptop?...játékra konzol...filmnézésre meg valami médialejátszó...

Teljesen egyetértek Handbrake-kel. Nekem is Lenovom van és oda nem adnám semmiért. Lenovo, Asus, Dell márkákból választanék. Ja és lehet, hogy 1-2GB RAM-ot még beletennék (32 vs 64bit)

Link to comment
Megosztás:

Teljesen egyetértek Handbrake-kel. Nekem is Lenovom van és oda nem adnám semmiért. Lenovo, Asus, Dell márkákból választanék. Ja és lehet, hogy 1-2GB RAM-ot még beletennék (32 vs 64bit)

ez szerintem inkább csak mázli kérdése (számtech boltba melózok).

egy számít csak: minnél több gari legyen rá!

mindegyik elromlik! nem biznisz ha 10 évig használsz egyet, persze mázlid lehet, de nem úgy van tervezve

célszerű garit is nézni (pl. asusnál felhívod őket, kijönnek elviszik 1 hét múlva visszahozzák) eddig már kb 30 ilyen gariban segítettem ügyfeleknek és le a kalappal előttük

Hp ellenben.... vidd be hozzájuk, mert ha oda viszed ahol vetted +1hét, Hp-nál meg csücsülnek rajta keményen.

Link to comment
Megosztás:

akkor ámítógépes kérdés:

a telcsinek usb töltője van.

van egy fejrész amin van egy usb aljzat ,másik oldala dugvilla, abba bedug a kábel, másik végét a telcsibe.

ugyebár ha rádugom a gépre akkor is tölti.

de olyan mint ha nem olyan intenzíven töltené.

tehát a kérdés az ámítógép usb aljzata kisebb áramot ad le??

Pontosan nem tudom, mennyi delej jön az USB-ből, de 2V-nál nem hiszem, hogy több.

OFF

Amúgy hogy tetszik az Android? :lol:

ON

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös G Astrám van.Azt szeretném megtudni valakitől,hogy műkszik-e ez a tipus bio etanollal,és esetleg tönkre megy -e tőle,

Működik. 50-50% benzin+etanol aránynál ne tegyél több alkoholt bele. De szerintem ne most télen próbálkozz a témával, mert hidegindítási problémát okoz(hat). Persze, ha beszereltetsz etanolos üzemmódhoz elektronikát kb. 30E-ért, akkor mehet bele tisztán az etanol. Fogyasztásnövekedéssel számolhatsz, kb. 20-30 %-kal eszik több alkoholt, mint benzint.

Van külön topic is a témában: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1484

Link to comment
Megosztás:

szerintem várj még egy kicsit...szerintem akkor ennyiért op. rendszerrel együtt megveheted valami winfossal...

én a toshiba-t vettem 100e gyári xp vel 4 éve ,azóta csak olcsóbb lehet :lol:

Ja, persze csak fél nap mire bebootol, meg mire elindít egy-egy alkalmazást, arról meg ne is beszéljünk, hogy az akksik általában kukák, ugy. nincs, újat meg horror áron adnak. Ezen felül nehezek és jóval kevesebbet bírnak új akksival is. Az tényleg előnyük, hogy csendesek. Én biztosan nem vennék valami régi vacakot.

Alternatíva: USB-s egér :lol:

Ágyban, párnák közt. Nem éppen.

Szerintem ma már elértünk oda, hogy egy rendes (nem celeron) i3-as proci 2 GB ram bőven elég mindenre. (Aki játékra vesz gépet, annak nem alternatíva a laptop, egyébként meg havonta fejlesztheti). Ez után szerintem a következő kérdések vannak:

- mekkora vinyó kell (szerintem 300 GB-t bőven sok telepakolni)

- milyen képarányú a monitor

- milyen egyéb perifériákra van szükség

- döntő tényező, hogy az akksija mennyire bírja

Én a magam részéről Asus és ibm párti vagyok, max lenovo, hp.

Link to comment
Megosztás:

Szépnapot mindenkinek. Kérm ha valaki tud segitsen. Az a gondom hogy kiment a biztositék a rádionak és nincs kod. Ha valaki tudna segiteni, nagyon hálás lennék.

A Rádio magnó ,CCR 600 cd-tár a kesztyütartobann 4-cd, philips 330886636, No:24 455 380, Type:CCR 600 W8S,

GM060021458682.

Kérem aki tud segitsen. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Én a magam részéről Asus és ibm párti vagyok, max lenovo, hp.

Dell-t használok évek óta nagy megelégedéssel. Naponta legalább 8-10 órát megy, általános tapasztat, hogy 2-3 évet bír az aksi teljes kapacitáson, persze ha nem lóg mindig tápon.

Link to comment
Megosztás:

Ja, persze csak fél nap mire bebootol, meg mire elindít egy-egy alkalmazást, arról meg ne is beszéljünk, hogy az akksik általában kukák, ugy. nincs, újat meg horror áron adnak. Ezen felül nehezek és jóval kevesebbet bírnak új akksival is. Az tényleg előnyük, hogy csendesek. Én biztosan nem vennék valami régi vacakot.

Ágyban, párnák közt. Nem éppen.

Szerintem ma már elértünk oda, hogy egy rendes (nem celeron) i3-as proci 2 GB ram bőven elég mindenre. (Aki játékra vesz gépet, annak nem alternatíva a laptop, egyébként meg havonta fejlesztheti). Ez után szerintem a következő kérdések vannak:

- mekkora vinyó kell (szerintem 300 GB-t bőven sok telepakolni)

- milyen képarányú a monitor

- milyen egyéb perifériákra van szükség

- döntő tényező, hogy az akksija mennyire bírja

Én a magam részéről Asus és ibm párti vagyok, max lenovo, hp.

Onnantól kezdve, hogy XP van rajta a bootról ne beszélgessünk. Vannak trükkök amivel gyorsítható, de ilyen szempontból mind1 milyen op van rajta. ( Linuxról nem tudok nyilatkozni). Nekem is álmom és vágyam volt, hogy durván 25-30 mp alatt legyen menetkész, de még nem nagyon sikerült összehozni. ( nem hibernálásból, vagy alvó állapotból, hanem úgymond "hideg" start.

Ágyban, párnák közt nem jó lapotopot használni mert nem szellőzik, vagy ha férfiak az ölükbe teszik, elfelejthetik az utódaikat. Britt tudósok bebizonyították. :lol:

Egy normál felhasználásra elég egy ATOM proci, dúrván 2 GB Ram. ( net, film, word, dvd írás, torrent)

250 GB hdd elég, persze nem árt ha van otthon egy 500 vagy 1 Terkás háttér, vagy mindent kiírsz dvd-re.

Képarány az mind1 szerintem, azt úgy is a kijelző mérte határozza meg.

USB egér, én javaslom az USB billentyűzetet is legalább otthon, bár mindenki maga dönti el hogy használja vagy sem. Otthon kényelmesebb asztalon használva. ( így nem lesz olyan hamar kopottas csúnya a billenytűzet, illetve nem jelenik meg a használatból adodó csúnya kopás a gépen) Persze ez alapból behúz 2 USB portot ( rádiós billentyűzet, egér kombóval 1-et), így nem árt ha min. 2-3 van rajta, hogy még akár egy telefon töltőt :lol:, vagy akár pendriveot rá lehessen kapcsolni.

Akku idő: ez mindenkinek egyénfüggő. Van akinek full mind1 mennyit bír az akku, mert 98% konnektorból tolja. Van akik 5-6-7 órát utaznak nekik inkább a hasznosabb a 8 órás akku idő. Aztán van az arany középút.

Mindenből lehet kisebbet is venni, vagy elég a minimumot megvenni. De legyen meg a lehetőség a későbbi fejlesztésre ( HDD csere, + Ram beillesztés).

Legyen minél hosszabb a garancia idő. ASUS, HP, Lenovo, nagyon végső esetben MSI. ( saját ranglista :)) Acert nem ajánlom, kb. az MSI egy szinten van, Teljesítmény ár arányba jó, de minőségbe és szerviz illetve garanciális dolgokba gaggyi.

Játékra konzol. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.