Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Számítógép témában én konzervatív vagyok. Ha nem indokolja különösebb ok (munkához kell; valaki sokat utazik és menet közben is kell a gép (esetleg net is)), akkor szerintem felesleges notebook-ot, netbook-ot venni (ágyban pl. aludni kell, nem számítógépezni :lol: ). A mobil gépeket nagyon nehéz és költséges utólag bővíteni, sokkal több meghibásodás lehetséges, az erkölcsi avulásuk rohamosabb, mint a desktop gépeké - és onnantól, hogy egeret, meg teljes értékű billentyűzetet, monitort használ valaki hozzá és az íróasztalon működteti, felmerül, hogy akkor mire fel az egész. Számomra egy erős asztali gép az ideális, valami jó IPS monitorral, aztán hadd szóljon.

Kifejezetten játékra meg tényleg valami konzol a legjobb.

Link to comment
Megosztás:

Ágyban, párnák közt nem jó lapotopot használni mert nem szellőzik, vagy ha férfiak az ölükbe teszik, elfelejthetik az utódaikat. Britt tudósok bebizonyították. :lol:

Na mesélj. Elég egy link is. :lol:

Azért szegény CorsIKa-t sajnálom, sok bába között elvész a gyermek. Kb ugyanott (ha nem előrébb) van, mint amikor feltette a kérdését.

Link to comment
Megosztás:

Számítógép témában én konzervatív vagyok. Ha nem indokolja különösebb ok (munkához kell; valaki sokat utazik és menet közben is kell a gép (esetleg net is)), akkor szerintem felesleges notebook-ot, netbook-ot venni (ágyban pl. aludni kell, nem számítógépezni :lol: ). A mobil gépeket nagyon nehéz és költséges utólag bővíteni, sokkal több meghibásodás lehetséges, az erkölcsi avulásuk rohamosabb, mint a desktop gépeké - és onnantól, hogy egeret, meg teljes értékű billentyűzetet, monitort használ valaki hozzá és az íróasztalon működteti, felmerül, hogy akkor mire fel az egész. Számomra egy erős asztali gép az ideális, valami jó IPS monitorral, aztán hadd szóljon.

Kifejezetten játékra meg tényleg valami konzol a legjobb.

Talán azért, mert ma kb ugyanannyiba kerül egy laptop mint egy asztali gép. A laptop pedig egy mobilnettel a szabadság lehetőségét csillogtatja, ami a mai médiavilágban annyira fontos lett.

Link to comment
Megosztás:

Talán azért, mert ma kb ugyanannyiba kerül egy laptop mint egy asztali gép. A laptop pedig egy mobilnettel a szabadság lehetőségét csillogtatja, ami a mai médiavilágban annyira fontos lett.

Hát igen, a marketingcumi itt is nagyon erős. Ettől függetlenül nagy átlagban sokkal praktikusabb egy desktop gép. Esetleg ki lehet egészíteni egy okostelefonnal, ha manapság ez adja a szabadságot...

corsika! Különben a lenovo jó cuccokat ad ki. Esetleg ahogy a többiek is említik: Dell, IBM, HP. Távol-keletieket (Asus, MSI, Gigabyte, Acer, stb.) én ebben a szegmensben nem preferálnám.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, a marketingcumi itt is nagyon erős. Ettől függetlenül nagy átlagban sokkal praktikusabb egy desktop gép. Esetleg ki lehet egészíteni egy okostelefonnal, ha manapság ez adja a szabadságot...

corsika! Különben a lenovo jó cuccokat ad ki. Esetleg ahogy a többiek is említik: Dell, IBM, HP. Távol-keletieket (Asus, MSI, Gigabyte, Acer, stb.) én ebben a szegmensben nem preferálnám.

Fel lehet állítani különféle rangsorokat, de maga a hardver része azért leginkább egy országból érkezik minden céghez, aztán ezt kozmetikázzák fel a külsővel.

A terméktámogatás az, ami igazából erősebben el tud térni.

A Dell-nek pl a lista tetején lévő gépe nem annyira rossz, és 3 év gari van hozzá. (Ha megszokja az ember a piros színt :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, a marketingcumi itt is nagyon erős. Ettől függetlenül nagy átlagban sokkal praktikusabb egy desktop gép. Esetleg ki lehet egészíteni egy okostelefonnal, ha manapság ez adja a szabadságot...

corsika! Különben a lenovo jó cuccokat ad ki. Esetleg ahogy a többiek is említik: Dell, IBM, HP. Távol-keletieket (Asus, MSI, Gigabyte, Acer, stb.) én ebben a szegmensben nem preferálnám.

Az asztali géppel nekem személy szerint nincs bajom. Szinte kezdetektől volt valamilyen masina otthon. Mindig jobb, nagyobb javítgatni, újítgatni stb. Ezzel egy baj volt és van is. Az első gépemet közel 125 000 Ft vettem. 133mhz Pentium, 32 mb EDO ram, 1,5 GB HDD, 0,5 MB VGA, hangkártya, 15" monitor, meg valami tintasugaras nyomtató. Akkor ez elég komoly gép volt. :lol:

Aztán jöttek a komolyabb játékok, hol ezt kellett venni hol azt. Hol a komplett gépet cseréltem le, hol csak ezt azt benne. Mert a fő szempont a játék volt.

Aztán egy haveromnál, kb. 4-5 éve láttam Xbox360. Már korábban is hallottam a konzolokról, csak óckodtam tőlük. De aztán belementem, igaz, hogy kb. egy akkor középkategóriás PC árába volt, de beruháztam. :lol: Az akkor asztalimat eladtam, és ebbe forgattam bele. Majd vettem egy FUJITSU SIEMENS irodai asztali gépet potom pénzér. Azóta azt használom, játékra meg a konzolt.

Volt több laptopom is, az elsőt 260 000 Ft vettem. És kb 60 000-ba tudtam eladni. Aztán vettem egy MSI-t olyan 140 körül, és 80-ba ment el alig 1 év után.

Aki sokat mozog és olyan területen dolgozik, annak praktikus a laptop. Sok esetben meg talán az is mellette szól, hogy kompaktabb, kevesebb áramot is fogyaszt mint egy asztali gép monitorral kombó. Én elég vájt fülű vagyok, nem szeretem ha egy gép "zúg" ennyiből is preferálom a kis laptopokat, mert azok nem zúgnak, szinte hangtalanul működnek, akár órákon keresztül.

Ez mind mind attól függ ki honnan közelíti meg a dolgokat, kinek mi a fő szempont. Egy biztos, hogy az igények idővel változni fognak, mondjuk ez egy változó tényező, amivel nem lehet előre számolni. :)

Egy biztos, a márkásabb, kvalitáltabb gépek teljesítmény ár arányba elvéreznek a alacsonyabb kategóriásokkal szemben.

DELL nél már hallottam olyat, hogy Holland nő Magyarországon lakik, kint vett még egy DELL asztali gépet. Innen Mo-ról eltelefonál hollandi DELL képviselethez, előadja a sóhaját. Ember mondja relax. Másnap 2 OFF BMW ON típusu személygépkocsival, 2 szakember kimegy Budapestről, és megoldja a gondot TOTÁL ingyen.

NA ezé drágább a DELL mint az Acer pl.

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek köszi a véleményt ,jó kis téma lett belőle.

Látom át kell még gondolni ezt a laptop vásárlást(is).Az asztali azért akarjuk leváltani,mert már lassú,

hangos és sokat fogyaszt(pedig nem automata és nem is klímázok sokat vele és a lambda is jó benne :lol: ).

A laptop mobilis , takarékos gondolom gyorsabb is lesz.Ha lesz,mert most nagyon elgondolkodtam,hogy

meghagyom inkább a "régit" és inkább ráköltök valamennyit.(és ami marad abból veszek hátsó szárnyat

meg cápauszony antennát és GSI légbeömlőket :lol: )

Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget ,véleményt!

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek köszi a véleményt ,jó kis téma lett belőle.

Látom át kell még gondolni ezt a laptop vásárlást(is).Az asztali azért akarjuk leváltani,mert már lassú,

hangos és sokat fogyaszt(pedig nem automata és nem is klímázok sokat vele és a lambda is jó benne :lol: ).

A laptop mobilis , takarékos gondolom gyorsabb is lesz.Ha lesz,mert most nagyon elgondolkodtam,hogy

meghagyom inkább a "régit" és inkább ráköltök valamennyit.(és ami marad abból veszek hátsó szárnyat

meg cápauszony antennát és GSI légbeömlőket :) )

Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget ,véleményt!

Lassan olajos méreteket ölt, és az igények bővülése végett lesz külön topic is: Ámítógépet CorsIKa-nak címmel.

Az asztali fejlesztgetgetésén szerintem ne sokat agyalj. Nem tudom ugyan milyen régi a mostani, de megkockáztatom, hogy a házon, monitoron, egéren, billentyűzeten kívül mindent cserélhetsz. Majdhogynem nulláról indulsz. De Te tudod, üljetek le a pénzügyminiszterrel és vegyétek át mi mindent szeretnétek az automatán, klímán kívül bele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lassan olajos méreteket ölt, és az igények bővülése végett lesz külön topic is: Ámítógépet CorsIKa-nak címmel.

Az asztali fejlesztgetgetésén szerintem ne sokat agyalj. Nem tudom ugyan milyen régi a mostani, de megkockáztatom, hogy a házon, monitoron, egéren, billentyűzeten kívül mindent cserélhetsz. Majdhogynem nulláról indulsz. De Te tudod, üljetek le a pénzügyminiszterrel és vegyétek át mi mindent szeretnétek az automatán, klímán kívül bele. :lol:

Ha szerencséd van, akkor az alaplapodba tudsz biggyeszteni másik procit, esetleg gyorsabb ramokat, a VGA is cserélhető. Minimális pénzből, használt cuccokkal tudsz mahinálni.

Lassú lesz a laptop is ha nem végel rata ezt azt. Nem feltétlen azért lassú eg ygép, mert nem duplamagos a cpu vagy 1 terrás vinyó van benne. :lol:

Beállítás és frissítés kérdése minden. De átlag júzerek ( bocs :) )általában azért cserélnek gépet mert lassú. Az új is gyors lesz új OP telepítés után, úgy kb fél évig. Aztán az is belassúl. :D Mert ahogy a motorba is olaj csere kell, meg téli gumi - nyári gumi úgy a PC n se árt néha bizonyos műveleteket elvégezni, a gyors és akadálytalan működéshez.

corsIKa: Ha gondolod keress meg PM-ben vagy MSN-en és ellátlak pár tippel. :D ( küldd át a gép paramétereit cpu, ram, hdd, OP rendszer stb.) Megnézem mit hogy lehetne javítani, gyorsítani.

Persze ha bárki másnak is kellenek tippek, kereshet nyugodtan.

Link to comment
Megosztás:

Ha szerencséd van, akkor az alaplapodba tudsz biggyeszteni másik procit, esetleg gyorsabb ramokat, a VGA is cserélhető. Minimális pénzből, használt cuccokkal tudsz mahinálni.

Lassú lesz a laptop is ha nem végel rata ezt azt. Nem feltétlen azért lassú eg ygép, mert nem duplamagos a cpu vagy 1 terrás vinyó van benne. :lol:

Beállítás és frissítés kérdése minden. De átlag júzerek ( bocs :lol: )általában azért cserélnek gépet mert lassú. Az új is gyors lesz új OP telepítés után, úgy kb fél évig. Aztán az is belassúl. :) Mert ahogy a motorba is olaj csere kell, meg téli gumi - nyári gumi úgy a PC n se árt néha bizonyos műveleteket elvégezni, a gyors és akadálytalan működéshez.

corsIKa: Ha gondolod keress meg PM-ben vagy MSN-en és ellátlak pár tippel. :D ( küldd át a gép paramétereit cpu, ram, hdd, OP rendszer stb.) Megnézem mit hogy lehetne javítani, gyorsítani.

Persze ha bárki másnak is kellenek tippek, kereshet nyugodtan.

Igen,tényleg most nagy igazságot írtál.Azért lassú,mert túl sok minden van már rajta.Pl. induláskor 38 programmal

kezd,gondolom ez is lassítja meg a sok frisítés,felesleges programok....Ki is gyomlálnám őket csak nem tudom,hogy

mire van szüksége a gépnek és mire nincs.

Link to comment
Megosztás:

Igen,tényleg most nagy igazságot írtál.Azért lassú,mert túl sok minden van már rajta.Pl. induláskor 38 programmal

kezd,gondolom ez is lassítja meg a sok frisítés,felesleges programok....Ki is gyomlálnám őket csak nem tudom,hogy

mire van szüksége a gépnek és mire nincs.

Lehet, hogy elég lenne fél-1 napot rászánni, és újratelepíteni a gépet csak a szükséges programokkal? :lol:

Az szinte ingyen van, és utána garantált a gyorsabb működés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen,tényleg most nagy igazságot írtál.Azért lassú,mert túl sok minden van már rajta.Pl. induláskor 38 programmal

kezd,gondolom ez is lassítja meg a sok frisítés,felesleges programok....Ki is gyomlálnám őket csak nem tudom,hogy

mire van szüksége a gépnek és mire nincs.

Törölj le mindent, installálj friss ropogos windowst, aztán csak azt tedd fel, amire neked lesz szükséged.

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek köszi a véleményt ,jó kis téma lett belőle.

Látom át kell még gondolni ezt a laptop vásárlást(is).Az asztali azért akarjuk leváltani,mert már lassú,

hangos és sokat fogyaszt(pedig nem automata és nem is klímázok sokat vele és a lambda is jó benne :lol: ).

A laptop mobilis , takarékos gondolom gyorsabb is lesz.Ha lesz,mert most nagyon elgondolkodtam,hogy

meghagyom inkább a "régit" és inkább ráköltök valamennyit.(és ami marad abból veszek hátsó szárnyat

meg cápauszony antennát és GSI légbeömlőket :lol: )

Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget ,véleményt!

Asztali gépben is meg lehet oldani a csendességet. A brand gépek ezen a téren is jobbak, de átgondolt alkatrészvásárlással egy összerakott is lehet csendes: passzív hűtésű (heatpipe) alaplap+VGA, nagy ventilátoros halk CPU-hűtő, minőségi tápegység választása, winchester gumiágyba függesztése (vagy SSD, csak még drága), stb. Kis szakértő segítséggel ez könnyen megoldható.

Ami még érdekes, hogy mikor lassú a géped: bootolásnál, programok futtatásakor, vagy netezésnél? Ez utóbbi ugyanis nyilván a sávszélességtől függ elsősorban, és nem a gép komponenseitől. Registry takarítás is sokat tud dobni az op. rendszer fürgeségén. Vírusirtók is tudják fogni a cuccot (mostanában pl. a Norton ezen a területen kifejezetten jó). És, és...

Csak ügyesen! :)

Link to comment
Megosztás:

Dell-t használok évek óta nagy megelégedéssel. Naponta legalább 8-10 órát megy, általános tapasztat, hogy 2-3 évet bír az aksi teljes kapacitáson, persze ha nem lóg mindig tápon.

Nekem is Dell a cégesem! Elég jó!

Az új gépeknek az aksi élettartama már nem függ attól, hogy mennyit van tápon!

Link to comment
Megosztás:

Igen,tényleg most nagy igazságot írtál.Azért lassú,mert túl sok minden van már rajta.Pl. induláskor 38 programmal

kezd,gondolom ez is lassítja meg a sok frisítés,felesleges programok....Ki is gyomlálnám őket csak nem tudom,hogy

mire van szüksége a gépnek és mire nincs.

38 program az nem kevés. Bátran mondom, hogy szinte MINDENT kilőhetsz. Mert semmi sem kell ami ott van. Azok csak azért töltődnek indításkor, ha használod ott legyen. De ha nem használod full felesleges. Általában installkor kell figyelni, hogy hozzá adja az indítólistához vagy sem. Itt megint az Átlag Júzerek, akik csak a next-next-next-ok féle telepítéssel dolgoznak :lol:

Winből is van már sokféle. Pl vannak rendesen visszabutított minden féle csilli villi cuccoktól mentesek. Ezek gyorsabbak, cserébe rondábbak, és néhány ismét ÁTLAG júzer számára tartalmazó hülyeséget kiszednek belőlük. Pl. most WIN7ből találtam egy LITE verziót ami elég korrekt. ( nincs súgó meg aeró meg stb.)

Így gyengébb gépeken is szépen fut.

XP-ből elég az sp3, itt is lehet finomkodni, meg van pár progi amivel lehet gyorsítani, illetve napi, heti, havi karbantartás. Így hosszú és gyors lesz az OP.

Passzív és vízhűtés is halk. Mindezzel csak az a baj, hogy nem kevés tőkét igényelnek, ráadásul igényesebbek is mint a sima ventis hűtős. Ventiből is lehet halkat venni, meg magas légszállításút csak az is borsos. Valamiféle légmozgás kell a PC házba, mert az sem előnyös ha minden passzív és csak nyomják a hőt és bereked a gépbe. Szóval valamiféle légmozgásnak mindig kell lennie.

Azért szeretem, személy szerint ezeket a kis kompakt gépeket, mert ezekben meg vannak tervezve a dolgok, így nincs bennük felesleges zajkeltő forrás.

Az új rendszer, vírusirtóval, heti havi töredezettség mentesítéssel, egy kis boot gyorsítással, pár regisztry beállítással mindent szinten lehet tartani. Javaslom a 2 partíciós rendszert, C: rendszer+illesztők+használt progik d: minden más, illetve ide telepítem a játékokat is ha netalántán van.

Így ha bekulel az OP akkor c: lereszelve és újra lehet használni. Szokták azt is csinálni, hogy ha frissen telepített OP megvan, minden beállítás, alap progi fent van, akkor csinálnak egy GHOST filet. Ez lemásolja a partíciót, és kiírható dvd.re. Ha baj van dvd be és dúrván 5 perc alatt van új OP.

Link to comment
Megosztás:

38 program az nem kevés. Bátran mondom, hogy ...

Szerintem nem számolta ám meg. El ne hidd, hogy annyi indul Neki. :lol:

A ghost-tal egy baj van, mire megint kellene, addigra tök más lesz az igény. Nem mondom, hogy rossz, csak magán felhasználónak otthonra egy gépre fölösleges szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem számolta ám meg. El ne hidd, hogy annyi indul Neki. :lol:

A ghost-tal egy baj van, mire megint kellene, addigra tök más lesz az igény. Nem mondom, hogy rossz, csak magán felhasználónak otthonra egy gépre fölösleges szerintem.

Ghostal valóban az a baj, ami vagy baj vagy nem, hogy adott hardverre van igazítva. Szóval ha módosul módosítani kell, aktualizálni. Pl. más VGA illesztő, vagy más hangkártya, esetleg alaplap csere stb.

Link to comment
Megosztás:

csórók biztos sürgős dolguk volt. :lol:

a sebesség helyes megválasztása a körülményekhez mérten

ha csak 20km/h akkor annyi, a többit úgyis várják odaát

nekem se sokon múlt

120 al m0 tiszta volt az út, elkezdett havazni

porhó semmi gond

aztán hirtelen tükör felfagyás még jó hogy mindenki visszavett 30ra max

a kamionok egymást érték a régi nullástól a gyáli lehajtóig

még jó hogy Pestszentimrének le tudtam jönni de az egyik barom kamionos a leállón jött majdnem sikerült alácsúszni

ilyenkor vannak nagy mázlik

sajnos van akinek nem jót dob a gép.

egyszer 10 mpn múlott a dolog , a petőfi hídon full keresztbe repült egy crx

pont bele az előttünk lévőbe, oldalba.

nem kicsit voltam berúgva, taxival mentünk. 2másodperc alatt az egész brigád 5en mindenki kijózanodott

a látványtól.

elég rossz volt hogy ilyen gyorsan elmúlt a boldogság, a mámor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Guruk!

Ritkán kérek segítséget ezen az oldalon, de amikor kértem mindig hasznos dolgokat kaptam Tőletek!

Például: innen sikerült megtudnom azt, hogy hogyan kell házilag megpucolni azt a nyüves EGR-t. Sokat szarakodott, de

amióta tiszta minden OK! 1000 köszönet érte!

Most is valami hasznos tanácsra lenne szükségem: az autóm 1.6-os Caravan. Motorkód X16XEL.

Probléma: a középkonzolon lévő digitális óra egyik izzója kiégett. Vettem két újat, figyelve arra, hogy ugyanolyan teljesítményűek legyenek, mint a régiek. Beletettem őket, csatlakozót viszapatinttottam és láss csodát: egyik sem világít.

Hát nagyjából ennyi! Az izzókat az akksin kipróbáltam és működnek. Az óra is működik, csak ez a világítás nem.

Ha van valami ötletetek, kérem írjatok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Guruk!

Ritkán kérek segítséget ezen az oldalon, de amikor kértem mindig hasznos dolgokat kaptam Tőletek!

Például: innen sikerült megtudnom azt, hogy hogyan kell házilag megpucolni azt a nyüves EGR-t. Sokat szarakodott, de

amióta tiszta minden OK! 1000 köszönet érte!

Most is valami hasznos tanácsra lenne szükségem: az autóm 1.6-os Caravan. Motorkód X16XEL.

Probléma: a középkonzolon lévő digitális óra egyik izzója kiégett. Vettem két újat, figyelve arra, hogy ugyanolyan teljesítményűek legyenek, mint a régiek. Beletettem őket, csatlakozót viszapatinttottam és láss csodát: egyik sem világít.

Hát nagyjából ennyi! Az izzókat az akksin kipróbáltam és működnek. Az óra is működik, csak ez a világítás nem.

Ha van valami ötletetek, kérem írjatok!

Mozgasd meg, valószínű a foglalatok kicsit kivannak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.