Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Izsé x14xe caravanra nagy macera ABS-t tenni? láttam bontóban hozzá való "ABS-tömböt" nem ökör áron. Kérdezném, hogy mi kell még hozzá, kb mennyibe kerülhet?

Hóógyne. Kábelek, érzékelők, hátsó kerékagyak, külső féltengelycsuklók etc, etc.. Nem éri meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tegnap műsoron kívül fékbetétcserére szorult a drága. 55 ezer volt benne, és nyugi voltam, mert van beépített kopás érzékelőm. Az meg nem jelzett.

A kocsi meg más okból emelőn volt, amikor a szerelő rápillantott a fékre és láss csodát alig volt ferrodó az egyiken! (kb 5 mm)

Kiszerelés után derült ki, hogy a 4 betét négyféle képpen kopott és az érzékelő egy vastagabb betéten volt, ezért nem jelzett.

A kocsi tökéletesen fékezett, nem húzott félre, a fékem nem szorult, minden kerékváltáskor (tél / nyár) megtisztítom, bezsirozom ahol kell, mégis félre kopott. Van valakinek hasonló élménye?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap műsoron kívül fékbetétcserére szorult a drága. 55 ezer volt benne, és nyugi voltam, mert van beépített kopás érzékelőm. Az meg nem jelzett.

A kocsi meg más okból emelőn volt, amikor a szerelő rápillantott a fékre és láss csodát alig volt ferrodó az egyiken! (kb 5 mm)

Kiszerelés után derült ki, hogy a 4 betét négyféle képpen kopott és az érzékelő egy vastagabb betéten volt, ezért nem jelzett.

A kocsi tökéletesen fékezett, nem húzott félre, a fékem nem szorult, minden kerékváltáskor (tél / nyár) megtisztítom, bezsirozom ahol kell, mégis félre kopott. Van valakinek hasonló élménye?

5mm (ha az a legkevesebb) olyan kevés lenne? :huh:

Nekem sem koptak túl egyformán az előző fékbetétjeim, szerintem sok oka lehet, de nem látom nagy problémának, ha csak 1-2 mm-s eltérések vannak.

Link to comment
Megosztás:

5mm (ha az a legkevesebb) olyan kevés lenne? :huh:

Nekem sem koptak túl egyformán az előző fékbetétjeim, szerintem sok oka lehet, de nem látom nagy problémának, ha csak 1-2 mm-s eltérések vannak.

Sajna nem csak 1-2 mm volt a difi. Volt amelyik3-4 mm-el is vastagabb volt.

Link to comment
Megosztás:

nekem 5 mm alatt van már rég...kb nyár óta,és azóta is 4mm felett van még...

szervizben mi ugy szoktuk, hogy kitekerjük azt a csavart, amin tud mozogni a nyereg, abbol az alsót.

felhajtjuk, bekenjük rézpasztával a nyeregnek azt a részét amin csuszik a betét, aztán kihuzzuk a csapokat, amin mozog a nyereg és azt is bekenjük szépen rézpasztával, persze mindezt alapos tisztítás után.

és utána összerakjuk.

Link to comment
Megosztás:

hát jaja ahogy tápi mondja 5messel megyek én is lassan egy 5ezer kmje és még semmi darálás, semmi feltünő probléma.

Darálás? Majd amikor vas a vason visít, akkor majd nem győzöl hova kapkodni :huh: . Jobb az ilyent szemmel tartani :lol: ,senki életéval nem játszani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.