Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ha már ilyen szépen feljött a fékes topik... A napokban esett át a kocsi egy kis fékfelújításon, ma megyek érte. Hátra új munkahengerek, fékpofák, dobok és fém fékcső a hátsó hídra, fékfolyadékcsere. Kíváncsi leszek mennyit javult a fékhatás, mivel már elég elhanyagolt volt: egyik oldalon szinte fémig kopott pofák, megengedett átmérő fölé kopott fékdob + a munkahenger is szivárgott. Úgyhogy tapasztalatok később.

Az első fékhez nem nyúltak, csak légtelenítették. Tárcsáim még megengedett méret felett vannak, a betétekből is van még 5-6 mm és szimmetrikusan kopnak. De lehet tavasszal műszaki előtt elől is megejtem a kopó dolgok cseréjét.

Link to comment
Megosztás:

Fékfolyadék cseréje mennyire körülményes / időigényes ABS-es autónál? Szerelő szerint egy fél nap kb., s totál szívás.

Mondjuk a szervoolajra is ezt mondta, azért nem is álltam neki :)

Nem nagy ügy, kb 1 l fékfolyadék kell hozzá, 2 ember, meg szerszám. Jah, és ilyen időben fedett hely. :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Nem nagy ügy, kb 1 l fékfolyadék kell hozzá, 2 ember, meg szerszám. Jah, és ilyen időben fedett hely. :rolleyes: :)

1 liter a 1 kg? Mert ugye manapság már kilóra adják... Én sem ilyen maihoz hasonló időben terveztem. De hétvégén cserélni kéne, ha olyan idő lesz, mert azt hiszem, 3-4 éves már :)

Mit eszik? DOT4?

Link to comment
Megosztás:

Fékfolyadék cseréje mennyire körülményes / időigényes ABS-es autónál? Szerelő szerint egy fél nap kb., s totál szívás.

Mondjuk a szervoolajra is ezt mondta, azért nem is álltam neki :)

Egyik sem különösebben nagy feladat :rolleyes: Fékhez két ember kell. fél liter elég lenne a DOT4-ből, de az átmosáshoz

és légtelenítéshez kell a további fél liter. Aúgy csak literes meg félliteres kiszerelésekkel találkoztam eddig, sosem

súlyra adták :)

Link to comment
Megosztás:

Egyik sem különösebben nagy feladat :rolleyes: Fékhez két ember kell. fél liter elég lenne a DOT4-ből, de az átmosáshoz

és légtelenítéshez kell a további fél liter. Aúgy csak literes meg félliteres kiszerelésekkel találkoztam eddig, sosem

súlyra adták :)

Hoppsz, így már értem. A könyvben ugyanis sehogysem találtam a feltöltési mennyiséget... Beballagtam a 4Jethez, ott a srác hülyének nézett, hogy 1 litert akarok venni. Azt mondta, fél liter MINDEN AUTÓBA ELÉG KELL HOGY LEGYEN. Szóval hoztam egy felest, mivel közel sem volt olcsó. Volt amúgy negyed literes is ebből a fajtából. A Preventeken láttam úgy emékszem, hogy az volt ráírva: 0.5 kg, aztán azon hiába kerestem, hogy az űrtartalma mennyi.

Keverni lehet DOT4-et más gyártmányú DOT4-el?

Link to comment
Megosztás:

Hoppsz, így már értem. A könyvben ugyanis sehogysem találtam a feltöltési mennyiséget... Beballagtam a 4Jethez, ott a srác hülyének nézett, hogy 1 litert akarok venni. Azt mondta, fél liter MINDEN AUTÓBA ELÉG KELL HOGY LEGYEN. Szóval hoztam egy felest, mivel közel sem volt olcsó. Volt amúgy negyed literes is ebből a fajtából. A Preventeken láttam úgy emékszem, hogy az volt ráírva: 0.5 kg, aztán azon hiába kerestem, hogy az űrtartalma mennyi.

Keverni lehet DOT4-et más gyártmányú DOT4-el?

Ráöntheted persze, de fél literrel nem tudod az egészet cserélni, és ha nem volt az elmúlt két évben akkor nem ártana.

Link to comment
Megosztás:

Ráöntheted persze, de fél literrel nem tudod az egészet cserélni, és ha nem volt az elmúlt két évben akkor nem ártana.

Más fajtát akarok mellé önteni, mert holnap ugye az a bolt nincs nyitva, s ilyen márkát nemhiszem, hogy találok máshol.

Óvatosan meg merem tippelni, hogy még az elmúlt 4 évben sem volt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A napokban esett át a kocsi egy kis fékfelújításon, ma megyek érte. Hátra új munkahengerek, fékpofák, dobok és fém fékcső a hátsó hídra, fékfolyadékcsere. Kíváncsi leszek mennyit javult a fékhatás, mivel már elég elhanyagolt volt: egyik oldalon szinte fémig kopott pofák, megengedett átmérő fölé kopott fékdob + a munkahenger is szivárgott. Úgyhogy tapasztalatok később.

Párszáz km tapasztalatai: A nyomáspont határozottabb lett, valószínűleg előtte levegős volt már a rendszer. A fékhatás jelentősen nem javult (még), gondolom kell egy kis idő amíg összekopik a pofa a dobbal. Álló helyzetre való fékezéskor még érezhető némi rángatás, ami szerintem a tárcsa miatt van, így rövidesen elől is cserélem a kopó dolgokat, mivel nem egy nagy összeg. Ha cserélem a tárcsákat/betéteket szükséges a féknyereg karmantyúzása vagy ha jól mozog, csak be kell nyomni a dugatyúkat és mehet bele az új betét?

Link to comment
Megosztás:

Párszáz km tapasztalatai: A nyomáspont határozottabb lett, valószínűleg előtte levegős volt már a rendszer. A fékhatás jelentősen nem javult (még), gondolom kell egy kis idő amíg összekopik a pofa a dobbal. Álló helyzetre való fékezéskor még érezhető némi rángatás, ami szerintem a tárcsa miatt van, így rövidesen elől is cserélem a kopó dolgokat, mivel nem egy nagy összeg. Ha cserélem a tárcsákat/betéteket szükséges a féknyereg karmantyúzása vagy ha jól mozog, csak be kell nyomni a dugatyúkat és mehet bele az új betét?

A fékhatásra aránylag kisebb a hátsófék hatása, mert fékezéskor a kocsi súlypontja előre, az első kerekekre terhelődik rá.

Az első fék felújítása biztosan többet hoz a konyhára. Ha a dugattyúk nincsenek megkopva, akkor elég egy tisztítás is.

Nekem 75 ezer km-el ezelőtt csak tisztítás történt amikor tárcsát és betétet cseréltem. Azóta is kifogástalan.

2 hónapja, amikor műszakin volt a járgány, a vizsgáztató nem akart hinni a szemének, mert annyira egyenletesen és rezdülés mentesen mozgott együtt a két kerékfék fékerő mutatója elől (és hátul is). Eltérés max 1% volt.

Link to comment
Megosztás:

Ha a dugattyúk nincsenek megkopva, akkor elég egy tisztítás is.

Élből cáfolom,mert biza nekem is jól néztek ki a corsán szemmel vizsgálva,de amint hozzá értem a munkahenger végén lévő két záró gumihoz,bizony szépen jött a fékolaj.Szal érdemes azt jól átnézni és szétszedni.

Másrészt én érzem,hogy most fog a hátulja is,bár lehet azért mert a corsa rövidebb.

Link to comment
Megosztás:

Ha a dugattyúk nincsenek megkopva, akkor elég egy tisztítás is.

Mit értesz tisztításon? Ki lett véve a dugattyú a féknyeregből, nyereg falának polírozása új/régi gumigyűrűvel vissza? Mert azt már leszűrtem a fórumból, hogy hátra fékpofacserekor munkahengert is érdemes cserélni (így is tettem). Csakhát elől sem szertnék úgy járni, hogy tárcsa/betét csere után elkezd szivárogni a fékfolyadék.

Link to comment
Megosztás:

Élből cáfolom,mert biza nekem is jól néztek ki a corsán szemmel vizsgálva,de amint hozzá értem a munkahenger végén lévő két záró gumihoz,bizony szépen jött a fékolaj.Szal érdemes azt jól átnézni és szétszedni.

Másrészt én érzem,hogy most fog a hátulja is,bár lehet azért mert a corsa rövidebb.

Egyetértek:

"jól átnézni és szétszedni.", de ha jó, maradhat egy tisztítás után. Csak nehogy benzííínnel!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.