Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok kedves távgyógyítók :)

Rejtvény következik.

A vasparipa nem indul magától. Generátor elvileg jó, kb. 14 Voltokat mérünk ha betoltuk (nincs persze katalizátor)

Aksik jók többel próbáltuk, naggyal, kicsivel, diselessel stb... nem lehet bebikázni sem. Csak tolni.

Gyanús volt az önindító, tesztönindító betesz, kétszer indul aztán nem. (remélem nem sütöttem meg azt is :)

Olyan mintha gyenge lenne az aksi.

Fősarukat takarítottuk/cseréltük.

A kérdés (mi lehet a baj? :) vajon mi szívja nagyon az áramot, vagy nem jók a testek (de néztük :)

Ami gyanús, hogy nem szikrázik az aksi egy cseppet sem ha leveszem a mínuszt :) pedig kéne.

Hibakód nincs.

Ki hogy indulna el? Tipp, trükk!

Multiméterrel rendelkezem, tapasztalattal kevésbé :)

Ha kell beszerezhető még eszköz

Köszönetem...

A sikeres megfejtő kap egy sert/bort ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves távgyógyítók :)

Rejtvény következik.

A vasparipa nem indul magától. Generátor elvileg jó, kb. 14 Voltokat mérünk ha betoltuk (nincs persze katalizátor)

Aksik jók többel próbáltuk, naggyal, kicsivel, diselessel stb... nem lehet bebikázni sem. Csak tolni.

Gyanús volt az önindító, tesztönindító betesz, kétszer indul aztán nem. (remélem nem sütöttem meg azt is :)

Olyan mintha gyenge lenne az aksi.

Fősarukat takarítottuk/cseréltük.

A kérdés (mi lehet a baj? :) vajon mi szívja nagyon az áramot, vagy nem jók a testek (de néztük :)

Ami gyanús, hogy nem szikrázik az aksi egy cseppet sem ha leveszem a mínuszt :) pedig kéne.

Hibakód nincs.

Ki hogy indulna el? Tipp, trükk!

Multiméterrel rendelkezem, tapasztalattal kevésbé :)

Ha kell beszerezhető még eszköz

Köszönetem...

A sikeres megfejtő kap egy sert/bort ;)

Ha ráteszel egy lakatfogòt a pozitivra akkor kiderül, hogy szökik e az áram.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves távgyógyítók :)

Rejtvény következik.

A vasparipa nem indul magától. Generátor elvileg jó, kb. 14 Voltokat mérünk ha betoltuk (nincs persze katalizátor)

Aksik jók többel próbáltuk, naggyal, kicsivel, diselessel stb... nem lehet bebikázni sem. Csak tolni.

Gyanús volt az önindító, tesztönindító betesz, kétszer indul aztán nem. (remélem nem sütöttem meg azt is :)

Olyan mintha gyenge lenne az aksi.

Fősarukat takarítottuk/cseréltük.

A kérdés (mi lehet a baj? :) vajon mi szívja nagyon az áramot, vagy nem jók a testek (de néztük :)

Ami gyanús, hogy nem szikrázik az aksi egy cseppet sem ha leveszem a mínuszt :) pedig kéne.

Hibakód nincs.

Ki hogy indulna el? Tipp, trükk!

Multiméterrel rendelkezem, tapasztalattal kevésbé :)

Ha kell beszerezhető még eszköz

Köszönetem...

A sikeres megfejtő kap egy sert/bort ;)

Test gyanús pedig ez esetben. Azt kellene megpróbálni szerintem, hogy direktbe egy kábellal letestelni az akksi negatív saruját, a motorblokkal, ha akkor sem, akkor a karosszériával.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, Köszönöm, ha van még ötlet, ne tartsátok vissza :D

:ninja:

Lássuk csak.

Feltehetőleg elektromos hibával állunk szemben, bár a távgyógyászat nem zárja ki a mechanikai sérülést sem.

Az önindíót egy az egyben cseréltétek tesztpéldányra, tehát azt jónak tekintjük, nem csapágyas, nem sült be, a felfogatása is jó, lendkerék (vagy hova csatlakozik) rendben lévőnek mutatkozik.

Jó lenne tudni, hogy az egésznek volt-e előzménye, vagy hirtelen jelentkezett. Előzmény: teszem azt, hogy már évek óta ez a baja, csak most már be sem indul.

Elektromos nyűg; eső gyanúsított az akkumulátor, próbáltátok, kizárható. Második pernahajder lehet a töltés, kipróbáltátok, mind alapjáraton, mind fordulaton ad delejt (ugye?), a megfelelő feszültség-értékeket látjátok (értékhatárokat majd a kollégák mondanak :rolleyes: ), áramot nem tudok mérni, de feltehtőleg rendben lesz a generátor. Hiszen új (másik) indítómotor is csak két indítást bírt, és ennyire nem vagytok amatőrök, hogy ne ismernétek fel a töltés-hibát. Visszajelzőlámpa is világít álló helyzetben, ugye(?). Feltehetően kizárható, de igazából inkább az autóvillamosságis fogja tuni megmondani.

Indítómotor - már el is intéztük, többet próbáltatok, felteszem a cseredarabok működőképesek voltak.

A "nem indul" hibajelenséget ha jobban körbeírnád, pontosabb lenne. Amit írtál, abból az derül ki, hogy kettőt forgat nagy nehezen a motoron, majd nem bírja tovább, és leáll (az indítómotor). Tehát nem arról van szó, hogy bőszen tekeri, mégsem indul be.

Sokszor reklámoztam már, hogy volt olyan autóm, aminél az okozta a hibát, hogy amikor az akku feszültésge leesett 11V alá, a gyújtásmodul nem adott szikrát - ez főleg indításnál fordult elő -, de amikor beindult, már semmi baja nem volt.

Tovább a villanyos hibáknál: más hozzászólóhoz hasonlóan én is ellenőrizném a vezetékek csatlakozási pontját, a meleg- és a hidegpontokét is, mindet, nem csak a legközelebbit. Egy combos vezetékkel - ugyancsak hasonlóan az elhangzotthoz - át is hidalnám őket, a biztonság kedvéért. Nem divat, de hátha egy vezeték egyszerűen középen elégett. S ha már elégett, rövidre is zárt valamit: tehát főleg a melegponton áthidalás helyett/után ki is iktatnám az eredeti vezetéket, a biztonság kedvéért.

Hovatovább ezt tenném a gyújtáskapcsoló indítómotor-körével, de akár a gyújtás-körével is.

Lennének még ötleteim, de az már mind a "rendesen forgatja, de nem indul" jelenséghez tartoznak.

Link to comment
Megosztás:

Váltottam biztosítást,mert ha maradok akkor +10ropit fizetek nyomorult 33kw,vidéki lakcím után B3-ból B4-be lépés jutalmaként.

Így most csak 1ezressel kell többet fizessek. Egészen boldog vagyok.

Ja és a "mennyit megy egy évben"? kérdésnek komoly jelentősége van,mert káresemény esetén ha többet sikerült menni az ígért éves km-nél akkor nem fizetnek.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat...

Kiegészítések

"Az önindíót egy az egyben cseréltétek tesztpéldányra, "

Igen :) és azok működőképesek

"Jó lenne tudni, hogy az egésznek volt-e előzménye:"

Egyik napról a másodikra, vagyis egyszer reggel nem pörgette rendesen, gondoltam a hideg és a régi aksim, de beindult, délután indult simán, két napra rá már nem.

Akuk próbálva nagy és kicsi is

Töltés próbálva, lámpa állva világít betolás után nem :) Értékek futó autónál a két sarun 13 - 14 V körül (asszem így kell lennie)

"A "nem indul" hibajelenséget ha jobban körbeírnád, pontosabb lenne... "

Az autó áll akármilyen kis időt, ráadom a gyújtást, majd továbbfordítva indításra az indítómotor vagy megmozdul egyet vagy meg sem mozdul, a fények "pislákolnak."(terminus technicus) Olyan mint amikor az aksim gáz, de jó erős 65 Ah aksival egy működő autóból valóval is kipróbáltuk az sem vitte, visszatéva a donort indította pöc röff. Ha betolom, azonnal indul.

"... a gyújtásmodul nem adott szikrát - ez főleg indításnál fordult elő ..." - Lehet, tesztelés alatt a hétvégén...

"...gyújtáskapcsoló indítómotor-körével, de akár a gyújtás-körével is..." - Ez lesz a hétvégén, nincs garázs és nem látok meló után :D

Mégeszer köszönöm neked is Zsiráf, meg mindenkinek a hétvégén ráugrom a tematikára.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jellemző-e ez a probléma a corsáknál, a kérdést régi trabantosként teszem fel inkább. Ha nagy fordulatszámon pörög a motor, mondjuk egy kedves modern autóst csak padló 4-ben tudom megelőzni, akkor néha olyan jellegű hangot hallok, ami a trabik régi csörgésére emlékeztet (99-es C12NZ), pénzem most nincs szerelőre, segítenétek, hogy mi lehet a gond és mire kell figyelnem vezetéskor?

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Nagy az előgyújtás.

Vagy rossz benzint tankolsz vagy csak túl lett tekerve az elosztó.

Alatta van egy 13-as csavar azt kilazítva a motor forgásával megegyező irányba tekerj pár mm-t (magad felé ha szembeállsz) ha jó kútról származó anyaggal is csinálja.

Nini, mit találtam... :) Jó írás...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat...

[...]

... mindenkinek a hétvégén ráugrom a tematikára.

Üdv

:) Valami eredmény? Jó lenne tudni, hogy nem feleslegesen jártattuk a billentyűzetet. Okulhatnánk is a hibából, ráadásul lelkesebben segítünk itt másoknak majd, ha tudjuk, hogy van valami visszajelzés javítás utánról is.

Különben csak tele leszünk segítségkérővel, akik, miután megkapták az infót, ide sem néznek többet - tudnám csúnyábban is fogalmazni. <_<

Aztán egy idő után már csak segítségkérő marad, mert minek segítsek annak, aki arra sem képes, hogy eltaláltad, vagy képzeld, nem, mert ez meg, nahát, ezt nem is gondoltuk volna. :)

Üdv, mindenkinek jó étvágyat a szombati ebédhez :) LZs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, érdeklődnék hogy Vezérműlánc cserénél elég a láncot, a feszítőt, a rezgés csillapítót és a vezetőt kicserélni vagy kellenek a lánckerekek is ?

(1999, X10XE)

Nekem erről a bicikli jut eszembe. A megnyúlott lánc magához koptatja a lánckerekeket. Utánna az lánckerékre az új lánc nemigen szokott passzolni. Nekem ez a tapasztalatom :)

Hogy itt a láncos motornál is ugyanez-e a helyzet, valaki kijavít...

Link to comment
Megosztás:

Nagyon úgy néz ki, hogy sikerült szereznem egy fordulatszámmérős műszeregységet, bowdenes, ráadásul a W utáni szám (1150) is egyezik.

Tudom, hogy már sokszor volt róla szó, de valaki felvilágosítana, hogy mit kell hozzá tennem, hogy működjön is? Van egy jeladó vezeték gondolom, ami vagy be van húzva az óracsoport csatlakozóhoz, vagy nem. Valaki leírná, melyik az, és ha nincs, akkor honnan kell elhúzni az órához? Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon úgy néz ki, hogy sikerült szereznem egy fordulatszámmérős műszeregységet, bowdenes, ráadásul a W utáni szám (1150) is egyezik.

Tudom, hogy már sokszor volt róla szó, de valaki felvilágosítana, hogy mit kell hozzá tennem, hogy működjön is? Van egy jeladó vezeték gondolom, ami vagy be van húzva az óracsoport csatlakozóhoz, vagy nem. Valaki leírná, melyik az, és ha nincs, akkor honnan kell elhúzni az órához? Köszi előre is.

Egy

jobb lenne nem ? :D :D

Amúgy leírás ITT

Link to comment
Megosztás:

Miért van az ha van egy autód amire vigyáz az ember renben karban van tartva és esetleg összetörik akkor jön a fekete leves. Kárfelmérés a kár 395 e ft ból javíthatò. Az auto kora miatt függetlenül a műszaki állapottól a biztosító a kár 50% át fizeti. Tehát ha hibámon kivül összetörik a kocsit költsek rá 200 e ft ot hogy használhassam a korábban makulátlan autòt. komolyan mondom szomorú. :-(

Link to comment
Megosztás:

Tudják a biztosítónál is,hogy 200ból össze lehet rakni.

Sztem inkább abból indulnak ki hogy az átlagember úgyis nyerészkedni akar ezen (is), úgyhogy ezért adnak csak 200-at, nehogy már jól járj. Érdekes hogy ha betolod egy márkaszervizbe, ne adj isten velük csináltatod a kárfelmérést is, és ők előállnak a végén egy 390e-es számlával, akkor a szerviznek azt gond nélkül kifizeti a biztosító, csak abból te nem látsz egy fillért sem. Már feltéve ha ettől még nem esik a GTK kategóriájába az autó, ami mellesleg ilyen kárösszegnél egy B Corsa esetében elég valószínű...

Ettől függetlenül én mégis ezt (a márkaszervizes javítást) választanám, mert elvileg gyári technológiával és gyári anyagokkal történik, valamint van valamilyen szintű garancia is rá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.