Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok! Csatlakozom Rotel válaszához. Nekem azt mondták a szerelő ismerőseim, hogy sokat ment motoroknál inkább árt, mert jó esély van rá, hogy a leszedett szennyeződések egy része nem ürül ki, hanem lerakódik oda ahol többet árt. (De ha az igen mellett döntenél, akkor azért írd le a tapasztalatokat. :) )

Egy kérdés, X12Xe-ben mennyire komplikált a benzinszűrő csere?

Köszönöm!

Sziasztok!

Nos a végén csak megtörtént a motorbeltér tisztítás és meg kell, hogy mondjam ezidáig nem tapasztaltam negatív hatását. Sőt épen ellenkezőleg. Remek jó tulajdonsága volt a kicsi kocsinak, hogy olyan 30-50 km országúti tempó után elkezdtek csörögni a hidrotőkék. Autószerelőnek megmutatni szinte lehetetlen hiszen ha már egy pirosnál vagy akár egy körforgónál megállt az ember abba is hagyta. Amúgy is azt javasolta, hogy menyek vele bátran mert még nem indulásnál csörögnek addig nagy baj nem lehet. De azért még is, na mindegy. Viszont most a tisztítás után ez a csörgés megszűnt. Az olajcsere után rögtön nyomtunk bele 500 km-et pályán ( 100-110 Corsa B utazó tempóval mint mindég ) és semmi jele a hidrotőkés csörgésnek. Szóval eddig nekem nincs rossz tapasztalatom a dologgal.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a tisztitofolyadékon az állt, hogy 6 liter olajhoz elegendő így én csak a felét engedtem beletölteni a motorba nehogy túl nagy koncentráció keletkezzen benne, illetve szigorúan stopperel lestem az időt hogy meddig menyen alapjáraton. Amúgy minőségi szűrőt kapott és 3 liter Shell HX7-et 10W-40-et.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja vásároltam egy Corsa B-t X10XE motorral. 15 éves, Osztrákiából származik piros színű, 3 ajtós, napfénytetővel, szervokormánnyal.Gyönyörű fekete belsővel, nem kopott semmi(kivéve a váltószoknyát). 115.000km-el szervizkönyvvel, és természetesen nőé volt, szerencsére nem volt sok kalandja az autóval mert nincsenek ilyen jellegű sérülések rajta.

Mindenhol látszik, hogy kiváló állapotban van épp csak a külsején nem, van pár hely ahol rozsda pörsenés van, a jobb hátsó kerékívnél a műanyag és a lemez között kívülről egy ívben már felütötte a fejét a rozsda, de csak közelről látszik, az alja pár helyen botrányos az biztos javításra kerül majd.

Szóval a gondom a következő:

Tehát, a probléma azzal indult, hogy megtorpant, de nem egyszerű szinten, pl ha mondjuk kettesben haladtam 2500-as fordulaton és lepadlóztam akkor a fordulat leesett közel 1500-ig és csak utána kezdett fölfele baktatni, roppant indegesítő volt, mert abban az ütemben ahogy esett a fordulat fogott is a motorfék.Nagyon idegesítő volt minden fokozatban minden fordulatszám tartományban megtorpant padlógáznál, hidegen melegen.Ami még idegesítőbb volt, hogy nem csak padlógáznál, hanem csak egy kövérebb gázfröccsnél is, ugye ha városban haladni akar az ember, meg nem akarja feltartani a többit akkor dinamikusabban gyorsít, na ez sem tetszett neki 1-es elindul kihúzat, dobom a 2-est már nem akar kihúzni hanem megtorpan, utána kihúz mehet a 3-as.A nyugodt csordogálásnál viszont nem volt gond.És ezt a megtorpanást volt mikor jobban csinálta, volt mikor kevésbé, és volt mikor nem. És nem villant fel a "check engine" lámpa, hogy legyen legalább kiindulópotom egy hibakóddal.

Olvasgattam, hogy mi lehet, sok hibalehetőség körvonalazódott, aztán most 3. hete tapasztalom, hogy megszűnt az ilyen mértékű megtorpanás, most annyit csinál, hogy kövér gáznál mintha kicsit hezitálna aztán ránt egyet és megy de már nem ejti le a fordulatot.Fogalmam sincs, hogy ezt mi okozhatja, lámpa nem villan, jól indul szóval nem tudok hova lenni vele, ha maradt volna az első verziós megtorpanás akkor ugye az egy biztos támpont, de mint ahogy írom javult a helyzet és ez az érdekes.

Fogyasztást pontosan nem mértem a nagy torpanások idejében de kb 7 litert ehetett vegyesben, de ez annak is betudható, hogy első autóm és ráadásul ilyen kis teljesítményűt ezek előtt nem is vezettem aztán nem mindig sikerült meghatároznom, hogy mikor hova váltsak hol bír, és hol nem bír.

De múlthéten megnéztem vegyesbe 6 literre jött ki.Azóta már ugye fejlődtem.De már nem torpan csak ránt.

Nyugodt körülmények között nem jelentkezik a hiba csak dinamikusabb körülmények között.

Szóval a kérdés egyszerű: Mi a fene okozhatja a rántást/hezitálást?

Aztán még egy kérdés:

Milyen motorolajat ajánlotok bele?Én Castrol Magnatec szintetikus 10w40-esre gondoltam, De megkérdezem ,mert biztos vagyok benne, hogy vannak itt olyanok akik jobban tudják nálam.

A váltó számomra fura egy kicsit, nem lötyög könnyen betalálni mindenhova de olyan mintha nem nagyon szinkronizálna, egyesbe eléggé nehéz már visszatenni, a kettes és a hármas is szokott "harapni" tehát nem darál csak olyan kicsit nehezebben harapósabban veszi.Ahol a motor és váltó találkozik, pont a csatlakozásnál alul van némi olajszivárgás pár csepp hullik, ott lóg a csepp olaj a toldásnál de nézhetem fél óráig is nem cseppen le, szóval nem vészes a szivárgás, de nem tartom kizártnak, hogy a váltóból szivárog, a motorban állandó az olajszint szóval nem hiszem, hogy onnan származna.Lehet, hogy már kevés olaj van benne azért nem akar olyan könnyen kapcsolni, bár lehet, hogy alapból ilyen nem tudom.A kuplung az biztos jó, old rendesen és zár is, csapágy rendben.

Köszönöm, hogy elolvastátok, remélem tudtok segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Csak nem mindegy, hogy mennyi is az a feszültség és milyen gyorsan változik.

Bosch egy szálas szonda mehet a helyére, 10-12E körül lehet már kapni.

Könnyen ki lehet deríteni a hibát. Kezdenek elég egy multi és rá kell mérni a jelvezetékre. Természetesen menni kell a kocsival hogy meleg legyen a kipufogórendszer. A feszültségnek 0,1-0,2 től 0,9V kell változni gázadásra. Ha ez megvan akkor félig igaz hogy nem lassult be. Amúgy ha tényleg nincs más hiba de ettől független a gyertyák kormosak illetve sokat eszik a kocsi érdemes cserélni. Én NGK vettem a saját kocsimba eddig jó és 7600Ft volt. A szélessávú szonda kicsit rafkosabb de azt is ki lehet mérni. Amúgy a x14xe corsa b se dobott hibát ha lehúztam a szondát úgy rémlik. Amúgy ha fárad az a feszültség csúcson is jelentkezik ált.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos a végén csak megtörtént a motorbeltér tisztítás és meg kell, hogy mondjam ezidáig nem tapasztaltam negatív hatását. Sőt épen ellenkezőleg. Remek jó tulajdonsága volt a kicsi kocsinak, hogy olyan 30-50 km országúti tempó után elkezdtek csörögni a hidrotőkék. Autószerelőnek megmutatni szinte lehetetlen hiszen ha már egy pirosnál vagy akár egy körforgónál megállt az ember abba is hagyta. Amúgy is azt javasolta, hogy menyek vele bátran mert még nem indulásnál csörögnek addig nagy baj nem lehet. De azért még is, na mindegy. Viszont most a tisztítás után ez a csörgés megszűnt. Az olajcsere után rögtön nyomtunk bele 500 km-et pályán ( 100-110 Corsa B utazó tempóval mint mindég ) és semmi jele a hidrotőkés csörgésnek. Szóval eddig nekem nincs rossz tapasztalatom a dologgal.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a tisztitofolyadékon az állt, hogy 6 liter olajhoz elegendő így én csak a felét engedtem beletölteni a motorba nehogy túl nagy koncentráció keletkezzen benne, illetve szigorúan stopperel lestem az időt hogy meddig menyen alapjáraton. Amúgy minőségi szűrőt kapott és 3 liter Shell HX7-et 10W-40-et.

Majd 4-5 ezer km után alkoss véleményt szerintem.Talán szerencséd lesz és a régi lerakódások helyén nem fog kezdeni szivárogni az olaj.A csörgés megszűnése egyelőre lehet a friss olaj hatása.A hidrotőkék sajna csak ennyitől ritka esetben javulnak meg.Elég érdekes amit írsz,hogy melegen csörögtek a tőkék.A jellemző inkább az,hogy hidegen,indítás után van hangjuk és utána az olajnyomás felállásával elhallgatnak.

Link to comment
Megosztás:

Feltételezem, azt állandóan hallanám, de szépen csendesen jár.

Amúgy szervizkönyves, így talán hihető a 167 e km. Mo-on én vagyok az első tulaja, Ausztriából származik.

1 hónap eltelt. Semmi sem változott. Úgy tűnik, hideg reggeleken csinálja csak (múlt hét). De egy érdekességet felfedeztem. Ha elkezd rángatni (sárga lámpa), kuplung kinyom, alapjárat marad, leállít, elindít, megyek tovább, mintha mi sem történt volna. :sneaky: Persze lámpa már nem világít. Persze mindig ugyanazt írja ki az "okos" számítógép: alapjárati motor szerkezetre vonatkozik. De az konkrétan jó....

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nekem hasonlóan megtorpant a gépem, fojtószelep potméter csere és egyszerre megszűnt a probléma. Persze erre nem egy autószerelő jött rá, hanem egy kollégám... Nem ökör ára, úgy emlékszem 10000-ből kitelt.

Sárga lámpa volt a hibajelenség idején? Ha igen, mit "jelentett"?

Link to comment
Megosztás:

Hegesztette már valaki a háromajtósán a repedt B oszlopot?

Én megcsináltatom az enyémet,de kicsit tartok tőle,hogy akkor a másik oldal fog megrepedni. :goofy:

Most lesz javítva nálam is, viszont nekem mindkettő repedt, kb 1 centis repedés mindkét oldalon, most eltűnik, plusz a jobb ajtó, sárvédő és motorháztető is javítva lesz, sajnos eltűnik a kedvenc csíkom is róla. :(

Link to comment
Megosztás:

Majd 4-5 ezer km után alkoss véleményt szerintem.Talán szerencséd lesz és a régi lerakódások helyén nem fog kezdeni szivárogni az olaj.A csörgés megszűnése egyelőre lehet a friss olaj hatása.A hidrotőkék sajna csak ennyitől ritka esetben javulnak meg.Elég érdekes amit írsz,hogy melegen csörögtek a tőkék.A jellemző inkább az,hogy hidegen,indítás után van hangjuk és utána az olajnyomás felállásával elhallgatnak.

A következő olajcserét is szeretném igencsak előre hozni ( kb 5000 km ) de akkor már nem tennék bele tisztítót, pontosabban ez majd az olaj színétől lesz függő. Amúgy érdekes, hogy menyire megosztja az emberek véleményét a motorbeltér tisztító. A szakavatatlanok meg csak vacillálnak a sok különböző szaktanács között. :-) Amúgy ha lesz valami negatív tapasztalatom vele akkor természetesen azt is megírom. Akkor esetleg nem a hidrotőkék, de akkor mi? Helyesebben mi lehetett? Mondom autószerelő sose hallotta mert ha megált az ember elmúlt és csak hosszú távon jött elő.

Link to comment
Megosztás:

Hegesztette már valaki a háromajtósán a repedt B oszlopot?

Én megcsináltatom az enyémet,de kicsit tartok tőle,hogy akkor a másik oldal fog megrepedni. :goofy:

üdv!

amit hegesztettél az is meg fog repedni pláne most hogy szén kiégett belőle ,sajna feszül a kasztni sajátos tipushiba,együtt kell vele élni

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nekem hasonlóan megtorpant a gépem, fojtószelep potméter csere és egyszerre megszűnt a probléma. Persze erre nem egy autószerelő jött rá, hanem egy kollégám... Nem ökör ára, úgy emlékszem 10000-ből kitelt.

Üdv!Nagyon köszönöm a tippet, remélem, hogy ez lesz a baja, nem drága valóban, úgyhogy ki is cserélem majd.

Link to comment
Megosztás:

Hi Mindenkinek!

Számomra teljesen idegen az autószerelés, de a véleményeteket kikérném. Már multkor is figyelmes lettem a problémámra, hogy benyomott kupplungal nehezen kapcsolom a sebbeségeket. Miután kiszedtem a "lábtörlöt" a pedál alól megszünt a probléma. De a mai nap már szinte recsegve vette a hátramenetet, meg az eggyest. Persze a szőnyeg nélkül......

Gondolom én , hogy nem nyit a kupplung ki rendesen és ez a hiba. Lehet ezt állitani vagy valami alaktrész kopott és cserés? Ugyis szerviz lessz a vége, csak nehogy átbszzanak, igy nem akarok laikusként odamenni. A gépbe 90e kmvan.

Előre is köszönöm a Nagyérdemünek!!!

Link to comment
Megosztás:

Hi Mindenkinek!

Számomra teljesen idegen az autószerelés, de a véleményeteket kikérném. Már multkor is figyelmes lettem a problémámra, hogy benyomott kupplungal nehezen kapcsolom a sebbeségeket. Miután kiszedtem a "lábtörlöt" a pedál alól megszünt a probléma. De a mai nap már szinte recsegve vette a hátramenetet, meg az eggyest. Persze a szőnyeg nélkül......

Gondolom én , hogy nem nyit a kupplung ki rendesen és ez a hiba. Lehet ezt állitani vagy valami alaktrész kopott és cserés? Ugyis szerviz lessz a vége, csak nehogy átbszzanak, igy nem akarok laikusként odamenni. A gépbe 90e kmvan.

Előre is köszönöm a Nagyérdemünek!!!

Valószínű kuplungcsere, de előtte állíts a kuplung bovdenen, tekerj pár menetet, hátha segít még.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű kuplungcsere, de előtte állíts a kuplung bovdenen, tekerj pár menetet, hátha segít még.

Hi Isi!

Amit lárok a kupplungnál az egy több alkatrészből álló rudazat, ami a kupplungpedál bennomásakor mozog:D

Nem találok ott bowdent vagy állitási lehetőséget. Lehet hogy hidraulikus?

Ez az első kocsim 3e kmert mentem vele, fingom sincs még semmiről:D

És ez a kupplung csere, miről is szól. Van ott pár alkatrész. Na és mennyibe kerül ez otthon?

Külföldön vagyok, itt huzosabb lessz.

Tov szép nap!

Link to comment
Megosztás:

Hi Isi!

Amit lárok a kupplungnál az egy több alkatrészből álló rudazat, ami a kupplungpedál bennomásakor mozog:D

Nem találok ott bowdent vagy állitási lehetőséget. Lehet hogy hidraulikus?

Ez az első kocsim 3e kmert mentem vele, fingom sincs még semmiről:D

És ez a kupplung csere, miről is szól. Van ott pár alkatrész. Na és mennyibe kerül ez otthon?

Külföldön vagyok, itt huzosabb lessz.

Tov szép nap!

A KÉP-en sárgával jelöltem a bovdent, feltéve, ha nem hidraulikus a tiéd. Milyen motor, évjárat?

Ha hidraulikus akkor azon max. egy légtelenítést tudsz csinálni.

Szerkezet, tárcsa, kinyomócsapágy (sima vagy hidraulikus), egy sima bovdenes szett kedvezmény nélkül 30-40 ezer körül mozog, de gyártották ezeket egyáltalán hidraulikussal?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Anno irtam,hogy nem jó az alapjáratom.9000be fájt,de megvettem az uj alapjárati motort.patent lett,fain meg minden,DE amikor üresben járatom és adok rá gázfröccsöt lemegy a fordulat,mintha leakarna fulladni.ez összefüghet az uj motorral?vagy csak most ütött ki?anno a volt egy ladám,ugyan ez volt vele.karburátor takarítást vagy mást javasoltok?köszi a választ előre is:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.