Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nekem 95-ös 5 ajtósom van C14NZ. A hátsó ajtókra nekem sem reagál a lámpa.

Apropó lámpa! Elektronikai szmpontból van egy-két kérdésem:

1: A duda nem működik. Eredeti Corsa kormánykerék van benne, aminek a közepén van a duda, amit ki lehet venni. Kivettem, és melepődve láttam, hogy hiányzik belőle egy kábel. CSak egy van benne. De arról sem vagyok teljesen meggyőződve, hogy az is élő kábel. A másikat hova kössem be?

2: Van világítása a rendszám táblának is hátul...csak úgy néz ki hogy az sem világít. Milyen izzó kellhet bele (típusra gondolok), és azt hol leget veszerezni?

3: Ugyan ez a helyzet a csomagtér világítással is. Elég hasznos lenne, ha működne, de itt még a kábelezésben sem vagyok biztos, hogy megvannak-e. Ha nem, akkor honnan kell hátra kábelt húznom?

Előre is köszönöm a válaszokat.

1. Lehet csak az átvezetőnél szakadt le a kábel, olyan nincs, hogy nem működik a duda gyárilag, mert kötelező "tartózék".

2. Rendszámtábla világítás izzója ilyen: R10W vagy BA 15 S néven ismert a típus.

E350.JPG

3. Ha felnyitod a csomagtartót és az ajtóban nincs nyomógomb, kis fekete... akkor nincs bent.

Beépítés egyszerű, kell egy direkt pozitív hátul, egy foglalat izzóval vagy leddel amit bepattintasz, illetve a nyomógomb, az ajtóátvezetőn keresztül kihúzod a negatívot az izzótól, majd befúrod a nyomógombot a helyére, és rákötöd a kábelt, azért nem kell kábel, mert maga a kasztni a test, ergo negatív.

Ha kell búra és nyomógomb keress meg privátban...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1. Lehet csak az átvezetőnél szakadt le a kábel, olyan nincs, hogy nem működik a duda gyárilag, mert kötelező "tartózék".

2. Rendszámtábla világítás izzója ilyen: R10W vagy BA 15 S néven ismert a típus.

3. Ha felnyitod a csomagtartót és az ajtóban nincs nyomógomb, kis fekete... akkor nincs bent.

Beépítés egyszerű, kell egy direkt pozitív hátul, egy foglalat izzóval vagy leddel amit bepattintasz, illetve a nyomógomb, az ajtóátvezetőn keresztül kihúzod a negatívot az izzótól, majd befúrod a nyomógombot a helyére, és rákötöd a kábelt, azért nem kell kábel, mert maga a kasztni a test, ergo negatív.

Ha kell búra és nyomógomb keress meg privátban...

Van beépítve gyárilag, csak nem működik. Egyszer szétbontottam hátul hogy a hangszórókat bekössem rendesen, akkor megvolt a helye, de nem rémlik hogy kábelezéssel találkoztam volna az izzó foglalathoz. A megszakító gomb viszont a helyén van...

Majd megvizsgálom közelebbről hogyha lesz rá időm és alkalmam...

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

sziasztok , olyan kérdésem lenne hozzàtok hogy milyen felni méret passzol b corsàra. jelenleg 13 as lemezfelni van rajta 175/70 es giumikkal, ehelyett szeretnék valamit ami jòl néz ki :) azt tudom h 4x100 as lyukkiosztàsù kell rà, de nem tudom mi menne rà pontosan. milyen széles illetve 14 vagy 15 is elférne e.

A 14 colos felnikre 165/65/R14 a gyari gumimeret.

A felni merete 4x100 5.5j/14 ET49 furat 56.5 (a F Astra-n is ez a felni van, konnyu beszerezni)

A szelesebb kerek meret 175/60/R14, viszont ezzel a fogyasztas is tobb lesz.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok , olyan kérdésem lenne hozzàtok hogy milyen felni méret passzol b corsàra. jelenleg 13 as lemezfelni van rajta 175/70 es giumikkal, ehelyett szeretnék valamit ami jòl néz ki :) azt tudom h 4x100 as lyukkiosztàsù kell rà, de nem tudom mi menne rà pontosan. milyen széles illetve 14 vagy 15 is elférne e.

Szia

Hátha segít.

Nekem 185/55 r15 ös gumik vannak. A fogyasztáson nem vettem észre, hogy növelte volna, igaz elég nyugis sofőr vagyok.

Az úttartása jó, stabilabb a kocsi, viszont néha úgy érzem elég volna egy r14 es is rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kb két hete figyeltem meg ,mintha többet kajálna a gép. Jóformán kifogyasztottam a tankot(egy két littyó lehetet benne),rátankoltam 8liter erre ma kifogyott a benzin.(a szintjelző szorakozik,igy nem támaszkodok 100%-ban arra) 106km-tert ment el ezzel a mennyiséggel. Enyhén szólva is gyilkos fogyasztás.Napi 2*26km-ter ingában vagyok vele legalább,ugyh van ideje felmelegedni,sőt,ebből 15kmter autóút.Hőfokom max második rovatkáig megy fel,majd gondolom nyit a termosztát és nagy lendülettel becsússzan 90fok alá(mikor mennyire hideg a levegő). Ti mire tippeltek mi lehet a gond?Hibakodot nem dob,megy rendesen, de enyhén szólva is sokat kér. Olaj nem fogy,nem füstöl,levegőszűrő új,könnyen indul stb... Lambda lenne?Köszönöm előre is a tippeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kb két hete figyeltem meg ,mintha többet kajálna a gép. Jóformán kifogyasztottam a tankot(egy két littyó lehetet benne),rátankoltam 8liter erre ma kifogyott a benzin.(a szintjelző szorakozik,igy nem támaszkodok 100%-ban arra) 106km-tert ment el ezzel a mennyiséggel. Enyhén szólva is gyilkos fogyasztás.Napi 2*26km-ter ingában vagyok vele legalább,ugyh van ideje felmelegedni,sőt,ebből 15kmter autóút.Hőfokom max második rovatkáig megy fel,majd gondolom nyit a termosztát és nagy lendülettel becsússzan 90fok alá(mikor mennyire hideg a levegő). Ti mire tippeltek mi lehet a gond?Hibakodot nem dob,megy rendesen, de enyhén szólva is sokat kér. Olaj nem fogy,nem füstöl,levegőszűrő új,könnyen indul stb... Lambda lenne?Köszönöm előre is a tippeket.

Pontos fogyasztáshoz csak a teli tankos tankolás ad támpontot!Próbáld meg ezt és utána érdemes számolgatni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy kiszeretném cserélni a corsámon a bal visszapillantót ( teljes egészében mert letört ). Milyen csavar fogja? Sima csavarhúzóval kell kicsavarni vagy csavarkulccsal? Válaszotokat köszönöm! :)

Módosítva : okoskacsa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy kiszeretném cserélni a corsámon a bal visszapillantót ( teljes egészében mert letört ). Milyen csavar fogja? Sima csavarhúzóval kell kicsavarni vagy csavarkulccsal? Válaszotokat köszönöm! :)

8-as hatlapfejű, a tükörállító műanyag burkolat mögött van 2db csavar, 1-et pedig látsz simán.

Van új balos visszapillantóm ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

8-as hatlapfejű, a tükörállító műanyag burkolat mögött van 2db csavar, 1-et pedig látsz simán.

Van új balos visszapillantóm ha érdekel.

Koszi szepen akkor sima villaskulccsal kitudom csavarni? Van visszapillantom de azert koszi :) Módosítva : okoskacsa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem a Corsam-ban az első hangszórókat, gyárilag 17cm-esek voltak, de csipogó az nincs és nem volt felhozva neki vezeték se, ezek szerint ki sincs vezetékelve a csipogó?Mert nagyon jól szól amit vettem de inkább komponens szettet szeretnék előre ezek meg mennének hátra.

Vagy teljesen le kell bontanom a kárpitot hogy lássam?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem a Corsam-ban az első hangszórókat, gyárilag 17cm-esek voltak, de csipogó az nincs és nem volt felhozva neki vezeték se, ezek szerint ki sincs vezetékelve a csipogó?Mert nagyon jól szól amit vettem de inkább komponens szettet szeretnék előre ezek meg mennének hátra.

Vagy teljesen le kell bontanom a kárpitot hogy lássam?

Tárgytalan :D Pihenés képen megnéztem hátul mi a helyzet, természetesen nincs kiépítve a vezeték szóval így jártam :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa B 98 1.0 12 szelep,3ajtós.13" felnin 165/70 es gumik vannak.

Az lenne a kérdésem hogy mennyi a maximális ültetés amit az auto még "elbír".(ugy értem hogy nem lesz gond a kerék elfordulásánál nem ér bele ) PL.:60/40, 40/40,...stb.

Ültetés után kell e futómüvet ujra állitatni?

Ha van valakinek tapasztalata szívesen meghalgatom!

Elöre is köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Megmondom őszintén asszony autója és tegnap hívta fel rá a figyelmem. Amúgy mindkettőnél, most nem tudom megnézni, de olyan mintha nem is lenne gomb vagy csak én nem emlékszem rá :S Ezért is kérdeztem, hogy gyárilag volt-e olyan.

Eljutottam odáig, hogy megnézzem a kapcsolók jelenlétét. Sajnos nincs a "B" oszlopban, mert elvileg ott kellene lennie, a héten megnéztem egy olyat amelyikben van. Szóval ezek szerint ez extra volt a corsa-nál :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Holnap szeretnék olajat cserélni a kocsiba. Arra lennék kíváncsi,hogy mennyi olaj kell bele pontosan(x14xe 66kw). Feleslegesen többet nem akarok venni. Illetve,hogy az olajleeresztő csavar milyen csavar. Remélem nem torx mert hülyét kapok már ettől,hogy a legkisebb dolgot is torx fogja. Az előző hozászolásomhoz,sajna teli tankos tesztet nem tudok csinálni,per pill ott spórolok,nyilván többek közt üzemanyag ahol tudok.De eddigi tesztek alapján simán van 8liter. A szonda külső rétegét mozgatni tudom,nem hiszem,hogy ez normális.Meglátjuk.Előre is köszönöm a válaszokat!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Holnap szeretnék olajat cserélni a kocsiba. Arra lennék kíváncsi,hogy mennyi olaj kell bele pontosan(x14xe 66kw). Feleslegesen többet nem akarok venni. Illetve,hogy az olajleeresztő csavar milyen csavar. Remélem nem torx mert hülyét kapok már ettől,hogy a legkisebb dolgot is torx fogja. Az előző hozászolásomhoz,sajna teli tankos tesztet nem tudok csinálni,per pill ott spórolok,nyilván többek közt üzemanyag ahol tudok.De eddigi tesztek alapján simán van 8liter. A szonda külső rétegét mozgatni tudom,nem hiszem,hogy ez normális.Meglátjuk.Előre is köszönöm a válaszokat!!

Vegyél 4 l-t és még fog maradni tartalék is (kb.5-6 dl).

Rossz hírem van: a leeresztő csavar torx (legalábbis alapesetben).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 93-as C12NZ-s corsa B-m.

Üzemmeleg állapotban alapjáraton kigyullad a "sárga" lámpa.

Ezen kívűl más különbséget nem veszek észre az autó működésében.

Mi lehet ez?

Próbáld meg kivillogtatni hibakódot.

(Bizt. tábla fedele le, diag. csatl. jobb felső és az alatti csatlakozója gemkapoccsal összezár, gyújtást ráad, villogást számol. Mindig 1-et és 2-őt villog elsőként, majd a hibakód, valamint mindig mindent háromszor ismétel, vagyis 12-12-12-hibakód-hibakód-hibakód.)

:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 93-as C12NZ-s corsa B-m.

Üzemmeleg állapotban alapjáraton kigyullad a "sárga" lámpa.

Ezen kívűl más különbséget nem veszek észre az autó működésében.

Mi lehet ez?

Szerintem a lambda szonda, hogyha nem veszel észre semmi problémát a motoron.

Vagy rossz a szonda, vagy a csatlakozása.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék az asszony B Corsájával kapcsolatban.

Az ősz beköszöntével elkezdte ismét használni a fűtést és szólt, hogy fűtéskor néha enyhe égett szagot érez.

Egyik nap amikor hazaért, pont érezhető volt, így körbeszimatoltam én is.

A szag nem túl erős, de ami idegesít, hogy műanyag szag! Mintha túlmelegedne valami, amikor fűt.

A ventire gyanakodtam (mindig 1-es fokozaton használja), vagy annak az előtét ellenállására esetleg.

A fura az, hogy amennyiben letekered a fűtés szabályzót, a szag megszűnik! (ha a venti megy is tovább)

Gondoltam, hátha járt valaki így már, vagy van ötletetek, mi okozhat ilyet?

A fűtéscsapnál nincs semmi elektromos dolog, ha jól gondolom.

Amúgy az előtét ellenállások hol vannak elrejtve a B Corsában? (megnézném, nem ott olvadozik-e valami esetleg?)

Nem tudom hova tenni, hogy a vízcsap elfordítása okozhat ilyet.

Amúgy ma próbálgattam, semmi nem volt, noha forró levegőt nyomattam már be vele. (félig feltekert fűtésszabályzónál is produkált már ilyet a szerkezet)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék az asszony B Corsájával kapcsolatban.

Az ősz beköszöntével elkezdte ismét használni a fűtést és szólt, hogy fűtéskor néha enyhe égett szagot érez.

Egyik nap amikor hazaért, pont érezhető volt, így körbeszimatoltam én is.

A szag nem túl erős, de ami idegesít, hogy műanyag szag! Mintha túlmelegedne valami, amikor fűt.

A ventire gyanakodtam (mindig 1-es fokozaton használja), vagy annak az előtét ellenállására esetleg.

A fura az, hogy amennyiben letekered a fűtés szabályzót, a szag megszűnik! (ha a venti megy is tovább)

Gondoltam, hátha járt valaki így már, vagy van ötletetek, mi okozhat ilyet?

A fűtéscsapnál nincs semmi elektromos dolog, ha jól gondolom.

Amúgy az előtét ellenállások hol vannak elrejtve a B Corsában? (megnézném, nem ott olvadozik-e valami esetleg?)

Nem tudom hova tenni, hogy a vízcsap elfordítása okozhat ilyet.

Amúgy ma próbálgattam, semmi nem volt, noha forró levegőt nyomattam már be vele. (félig feltekert fűtésszabályzónál is produkált már ilyet a szerkezet)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ha jól emlékszem,amikor cseréltem a pollenszűrőt,és takarítottam a környékét,szerintem közvetlen ott van a ventilátor mellett.Még reális is lenne ha onnan jönne a szag.Ha belső levegőre állítod akkor is érezni lehet?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem,amikor cseréltem a pollenszűrőt,és takarítottam a környékét,szerintem közvetlen ott van a ventilátor mellett.Még reális is lenne ha onnan jönne a szag.Ha belső levegőre állítod akkor is érezni lehet?

Nem próbáltam még.

Az a furcsa, hogy a fűtés szabályzó letekerésére megszűnik, hiába megy tovább a venti.

A venti és az előtét a radiátor előtti szakaszban van, nem?

Akkor elvileg annak nem szabadna befolyásolnia. (szerintem)

Ma szétkapom a polenszűrő környékét és azért megnézem, látszik-e ott valami?

Kösz a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.