Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Üdv

Sajnos eltört az új hátsó rúgó. Szerencsére 1 hónapja volt cserélve, lengéscsillapítóval együtt. Szóval a rúgó újra cserés lesz. Haver szerint a hátsó rúgóhoz nem nem kell rúgófeszítő. Azt mondta ha megemelem a kocsit és kiveszem a lengés csillapítò alsó csavarját, kijön kézzel a rúgó is. Mi a véleményetek erről? Mert akkor ha így van én is bírok vele azthiszem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Sajnos eltört az új hátsó rúgó. Szerencsére 1 hónapja volt cserélve, lengéscsillapítóval együtt. Szóval a rúgó újra cserés lesz. Haver szerint a hátsó rúgóhoz nem nem kell rúgófeszítő. Azt mondta ha megemelem a kocsit és kiveszem a lengés csillapítò alsó csavarját, kijön kézzel a rúgó is. Mi a véleményetek erről? Mert akkor ha így van én is bírok vele azthiszem.

Valóban nem kell hozzá, legalábbis nem fontos, anélkül is kijön, ha szabadon hagyod a hátsó hidat, és úgy emeled meg a saját súlyánál fogva lemegy, rásegítesz te is kézzel és gond nélkül ki tudod szedni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 napja vettem észre, hogy kátyúknál, bukkanóknál a jobb hátsó kerék felől nyikorgás hallatszik, tehát ha remeg a kocsi.

Leszedtem a kereket, amire gondolok az a lengéscsillapító. Mi szokott még lenni ami esélyes?

Nyikorgás lehet fémes, gumis, műanyagos, is akár....

Lehet hogy a gumi szilenteket hallod!

Próbáld ki hogy álló autónál nyitott csomi ajtónál rányomsz párat a csomiban ha úgy is hallod a hangot, akkor szolsz egy havernak akit jól be kell küldeni a kocsi alája és mondod neki hogy fülelj!!-->hogy pontosítsd a hiba forrását!

Link to comment
Megosztás:

a törlés tartományában akár hol :P

tehát a lényeg, hogy nem az ablaktörlő motorján van ilyen végállás szabályzó hanem vmi külön kütyün.

ezt a programtárcsát lehet javítgatni, beállítani? vagy cserés a drágám?

Itt van az érintkező, ugye a jobb oldali van elkopva, letörve.

992536-20130413-xlWsmT_www.kepfeltoltes.

Itt meg a programtárcsa ami forog, egy törlésnyi intervallum lenne egy teljes kör, ugye ha az egyik érintkező nem lenne rövidebb.

992537-20130413-Be7SSw_www.kepfeltoltes.

Link to comment
Megosztás:

Változtattatok a leömlő magasságán is?

Most mik a tapasztalatok, milyen lett?

Muszáj volt,különben a földön húznám a csövet. Először flexicső nélkül lett összerakva a középdob előtti csővel,úgy a karter alatt elkezdett repedni,másnap észrevettem,be lett rakva egy 100-as flexicső meg a repedés is meg lett varrva a karter alatt.

Max. nyomaték is nőtt,sima központis leömlővel volt 26Nm-rel és 7le-vel erősebb faterék x14xe-jéhez képest,most simán van 10le és 35Nm különbség egy gyári keveset futott x14xe-hez képest. De csak rugalmasságot teszteltem az 0.5mp-el jobb 80-120között harmadikban.Méretni nem akarom,elég tapasztalatom van már ilyen pados mérésekkel,ezekből tudom,hogy ami viszonylag pontos az drága és messze van, ami olcsó az meg abszolút nyomaték és teljesítmény értékek meghatározására nem alkalmas. Csak két autó közül lehet megmondani egymás után lemérve,hogy melyik erősebb nagyjából mennyivel. Kergettem már ezzel a leömlővel kettesgolf ródhogzos 1.8 8V 107Lovas gti-t,80-190 között tök egál volt a meccs. 190nél a golf is elfogyott, a korza is,sokáig nem mentem utána,mert az ablaktörlő úgy járt,hogy attól féltem elhagyom. :D

Fogyasztásra is jó hatással volt ez a leömlő,sűrűn megy nyitott fojtószeleppel,így 350km alatt negyed alá evett egy teletank vpowert.

25390749920130416786_www.kepfeltoltes.hu20130416785_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja nem méreted, honnan tudod ennyire pontosan a Nm és Le adatokat? :blink:

A 26Nm és 7le plusz faterék x14xe-hez képest a régi leömlővel mérve volt.Mindkét autó egymás után. Most még erősödött,amit a rugalmasság javulása is alátámaszt. A plusz néhány LE és 10Nm becslés amit hozhatott,de meggyőző a javulás.
Link to comment
Megosztás:

A minap vettem a kis corsa-ra 13-as alufelniket, eddig lemez volt fent semmi gond nem volt vele. Az alu-val viszont nagyon húz jobbra, nyomás jó a gumikban, nem rázza a kormányt, nem hupog, szép csendes, igaz az egyik felni belső peremén, ezt nem értem, hogy hozták össze, de van pár padkázás nyom, azt hátra tettem. Lehetséges, hogy kapott valamiféle ütést oldal irányból és megtekeredett, mondjuk a kettő gumi (hátsók) elég öregek és ~3-4 mm profillal rendelkeznek.

Link to comment
Megosztás:

Szálszakadt a gumi.

Annak azért lennének jelei, legalább egy dudor, rázkódás. Nekem pár éve volt egy ilyenhez szerencsém az már 30-40 km/h-nál rázta az autót rendesen, a fölött pedig már elviselhetetlen volt, de az nem csinált olyat, hogy valamerre húzott volna. Minden esetre ma egyesével lecserélgetem őket és akkor talán kiderül melyik a ludas, ha nem lesz más gumissal megnézetem azt. Igazából a két kopottat mindenképp cserélni akarom, de nem igen találok használtban olyan méretet, újon pedig csak gondolkodom, mert a szett árához képest sok, annyiból lassan 15" gumit kapok.

Link to comment
Megosztás:

Nyikorgás lehet fémes, gumis, műanyagos, is akár....

Lehet hogy a gumi szilenteket hallod!

Próbáld ki hogy álló autónál nyitott csomi ajtónál rányomsz párat a csomiban ha úgy is hallod a hangot, akkor szolsz egy havernak akit jól be kell küldeni a kocsi alája és mondod neki hogy fülelj!!-->hogy pontosítsd a hiba forrását!

Nyitott ajtónál is próbáltam, sőt akkor is nyekergés hallható ha lábbal mozgatom a gumikat befele.

Kicsit viccesen néha olyan hangja van mintha egy zsugor ásványvíz lenne a csomagtartóban

Link to comment
Megosztás:

Nyitott ajtónál is próbáltam, sőt akkor is nyekergés hallható ha lábbal mozgatom a gumikat befele.

Kicsit viccesen néha olyan hangja van mintha egy zsugor ásványvíz lenne a csomagtartóban

rúgók nincsenek rommá rozsdásodva? Olyankor a rozsda miatt a rúgó spirálja egymáshoz érhet és ilyen fémes, kattogó hangot lehet hallani. Azt ha benézel a kocsi alá látod. Ha van kis segítséged akkor megtalálod a hang forrását. Amúgy még szerintem a lengéscsillapító felső felén található rögzítést érdemes megnézni. Másik opel betegség hogy hajlamos kirohadni a doblemez. Azt a csomagtérben lehet megnézni talán a legjobban, kupakot le kell venni hogy szemügyre vedd.

Link to comment
Megosztás:

rúgók nincsenek rommá rozsdásodva? Olyankor a rozsda miatt a rúgó spirálja egymáshoz érhet és ilyen fémes, kattogó hangot lehet hallani. Azt ha benézel a kocsi alá látod. Ha van kis segítséged akkor megtalálod a hang forrását. Amúgy még szerintem a lengéscsillapító felső felén található rögzítést érdemes megnézni. Másik opel betegség hogy hajlamos kirohadni a doblemez. Azt a csomagtérben lehet megnézni talán a legjobban, kupakot le kell venni hogy szemügyre vedd.

Én a torony kirohadására tippelek. Nekem is akkor nyikorgott,mikor elkezdte elengedni a lengéscsillapító szárát.

Link to comment
Megosztás:

Én a torony kirohadására tippelek. Nekem is akkor nyikorgott,mikor elkezdte elengedni a lengéscsillapító szárát.

alattomos egy hiba rendszerint nem is lehet látni ha kívülről benézel a kerékjáratba. Ha nem durva a rohadás az alvázvédő rend szerint rajta marad. Esetleg még talán lehet kerékcsapágy.(ha elmelegedett a dobfék pl.:egy szivárgó fékmunkahengerből kifolyt kevés mennyiségű olaj a fékpofára jut erre az meg feldagad és be is foghat annyit h kisüljön a kerékcsapágy zsirja, kotyoghat meg 1000 féle hangot adhat) Amúgy jó lenne valaki valami pozitív dolgot is írna a corsákról! Mert csak azt látom h nem jó, elrohadt stb. Olyan mintha ezeknek a kocsiknak 3 ellensége lenne. A sebesség, távolság és a rozsda :( Pedig nem rossz kisautó!

Link to comment
Megosztás:

Esetleg még talán lehet kerékcsapágy.(ha elmelegedett a dobfék pl.:egy szivárgó fékmunkahengerből kifolyt kevés mennyiségű olaj a fékpofára jut erre az meg feldagad és be is foghat annyit h kisüljön a kerékcsapágy zsirja, kotyoghat meg 1000 féle hangot adhat)

:D Hát ezen jókat nevettem! :D

Link to comment
Megosztás:

Annak azért lennének jelei, legalább egy dudor, rázkódás. Nekem pár éve volt egy ilyenhez szerencsém az már 30-40 km/h-nál rázta az autót rendesen, a fölött pedig már elviselhetetlen volt, de az nem csinált olyat, hogy valamerre húzott volna. Minden esetre ma egyesével lecserélgetem őket és akkor talán kiderül melyik a ludas, ha nem lesz más gumissal megnézetem azt. Igazából a két kopottat mindenképp cserélni akarom, de nem igen találok használtban olyan méretet, újon pedig csak gondolkodom, mert a szett árához képest sok, annyiból lassan 15" gumit kapok.

Én egy szusin cserélgettem emiatt a gumikat, szemre ott sem volt látható semmi sérülés, dudor, de iszonyat huzott a gépcsoda balra.

4 új gumi megoldotta a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.