Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Olvasgatom, itt, hogy mindenkinek 90-95 max amit az óra mutat. Hát nekem ha egy kis araszolgatás becsúszik, mondjuk másodszorra vagy harmadszorra férek csak át a lámpán, akkor simán 100 felé kacsingat a mutató.

Országúton, pályán 95-ön vagy picivel felette megáll.

Link to comment
Megosztás:

Tény!

tudtommal az F astra általánosan véve 92-98, közel 100 fokos üzemihőfokon dolgozik optimálisan. Mondom ez általános, a különböző motortípusok eltérhetnek, de nem 10 fokokkal, az biztos.

Tény hogy először nekem is furcsa volt a senator után, ami 85- max 90 fokon dolgozott, de aztán mondták, nyugodjak meg, ez így frankó.

Nekem amikor az óra eléri a 102 (sacc) fokot, már el is kezd berregni a fenti, és fél perc alatt visszahűti oan 96 fokra.

Mindez nyáron igaz ...ehe-ehe... télen azé' fázósabb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt forgatom fejemben, hogy leváltom benzines lovamat egy olajkályhára, de eldöntetlen maradt a kérdés, hogy d vagy td (ami ugye vételárban nem mind1) Egy kollégám szentül +van győződve, hogy a td nem olyan torkos, mint egyszerűbb tesója. Én viszont úgy gondolkodtam, hogy a méneskülönbséget is jól kell lakatni. Jó a logika?

:rabbit:

Link to comment
Megosztás:

Nekem td (Isuzu). 2500-nél indul a turbó. Addig, mint egy sima. Városban kényelmesen elmegy annélkül, hogy a turbót használnám. Ha viszont menni kell (előzés stb.) akkor van +22 paci, ami néha nagyon jól jön.

Előtte is megy a turbo csak nem akkor a fordulaton :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt forgatom fejemben, hogy leváltom benzines lovamat egy olajkályhára, de eldöntetlen maradt a kérdés, hogy d vagy td (ami ugye vételárban nem mind1) Egy kollégám szentül +van győződve, hogy a td nem olyan torkos, mint egyszerűbb tesója. Én viszont úgy gondolkodtam, hogy a méneskülönbséget is jól kell lakatni. Jó a logika?

:rabbit:

Azért pár decivel többet eszik a TD mint a D (szerintem!)

De inkább TD mint D ! Isuzu TDs 91-, Opel TD meg 95- volt ...

De a jó dieselt ki kell fogni ....

Nekem most a 17''-el 7L korul van városban ...

Link to comment
Megosztás:

A topicban olvastam pár helyen valami rezonátorról. Valaki elmondaná nekem, hogy mi ez és hogyan működik?

Ja, hogy ontopic is legyek: 1.6 8V 7,2-re jött ki a fogyasztásom. 60-40/országút-város arány mellett.

Link to comment
Megosztás:

30100 az ára, és asszem 3000 körül van a beszerelése.

Most van is egy példány kipróbálásra (persze az árát ki kell

perkálni letétbe, de visszaadhatod ha nem teccik).

Szólj ha érdekel (privát üzi).

Ennek a ketyerének csak nálam van TV-Shop fílingje? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A versenygépben? Szerinted ott szeretnék fogyit csökkenteni? :lol:

Omiban meg azért nem látom sok értelmét, mert nehéz autó gyenge

motorral, ott nem sokat hozna a fogyasztáson szerintem.

De ha valaki ki akarja próbálni, ott a kipróbálható példány, uccu neki. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.