Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

37 perce, pszilaj írta:

Háát nem tudom, én városban is ötödikben megyek...el van vele...

Elvan, és valószinűleg nem ez fogja jelenteni a motor halálát, itt Győrben mondjuk kevés az olyan útvonal ahol érdemes felkapcsolni, mert van több kilométer ahol lassítás nélkül tudok haladni. Meg aztán a c14nz éppúgy nem ugrik 50-nél 5-ben ahogy 4-ben sem.:hehe:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
26 perce, pasla09 írta:

Mennyire szabad hinni az üzemanyag szintjelző és napi számláló párosnak? Égett a sárga lámpa mikor tettem bele 20 litert, mentem 400 km-t, és még nem ég. Ez olyan 5 liter fogyasztás, ami egy 1.4 16v-nél nekem hihetetlennek tűnik.

Semennyire, a napi számláló ugyan pontos, de a szintjelző tájékoztató jellegű műszer. Hiteles fogyasztást csak teletankal lehet mérni. telatankolsz egy kattanásik, mész mondjuk 4-500 kilómétert, megint teletankolod ugyanott ugyanúgy egy kattanásig, és amennyi belement osztod a megtett távval/100. Tehát ha mész 450kilómétert és tankoltál bele 45 litert, akkor az 45/(450/100)=10Literes fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
1 órával ezelőtt, pszilaj írta:

Nekem most napi 30 km-en 7,3 liter/100km...

Nem olyan vészes, főleg, hogy van lábam ilyenkor is...

Általában max 10kilométerre járok, és a fele távon nyit csak a termosztát, addíg hideg a motor. Ráadásul ugye város. Az 1.4-et meg amúgy is kell pörgetni ha azt akarod hogy menjen. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 23. at 10:02, joecockroach írta:

Így téli időben, csak városban, mindig hidegen rövidtávokon használva 10-11 liter.

 

On 2016. 12. 23. at 17:31, joecockroach írta:

Én kb 3km távokat teszek meg, nem

tud bemelegedni a motor, sajna ez ilyen :/  

Nekem van benne fagydugós melegítő, ha sokáig akarod használni.

http://taylor.hu/astra/elomelegito/

Link to comment
Megosztás:

8 perce, stirlitz írta:

Már hogy mi alá? A motor melegítőhöz? Alá? A fagydugó helyére megy be nincs olyan hogy alá. A peremére lehet kentem kis zsír, hogy jobban csússzon.

Aha oda...valaki írta hogy szivárgott a fagydugó és cserélte, és beütés előtt kent hőálló pasztát az éléhez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.