Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Egyébként miért nincs hővédő lemez a leömlőd felett?

Szerintem csökkentené a fogyidat. És nálad látszana is a hosszútávú méréseken.

De nem úgy van a hengerenkénti befecskendezősöknél, hogy nem a csonkról szívja a kellemes meleg levegőt, hanem a vízkör dolgozik a a szívórészen?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként miért nincs hővédő lemez a leömlőd felett?

Szerintem csökkentené a fogyidat. És nálad látszana is a hosszútávú méréseken.

1) ... mert így vettem a verdát.

2)... mert nem kaptam hozzá annó.

3)... márkaszervízben azt mondták, hogy rövid időn belül lerohad róla, és csak zörögni fog. (Bár én kétlem, hogy nálam lerohadna, legfeljebb a rezgést nem bírja és zörög.)

Miből gondolod, hogy csökkenti a fogyasztást? Én azt hiszem, hogy csak esztétikai kérdés. A hűtésemet nem befolyásolja észrevehető módon, még + 42 fokban sem volt hűtési gondom.

Link to comment
Megosztás:

1) ... mert így vettem a verdát.

2)... mert nem kaptam hozzá annó.

3)... márkaszervízben azt mondták, hogy rövid időn belül lerohad róla, és csak zörögni fog. (Bár én kétlem, hogy nálam lerohadna, legfeljebb a rezgést nem bírja és zörög.)

Miből gondolod, hogy csökkenti a fogyasztást? Én azt hiszem, hogy csak esztétikai kérdés. A hűtésemet nem befolyásolja észrevehető módon, még + 42 fokban sem volt hűtési gondom.

Dehogy rohad, alulemez, akkor zörögne ha eltörne/repedne, de az 5-dik csavar stabilan tartja. Az más kérdés hogy a csavarfuratok valószínű úgy be vannak rohadva neked, hogy lehet új menetet kellene belevágni. Ha esetleg olyan lenne rajta mint egy 14NZ-N van SE-n még adni is tudnék. Bár az NZ-é lyukas befoltozni nem nagy probléma.

Megfogná a hőt. Elsősorban a sugárzó hő nagyrészét. Ugye ott normális esetben legalább 7-8-900 fokos lehet a leömlő, rendesen tolja kifelé. Ez egyrészt rövidítené a bemelegedési időt (mégha nem is túl látványosan), másrészt folyamatosan magasabb hőmérsékleten tartaná a leömlőt minek révén javulna a gázáramlás (nagyobb hőmérséklet-nagyobb nyomás) és az öblítés.

Igazából nem mernék tippelni mennyit hoz, pont ezért lenne jó nálad megnézni mi a hatása. B) Egyben azért biztos vagyok, nem rontana semmit. És filléres dolog.

Na meg kiindulhatunk abból is hogy nem véletlen rakták oda.

Link to comment
Megosztás:

másrészt folyamatosan magasabb hőmérsékleten tartaná a leömlőt minek révén javulna a gázáramlás (nagyobb hőmérséklet-nagyobb nyomás) és az öblítés

Igazából ha szőrszálhasogató akarnék lenni, mondhatnám, hogy ez így nem feltétlen helyes. A gázáramlásnál ugyebár a gáz sebessége az, ami mérvadó. Ha adott gáznemű elegy folyamatos tömegáramára azt feltételezzük, hogy a nagyobb hőmérséklet nagyobb nyomást állít elő, akkor a sebesség kisebb lesz. (ezért van pl a turbótöltő csiga végén kiszélesedés, hogy a gáz lassuljon, ergo nőjön a nyomása, ezt pedig mindannak érdekében hogy minél jobb legyen a kompresszorban a nyomásviszony, azaz pí)

Link to comment
Megosztás:

No, ma szerintem megörökítettem a történelmi mélypontot: http://kepfeltoltes.hu/090109/20090109_www...ltoltes.hu_.jpg

Be is ugrottam, hogy egyszer a dédunokáimnak be tudjam mutatni a "hajdan volt" benzin számlámat..... B)

még az uccsó pillanatban ;)

itt már elindult felfelé... ma 5ft-tal drágábban tankoltam ugyanannál a kagylós kútnál, ahol

múlt héten. Úgyhogy igazak lehetnek a hírek, hogy jövő héttől irány felfelé a benya ára...

Link to comment
Megosztás:

Igazából ha szőrszálhasogató akarnék lenni, mondhatnám, hogy ez így nem feltétlen helyes. A gázáramlásnál ugyebár a gáz sebessége az, ami mérvadó. Ha adott gáznemű elegy folyamatos tömegáramára azt feltételezzük, hogy a nagyobb hőmérséklet nagyobb nyomást állít elő, akkor a sebesség kisebb lesz. (ezért van pl a turbótöltő csiga végén kiszélesedés, hogy a gáz lassuljon, ergo nőjön a nyomása, ezt pedig mindannak érdekében hogy minél jobb legyen a kompresszorban a nyomásviszony, azaz pí)

Fogj két pezsgős üveget. Az egyiket rázd fel emberesen ebben jó nagy lesz a nyomás, a máslkat hagyd rendesen és bontsd ki mindkettőt. Ha azt mondod ugyanolyan sebességgel jön ki belőle az anyag, akkor majd elhiszem. B)

De vagyük hogy igazad van. Nagyobb nyomásra kisebb sebesség jön létre. Hol lesz az anyomás ahol megáll a cucc? ;)

Link to comment
Megosztás:

Fogj két pezsgős üveget. Az egyiket rázd fel emberesen ebben jó nagy lesz a nyomás, a máslkat hagyd rendesen és bontsd ki mindkettőt. Ha azt mondod ugyanolyan sebességgel jön ki belőle az anyag, akkor majd elhiszem. B)

Ez nem jó példa erre, mert a pezsgősüveg esetében nincs áramlás, csak te idézel elő egy expanziós állapotot a felrázással(itt kémiai reakció van ugyebár), azaz a nyomás növelésével. Viszont a leömlő esetében egy adott, konstans áramlásról beszélünk.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem jó példa erre, mert a pezsgősüveg esetében nincs áramlás, csak te idézel elő egy expanziós állapotot a felrázással(itt kémiai reakció van ugyebár), azaz a nyomás növelésével. Viszont a leömlő esetében egy adott, konstans áramlásról beszélünk.

Nem lesz áramlás, ha kiveszed a dugót? B) Millió példát tudnék még mondani, de most ez mindegy.

Nem konstans az ármalás, nagyon nem, de ez is mindegy.

Értem egyébként, hogy mit akarsz mondani. Csak a turbós példád azért nem jó mert ott a hőmérséklet konstans. Ott a sebességből veszel el a nyomáshoz, itt a (leadott, külső, stb..) hőmérsékletből. Azaz a rendszerhez hozzáadsz hőt, ezért nem fog a sebesség csökkeni.

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz áramlás, ha kiveszed a dugót? ;) Millió példát tudnék még mondani, de most ez mindegy.

Nem konstans az ármalás, nagyon nem, de ez is mindegy.

Értem egyébként, hogy mit akarsz mondani. Csak a turbós példád azért nem jó mert ott a hőmérséklet konstans. Ott a sebességből veszel el a nyomáshoz, itt a (leadott, külső, stb..) hőmérsékletből. Azaz a rendszerhez hozzáadsz hőt, ezért nem fog a sebesség csökkeni.

Ám legyen. Megint beégtem. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.