Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Én a héten mentem le úgy a benyakútra, hogy a mutató már meg se moccant, de probléma nélkül megtettem azt a 2km-t. Egyszer már tényleg telitankolok így. Kiváncsi vagyok rá. B)

Nekem ha már tök fekszik a benya mutató, és kigyullad a tankolásra felhívó lámpicsek, a BC még kb. 80 km megtehető utat ír ki. Ha azzal elmegyek még 40 km-t, akkor tudok az 50 literes tankomba kb. 47-48 litert tankolni.

Előfordult már, hogy szorult helyzet után 51 litert tankoltam! Igaz a betöltő cső majdnem színültig volt.

Benzinhiány miatt még nem kellett megállnom.

Link to comment
Megosztás:

Hát elméletileg a télinek többnek kéne lennie. De nem írtad milyen motor van benne. Tedd bele az aláírásban, és akkor mindenki látja miről is beszélünk.

A téli azért kevesebb mert a gyári lemezfelni van rajta míg nyáron egy 15-ös...

Amúgy c16nz B)

290ezer km-rel a háta mögött ;)

Link to comment
Megosztás:

Nah az itt olvasottak mellett tényleg sokallom az enyém étvágyát....igaz csak városban volt használva az utolsó tankolás óta (akkor 47,8 liter ment bele, pedig azt hittem száraz) Jo most volt egy Győr-Csorna-Győr menet igy kb 600km 50liter = 8,33liter/100km és többnyire Marcalváros Révfalu a táv aki győri tudja:) lényeg hogy nem nagy táv.

Link to comment
Megosztás:

Sokallod!? :blush: Nekem ilyenkor kb.1 literrel több, akkor én mit szóljak!? :D Nem is értem hogy hogyan jön ki neked ennyi ugyanolyan motorral!? ;) Vagy nem is ugyanolyan?

Én sem értem, lehet nem is annyi volt, csak bennünket ugrat. :lol: Nekem nyáron volt 6.3-6.6 között. Télen meg még nem volt mérésem jó termosztáttal. B)

Link to comment
Megosztás:

Sokallod!? :blush: Nekem ilyenkor kb.1 literrel több, akkor én mit szóljak!? :D Nem is értem hogy hogyan jön ki neked ennyi ugyanolyan motorral!? ;) Vagy nem is ugyanolyan?

Én sem értem, lehet nem is annyi volt, csak bennünket ugrat. :lol: Nekem nyáron volt 6.3-6.6 között. Télen meg még nem volt mérésem jó termosztáttal. B)

Nem úgy használjátok, mint Ő.

Link to comment
Megosztás:

Hát hogy? Csak 41-es a lábam! És már arra sem emlékszem milyen a tiltás, olyan régen padlóztam. B) ;)

Te a faluban "futkozol" vele, Ő meg felmegy a pályára, 120, Fehérváron ki, és leállít. Üzemmeleg a motor, nem indítja be naponta, csak 2X. Én vhogy így képzelem. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Te a faluban "futkozol" vele, Ő meg felmegy a pályára, 120, Fehérváron ki, és leállít. Üzemmeleg a motor, nem indítja be naponta, csak 2X. Én vhogy így képzelem. B)

Majdnem. Elindulok otthonról, utána 12km 50-es tempóval, aztán kb. 7km 90-nel, majd 7km autópálya 100 körüli tempóval. Csinálhatnám úgy is, ahogy írtad, csak venni kéne pályamatricát hozzá, hogy ne csak az ingyenes részt tudjam használni, mint most. Kb. 10 perccel gyorsabb lenne úgy.

Link to comment
Megosztás:

Majdnem. Elindulok otthonról, utána 12km 50-es tempóval, aztán kb. 7km 90-nel, majd 7km autópálya 100 körüli tempóval.

Na tessék. Én meg le sem merem írni, hogy mennyin áll a napi számláló, pedig már világít a szegénységjelző. B)

Mondjuk napi 5-6 indítás, van hogy több, 1-3 km menettel.

Link to comment
Megosztás:

Ma meglepődtem. 46,5l/690km = 6,74 B)

Ebben volt 2x120km hosszútáv a többi 8-15km körüli hideginditásos rövidtáv. Persze némi városi furikázás is volt, de ez most elenyésző, össze-vissza 10km.

Ja, és 70-80km/h max sebességek 5-ösben. Gondolom ez is számitott.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.