Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Elárulok egy titkot neked: ha teli van tankolva, a műszer túlmegy az 50-es jelzésen. :lol:

Köszi zotya!

Én azért szoktam telinyomatni a benyával a gépet, mert ahogy Day is írta mindíg elnyeli a rendszer, de a telinyomás nálam may 3 katt, tehát mire visszaérek a kasszától már szerintem el is nyelte a cuccot! Nálam még egy érdekes dolog van, soha az életbe nem tudtam még ezzel a módszerrel sem 42liternél többet tankolni a gépbe, pedig még a tankba is bele néztem a pumpánál mikor ki volt szedve, (természetessen gyufával világítottam! ), hogy nincs-e benne valami, de hát semmit nem találtam! Éredekes mert ezek szerint nekem kb 10 ligyit csal akkor a szintjelző müszerem, és mikor kicseréltem a km órát abban reménykedtem, hogy ez megjavúl, de nem lett szerencsém! :blush: Na mindegy, a lényeg, hogy amikor teli nyomatom a vasat akkor városban kb 90-100km után éri el a 3/4-et ha kint megyek akkor kb 110-125 km után!

Üdv:BB

Nekem se megy fel 50-ig full tanknál, olyan35-38 körül mutat a műszer. Van az óraegység hátulján egy 3 lábú biszbasz úgy van felcsavarozva, valami feszültség szabályzó, állítólag ha ez beszarik akkor csalnak az órák. Mármint az elektromosak a vízhőfok, meg a szintjelző. Nem tudom mennyibe kerülhet, de nem cserélem ki, mert előbb-utóbb ford.szám mérősöm lesz, hátha azzal meg jól mutat. A tankból is kivettem már a szintjelző műszert, nem volt sérült az úszó.

Link to comment
Megosztás:

wáá :D :huh: az nemis sok fogyasztás :lol: akkor leszs rajta majd oan naaaagy gummmi :D :) (és 185/65 tel? csak vicceltem) :D

Te tudod, csak végig kell gondolni, mi a célod az autóval. Csak városban, és csak jó úton jársz vele, vagy néha rosszabb útviszonyok között is? A peresebb kerék jobban fogja rázni a kasztnit rosszabb úton, meg a kátyúkat kell nagyon figyelni a felni épsége miatt.

Link to comment
Megosztás:

elől 185/65 hátul 185/70 és errefelé is szarok az utak nagyon amúgy a 195/50 r14 esbe azmár nagyonperes? a mostani is kicsit peres elvileg :)

és ha pl:hátra nagyobbak mennének? az jó? elől meg marad kisebb? :huh:

az (egyéb csevegésben) folytassuk :D...vagyis a gumik, felnikben

Link to comment
Megosztás:

Idén úgy látszik igen keveset megyek (hálistennek!), de a fogyim az kielégítő.

január 1069 km (7,69l/100 km)

február 977 km (7,82l/100 km)

A mai tankolásom: 467 km (7,57l/100 km).

Pedig még a hidrogénfejlesztőm sincs benne (készül az új), csak a kartergázszűrő. De az dódozik mint az állat. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Idén úgy látszik igen keveset megyek (hálistennek!), de a fogyim az kielégítő.

január 1069 km (7,69l/100 km)

február 977 km (7,82l/100 km)

A mai tankolásom: 467 km (7,57l/100 km).

Pedig még a hidrogénfejlesztőm sincs benne (készül az új), csak a kartergázszűrő. De az dódozik mint az állat. :D

Az meg mi a szösz!? :) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.