Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

17l/203km. Tankolnom kellett éjjel veszprémben, most hazafele. Valami QRVA nagy gáz lett a verdával. :) Pedig nem tiportam neki, sőt, 80-90-l haladtam végig és persze nem is akar menni a verda, már azon agyaltam, hogy nem kapcsolok ötöst, csak négyest... :( Ez már lehet nem benzinszűrő probléma, mert ügye az már cserés a pro-tec miatt.

Link to comment
Megosztás:

Nah, tegnap odáig süllyedtem, hogy be kellett gurulnom megint tankolni. Megtett táv 707 km, megint fullra betankolt zőccsíglé 36.05 liter, felfele kerekített átlagfogyasztás 5.1 liter.

Ebben van város, főút óra szerinti 100-as tempóval (esetenként tartósabb 120 is), 4 személlyel-cuccal kb 80-90 km "kirándulós hegyi gyorsjárat" és nagyjából ennyi. Boldog vagyok.. :( :P :hiya: :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én kb másfél hónapja vettem meg az Astrámat.... F Astra 1.6 SI/SE

A hétvégén a családdal "kirándultunk", 4 személlyel, cuccal, a csomagtartóba 60liter bor, kisebb hegymenettel, de átlagba normál főútvonalon, 430km-et mentem(Szolnok-Tokaj, Tokaj-Szolnok), az utazó sebesség 100-110 volt, előzésnél vissza négybe forgatva 3e-ig aztán 5. nem volt forgatva 3500fölé és a fogyasztásom így lett 5.6 liter. Szerintem ez egy ekkora autótól, tele emberrel, 110-el szerintem egyáltalán nem sok sőt, szerintem nagyon jó de cáfoljatok meg.

Különben csak a városba rohangálva ilyen 5-10 kilométereket 7-7,5literbe megáll.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én kb másfél hónapja vettem meg az Astrámat.... F Astra 1.6 SI/SE

A hétvégén a családdal "kirándultunk", 4 személlyel, cuccal, a csomagtartóba 60liter bor, kisebb hegymenettel, de átlagba normál főútvonalon, 430km-et mentem(Szolnok-Tokaj, Tokaj-Szolnok), az utazó sebesség 100-110 volt, előzésnél vissza négybe forgatva 3e-ig aztán 5. nem volt forgatva 3500fölé és a fogyasztásom így lett 5.6 liter. Szerintem ez egy ekkora autótól, tele emberrel, 110-el szerintem egyáltalán nem sok sőt, szerintem nagyon jó de cáfoljatok meg.

Különben csak a városba rohangálva ilyen 5-10 kilométereket 7-7,5literbe megáll.

Nem rossz, és a borból mennyi fogyott? :) És minek Tokajra bort vinni? :P :D

Vasárnapi Balcsi -túra 7személlyel+ tele csomitartó 345kilóméterre 29.5 liter gázolaj. :( 8.5L/100Kilóméter. Ez jónak számít? Katt ide! :hiya: Bocsi kicsit OFF. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én kb másfél hónapja vettem meg az Astrámat.... F Astra 1.6 SI/SE

A hétvégén a családdal "kirándultunk", 4 személlyel, cuccal, a csomagtartóba 60liter bor, kisebb hegymenettel, de átlagba normál főútvonalon, 430km-et mentem(Szolnok-Tokaj, Tokaj-Szolnok), az utazó sebesség 100-110 volt, előzésnél vissza négybe forgatva 3e-ig aztán 5. nem volt forgatva 3500fölé és a fogyasztásom így lett 5.6 liter. Szerintem ez egy ekkora autótól, tele emberrel, 110-el szerintem egyáltalán nem sok sőt, szerintem nagyon jó de cáfoljatok meg.

Különben csak a városba rohangálva ilyen 5-10 kilométereket 7-7,5literbe megáll.

Nekem 5.8-ra sikerült eddig a legjobb fogyasztásom, azt is úgy, hogy kb 400km-t mentem egy nap, kevés városozás, aztán megint egy 400km-s hossz egy teli tankkal. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, és a borból mennyi fogyott? :) És minek Tokajra bort vinni? :P :D

Vasárnapi Balcsi -túra 7személlyel+ tele csomitartó 345kilóméterre 29.5 liter gázolaj. :( 8.5L/100Kilóméter. Ez jónak számít? Katt ide! :hiya: Bocsi kicsit OFF. :D

Hogy fér egy asztrába 7 személy? Ráadásul a c14nzbe nyomtad a dizilt? Ez nem számít jónak! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, én is tankoltam vasárnap este E85-öt, 199-ért adták literjét- a 95-ös 286 volt-, 6,3-ra jött ki átlagban, ez kb. 80% főút 100-zal, a többi város, fele egyedül, fele családdal. Jó-jó, de volt már jobb is. Most 50-50% E85-E95 van benne, s mintha érezhettőbben kicsit jobban húzna és mintha a motor is egyenletesebben járna. Amúgy azt vettem észre, ha Baján tankolok az Aviánál, akár 95-öt, akár 85-öt, mintha a fogyasztás és a motor járása kicsit jobb lenne. Vagy ott szoktam tankolni, vagy itt helyben a 6-os melletti Klub Petrolnál.

Link to comment
Megosztás:

Vasárnapi Balcsi -túra 7személlyel+ tele csomitartó 345kilóméterre 29.5 liter gázolaj. :) 8.5L/100Kilóméter. Ez jónak számít? Katt ide! :P Bocsi kicsit OFF. :hiya:

Ha már offolás és fogyasztás, akkor 659km / 32,79L 4,97L/100km :lol:

2 személy, teli csomagtartó. Nekem ez az eddigi rekord :D Lassan elérem a robogó szintjét :D :D

Hja, tempó 90-100. És én sem forgattam még tiltásig semmit :(

Link to comment
Megosztás:

Ha már offolás és fogyasztás, akkor 659km / 32,79L 4,97L/100km :(

2 személy, teli csomagtartó. Nekem ez az eddigi rekord :P Lassan elérem a robogó szintjét :hiya: :lol:

Hja, tempó 90-100. És én sem forgattam még tiltásig semmit :)

azt a csomagtartót nem nehéz telepakolni... :D

Link to comment
Megosztás:

Az,hogy az agr szelepem néha szarakszik az befolyásolja a fogyasztásomat?

Mert én még 8,15 alá nem tudtam vinni akárhogy vezetem.

Szerintem befolyásolja...

mert ha nem zár le a mocsadék, akkor fuldoklik a motor és jobban tapossa az ember, h menjen is a szekér...

Zárd le és annyi...

Link to comment
Megosztás:

C14NZ: kb 196 km en, (ebből 8x 500 méteres menet tök hidegen..esett az eső, meg kb 30 km csak város sok kapcsolgatás, néha inkább mentem még két kört és elintéztem a dolgokat, hogy ne kelljen hideg motorral mennem sehova...)

6,45 liter/100 km egyértelműen az új ép kipufogó miatt kitűnő érték!!

Ugye a meleg vagy félmeleg motornál történt plusz indítások nem viselik meg a motort annyira, de legalábbis nem olyan vészes a fogyi mint a tök hideg start?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.