Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Régen írtam én is fogyasztást. A mostanira nem is vagyok büszke. ;)

37,6l -> 552km -> 6,81l/100km. :lol: Sok. :angry:

szerintem nem is olyan sok, főleg nem egy 1.6 ostól :) főleg nem ilyen időben :) (nehezebben melegszik fel, stb...)

nekem a DTL-em legutóbb 5,6-öt evett, pedig nem is hajtottam, és max 3 személyes útjaim voltak (rövid-hosszú vegyesen)

De én a garázsajtót mielőtt indulnék kinyitom (kipufogógáz miatt), motorra 2X ráizzítok, beindítom, és pötyögtetem pár percet, míg összekapom magam ( pipi, kaki, kaja.... na nem mindíg ebben a sorrendben :D :huh: ) min 5 percet járatom indulás előtt ha hidegebb van.... nem szeretném kínozni hidegen... és mellesleg NEM SZERETEM a hideg autót sem :lol: ez alatt a pár perc alatt kicsit bemelegszik, és az ablak sem párásodik :(

1 szó mint 100: a 6,8 1.6-os kombinál szerintem azért elmegy... :P Főleg, hogy az 1.4-esek is kb ennyit majszolnak el 100-on :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom volt-e már itt feszegetve a téma de leírom a tapasztalatomat.

1.6 c16nz-m van 92-es. Nyáron 6,7-7 literkörül evett, nem hajtottam megjegyzem most sem száguldozok.

Most télen 7,03 körül eszik. Általában azonos táv, vegyes használat. Azért írom, hogy azonos minden nap mert melóba ezzel megyek-jövök. Ami nem mindegy és észrevettem.

A kutakon tapasztalt dolgok. Nem mindegy milyen a benya!

És várom a véleményeiteket.

Ha a magyar kutaknál tankolok 0,2-vel kb több a fogyasztásom, míg pl szerintem a legjobb minőségű kagylósnál a legkevesebb. Na most ez nem mindegy főleg ha napi 110-120 km-eket mész.

Ja és mint tudjuk BP-előtt van olyan olcsóbb kagylós kút is.

Link to comment
Megosztás:

Régen írtam én is fogyasztást. A mostanira nem is vagyok büszke. :angry:

37,6l -> 552km -> 6,81l/100km. :lol: Sok. :blink:

:D

nekem 10körül alakul mindig ;) :huh: na de majd most nem :)

Nekem meg 10 fölött van simán. Pedig minden faxán műxik. Csak sok a rövid menet, hidegen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

De én a garázsajtót mielőtt indulnék kinyitom ...

Még jó :lol: :huh:

1 szó mint 100: a 6,8 1.6-os kombinál szerintem azért elmegy... :D Főleg, hogy az 1.4-esek is kb ennyit majszolnak el 100-on :lol:

Az enyém is 1,4-es, ilyenkor télen 6,7-7L körül eszik, de én általában családdal járok fele városban, fele hosszútávon. Hétvégén lesz tankolás, akkor jön a pontos adat.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is 1,4-es, ilyenkor télen 6,7-7L körül eszik, de én általában családdal járok fele városban, fele hosszútávon. Hétvégén lesz tankolás, akkor jön a pontos adat.

Az enyém nálam sosem evett 6,7-et, ha 7,2 lenne már arra is büszke lennék :huh:

Ilyenkor télen, amikor szinte csak városban megyek 8-10 között eszik nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg 10 fölött van simán. Pedig minden faxán műxik. Csak sok a rövid menet, hidegen. :huh:

Hát nemazért Karcsi, de nekem szinte csak Csanak-tecsó távon is megállt felesben etanollal 8 literben. Igaz én most nem pörgettem 3000fölé, de te sem szoktad. Na jó egyszer volt egy 6000-es előzés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom volt-e már itt feszegetve a téma de leírom a tapasztalatomat.

1.6 c16nz-m van 92-es. Nyáron 6,7-7 literkörül evett, nem hajtottam megjegyzem most sem száguldozok.

Most télen 7,03 körül eszik. Általában azonos táv, vegyes használat. Azért írom, hogy azonos minden nap mert melóba ezzel megyek-jövök. Ami nem mindegy és észrevettem.

A kutakon tapasztalt dolgok. Nem mindegy milyen a benya!

És várom a véleményeiteket.

Ha a magyar kutaknál tankolok 0,2-vel kb több a fogyasztásom, míg pl szerintem a legjobb minőségű kagylósnál a legkevesebb. Na most ez nem mindegy főleg ha napi 110-120 km-eket mész.

Ja és mint tudjuk BP-előtt van olyan olcsóbb kagylós kút is.

Volt már valami hasonló téma.

Nem, nem mindegy hogy milyen a benzin. Még a magyar kutak között sem.

Szombathelyen vagy egy magánkút ahol ha tankolok, full tele, akkor kb 600km és kivillan a sárga.

Ha a M*L vagy az O*V kúton tankolok, akkor 670-690 mire kivillan a sárga. Az pedig majdnem 100 km egy tanknál.

Mondjuk hogy a sima 95 meg Neo95, vagy a super95 meg carrera95 között mi a különbség fogyasztásügyileg azt nem mértem meg. Meg ugye van még a 100 oktános is... Meg a kagylós v-power. Hogy ezeknél mennyit eszik az még tesztelésre vár. Na meg persze egy tank abból nem kevés pénz...

De hogy itthon is van különbség kút és kút között az biztos. Vagyis benzin és benzin között...

Nekem meg 1.6 x16szr van. Én sem száguldok.

Link to comment
Megosztás:

Hát nemazért Karcsi, de nekem szinte csak Csanak-tecsó távon is megállt felesben etanollal 8 literben. Igaz én most nem pörgettem 3000fölé, de te sem szoktad. Na jó egyszer volt egy 6000-es előzés. :huh:

Azért tőletek a tecso nem 7-800 méter. Én meg annyit megyek reggelente 2X, meg du is 2X.

Link to comment
Megosztás:

Volt már valami hasonló téma.

Nem, nem mindegy hogy milyen a benzin. Még a magyar kutak között sem.

Szombathelyen vagy egy magánkút ahol ha tankolok, full tele, akkor kb 600km és kivillan a sárga.

Ha a M*L vagy az O*V kúton tankolok, akkor 670-690 mire kivillan a sárga. Az pedig majdnem 100 km egy tanknál.

Mondjuk hogy a sima 95 meg Neo95, vagy a super95 meg carrera95 között mi a különbség fogyasztásügyileg azt nem mértem meg. Meg ugye van még a 100 oktános is... Meg a kagylós v-power. Hogy ezeknél mennyit eszik az még tesztelésre vár. Na meg persze egy tank abból nem kevés pénz...

De hogy itthon is van különbség kút és kút között az biztos. Vagyis benzin és benzin között...

Nekem meg 1.6 x16szr van. Én sem száguldok.

Én mondjuk csak 95-öst tolok mindig... A magánkutak elég gyengék azt hallottam kerülöm is őket. Tud valaki erről valamit melyik kutak milyen adalékokkal dolgoznak?

Link to comment
Megosztás:

Volt már valami hasonló téma.

Nem, nem mindegy hogy milyen a benzin. Még a magyar kutak között sem.

Szombathelyen vagy egy magánkút ahol ha tankolok, full tele, akkor kb 600km és kivillan a sárga.

Ha a M*L vagy az O*V kúton tankolok, akkor 670-690 mire kivillan a sárga. Az pedig majdnem 100 km egy tanknál.

Mondjuk hogy a sima 95 meg Neo95, vagy a super95 meg carrera95 között mi a különbség fogyasztásügyileg azt nem mértem meg. Meg ugye van még a 100 oktános is... Meg a kagylós v-power. Hogy ezeknél mennyit eszik az még tesztelésre vár. Na meg persze egy tank abból nem kevés pénz...

De hogy itthon is van különbség kút és kút között az biztos. Vagyis benzin és benzin között...

Nekem meg 1.6 x16szr van. Én sem száguldok.

Meg a lábad és az időjárás is befolyásolja, illetve hogy hány kétajtós szekrény ül a 4 másik ülésen (komolyan ! én érzem, ha a nejem bent ül, rögtön nem húz annyira :huh: :lol: :lol: Múltkor kipakoltam hátulról, erre belengett az egész kasztni.Pattogott, mint kecskeszar a kövön...)

Söptei, vagy Lovas úti benzinkút?

A röhej az, hogy az előbbi benyájával mentem 5,8 as átlagokat. Most a Lovason tankoltam tele a gépet, még nem ismerem annyira a benyájukat.

32,97 liter ment bele: 478 km es állásnál, igaz nem kattanásig tankoltam, így 6,89 re jött ki. Ha kattig ment volna akkor 7,35 lenne az átlag.

Ez még igen jó érték van benne: 2x60 km hosszabb, a többi sok 5 km míg beértem a gyerekkel a bölcsibe. Oda még ki sem ér a kékből, vissza már azért szépen (takarólemez kicsit le van hajolva, nem fedi a hűtőt, de nem is baj, mert olyan jó idő jött!!!)

Link to comment
Megosztás:

Gázból 50 liter, 500 km, slussz-passz. Egyszer volt 550. Nincs gázszintjelzőm, ezért amikor 500 km-t megyek, akkor irány a kút. Tegnap 508 km, inkább tankolok, mert nem akarok megint úgy járni, ahogy azelőtt (előzés közben ledadogott, kifogyott a gáz, és az elektronyika még nem kapcsolt vissza benyára). Mondom kutasnak: tele. Megy a duma, hogy már megint emelték a gázt (141-145-147), mondja a csóka, várjam meg januárt. Mondom jaja. Erre-fel a töltés leállt 39 liternél. Mondom mi van ezzel. A lényeg, hogy 39 l. gáz elég volt neki 500 km-re (7,6 átlag). Nem lett könnyebb a lábam, sőt, hidegebb is van, és mégis kevesebbet fogyasztott. Lehet ez az áldása a termosztát cserének? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Milyen jó fogyasztásod lenne, meg egészséged, ha gyalog mennél ezen a távon! :huh: :lol: :lol:

Aha persze a multkor én próbáltam bicajjal menni a bótba, írtam is, az első meglepetés akkor ért amikor nyúltam a kijelző alá a százasért. :D Most csak benyát tankoltam kiváncsi vagyok kevesebbet eszik-e?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.