Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

... nem is értem, akkor miért ebben a topicban nézelődsz. ;)

Nekem sokat számít, hogy mivel, és mennyiért kocsikázok... Mondjuk akinek futja rá, azt ez éppen hidegen hagyja. :rolleyes: ...

Minden F Astrás topicot nézegetek és valszeg azé' nem érdekel a fogyasztás mert nem megyek. Májusban pl.: még nem is tankoltam és valószínű hogy nem is fogok.

De ezeket már korábbi hozzászólásaiba kifejtettem, csak gondolom elkerülte a figyelmed :D :D

Link to comment
Megosztás:

Minden F Astrás topicot nézegetek és valszeg azé' nem érdekel a fogyasztás mert nem megyek. Májusban pl.: még nem is tankoltam és valószínű hogy nem is fogok.

De ezeket már korábbi hozzászólásaiba kifejtettem, csak gondolom elkerülte a figyelmed :D :D

Akkor I'm sorry! :D

Múlthét csütörtök óta belepakoltam a verdába közel 2500 km-t :rolleyes: (engem ezért érdekel a fogyasztása ;) )

A következőképpen alakultak a mért adataim:

egyedül 480 Km 20,064 L => 4,18 l/100 Km :D :D

ugyanez az út csak 5 személlyel agyig pakolva : 24,816 => 5,17 l/100 Km

majd újra ez az út ugyanígy 23,18 L => 4,83 L/100 Km

és megint ez az út egyedül : 20,68 L => 4,31 L/100 Km

Budapest 4 személy+pakk 543 Km 26,98 L => 4,97 L/100 Km

Eszméletlen jó fogyasztása van! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor I'm sorry! :D

Múlthét csütörtök óta belepakoltam a verdába közel 2500 km-t :rolleyes: (engem ezért érdekel a fogyasztása ;) )

A következőképpen alakultak a mért adataim:

egyedül 480 Km 20,064 L => 4,18 l/100 Km :D :D

ugyanez az út csak 5 személlyel agyig pakolva : 24,816 => 5,17 l/100 Km

majd újra ez az út ugyanígy 23,18 L => 4,83 L/100 Km

és megint ez az út egyedül : 20,68 L => 4,31 L/100 Km

Budapest 4 személy+pakk 543 Km 26,98 L => 4,97 L/100 Km

Eszméletlen jó fogyasztása van! :D

Egyszer kitiltom innen a dizileseket. :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

Egyszer kitiltom innen a dizileseket. :rolleyes: :D :D

Micsináljunk a cétizennégyenzénkkel, hogy 5 lityi alá menjen?

Tolja az asszony 50 km-t, aztán a többi 50-et meg padlógázzal...... :D :D

Pirosban vagyok és alig van benne 550 km, ami telitanktól olyan kb. 40 -45 liter lehet (Caravan tank, )vagy még több.

Kb. 8-9 liter igen sok rövid, az etanol/ új szűrő miatt, mert a nejem kettőt tesz ki..mire fogjam.

Alapjáratit kell kipucolnom, és innentől új olaj van benne, 1 liter ;) 5W30as is kering, a többi meg a maradék 10W40es, úgyis kicsöpög majd a szimerringnél, a maradék meg csereérett lesz, mire nagyszervízre kerül: vezérlés, ékszíj, a két főtengelyszimerring

Link to comment
Megosztás:

Micsináljunk a cétizennégyenzénkkel, hogy 5 lityi alá menjen?

Tolja az asszony 50 km-t, aztán a többi 50-et meg padlógázzal...... ;) :D

Pirosban vagyok és alig van benne 550 km, ami telitanktól olyan kb. 40 -45 liter lehet (Caravan tank, )vagy még több.

Kb. 8-9 liter igen sok rövid, az etanol/ új szűrő miatt, mert a nejem kettőt tesz ki..mire fogjam.

Alapjáratit kell kipucolnom, és innentől új olaj van benne, 1 liter :rolleyes: 5W30as is kering, a többi meg a maradék 10W40es, úgyis kicsöpög majd a szimerringnél, a maradék meg csereérett lesz, mire nagyszervízre kerül: vezérlés, ékszíj, a két főtengelyszimerring

Hát, ha ilyet nem is, de 6 alattit már csináltam.

Link to comment
Megosztás:

Ez már tényleg hihetetlen. ;) El fogok menni Pepéhez és "takarékos vezetés 14NZ-vel" órákat veszek tőle, bazzz... :D

Pillanatnyi fogyi mérővel, középhosszú távokon, pehely lábbal... :D Ha azon a környéken járnék az autóval állandóan akkor 4.5-ből ellenne szerintem :rolleyes: Majd legközelebb kipróbálom :D

Link to comment
Megosztás:

Öcsém ha 2000-nél elváltok akkor sem megy 7-alá. :D És még szarul is érzem magam. :D

Attól hogy alacsony fordulaton sz.patod, persze hogy nem eszik kevesebbet :rolleyes: Hosszú kigurulások, sok motorfék, a mocinak kényelmes, közepes fordulaton tartás, állandó sebességgel haladás, rövidtávok kihúzása mind mind jót tesznek, attól hogy 1600-on bacod neki az emelkedőt 5-ben, nem lesz kevesebb :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy alacsony fordulaton sz.patod, persze hogy nem eszik kevesebbet :rolleyes: Hosszú kigurulások, sok motorfék, a mocinak kényelmes, közepes fordulaton tartás, állandó sebességgel haladás, rövidtávok kihúzása mind mind jót tesznek, attól hogy 1600-on bacod neki az emelkedőt 5-ben, nem lesz kevesebb :D ;)

Najah! Észrevettem én is, hogy ha harmadikban kicsit jobban huzatom akkor utána könnyebben gyorsul ki negyedikben és ötödikben is :D

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy alacsony fordulaton sz.patod, persze hogy nem eszik kevesebbet :rolleyes: Hosszú kigurulások, sok motorfék, a mocinak kényelmes, közepes fordulaton tartás, állandó sebességgel haladás, rövidtávok kihúzása mind mind jót tesznek, attól hogy 1600-on bacod neki az emelkedőt 5-ben, nem lesz kevesebb :D ;)

Tudom, csak egy példa volt. :D

Különben is pont töled nem fogok fogyasztáscsökkentő tippeket elfogadni, mert igazságtalan előnnyel indulsz! :D :D

Link to comment
Megosztás:

Jah ;)

De mindezt csak azért írtam, hogy Zotya észrevegye, hogy ez nem egy dízel, ami kis fordulaton forog és nyomatékból dolgozik, hanem benzines, amit egy kicsit pörgetni kell, és akkor jobb a fogyasztása, mint ha alacsony fordulaton erőltetné. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.