Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ne haragudj, nem kötözködni akarok, de ember. Ez 3.7liter, egy 17 éves autótól. -_-

Amugy meg üdv. ujra itt. Milyen a Balcsi vize?

Ne feledd, hogy nem túl sok km van a motorban. :rolleyes: 377nél lett megcsinálva, most pedig 386 van benne.

Hmm...Rendben, akkor hazudik az órám a kilómétereket vagy a fogyást illetően,vagy én, vagy nemtudom mi van. Bár utoljára itthon lett megtankolva.

Hát tegnap jó meleg volt. :D Viszont ha ott vagyok nem nagyon fürdőzök...inkább muterék. én horgászok <_<

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek..nemtudok mit mondani. Leírtam amit mutatott a mutató, olyan meg szerintem nincs hogy a mérő rosszul méri a kilómétert. Merthát tényleg mentünk vele iszonyat sokat. Nemcsak oda-vissza, hanem badacsonyba mászkáltunk a kocsival balatonszárszó-Máriafürdő 2X, horgászni, stb..stb...

Tényleg ezt mutatta, mást nemtudok mondani. :D

Aki elhiszi az elhiszi,aki nem az nem. B)

Ne haragudj, nem kötözködni akarok, de ember. Ez 3.7liter, egy 17 éves autótól. :D

Hát jah, tényleg nagyon jó fogyi. :rolleyes:

De ha abból indulunk ki, hogy az én DTL-em 250ezerrel nemrég produkált a fentebb leírtak szerint 4,18 L-t, akkor akár (esetleg) még igaz is lehet egy felújított mocinál. Mindenesetre ahhoz, hogy 4,18-at egyen egyedül kell lenned, és jó egyenletes tempó kell hozzá, no meg sok hosszútáv! :) 5 személlyel hegyen-völgyön cuccal ez alá vinni, szerintem lehetetlen. B)

Mindenesetre azt mondom, még ha 5 litert is eszik, akkor is simán jó! -_- :D (Nem kell pancsolni, és nem kell 7 literekkel számolni! <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát jah, tényleg nagyon jó fogyi. :rolleyes:

De ha abból indulunk ki, hogy...

Csak, hogy emlékeztessem a témát: 2 éve bliccre jövet-menet meg kajálni menés vendéglőbe, 3 személy + rakás cucc tetőig 4.78l/100 volt <_< én nem tartom lehetetlennek -_-

Link to comment
Megosztás:

Hát jah, tényleg nagyon jó fogyi. :rolleyes:

De ha abból indulunk ki, hogy az én DTL-em 250ezerrel nemrég produkált a fentebb leírtak szerint 4,18 L-t, akkor akár (esetleg) még igaz is lehet egy felújított mocinál. Mindenesetre ahhoz, hogy 4,18-at egyen egyedül kell lenned, és jó egyenletes tempó kell hozzá, no meg sok hosszútáv! :) 5 személlyel hegyen-völgyön cuccal ez alá vinni, szerintem lehetetlen. B)

Mindenesetre azt mondom, még ha 5 litert is eszik, akkor is simán jó! :D :D (Nem kell pancsolni, és nem kell 7 literekkel számolni! <_<

A gps-em szerint az átlagsebesség 67 volt. A 4es főúton mentem óra szerint 110-120 között, viszont sok szarabb úton csak 70-80al, és a 7esen a balaton körül a tömeg miatt örültem a 60nak. Helyben meg a sok úton mászkáló ember között 3.-ban 30al. így mentem.

Csak, hogy emlékeztessem a témát: 2 éve bliccre jövet-menet meg kajálni menés vendéglőbe, 3 személy + rakás cucc tetőig 4.78l/100 volt -_- én nem tartom lehetetlennek B)

Köszi Sanci :D Végre aki kapásból nem azt mondja hogy hülyeség.

Link to comment
Megosztás:

Ne feledd, hogy nem túl sok km van a motorban. :rolleyes: 377nél lett megcsinálva, most pedig 386 van benne.

Hmm...Rendben, akkor hazudik az órám a kilométereket vagy a fogyást illetően,vagy én, vagy nemtudom mi van. Bár utoljára itthon lett megtankolva.

Hát tegnap jó meleg volt. -_- Viszont ha ott vagyok nem nagyon fürdőzök...inkább muterék. én horgászok <_<

Tényleg hazudik. Többet mér, mint amennyit tényleg mész. :D

Link to comment
Megosztás:

....

Köszi Sanci :D Végre aki kapásból nem azt mondja hogy hülyeség.

Már bocsi, de szerintem sem hülyeség! :) (Felújított mocival meg pláne <_< )

Tényleg hazudik. Többet mér, mint amennyit tényleg mész. B)

De az is érdekes, hogy nem mutat annyival többet, mint amennyit csal az óra (sebesség tekintetében). Nekem 1000 km-en 12 km-t csal (ennyivel mutat többet - 1012!), direkt nulláztam előtte a GPS-t is, pont ezt akartam kideríteni! B) Tehát 100 km-en nekem csal 1,2 km-t. -_- (gondolom ez gumiméret függő is) A sebesség meg többet mutat a mostani gumikkal 10-el 90-nél. (GPS szerint 90, óra szerint 100)

Tehát 1000 km-nél 1000 helyett mutat 1012-t a km számláló.

Azaz mondjuk egy 5 L-es fogyasztásnál 1000 km-en ha az óra szerint számoljuk a fogyasztást, akkor kevesebbre jön ki az összes 0,6 L-el => 1000 km-en, tehát 100-on így csal az óra szerinti fogyasztásunk 0,06 L-t.

Ami szerintem elhanyagolható! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Már bocsi, de szerintem sem hülyeség! :) (Felújított mocival meg pláne <_< )

De az is érdekes, hogy nem mutat annyival többet, mint amennyit csal az óra (sebesség tekintetében). Nekem 1000 km-en 12 km-t csal (ennyivel mutat többet - 1012!), direkt nulláztam előtte a GPS-t is, pont ezt akartam kideríteni! B) Tehát 100 km-en nekem csal 1,2 km-t. -_- (gondolom ez gumiméret függő is) A sebesség meg többet mutat a mostani gumikkal 10-el 90-nél. (GPS szerint 90, óra szerint 100)

Tehát 1000 km-nél 1000 helyett mutat 1012-t a km számláló.

Azaz mondjuk egy 5 L-es fogyasztásnál 1000 km-en ha az óra szerint számoljuk a fogyasztást, akkor kevesebbre jön ki az összes 0,6 L-el => 1000 km-en, tehát 100-on így csal az óra szerinti fogyasztásunk 0,06 L-t.

Ami szerintem elhanyagolható! :rolleyes:

Csak annyit mondtam, hogy csal, azt nem írtam hogy mennyit, mert tisztába vagyok azzal, amit most leírtál. :D B)

Link to comment
Megosztás:

Ne feledd, hogy nem túl sok km van a motorban. :rolleyes: 377nél lett megcsinálva, most pedig 386 van benne.

Hmm...Rendben, akkor hazudik az órám a kilómétereket vagy a fogyást illetően,vagy én, vagy nemtudom mi van. Bár utoljára itthon lett megtankolva.

Hát tegnap jó meleg volt. :) Viszont ha ott vagyok nem nagyon fürdőzök...inkább muterék. én horgászok -_-

Na jó feladom, melyikőtök öntött a tankjába 20 liter olajat copatásképpen amíg a vízben volt? <_< B)

7,71 ismét az átlag, nagyon ceretem :D

Hmmm...akkor nem is olyan rossz az enyém. B)

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap megjártam Szt.királyszabadja-Veszprém-Tapolca-Keszthely-Veszprém-Szt.királyszabadja útvonalat.Meg ma reggel legurultam Polgárdiig.

240km 16l-el.Szerintem nem rossz.Maximálisan elégedett vagyok.A régi mocival 100km is nehéz volt :rolleyes:

Nekem most 7,11 volt, fele autópálya, fele város, nekem teljesen megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Sok újabb kocsi sem tud ilyet.Teljesen jó szerintem

Benzinesnél simán jó a 6-7. :D A Fábiával én is 6-7 között járok újabban. (igaz az csak 1.2-es, de a 180-at így is küldi :rolleyes: De ha teljesítményt is akarsz, meg alacsony fogyasztást is egyszerre, az lehet nem fog összejönni <_< )

Választani kell: gyorsan mész, és spórolsz, vagy veszel egy dízelt! B) -_-

96-os, most 5.2 :D :)

És akkor ilyen fogyijaitok lesznek mint nekünk! B) :D

Link to comment
Megosztás:

Benzinesnél simán jó a 6-7. B) A Fábiával én is 6-7 között járok újabban. (igaz az csak 1.2-es, de a 180-at így is küldi :rolleyes: De ha teljesítményt is akarsz, meg alacsony fogyasztást is egyszerre, az lehet nem fog összejönni <_< )

Választani kell: gyorsan mész, és spórolsz, vagy veszel egy dízelt! B) -_-

És akkor ilyen fogyijaitok lesznek mint nekünk! :D :D

Igazán csak a saját szórakoztatásomra számolgattam,hozzávetőleg.Menni kell,anyag kell a gépbe,nincs varia.

Lehet,ha óvatos lennék,menne alább is,de küldhetném feljebb,ha szétkenném a száját :)

Link to comment
Megosztás:

Szerdán tankoltam: 47.5L - 800km -> 5,93L/100km. Ebben volt némi utánfutózás, meg nem is törekedtem kimondottan a takarékosságra.

valahogy mégis sikerült -_- nekem amúgy 45 nél több nemigen ment még bele annyira nem fogy ki, nem bízom a mutatóban soha nem tom mennyi lehet még benne <_< :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.