Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

hamár írod neked mi véleményed az OMW-s Carrera 95 ről?? szted jobb mint a Super? ^_^

Én mikor bejött próbáltam. Városaban jobb lett tőle és kicsit talán kevesebbet is evett, de hosszú utakon vagy autópályán nagyon megnőtt vele a fogyasztásom. A shell prémiumával nem volt ilyen drasztikus változás ott csak kicsit jobban ment de a fogyasztáson nem változtatott.

Most meg már próbálni sem merem, mert olyan drágák.

Link to comment
Megosztás:

Én mikor bejött próbáltam. Városaban jobb lett tőle és kicsit talán kevesebbet is evett, de hosszú utakon vagy autópályán nagyon megnőtt vele a fogyasztásom. A shell prémiumával nem volt ilyen drasztikus változás ott csak kicsit jobban ment de a fogyasztáson nem változtatott.

Most meg már próbálni sem merem, mert olyan drágák.

Na igen ez az, ezért nem tankolok én is ilyet- főleg hogy most az átalakítóra gyűjtök... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Múltkor írtam egy fogyasztást, 25-30% szesszel, akkor 6.98 volt, sok hosszútávval, de volt benne pesti dugó is. Akkor telenyomtam benzinnel, és mára fogyott ki.

Kábé ugyan azt az útvonalat lenyomtam még egyszer, így megkaptam, mennyivel eszik többet (és megy jobban :D ) az autó szesszel keverve.

666 km-re (tényleg ennyi volt ^_^ ) belement 15 liter E85 és 27,28 liter 95ös.

6.34 liter / 100 km, az eddigi legkevesebb. Igaz, sok városon kívüli volt benne, de nem spórolósan.

Szerintem jó.

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Én mikor bejött próbáltam. Városaban jobb lett tőle és kicsit talán kevesebbet is evett, de hosszú utakon vagy autópályán nagyon megnőtt vele a fogyasztásom. A shell prémiumával nem volt ilyen drasztikus változás ott csak kicsit jobban ment de a fogyasztáson nem változtatott.

Most meg már próbálni sem merem, mert olyan drágák.

6 forint a különbség a sima95 és a carrera 95 között.

Link to comment
Megosztás:

Én mikor bejött próbáltam. Városaban jobb lett tőle és kicsit talán kevesebbet is evett, de hosszú utakon vagy autópályán nagyon megnőtt vele a fogyasztásom. A shell prémiumával nem volt ilyen drasztikus változás ott csak kicsit jobban ment de a fogyasztáson nem változtatott.

Most meg már próbálni sem merem, mert olyan drágák.

Helló!

Nekem x12sz b corsám van (bocsi,nincs fogyasztás topic corsán belül)

Szóval én mindig teletankolok,majd napi-km-t nullázok.

95 normálból 5.2-t szoktam mérni Dunaföldvár-Soltvadkert-Szeged úton.

100as V-powerből,meg azt vettem észre,hogy szebb lett a nyomaték leadás+Dunaföldvár-Enying-Balatonfüred úton

4.6l/100km fogyasztást mértem.A piros kútból 14.4%-al drágábban jön a benya viszont 14%-al fogyaszt kevesebbet,tehát 0,4%al magasabb az üzemanyagköltség ^_^ (nálam)

Viszont ez import benya németo-ból,nem pedig 30éves technológiával finomított hazai termék (mindenki a MOL-tól veszi a sima 95-t)

Link to comment
Megosztás:

Még egy régi blokkon, egész pontosan 08.08-áról szerepel a következő számításom:

53,77 liter /795 km (183.934 km óraállásnál) ez 6,76 literes átlagfogyi, ami vegyes tankolás miatt ennyi.

ez 10, 2 l kannás benzin, 22,67 l kútról (330,9 Ft/l), 20,9l bioethanol (232,9 Ft/l) keveréke;

Most kb. van benne 400 km és még alig van a fele alatt.Sok városon kívüli menet, Sárvár-Zeg-Szombathely-Sárvár. Meg talán még 2x városon belül voltam.

Link to comment
Megosztás:

Ez. ^_^

Nehogy azt mondd már nekem,hogy egy 1.4-es motornak ennyit kell ennie!

Az 1.8-as Passatom soha nem ment 8 fölé.

Pont azért cseréltem le,mert az lenne a logikus:-kisebb motor kevesebb fogyasztás!

Kezdetnek széttéptem a lambda madzagját,de szivesen fogadnék még segitő szándékú tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Nehogy azt mondd már nekem,hogy egy 1.4-es motornak ennyit kell ennie!

Az 1.8-as Passatom soha nem ment 8 fölé.

Pont azért cseréltem le,mert az lenne a logikus:-kisebb motor kevesebb fogyasztás!

Kezdetnek széttéptem a lambda madzagját,de szivesen fogadnék még segitő szándékú tanácsokat!

Na látod, még mindig az 1,8-hoz vagy szokva. Ez jóval kisebb motor, ergo nehezebben viszi a bódét. Azt nem mondom, hogy ez nem sok. Bár nekem télen volt 11-12 literes fogyim is, úgy, hogy az autónak semmi baja nem volt, nincs. Jah, és most nyáron sem tudtam 8 alá vinni, ha csak városi menet volt. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hát az én autóm hihetetlenül sokat eszik!Hagytam kifogyni,raktam bele 3 litert,és 30 kilóméter lett benne,mire ismét leállt!

Igaz csupa város,meg földut,de ez akkor is durva szerintem!

Mi okozhat tulfogyasztást??sugjatok már lécci!

Azért ez minden csak nem pontos mérés. Told tele majd ha mentél több 100 km-t akkor ismét ugyanannál a kútnál tele. abból ehet jól számolni.

Amúgy a lassú tempó földúton, meg a város is indokolhatja. Gondolom ilyen körülmények között nem sokat autózol 5-ben talán még 4-ben is keveset, így teljesen normális lehet a 10l

A lambda vezetékét meg ne bántsd, mert akkor tuti megnő a fogyasztásod és még rángatni is fog néha. Addig jó amig az szabályoz. Ha a lmbda rossz úgy is kapod a hibalámpácskát ill a hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez minden csak nem pontos mérés. Told tele majd ha mentél több 100 km-t akkor ismét ugyanannál a kútnál tele. abból ehet jól számolni.

Amúgy a lassú tempó földúton, meg a város is indokolhatja. Gondolom ilyen körülmények között nem sokat autózol 5-ben talán még 4-ben is keveset, így teljesen normális lehet a 10l

A lambda vezetékét meg ne bántsd, mert akkor tuti megnő a fogyasztásod és még rángatni is fog néha. Addig jó amig az szabályoz. Ha a lmbda rossz úgy is kapod a hibalámpácskát ill a hibakódot.

Ez a lambda kiiktatás a másik autómnál is bejött,ezért gondoltam....

Majd megveszek,amikor irjátok az5.5-6literes fogyasztást.Meg az autó régi gazdája is ezt állitotta,na gondoltam,hogy tuloz egy kicsit.

Egyszőval le vagyok sujtva.

Link to comment
Megosztás:

Majd megveszek,amikor irjátok az5.5-6literes fogyasztást.Meg az autó régi gazdája is ezt állitotta,na gondoltam,hogy tuloz egy kicsit.

Egyszőval le vagyok sujtva.

Sokminden produkálhat ilyen jelenségeket. Elsősorban nehéz láb, város, terep és hadd ne soroljam. Attól még nem kell műszakilag hibásnak is lennie... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sokminden produkálhat ilyen jelenségeket. Elsősorban nehéz láb, város, terep és hadd ne soroljam. Attól még nem kell műszakilag hibásnak is lennie... ^_^

A mmásik autómat is pont ilyen körülményekkel használtam,majd 400ccm-el nagyobb motorralsem ment 8 fölé!

Erre is tudtok valami okosat mondani?

Link to comment
Megosztás:

Nnnna szépen elbeszélünk egymás melett!!

Ti is hajtjátok a magatokét,meg én is az enyémet,de ezzel nem sokat segitettetek.

Azért köszönöm!!

Ha úgysem hiszed el amit mondanak, akkor a f.szé' kérdezel? :D ^_^ Egy 1.4-es motor kicsi. Ha nincs terhelve, akkor persze nem eszik sokat, de egy nagyobb motor, sokkal könnyebben mozdítja meg a kasztnit, tehát nem erőlködik. A kicsi igen, és erőlködés közben zabál. Főleg ha egy "nagyobb motorhoz szokott láb" tapossa. Egy egynyóc, lehet hogy 1200-as fordulaton felvitte a földutas emelkedőn, a futót is, egy kicsi szét erőlteti magát üresen is. Ha meg kell mozdulnia, akkor pörögnie kell. Egy 1.4 akkor fog keveset enni, ha kiviszed autóútra, és stabil 80-al, megállás nélkül letekersz vele 700 km-t. Akkor azt kapod mit Pepe. Ha városozni, földutazni használod akkor meg vehettél volna dízelt, amivel szintén semmi bajod nem lenne földúton, meg városban, mert 1200-1800 között erőlködés nélkül is elviszi a kasztnit. Egy kis benzines nem.

Link to comment
Megosztás:

Nnnna szépen elbeszélünk egymás melett!!

Ti is hajtjátok a magatokét,meg én is az enyémet,de ezzel nem sokat segitettetek.

Azért köszönöm!!

Azért is érdekes dolog ez a fogyasztás, mert a gyártó szerint is (sőt ezt tapasztaltam én is, Hening is írta már korábban), hogy fogyasztás szempontjából a legoptimálisabb és a legszerencsétlenebb körülmények között használva ezeket az autókat /emberi tényezőket is belekalkulálva/ a fogyasztásban akár 5 liter különbség is adódhat 100km-re vetítve.

Ha mindenképpen gyanakszol valami műszaki dologra, akkor olvasgass a Gyik topikban erről. Link:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1538

2.1.11-es foglalkozik vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.