Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Mer érzed a cipődön a drága benzint! :)

Ne is mondd.... Én már szégyen szemre eljutotam od, hogy ha nem sietek akkor már az autópályán visszaveszek a megszokott 140 óra szerint helyett 120-ra mert akkor jelentősen csökken a fogyasztásom. M5-ösön kis forgalom mellett ez simán működik Szegedig, de sajna az M7-en lefelé a forgalom miatt nem megy,mert nem akarok akadályozó tényező lenni. Még a végén kalapos suzukisnak néznének. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szinte átolvastam az egész Topicot a fogyasztásrol és a dizel motoros Astrákrol, de viszont sehol sem találok fogyasztás átlagot az én Astrámhoz hasonlóhoz (Y20DTI 2001es évjárat)...

ezért gondoltam megkérdem most tőletek. szerintetek ennek mennyi kellene hogy legyen tisztán városban a fogyasztása, nem nagy távok, mondjuk 10-20 km naponta. mert valahogy nagyon sokknak találom a 9.5 litert gasoilt... és még nem is taposom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szinte átolvastam az egész Topicot a fogyasztásrol és a dizel motoros Astrákrol, de viszont sehol sem találok fogyasztás átlagot az én Astrámhoz hasonlóhoz (Y20DTI 2001es évjárat)...

ezért gondoltam megkérdem most tőletek. szerintetek ennek mennyi kellene hogy legyen tisztán városban a fogyasztása, nem nagy távok, mondjuk 10-20 km naponta. mert valahogy nagyon sokknak találom a 9.5 litert gasoilt... és még nem is taposom...

Az sok is szerintem. Termosztátod hogy érzi magát? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szinte átolvastam az egész Topicot a fogyasztásrol és a dizel motoros Astrákrol, de viszont sehol sem találok fogyasztás átlagot az én Astrámhoz hasonlóhoz (Y20DTI 2001es évjárat)...

ezért gondoltam megkérdem most tőletek. szerintetek ennek mennyi kellene hogy legyen tisztán városban a fogyasztása, nem nagy távok, mondjuk 10-20 km naponta. mert valahogy nagyon sokknak találom a 9.5 litert gasoilt... és még nem is taposom...

Talán azért, mert F Astrába ilyen motort nem raktak. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szinte átolvastam az egész Topicot a fogyasztásrol és a dizel motoros Astrákrol, de viszont sehol sem találok fogyasztás átlagot az én Astrámhoz hasonlóhoz (Y20DTI 2001es évjárat)...

ezért gondoltam megkérdem most tőletek. szerintetek ennek mennyi kellene hogy legyen tisztán városban a fogyasztása, nem nagy távok, mondjuk 10-20 km naponta. mert valahogy nagyon sokknak találom a 9.5 litert gasoilt... és még nem is taposom...

:D Én abból majdnem 200-at megyek... :D

Egy ismerősünknek van ilyen (feltéve ha ez a 80 lovas változat), az 6-7 között eszik... - és nem megy jobban mint a DTL-em... legalábbis érzésre. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az X14XE-nek gyakori 4-5 kilométeres rövidtávokon, hidegben, városban, meg kell ennie 12 litert? mert márpedig megeszi. pedig most már vadiúj lambda van benne.

Enyém bekajált már 13 litert is, úgy, hogy ha jól emlékszem, akkor 300km-t csak 3km-es rövidtávokkal tettem meg, hidegen a lakhelyem parkolója és a vasútállomás között.

Link to comment
Megosztás:

Enyém bekajált már 13 litert is, úgy, hogy ha jól emlékszem, akkor 300km-t csak 3km-es rövidtávokkal tettem meg, hidegen a lakhelyem parkolója és a vasútállomás között.

Akkor megnyugodtam.

Annyi gyaloglás pont egészséges. :D

Esetleg bicikli. :)

Jó volna, csak az időtényező kényszerít, na meg a vezetés jó dolog. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az X14XE-nek gyakori 4-5 kilométeres rövidtávokon, hidegben, városban, meg kell ennie 12 litert? mert márpedig megeszi. pedig most már vadiúj lambda van benne.

Csodák nincsenek, az enyém (igaz OFF :) ) 1.6-os, szintén napi 4km-ek mellett 11-12l/100km, anno az Astra is ennyit evett (mondjuk az csak 75 pacis vót :D ), ezért is tértem át a gyaloglásra. Ennyi mozgás kell :D .

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az X14XE-nek gyakori 4-5 kilométeres rövidtávokon, hidegben, városban, meg kell ennie 12 litert? mert márpedig megeszi. pedig most már vadiúj lambda van benne.

Szerintem is jogos lehet ez a fogyasztás. Ez tipikus taxi üzem, az pedig a legrosszabb üzemmód. Még az olajat is gyakrabban illik cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Ne is mondd.... Én már szégyen szemre eljutotam od, hogy ha nem sietek akkor már az autópályán visszaveszek a megszokott 140 óra szerint helyett 120-ra mert akkor jelentősen csökken a fogyasztásom. M5-ösön kis forgalom mellett ez simán működik Szegedig, de sajna az M7-en lefelé a forgalom miatt nem megy,mert nem akarok akadályozó tényező lenni. Még a végén kalapos suzukisnak néznének. :D

Má én is oda jutottam, hogy az idei első tankolásom tegnap volt csak!

A pillanatnyi fogyasztásmérőmet meg állandóan figyelem, és nem győzök visszavenni a gázból......

Többször azon kaptam magam, hogy országúton (ha egyedül vagyok a forgalomban) 1400-as fordulattal közlekedek 70-el! :)

Ilyenkor kb. 3,5 l/ 100 km-es fogyasztást mutat. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szinte átolvastam az egész Topicot a fogyasztásrol és a dizel motoros Astrákrol, de viszont sehol sem találok fogyasztás átlagot az én Astrámhoz hasonlóhoz (Y20DTI 2001es évjárat)...

ezért gondoltam megkérdem most tőletek. szerintetek ennek mennyi kellene hogy legyen tisztán városban a fogyasztása, nem nagy távok, mondjuk 10-20 km naponta. mert valahogy nagyon sokknak találom a 9.5 litert gasoilt... és még nem is taposom...

http://www.spritmonitor.de

kukk rá

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Má én is oda jutottam, hogy az idei első tankolásom tegnap volt csak!

A pillanatnyi fogyasztásmérőmet meg állandóan figyelem, és nem győzök visszavenni a gázból......

Többször azon kaptam magam, hogy országúton (ha egyedül vagyok a forgalomban) 1400-as fordulattal közlekedek 70-el! :lol:

Ilyenkor kb. 3,5 l/ 100 km-es fogyasztást mutat. ;)

na ezt fejtettem ki az E85 topicban, hogy jan 25 ig nem volt idei tankolásom, E85el vegyítve olyan 7,85 l/100 as átlagom volt.

Mivel a nejem nem hajlandó letenni a kocsiját, mit lehet vele csinálni?

4 órás melóba 7 km-et teker oda, 7 et vissza városon belül, (a karbis japán kocsi, automata szivató)

Link to comment
Megosztás:

Gázosítani. gonosz.gif Mmint a kocsit. :D

Áhh tudod ez olyan mint a kutya vacsorája. meg kell nézni mennyi idő után jön vissza a beruházás...

Apósomék vettek még egy motort (2 elektromos mellé), olyan 0,3 kWost.

Felcsillant a szeme, hát én is veszek ilyent. Mondom lassan a testtel, hogy tudod kifizetni: csak alkalmi munkája van 4 hónapig, hiába van álláskeresési támogatás, meg majd álllás lesz, addig is ki kell bekkelni.

Ő heti 2-3 alkalommal menne vele, kb 5-7 km-et meg vissza, hol térülne meg az ára? Aztán rendes munkával meg csökkenne a mellékes lehetősége.

Kipróbálta....1)nem tudta berántani, én tettem meg.

2) felült de olyan lassan ment full gázzal (105 kg), hogy a gyerek futva megelőzte. Én meg röhögtem, mert 100m-en 3x lefulladt.olyan volt mint a hátramenés...

Én is kipróbáltam de ok, hogy gurul nem ér 120 k-t, kerékpárral jobbat megyek, ápolás minimális kell a bringához, ennek komoly szervizelése van+ benzin, keverék, iszonyat rángatós, és zajos. + gyerekülés nem játszik.

Na fekszem mert holnap én viszem biciglivel a kislányt.

Link to comment
Megosztás:

Áhh tudod ez olyan mint a kutya vacsorája. meg kell nézni mennyi idő után jön vissza a beruházás...

Apósomék vettek még egy motort (2 elektromos mellé), olyan 0,3 kWost.

Felcsillant a szeme, hát én is veszek ilyent. Mondom lassan a testtel, hogy tudod kifizetni: csak alkalmi munkája van 4 hónapig, hiába van álláskeresési támogatás, meg majd álllás lesz, addig is ki kell bekkelni.

Ő heti 2-3 alkalommal menne vele, kb 5-7 km-et meg vissza, hol térülne meg az ára? Aztán rendes munkával meg csökkenne a mellékes lehetősége.

Kipróbálta....1)nem tudta berántani, én tettem meg.

2) felült de olyan lassan ment full gázzal (105 kg), hogy a gyerek futva megelőzte. Én meg röhögtem, mert 100m-en 3x lefulladt.olyan volt mint a hátramenés...

Én is kipróbáltam de ok, hogy gurul nem ér 120 k-t, kerékpárral jobbat megyek, ápolás minimális kell a bringához, ennek komoly szervizelése van+ benzin, keverék, iszonyat rángatós, és zajos. + gyerekülés nem játszik.

Na fekszem mert holnap én viszem biciglivel a kislányt.

2006 óta, áprilistól novemberig én is a kis pedálos Simsonomat használom minden lótifutira. A gép 48 éves és mégis csak 2010-ben 3600 km-t mentem vele hiba mentesen.

Az fogyaszt 2,2 litert, a Caravan pedig 7,9-et, azaz 100 km-ként megtakarítok 5,7 liter benzint!!!

Ha tavaly mindezt kocsival jártam volna be, akkor kidobtam volna az ablakon 205 liter benzin árát. Saccperkábé 68000 forintot..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

3600 km na az napi 10 kb....de jó....bocs, ő 3at ment a munkahelyére, most meg 7et kell tekerjen- ma nem bírtam felébredni, ő ment az oviba a kislánnyal.

Megvolt a járgányod. Mákos vagy. újat nem engedek neki venni- csak.

Japán kaki, hát igen....olyan verda amelyik már 20 éves- alkatrészek nincsenek hozzá. A meleg levegő visszavezetést én csináltam meg rajta egy PVC könyökből. De ettől még sokat eszik, kartonlap, jó híg olaj benne és láss csodát nem eszi! Mivel megy majd műszakira, kapott egy alvázvédelmet- de minek...parasztvakítás, úgy lett lefújva hogy minden ami alul van, csövek, hátsó híd gumirészei, a kerék kivételével, meg a sárvédőívek kimaradtak, szándékosan?

Fogtam vettem bele 10 % E85 öt, meg karbitisztítót, az ólompótló adalékot már majdnem kifogyasztottuk. Amúgy piszok nehezen indul, de volt hogy -20 ban rávert az Opelra ebben. Az nyekk, ez a 0 fokban gáz finom adagolásával működő első önindítózásra ment, igaz 2000 ezres alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.