Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Szép napot az uraknak.

Kb 1 hónappal ezelőtt vásároltam új felniket új gumikkal 175/70 R13rol lett cserélve 185/60 R14-re most mértem átlagfogyasztást eddig kb 7,5 liter volt 100km-en. Most 6 litert számoltam és csodálkoztam nagyon. Jah és ezzel majdnem egy időben ki lett szedve a katalizátor de én azt hittem növekedni fog a fogyasztásom.

Ez lenne a normális fogyasztás?

X14NZ motor van az autóban. azt hiszem elmondtam mindent :) Egyenlőre örülök és csodálkozom kicsit :)

A katalizátor alapból visszafogja egy picit a motort, ha meg össze volt omolva vagy olvadva akkor meg nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot az uraknak.

Kb 1 hónappal ezelőtt vásároltam új felniket új gumikkal 175/70 R13rol lett cserélve 185/60 R14-re most mértem átlagfogyasztást eddig kb 7,5 liter volt 100km-en. Most 6 litert számoltam és csodálkoztam nagyon. Jah és ezzel majdnem egy időben ki lett szedve a katalizátor de én azt hittem növekedni fog a fogyasztásom.

Ez lenne a normális fogyasztás?

X14NZ motor van az autóban. azt hiszem elmondtam mindent :) Egyenlőre örülök és csodálkozom kicsit :)

meg mondjuk reggelente sem önti befelé a benzint a motor... :)

Link to comment
Megosztás:

A katalizátor alapból visszafogja egy picit a motort, ha meg össze volt omolva vagy olvadva akkor meg nagyon.

Tudom hogy vissza fogja de azt hittem hogy több lessz hogy nincs ott... :) kb 2,5 éve van nállam az autó elősször 8 liter volt majd termosztát csere után lement 7,5-re persze volt néhe több is meg néha kevesebb is kicsivel, jobb lábtol függően :blush: szeretem a hangját :)

Igazábol csak gondoltam megosztom veletek :)

Aztán jó mókát nektek az Opeles hétvégén :)

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy vissza fogja de azt hittem hogy több lessz hogy nincs ott... :) kb 2,5 éve van nállam az autó elősször 8 liter volt majd termosztát csere után lement 7,5-re persze volt néhe több is meg néha kevesebb is kicsivel, jobb lábtol függően :blush: szeretem a hangját :)

Igazábol csak gondoltam megosztom veletek :)

Aztán jó mókát nektek az Opeles hétvégén :)

Igazából ezen megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja kell az a fojtás a motornak amit a katalizátor ad, van aki azt mondja hogy jobb nélküle. Nekem most érezhetően jobb hogy nincs benne, de nekem kicsit össze volt olvadva, csak az a hülye sípoló-repedfazék hang ne lenne 3000-alatt.

Link to comment
Megosztás:

Igazából ezen megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja kell az a fojtás a motornak amit a katalizátor ad, van aki azt mondja hogy jobb nélküle. Nekem most érezhetően jobb hogy nincs benne, de nekem kicsit össze volt olvadva, csak az a hülye sípoló-repedfazék hang ne lenne 3000-alatt.

2t-nek kell a fojtás, a 4t-nek nem kell.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt észrevettem hogy minél közelebb bontom le a leömlőhőz anál könnyebben pörög, de tesztkörre nem mertem menni vele. :D

jelenleg a hátsódob pihenő fázisban vár a szerszámosban, egész kellemesen sportos hangja van így a szekérnek, igaz hogy nem megy, de legalább van hangja :D

ha másnem egy csődarabot ráhúzok a csőre ami a középdobból jön úgy hogy vágok ki belölle ék alakot hogy össze is lehesen nyomni hogy a hátsó dobba meg belemennyen

Link to comment
Megosztás:

jelenleg a hátsódob pihenő fázisban vár a szerszámosban, egész kellemesen sportos hangja van így a szekérnek, igaz hogy nem megy, de legalább van hangja :D

ha másnem egy csődarabot ráhúzok a csőre ami a középdobból jön úgy hogy vágok ki belölle ék alakot hogy össze is lehesen nyomni hogy a hátsó dobba meg belemennyen

Van benne egy kanyar is ahogy megkerüi a hidat nem?

Link to comment
Megosztás:

jelenleg a hátsódob pihenő fázisban vár a szerszámosban, egész kellemesen sportos hangja van így a szekérnek, igaz hogy nem megy, de legalább van hangja :D

ha másnem egy csődarabot ráhúzok a csőre ami a középdobból jön úgy hogy vágok ki belölle ék alakot hogy össze is lehesen nyomni hogy a hátsó dobba meg belemennyen

Van benne egy kanyar is ahogy megkerüi a hidat nem?

Link to comment
Megosztás:

kb 2-3 centi lóg ki a hátsódob csövéböl, tehát egy aránylag egyenes szakasz tört le. de az is lehet hogy nem kínlódok és veszek kb 9ért ilyen ferrozt, egy pár évet csak kihúz az is

Tuti kihúzza, a leggyakrabban a hátsó dob rohad ki, mert az már messze van a motortól, a középdobból hamar kiszárad a kondenzvíz. 2008-óta van nálam a kocsi most kezd csak átlyukadni a középdob a hátsóból meg már a 3. van fent. Pontosabban csak a 2.-de ezt most szinte újragyártottam anyi folt ment rá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a 6 körüli az átlag, az eddigi megfigyelések alapján is. Csak eddig számolni nem tudtam, mert sose volt tele :D

( Mondjuk 90-100-nál szakadékba hátszéllel se megyek többel, ha olyanom van akkor megcibálni ott a motor... :D )

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.