Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

A tegnapi teletankos (2 kattanásig) mérés után ma elmentem egy körre. 58km után tankoltam ismét, ugyanannál a kútnál. 2 kattanás után csak kb. 850 Ft-ot mutatott a kijelző,így a 4-ik katt után 3.46l lett (nem akartam 1000 alatt fizetni :lol: ). Ez így 6l/100km, de úgy, hogy városban és lakott területen 50, azon kívül viszont 2-3-4 padlógáz (4-5000-nél váltva), főleg mert elég sok emelkedő volt (Velencei-hegység). 5-ik ritkán volt kapcsolva, meg a 90 is el volt felejtve :sowwy: . Most akkor szerencsés vagyok,és van egy versenygépem alacsony fogyasztással,vagy mi a túró? :lol:

Link to comment
Megosztás:

41L/634km e85&95 keverékkel. 6,5l/100km :lol: Elképzelhető, hogy olaj és szűrő cseréje után csökkent a fogyasztás? Meg kellene próbálnom tiszta 95-t tankolva mennyit szürcsölne... Elméletileg megközelítené a bűvös 6L-t...

Sztem rövid távon nem érdemes kukkolni a fogyasztást. Nálam is volt olyan, hogy 100km után rátankoltam, és alulról közelítette az 5l-t... :sowwy: Teli tanknál már kisebb a felhabzásból adódó tévedés, igy nagyjából pontos értéket lehet számolni.

Link to comment
Megosztás:

...Teli tanknál már kisebb a felhabzásból adódó tévedés, igy nagyjából pontos értéket lehet számolni.

Na jó, akkor holnap is tankolok :lol: . Délután mentem még egy 50-est, meg holnap is elfurikázok valamerre egy picit, szép időt mondott :lol: . Majd ugyanarra a kútra állok, 4 kattanásig töltöm, akkor elvileg pontos értéket kell hogy kapjak. Remélem megfelel mindenkinek :sowwy: .

Link to comment
Megosztás:

Na jó, akkor holnap is tankolok :lol: . Délután mentem még egy 50-est, meg holnap is elfurikázok valamerre egy picit, szép időt mondott :lol: . Majd ugyanarra a kútra állok, 4 kattanásig töltöm, akkor elvileg pontos értéket kell hogy kapjak. Remélem megfelel mindenkinek :sowwy: .

Ahogy Johnny kartárs is mondta, menj minimum 200km-t, és ne a kattanásra adj, hanem a valós szintre (meleg időben rögtön

felhabzik a betöltőnyílásban a benya, és akkor már kattan a fej, pedig még 2L(!!) is simán belemegy utána :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Johnny kartárs is mondta, menj minimum 200km-t, és ne a kattanásra adj, hanem a valós szintre (meleg időben rögtön

felhabzik a betöltőnyílásban a benya, és akkor már kattan a fej, pedig még 2L(!!) is simán belemegy utána :lol:

Vagy mocitérbe marmont és itassa onnan,na akkor pontos lesz a mérés! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Viszont ha a betöltőn látod a szintet és nem habzik,akkor elég pontos. :sowwy:

....és az sem mindegy, hogy hány fokos a benzin[celsius és nem maligán :lol: ]! Hűvösebb időben több benzint kapsz a pénzedért, illetve sose tankolj ha látod a tankautót amint éppen ereszti lefelé a benyát a földbe! :lol:

Link to comment
Megosztás:

....és az sem mindegy, hogy hány fokos a benzin[celsius és nem maligán :lol: ]! Hűvösebb időben több benzint kapsz a pénzedért, illetve sose tankolj ha látod a tankautót amint éppen ereszti lefelé a benyát a földbe! :lol:

Mert melegben több párolog el? :sowwy:

Mert a tanker felkavarja a szutykot a tartály aljáról? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert melegben több párolog el? :sowwy:

Mert a tanker felkavarja a szutykot a tartály aljáról? :lol:

1) hidegben a folyadék is összemegy ergóóó, azonos térfogatban nagyobb tömeget kapsz.

2) így igaz, a leeresztéskor felkavarodik a tartályban levő "leves" és a szutyokra is nagyobb az esélyed! :lol:

Link to comment
Megosztás:

És akkor tankoljak, ha a kijelző már eleve 11 litert mutat? :lol: Mert beálltam a kútra, venném le a pisztolyt, de hohó, itt már valaki tankolt 3xxxFt-ért. A pénztárnál senki se fizetett, kocsi nem állt ott másik, csak én... Tudtommal ezt fizetéskor kinullázzák :lol: . Így átálltam egy másik kútra, a kutas csávó meg nézett erősen. Azért ez érdekes volt :sowwy: .

Link to comment
Megosztás:

És akkor tankoljak, ha a kijelző már eleve 11 litert mutat? :lol: Mert beálltam a kútra, venném le a pisztolyt, de hohó, itt már valaki tankolt 3xxxFt-ért. A pénztárnál senki se fizetett, kocsi nem állt ott másik, csak én... Tudtommal ezt fizetéskor kinullázzák :lol: . Így átálltam egy másik kútra, a kutas csávó meg nézett erősen. Azért ez érdekes volt :sowwy: .

Velem sokszor előfordult már, hogy amikor beálltam tankolni, a kút az előző tankolás számait mutatta. Amikor leemeltem a pisztolyt azonnal lenullázódott. Egyébként ha visszaakasztod a pisztolyt a tankolás után, akkor már mégegyszer nem indul újra, tehát az nem fordulhat elő, hogy az előző tankolt mondjuk 11 litert, és neked onnan indul a számláló.

Link to comment
Megosztás:

Velem sokszor előfordult már, hogy amikor beálltam tankolni, a kút az előző tankolás számait mutatta. Amikor leemeltem a pisztolyt azonnal lenullázódott. Egyébként ha visszaakasztod a pisztolyt a tankolás után, akkor már mégegyszer nem indul újra, tehát az nem fordulhat elő, hogy az előző tankolt mondjuk 11 litert, és neked onnan indul a számláló.

Ja, én még sosem jártam így :lol: . Azt hittem trükköznek a kutasok, mert tudtommal ezt bentről nullázzák le fizetéskor. De akkor megint okosabb lettem :sowwy: .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 97-es opel astra f 1.4-ről van szó, motorszám x14nz, központi

befecskendezéses, 140 ezret futott(az óra szerint, 2. tulaj vagyok) . Az a

problémám, hogy az 1 évvel ezelőtti kb.6,5 literes fogyasztása(4 személlyel) kb

fél éve megemelkedett 8-8,5 literre(1-2 személlyel). Már rövidebb állás után is

viszonylag hoszan kell önindítózni. Alacsony fordulaton gyengébb, mint volt 1 éve,

és a végsebessége is csökkent kb. 10 km/h-t (most 163 a műszeren). A vezetési

stílusom nem pazarlóbb, mint volt, főúton 110-120, autópályán 140 körül + városi

forgalom tempója, vegyesen használom, de leginkább lakott területen kívül.

A következő dolgok lettek kicserélve rajta, kb október óta: 4 abroncs, gyertyák,

motorolaj(10W40), olajszűrő, benzinszűrő,levegőszűrő gyújtáselosztófedél, rotor.

Szerviz motordiagnosztikai műszere nem jelzett hibát. Várom az ötleteket,

szerintetek mi(k)nek köszönhető ez a jó étvágy?

üdv, riksa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 97-es opel astra f 1.4-ről van szó, motorszám x14nz, központi

befecskendezéses, 140 ezret futott(az óra szerint, 2. tulaj vagyok) . Az a

problémám, hogy az 1 évvel ezelőtti kb.6,5 literes fogyasztása(4 személlyel) kb

fél éve megemelkedett 8-8,5 literre(1-2 személlyel). Már rövidebb állás után is

viszonylag hoszan kell önindítózni. Alacsony fordulaton gyengébb, mint volt 1 éve,

és a végsebessége is csökkent kb. 10 km/h-t (most 163 a műszeren). A vezetési

stílusom nem pazarlóbb, mint volt, főúton 110-120, autópályán 140 körül + városi

forgalom tempója, vegyesen használom, de leginkább lakott területen kívül.

A következő dolgok lettek kicserélve rajta, kb október óta: 4 abroncs, gyertyák,

motorolaj(10W40), olajszűrő, benzinszűrő,levegőszűrő gyújtáselosztófedél, rotor.

Szerviz motordiagnosztikai műszere nem jelzett hibát. Várom az ötleteket,

szerintetek mi(k)nek köszönhető ez a jó étvágy?

üdv, riksa

Hi!

1. milyen márkájú olajat tettél bele?

2. milyen gyertyák kerültek bele?

3. a motorhőmérséklet-jeladót kéne ellenőrizni (a kétvezetékest! a motor hátsó részén van a szívócsonk alatt).

4. lambda-szonda, ezt ha cserélni kell, csak gyárira! De előtte érdemes kiméretni, komolyabb műhelyek ki tudják. (huszon-párezer Ft a gyári).

5. gyanús lehet az aktívszénszűrő ilyenkor, annak a hibája is okozhat fogyasztásemelkedést, ha a szén kijön belőle és a vákuumcsövekbe kerül. Egy ilyen 1.4-es motor itt a fórumon vkinek produkált már 18L (!) körüli fogyit is.

De tegyük át a csevegést a Motor topicba :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

1. milyen márkájú olajat tettél bele?

2. milyen gyertyák kerültek bele?

3. a motorhőmérséklet-jeladót kéne ellenőrizni (a kétvezetékest! a motor hátsó részén van a szívócsonk alatt).

4. lambda-szonda, ezt ha cserélni kell, csak gyárira! (huszon-párezer Ft).

5. gyanús lehet az aktívszénszűrő ilyenkor, annak a hibája is okozhat fogyasztásemelkedést, ha a szén kijön belőle és a vákuumcsövekbe kerül. Egy ilyen 1.4-es motor itt a fórumon vkinek produkált már 18L (!) körüli fogyit is.

1.Aral márkájú, tudom, hogy ilyen már nem nagyon van, de ilyenhez sikerült hozzájutnom, megbízható helyről van.

2. egypólusú, GM genuine, nincs nálam a doboza, dedirekt ehhez való, a kocsi gyengélkedése már a gyertyacsere előtt is megvolt.

3. Megnézem.

4.Hú, remélem nem az a baja, de ha igen hát így jártam.

5. Hol találom ezt és mit csinál pontosan?

Nem tudom, hogy számít-e, de az ősszel, kb 10celsiusban, esőben történt egyszer, hogy nagyon nehezen indult be a motor. Gondoltam, hűvös van. Azonban kb 2 km után az első lámpánál elinduláskor gázadásra nem felpörgött, hanem lefulladt. Nehezen elindultam, de taposni kellett. Amikor a 3. lámpánál is eljátszotta ezt(valahogy ki kellett jutnom biztonságos helyre) benéztem a motortérbe, és láttam, hogy a meleg hideg-levegőt állító vákuumcső( a légszűrő előtt) le volt csúszva. Visszadugtam, utána lehetett vele közlekedni.

Ekkortájt produkált még olyat is, hogy 2-ben nagyobb gázra kb 40-nél megtorpant.

Ezekenek sztem valahogy köze lehet a mostani állapothoz.

A segítséget előre is köszi.

riksa

Link to comment
Megosztás:

Na jó, akkor holnap is tankolok :P . Délután mentem még egy 50-est, meg holnap is elfurikázok valamerre egy picit, szép időt mondott :lol: . Majd ugyanarra a kútra állok, 4 kattanásig töltöm, akkor elvileg pontos értéket kell hogy kapjak. Remélem megfelel mindenkinek :lol: .

Nos, tankolás megvolt. Ma a 8-as úton mentem, ahol 110 a megengedett, de olykor felszaladtam "véletlenül" 140-re is :sowwy: . Tehát a tegnapival együtt 95.5km, ebből kb. 35km város-lakott terület 30-50km/h, 30km 110-es átlaggal, 30km pedig 90-nel. 4 kattanás után 6.28 liter,ez 6.57 liter/100km :lol: . Holnapra kaptam időpontot lambdaszonda mérésre. És ma is leállt váltáskor,aztán pöccre indult (szerencsére).

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy számít-e, de az ősszel, kb 10celsiusban, esőben történt egyszer, hogy nagyon nehezen indult be a motor. Gondoltam, hűvös van. Azonban kb 2 km után az első lámpánál elinduláskor gázadásra nem felpörgött, hanem lefulladt. Nehezen elindultam, de taposni kellett. Amikor a 3. lámpánál is eljátszotta ezt(valahogy ki kellett jutnom biztonságos helyre) benéztem a motortérbe, és láttam, hogy a meleg hideg-levegőt állító vákuumcső( a légszűrő előtt) le volt csúszva. Visszadugtam, utána lehetett vele közlekedni.

Ekkortájt produkált még olyat is, hogy 2-ben nagyobb gázra kb 40-nél megtorpant.

Ezekenek sztem valahogy köze lehet a mostani állapothoz.

Még mielőtt ezt írtad volna gyanakodtam erre a részre. Szedd le a kipufogótól jövő csövet. Lehet csak elakadt az a szelep és csak a meleget tudja szívni. Ha picit jobb lesz, akkor ott a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.