Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok!

Néhány hete váltottam C14NZ-ről C20XE karavan-ra.Eddig főként városban használtam,valamint 110 km-t autópályán.A BC (bocs,217 km eddigi futásteljesítmény mellett) 8,8-as átlagot mutat.Nem szoktam nagyon taposni,bár ebben a korai stádiumban még néha-néha szeretem megmutatni a puttonyos erejét és a pályán is gurultam rövid ideig 180-at.

Szóval mennyire hihetek a fedélzetinek?Ha van hasonló kvalitású járgánya közületek bárkinek szívesen elfogadok tanácsot,tapasztalatot.

Köszönöm!

Van aki eljárkál 8 literrel, de az 3 ajtós és nincs benne klíma. Ez alá - számomra - értelmes közlekedéssel felesleges várni.

9-10 liter teljesen normális, de mehet még feljebb is a használat milyenségétől függően :D

BC általában reális értéket ír / mutat, amikor 50 alá megy a megtehető km-ek száma, akkor nem érdemes forszírozni sokáig a dolgot, valószínűleg nem megy már el annyit.

Link to comment
Megosztás:

Van aki eljárkál 8 literrel, de az 3 ajtós és nincs benne klíma. Ez alá - számomra - értelmes közlekedéssel felesleges várni.

9-10 liter teljesen normális, de mehet még feljebb is a használat milyenségétől függően :D

BC általában reális értéket ír / mutat, amikor 50 alá megy a megtehető km-ek száma, akkor nem érdemes forszírozni sokáig a dolgot, valószínűleg nem megy már el annyit.

Ennyi általad vezetett kilométer után még ne várj közelítőleg se pontos fogyasztási adatot. Az enyém különben nagyon jól mutatja az átlag fogyasztást.

Amit megfigyeltem az az, hogy amikor téli gumiról nyári gumira váltok, - most már 5. éve - mindig megemelkedik a fogyasztásom kb. 0,2 - 0,3 literrel, illetve fordítva, a téli gumival lecsökken.

Pedig csak 10 mm-el szélesebb a nyári gumim! (175 vs. 185)

BOCSI! EZ KISPITNEK SZÓLT!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó olvasni, hogy aggódtok a 6,5-7-7,5 fogyasztásért én azért váltottam Astrára mert tetszett is meg az előző autóm BMW 520i 24V Sor6 városba megette a maga kis 22-23 literjét országúton 15liter. Szóval én nem is foglalkozok a kocsim fogyasztásával mert ennek csak kevesebb lehet a fogyija:D

Senkit nem akartam bántani csak megosztottam :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó olvasni, hogy aggódtok a 6,5-7-7,5 fogyasztásért én azért váltottam Astrára mert tetszett is meg az előző autóm BMW 520i 24V Sor6 városba megette a maga kis 22-23 literjét országúton 15liter. Szóval én nem is foglalkozok a kocsim fogyasztásával mert ennek csak kevesebb lehet a fogyija:D

Senkit nem akartam bántani csak megosztottam ^_^

Najó, de azért ott mások az élvezeti faktorok... sor6, hátshowkerék.. :D

Link to comment
Megosztás:

Ennyi általad vezetett kilométer után még ne várj közelítőleg se pontos fogyasztási adatot. Az enyém különben nagyon jól mutatja az átlag fogyasztást.

Amit megfigyeltem az az, hogy amikor téli gumiról nyári gumira váltok, - most már 5. éve - mindig megemelkedik a fogyasztásom kb. 0,2 - 0,3 literrel, illetve fordítva, a téli gumival lecsökken.

Pedig csak 10 mm-el szélesebb a nyári gumim! (175 vs. 185)

BOCSI! EZ KISPITNEK SZÓLT!

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jobban jársz, ha fogod magad beállsz a kút mellé, televágod, kinullázod a bc-t, a napi számlálót, aztán nekiindulsz. Pár száz km után, pedig tankolsz. Leellenőrzöd a napi számlálós méréssel a bc-t, utána már tudni fogod, hogy mennyire pontos.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Van aki eljárkál 8 literrel, de az 3 ajtós és nincs benne klíma. Ez alá - számomra - értelmes közlekedéssel felesleges várni.

9-10 liter teljesen normális, de mehet még feljebb is a használat milyenségétől függően :D

BC általában reális értéket ír / mutat, amikor 50 alá megy a megtehető km-ek száma, akkor nem érdemes forszírozni sokáig a dolgot, valószínűleg nem megy már el annyit.

Voltak már kétliteres autójaim és a fogyasztást én is valahová ide gondoltam "belőni".Természetesen tisztában vagyok a vezetési stílustól való eltérésekkel(kollégám ezres Micrája képes 12 lityit lenyelni-vagy inkább Ő képes lenyeletni).

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Előző C14NZ Astrámba felesben tankoltam.Városban és hosszú távon-pályán,utánfutóval és anélkül-sem éreztem különbséget a menetteljesítményben,viszont a megjósolt 20-30 % körüli fogyasztásnövekedés bejött.Konkrétan az átlagosan 6.5-6.7 liter helyett lett 8.5-9 liter.Persze a száz forint körüli különbség miatt még így is jó-ha másért nem hát a próba kedvéért.Nagyjából öt tank anyagot használtam el és az egyetlen észrevételem,hogy egyes fokozatban alapjáraton-és csak alapjáraton-hajlamos volt a rángatásra.Már egy pici gázadásra is megszűnt a jelenség.

Tehát ha sokat autózol valószínűleg megéri.A szerelő ismerősök tanácsai is megoszlottak.Volt aki tanácsolta az üzemanyag szűrő cseréjét az első tankolások után,míg más feleslegesnek tartotta.Minden esetre nem árt és az is igaz,hogy az alkohollal keveredik a víz és persze vele együtt a szennyeződések is.

Nekem nem volt rossz tapasztalatom.

DÁWIDNAK!!

Link to comment
Megosztás:

Előző C14NZ Astrámba felesben tankoltam.Városban és hosszú távon-pályán,utánfutóval és anélkül-sem éreztem különbséget a menetteljesítményben,viszont a megjósolt 20-30 % körüli fogyasztásnövekedés bejött.Konkrétan az átlagosan 6.5-6.7 liter helyett lett 8.5-9 liter.Persze a száz forint körüli különbség miatt még így is jó-ha másért nem hát a próba kedvéért.Nagyjából öt tank anyagot használtam el és az egyetlen észrevételem,hogy egyes fokozatban alapjáraton-és csak alapjáraton-hajlamos volt a rángatásra.Már egy pici gázadásra is megszűnt a jelenség.

Tehát ha sokat autózol valószínűleg megéri.A szerelő ismerősök tanácsai is megoszlottak.Volt aki tanácsolta az üzemanyag szűrő cseréjét az első tankolások után,míg más feleslegesnek tartotta.Minden esetre nem árt és az is igaz,hogy az alkohollal keveredik a víz és persze vele együtt a szennyeződések is.

Nekem nem volt rossz tapasztalatom.

DÁWIDNAK!!

Azért én nem öntöm bele :D ^_^

Link to comment
Megosztás:

4x 30e elvileg. de szabálysértési eljárás még ugyse volt ilyen remélem csak figyelmeztetnek :P

Ezt Te sem gondoltad komolyan ugye? :D

Öööö, engem is megbactak pont egy hete, csak városban. Nekem is ez az első szabálysértésem. Lehet elnézik? ^_^

Nem lehet ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyre stabilabban kezdem kátni, hogy a szesszel 8,05-ös átlagom lesz, és ebben az összes tankolás benne van amit eddig elkövettem. Ha ez alá megyek pont amit a szesz ad azt vesztem el az autózásban, tehát úgy vélem ez már egy elég hosszutávú átlagmérés 5611Km 450,2 Liter szeszkóval, bár ebben voltak azért még állítgatás garázsnál egy helyben, padlógázas gyorsítás, tehát valóságban szerintem ez ilyen távon stabil 8L/100Km. Ja és azt hozzá tenném aki a szeszben gondolkodik, hogy én átlagban a minimum táv amit megyek egyszerre az 25Km, tehát nálam a városozás és a szaladgálás kilőve.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen lett a fogyim :

430km-->25l-->6,25l (ha jól számolom)

2 személy+csomagok.

Nagyrészt pálya (kb:370km), meg volt egy-két 140 tempó egy picit ^_^

Sebesség : átlagban 100km/ó (pályán)

Fordulat : 2500

Kerék : 195/50R15

Váltó : F10 (szerintem a legrövidebb :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.