Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

488Km-re tankoltam 20liter szeszt, és 23liter benyát: 8.81liter/100Km. Ejjjj... ^_^ Meglátom milyen lesz az új kipuffal, aztán elkezdem keresni a hibát. :P

A tiltásig pörgetés nem éppen üza spórolós vezetés..... ;) A hiba talán a lábadban van :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezekszerint pontos a cucc. :-) Beszereltem a kocsimba egy BC t és nem tudtam h mennyire pontosan mutat. Mentem vele városban kb 15 km t és 7.5 öt írt ki.

Na ezt viszont nem lehet átlagfogyasztásnak nevezni. Ez egy alkalmi, városi 15 km . :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezekszerint pontos a cucc. :-) Beszereltem a kocsimba egy BC t és nem tudtam h mennyire pontosan mutat. Mentem vele városban kb 15 km t és 7.5 öt írt ki.

Egyrészt, ahogy Tiv is irta, 15km-ből nem lehet átlagfogyasztásra következtetni. Másrészt több hozzászólásban is vannak ugyan olyan motorral cirkáló cartársak fogyasztási adatai(pl. az enyém is). Harmadrészt pedig tök egyszerűen össze tudod hasonlitani a BC által irt és a valós átlagfogyasztást. Teletankolod, lenullázod a napi számlálót és a BC-t is, mész 500-600km-t és újra teletankolod. Az ilyenkor tankolt mennyiséget osztod a kilométerek számával és szorzod százzal...alapiskolai matematika. :D ^_^

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt, ahogy Tiv is irta, 15km-ből nem lehet átlagfogyasztásra következtetni. Másrészt több hozzászólásban is vannak ugyan olyan motorral cirkáló cartársak fogyasztási adatai(pl. az enyém is). Harmadrészt pedig tök egyszerűen össze tudod hasonlitani a BC által irt és a valós átlagfogyasztást. Teletankolod, lenullázod a napi számlálót és a BC-t is, mész 500-600km-t és újra teletankolod. Az ilyenkor tankolt mennyiséget osztod a kilométerek számával és szorzod százzal...alapiskolai matematika. :D :P

és ha akkor is 7,5 kapsz akkor valamit bütykölni kell ^_^ (kivéve ha te vagy sumáher)

Link to comment
Megosztás:

és ha akkor is 7,5 kapsz akkor valamit bütykölni kell :D (kivéve ha te vagy sumáher)

Az attól függ... Ha sok rövid táv(1-2km) valami nagyvárosban, dugóban, lámpákkal tarkitva, talán még nyáron is hozza ezt vagy még magasabb fogyit is. Nekem a 10-20km-es távokra jön ki a 6,3-6,5. Pepe és Adam meg csalnak. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ... Ha sok rövid táv(1-2km) valami nagyvárosban, dugóban, lámpákkal tarkitva, talán még nyáron is hozza ezt vagy még magasabb fogyit is. Nekem a 10-20km-es távokra jön ki a 6,3-6,5. Pepe és Adam meg csalnak. :D

Nemtom ti hol laktok, én szinte napi rendszerességgel szopok az pl az andrásin, ha lehet nyomom is neki (meg ha nem akkor is ^_^ ) 8,1 fölé még nem tudtam menni

És akkor nekem mit kell csinálni 8.8-al felgyújtani? :D

bocs, de erre tényleg nem tudok mit írni, max azt h igen :P ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Nemtom ti hol laktok, én szinte napi rendszerességgel szopok az pl az andrásin, ha lehet nyomom is neki (meg ha nem akkor is :D ) 8,1 fölé még nem tudtam menni

bocs, de erre tényleg nem tudok mit írni, max azt h igen ^_^ :P ;)

Amikor először jöttem haza vele,pályáztam Miskolcról a Balatonig.

7,4-7,6 jött ki.

Aztán most,hogy mennyit eszik....Áhh

Link to comment
Megosztás:

Azt gondoltam,hogy nem gázos műszakit csinálok.Rejtett töltő nyílással,black beszereléssel.

40.000 körül megyek egy évben.

Ha tényleg mész annyit, akkor kb. fél év alatt (20e km) visszajön az ára, és onnan már nyersz. Nem kell 2 liter többlettel számolni, mert az sok (nem 20 litert eszik benyából, meg ez nem Etanol ^_^ ), hanem 10-15%-al többet. Tapasztalatból beszélek. Az enyém nyáron, klímázva 8-8,3-at eszik. Ha nem kell klíma, akkor 7,5-nél megáll.

Ha jól be van állítva a gáz, akkor még teljesítményvesztést* sem érzel, vmint az sem mindegy, hogy hol tankolsz. Mert lehet, hogy egy olyan helyen, ahol a gáznak csak 90-es oktánja van, de van, ahol 105-ös. Tankoltam olyan helyen, ahol csak 550 km-t mentem 50 literrel, de a szokásos helyemnél ~650 megvan (itt már csak a klíma szól közbe, meg a tojás nagysága a pedál alatt). Ja, és ez 16V.

*: 5-ben nem forgott már 5800 fölé, ergo gázzal nem fogod megtudni a jelenlegi végsebességed! :P

Szerk.: most nézem, hogy pl. egy >>>ilyen<<< drága helyen is csak ~170 egy átalakítás (ha központi injektoros). Így még hamarabb megtérül. (Az enyémbe is itt szerelték be, még 2005-ben, csak azt az előző tulaj finanszírozta :D ) Ezek eléggé profik, de ajánlom a Szappanosokat is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót.

Ahogy értelmezem a dolgot,a műszaki is benne van a dologban?

Nekem Ajkán van ismeretség,ott be tudnám szereltetni.A fekete dologtól meg kissé tartok.

Nem hiányzik nekem,hogy a forgalmim is ugorjon.Bár szerintem halasztva lesz a dolog,mert lesz műszakira mit költenem a kocsira.Azt sem takarná be egy százas.....

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót.

Ahogy értelmezem a dolgot,a műszaki is benne van a dologban?

Nekem Ajkán van ismeretség,ott be tudnám szereltetni.A fekete dologtól meg kissé tartok.

Nem hiányzik nekem,hogy a forgalmim is ugorjon.Bár szerintem halasztva lesz a dolog,mert lesz műszakira mit költenem a kocsira.Azt sem takarná be egy százas.....

Pedig műszaki előtt érdemes, mert igy nem kell külön műszakiztatni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót.

Ahogy értelmezem a dolgot,a műszaki is benne van a dologban?

Háttő, ha van sorozatengedélye a típusnak (ami szinte 100% egy 1.6-os fastránál), akkor benne, sztem, de inkább kérdezz rá. Ha nincs, akkor ott ugye egyedi esetről van szó, és akkor valszeg kell. De ahogy Tiv. is írja, ha megteheted, akkor még műszaki előtt.

Link to comment
Megosztás:

És akkor nekem mit kell csinálni 8.8-al felgyújtani? ;)

Amióta szelepes a masina szerintem sikerült alulmúlni a fogyasztást.Nem merek utána számolni,mert csomókban fog hullani a hajam :P

Szerintem bőven 8 felett van......

Együtt gyújtjuk? ^_^

5.69l/100km. :D :P :P és holnap lesz még egy hosszú út, meg vasárnap haza, fullon pakolva öt személlyel. Ez csak egy laza 250km-es távon megtett fullos pakolás (eldöntött hátsó ülések) meg két személy. A többit egyedül tettem meg az 508 km-ből. :D Hazafele tiportam is, nem sajnáltam, meg lehetett menni is. :D

Az én k*rva anyámat? ;)

Szeretem a kocsim. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.