Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Úgy látom, nem érted miről beszélek. Nem szakadéknak lefelé teszem ezt. Olyan lejtőn, ahol nem gyorsul, hanem minimálisan lassul az autó. Itt a bakonyban vannak ilyen helyek. Dombság, nem hegység. Pécs környékén, vagy a Miskolci hegyekben persze hogy nem tenném. De ha van egy jó pár km-es enyhe lejtő, mi bajom lesz ettől?

Jó, legközelebb a kedvedért kiveszem a kulcsot is, és utána talán nem írok ilyen bal......ságokat.

De alapból nem igy közlekedek. Mert akkor én is írhatnám hogy 3.5 a fogyim.

Ezt nem arra értette, hanem arra, hogy meséltem, hogy meséltek olyat, hogy azt csinálja, hogy kiteszi üresbe és leállítja a kocsit leejtőn és úgy gurul... :lol: A 3,5 literbe meg egyet értek veled vicces. Ha valakinek ennyire fáj a téma járjon robogóval ott 3L. :lol: Én inkább rúgom neki így is 7-8 körül eszik viszont nem fog ellustulni és még élvezetem is a vezetést nem csak bambulok. :D Ja és én vagyok mindig aki előz, nem engem előznek... :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom, nem érted miről beszélek. Nem szakadéknak lefelé teszem ezt. Olyan lejtőn, ahol nem gyorsul, hanem minimálisan lassul az autó. Itt a bakonyban vannak ilyen helyek. Dombság, nem hegység. Pécs környékén, vagy a Miskolci hegyekben persze hogy nem tenném. De ha van egy jó pár km-es enyhe lejtő, mi bajom lesz ettől?

Jó, legközelebb a kedvedért kiveszem a kulcsot is, és utána talán nem írok ilyen bal......ságokat.

De alapból nem igy közlekedek. Mert akkor én is írhatnám hogy 3.5 a fogyim.

Így van pontosan azt írtam amit meséltek és megtörtént eset.

Ezt nem arra értette, hanem arra, hogy meséltem, hogy meséltek olyat, hogy azt csinálja, hogy kiteszi üresbe és leállítja a kocsit leejtőn és úgy gurul... :lol: A 3,5 literbe meg egyet értek veled vicces. Ha valakinek ennyire fáj a téma járjon robogóval ott 3L. :D Én inkább rúgom neki így is 7-8 körül eszik viszont nem fog ellustulni és még élvezetem is a vezetést nem csak bambulok. :D Ja és én vagyok mindig aki előz, nem engem előznek... ;)

Pontossan köszi erre értettem a kulcs kivételt. :D

robogóval 3L-er?

Enyém 1,9-2,1-et eszik! :lol:

És ez most komoly! :P

Link to comment
Megosztás:

2 ütemű 3L 4 ütemű 2 körül.

Nekem csak egy sz*r kínai gagyi Keeway Focusom van, null km-eresen 35-40-el mentem betartva a szervíz periódust 1,9-re jött ki mikor a folytást kivették 1000km-er után akkor lett 2liter. Nem egy lámpánál gyorsulós motor viszont a 80-ból alattam megy 75-el. Havi 1x meghúzatom lakotterületen kívül. Elvileg 45-el mennek, a boltban a motorszerelő mondta hogy tud hozzá tuningot 15ezerért és akár 65-el is megy. Mondom ez fura mert az enyém 75-el is megy, erre hogy az tuti valami mókolt, mondom teljesen gyári, tuningra nem is akarok költeni, meg minek. :lol:

Hogy legyen valami autós is, a gázfogyasztásom utoljára fél literrel több volt, pedig ugyan azon a szakaszon használom, remélem nem lett baja. Esetleg a Lambda szonda hibát ugyan úgy kellene jeleznie mint a benzinesnél? :lol:

Link to comment
Megosztás:

tudtad h a szép gyári nem gyári robogódnak legalább 10el csal fölfelé az órája? nekünk is van egy 50es ütött-kopott keaway ami mutat annyit de tudom h nem megy mert bemértük kocsi mellett h 15öt rádob az órája végsebességnél

Ha Opellel mértétek, az is csal majdnem annyit. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

persze h csal mint a legtöbb kocsinak de legalább tudom h az enyém mennyit :lol: egész pontosan 8at csal a mutató de ez 50-nél és 100-nál is ennyi, viszont a TID halál pontosan írja ki, ugye 53 ig :lol:

Azért szerintem abban is van csalás, úgye az egyelten kapcsolat az úttal ahol le lehet mérni az időegység alatt megtett távolságot a kerék, ami lehet kisebb-nagyobb ,kopott... Én mivel nincs gps-em az útszéli póznákat számolgattam amíg valaki stopperolt. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért szerintem abban is van csalás, úgye az egyelten kapcsolat az úttal ahol le lehet mérni az időegység alatt megtett távolságot a kerék, ami lehet kisebb-nagyobb ,kopott... Én mivel nincs gps-em az útszéli póznákat számolgattam amíg valaki stopperolt. :D

ezek az út szélére kidobált sebességmérők is csalnak, csak a rendőrségi nem? :lol: mert én ahhoz néztem h a TID meg a km-óra mennyire pontos, persze volt már olyan h félhomályban kb 52-vel gurulva mutatott 147-et :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kocsimnak jót tett a kipufogó dob csere, mert ami utat ezelőtt megtettem 8,1-gyel, azt most 7,3-mal tettem meg. :lol:

Tetszene ez a fogyasztás, ha így maradna...

Ja és ha a szesz ára is így maradna...

Az etanolt még csak most fogják emelni.

„A jövedéki adótörvény módosulása alapján 2011. augusztus 28-tól az E85 üzemanyag adómértékét nem a jövedéki adótörvény 52. § (2) bekezdés a) pontja, hanem az 52. § (2) bekezdés :lol: pontja határozza meg. A módosítás alapján változott az E85 üzemanyag adómértékének meghatározása, azaz az ólmozatlan benzin tartalom mellett az E85 üzemanyag a bioetanol tartalma alapján is adózik”

Link to comment
Megosztás:

Az etanolt még csak most fogják emelni.

„A jövedéki adótörvény módosulása alapján 2011. augusztus 28-tól az E85 üzemanyag adómértékét nem a jövedéki adótörvény 52. § (2) bekezdés a) pontja, hanem az 52. § (2) bekezdés :lol: pontja határozza meg. A módosítás alapján változott az E85 üzemanyag adómértékének meghatározása, azaz az ólmozatlan benzin tartalom mellett az E85 üzemanyag a bioetanol tartalma alapján is adózik”

Ezért írtam az árral kapcsolatos mondatot... :lol:

Link to comment
Megosztás:

tudtad h a szép gyári nem gyári robogódnak legalább 10el csal fölfelé az órája? nekünk is van egy 50es ütött-kopott keaway ami mutat annyit de tudom h nem megy mert bemértük kocsi mellett h 15öt rádob az órája végsebességnél

Ha 10-et csal még akkor is lazán jó vagyok, mocit csak városban használom bicaj helyett ha azért távolságra kell menni.

Ha már fogyasztás. Szerintetek az autó esetleg többet fogyaszt ha pl 25-30'C-ben használjuk mint pl a mostani 35-38'C-ben?

Mert pl folyamatos 90-el a hőfokmutató 94-95'C majdnem lakotterületen kívül 38'C-ben meg 96'C körül mutat. Máhogy arra gondolok ha bazimeleg van akkor lehet többet eszik az autó mint "hűvösebben"?

Termosztát cserélve lett tavaly októberben.

Link to comment
Megosztás:

Ha már fogyasztás. Szerintetek az autó esetleg többet fogyaszt ha pl 25-30'C-ben használjuk mint pl a mostani 35-38'C-ben?

Nem hiszem h többet vagy kevesebbet enne a kocsi attól h üzemmelegen +/-3°C eltérése lenne a motor hőmérsékletének. Amíg be nem melegszik addig az automata szívató többlet üzemanyagot ad a motornak. Ha feljebb megy a hőfok nem fog se kevesebbet, se többet adni, mert a bemelegedés közbe egy adott hőmérséklet elérése után lezár, mint ahogy a ladában is visszatolta a szívatót az ember egy idő után. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.