Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Okés köszönöm a felsötétítést ! Én valamiért abban a tudatban voltam hogy egy uj szonda 60-80 Ft de ha télleg 15 akko ezt is rosszul tudtam...Köszke még1x az infót

A lamdával vigyázz mert többen közöttük én is már szívtunk az utángyártott szondával.

Mindenképpen érdemes gyárit venni ami 22-25eft körül van de tuti jó!

De ha tényleg az a rossz nálad azt is jeleznie kéne a hibalámpácskának vagy egy tech-es vizsgálat is kiszűri.

Miért nem viszed végre el egy diagnosztikára? Ha jól figyeltem már régóta húzod ezt a tech-es vizsgálatot.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg bontóból jóval olcsóbban is lehet szerezni. Van akinek bejött már.

miután az ifju kartárs végigszopott vagy 7 "szerelőt" meg hónapok óta többek eszik mitn az én beteg gsi-m is nem javasolnám a bontottatt...megveszi 5-10ért aztán megint besz@rik.....

de tudom, hogy a segítő szándék vezérelt :)

Link to comment
Megosztás:

Silver azt kell mondjam hogy ezt a fogyasztást ne vedd akkora szentírásnak

a családban van 1 c14nz is (98.05.25 óta közlekedem vele) és 6.5-9 között van....évszak, távolság, állapot, jobbláb függő

ismerős nagyjából ugyanakkor vette az 1.4si sedant és neki is hasonlóan alakult....viszont kurv@jol ment

olyan hogy legjobb fogyasztás olyan egyszerűen nincs...pláne nem tizensokéves autóknál

a gsi most 11 fölött eszik stabilan (16 szelep), Albert a 8 szelepes c20ne-vel 8 körül jár...hol itt az igazság?

Link to comment
Megosztás:

Silver azt kell mondjam hogy ezt a fogyasztást ne vedd akkora szentírásnak

a családban van 1 c14nz is (98.05.25 óta közlekedem vele) és 6.5-9 között van....évszak, távolság, állapot, jobbláb függő

ismerős nagyjából ugyanakkor vette az 1.4si sedant és neki is hasonlóan alakult....viszont kurv@jol ment

olyan hogy legjobb fogyasztás olyan egyszerűen nincs...pláne nem tizensokéves autóknál

a gsi most 11 fölött eszik stabilan (16 szelep), Albert a 8 szelepes c20ne-vel 8 körül jár...hol itt az igazság?

Persze ezt értem de valamihez csak kellene viszonyítanom :)

Link to comment
Megosztás:

miután az ifju kartárs végigszopott vagy 7 "szerelőt" meg hónapok óta többek eszik mitn az én beteg gsi-m is nem javasolnám a bontottatt...megveszi 5-10ért aztán megint besz@rik.....

de tudom, hogy a segítő szándék vezérelt ;)

5-10-ért én úgy tudom az utángyártott megy újban. A bontott nekem 2-3 körül rémlik, és az eredeti új árába azért jópár darab befér. Egyébként csak felvetettem mint lehetőséget, ha biztosra akar menni akkor szerintem is az új. Bár mintha olyat is olvastam volna, hogy valakinek azzal sem szuperált.

+ feldobnám a keresés topikba hátha van valakinek ilyen a porosodó cuccok közt.

Nekem 2 is lenne de egy sincs. :P Én cseréltem egyet de a hiba megmaradt, viszont a régi a szerelőnél landolt szerintem a kukában, másik meg a c14se-s leömlőben van, de vagy a tárolás vagy a szállítás következtében kicsit megtört. ;)

Amúgy szerintem csak egy rossz lambda nem tudja megduplázni a fogyit. Bár lehet nincs igazam.

Még egy ötlet: nem lehet hogy az injektor alsó vagy felső tömítése mellett kicsorog egy pici? (esetleg maga az injektor nem zár jól) Elég alattomos hiba. Nekem volt már ilyen egy szerelést követően, és egy fél mm-es szakadás volt csak a tömítőgyűrűn. És ettől már nem tudott beindulni az autó annyi benzint kapott.

Légtorkot leszedve gyújtást ráadva a megvan a nyomás és ha csepeg az látszik. Egyértelműen 2emberes munka.

De esetleg a komplett befecskendezőrész kicserélése sem nagy probléma. 4 csavart ki-be tekerni csatlakozókat átdugni meg a benzincsöveket kell átrakni. Nekem épp van egy ilyenem és tuti jó volt mikor kiszedtem. ;)

Viszont ha már itt járunk csinálhatnál belőle se-t is. ;) Egy csomó alkatrész kicserélődne, és lehet hogy nem lenne sokkal több mintha ehhez a motorhoz veszed a vadi új alkatrészeket.

Tele vagyok jó ötletekkel. :) :D

Link to comment
Megosztás:

Persze ezt értem de valamihez csak kellene viszonyítanom :D

jo, akkor maradjon ez a 6,5-9 (pályán 100-110 között mentünk tavaly kecskemétre talira és azt hittem elromlott az óra mert alig mozdult meg a mutató, amiokor meg télen anyum csak bevásárlásra használja akkor meg azt, hogy lukas a tank)

ha több baj van az autóval

ha keveseb....akkot mittomén..hazudsz :)

Link to comment
Megosztás:

Ha veszek sportlégszűrőt, akkor valóban csökkenni fog a fogyasztásom?

Meg esetleg az X14XE motorom alacsony fordulaton is húzósabb lesz?

Mi a véleményetek gazdaságos vezetésre X14XE motornál, milyen fordulatnál váltsak fel, illetve le?

Jelenleg 2500-nál váltok fel, 1500-nál le. Persze, ha kakaskodok a városban, akkor elmegyek 4000-ig is. :)

A motor pörgést parancsol, a fogyasztás finomkodást, hol a határ?

Ja és mi számit ennél nagypapizásnak?

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg 2500-nál váltok fel, 1500-nál le.

Én is így váltok az olajkályhánál, ha nyugisan autózok, de sajnos az 5. után nincs több fokozat, úgyhogy ott muszáj 2500 fölé menni :) . Persze ha előzni kell, akkor beindítjuk a turbót! :D

Most 5,7-re jött ki a fogyasztás: 560km-en kb 32 liter (Pécs-Pest-Pécs).

Amúgy szerintem egy sportlégszűrőtől ne várj csodákat! Az kb a pszichés tuninggal egyenlő. Esetleg egy kicsit több.

Link to comment
Megosztás:

Ha veszek sportlégszűrőt, akkor valóban csökkenni fog a fogyasztásom?

Meg esetleg az X14XE motorom alacsony fordulaton is húzósabb lesz?

Mi a véleményetek gazdaságos vezetésre X14XE motornál, milyen fordulatnál váltsak fel, illetve le?

Jelenleg 2500-nál váltok fel, 1500-nál le. Persze, ha kakaskodok a városban, akkor elmegyek 4000-ig is. :)

A motor pörgést parancsol, a fogyasztás finomkodást, hol a határ?

Ja és mi számit ennél nagypapizásnak?

Ezeket az Ecotek motorokat muszáj pörgetni. Egy csomó baj előzhető meg vele ha egy kicsit kikormolod.

Még a szakszervíz is ezt szokta javasolni mikor beviszed az autót, hogy megadta magát az egr szelep. trafó, stb.

Link to comment
Megosztás:

Ha veszek sportlégszűrőt, akkor valóban csökkenni fog a fogyasztásom?

Meg esetleg az X14XE motorom alacsony fordulaton is húzósabb lesz?

Mi a véleményetek gazdaságos vezetésre X14XE motornál, milyen fordulatnál váltsak fel, illetve le?

Jelenleg 2500-nál váltok fel, 1500-nál le. Persze, ha kakaskodok a városban, akkor elmegyek 4000-ig is. :D

A motor pörgést parancsol, a fogyasztás finomkodást, hol a határ?

Ja és mi számit ennél nagypapizásnak?

2000 és 3000 között legyen a fordulat.

2000 alatt semmiképpen sem.

4000nél van az amúgysem túl magas nyomatékcsúcs, szóval szerintem ehhez viszonyíts. :)

Ha veszel sportlégszűrőt, akkor szerintem nem fog számottevően változni a fogyi, alacsony fordulaton pedig biztos nem lesz húzósabb.

Link to comment
Megosztás:

2000 és 3000 között legyen a fordulat.

2000 alatt semmiképpen sem.

4000nél van az amúgysem túl magas nyomatékcsúcs, szóval szerintem ehhez viszonyíts. :)

Ha veszel sportlégszűrőt, akkor szerintem nem fog számottevően változni a fogyi, alacsony fordulaton pedig biztos nem lesz húzósabb.

Köszi!

Ezt hideg motornál is tartsam be? Vagy akkor mehet a 2000 alatti tartomány?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Ezt hideg motornál is tartsam be? Vagy akkor mehet a 2000 alatti tartomány?

Hideg motornál nem kell 3000ig pörgetni, de még a gépkönyv szerint is az az ideális melegítés, ha 2000es fordulaton tartod.

Szóval szerintem az alá tényleg semmiképpen sem. Ha ott gázt adsz, akkor se nem fog menni, se nem fog jól fogyasztani.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs fordulatszam mutatom ezert fogalmam sincs, hogy mikor valtok, de 2000-nel mar felvaltani egy kicsit nem megerolteto a motornak?

Akkor lenne megeröltető, ha tolnám neki. De nem tolom. Ez csak a sima városi közlekedés, pici gázzal. Igaz, nem előzök meg senkit vele. :)

Ha nagyon tolni kell, akkor 5000-5500-nál váltok. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs fordulatszam mutatom ezert fogalmam sincs, hogy mikor valtok, de 2000-nel mar felvaltani egy kicsit nem megerolteto a motornak?

De igen. Ha lenne több időm keresnék egy görbét ami a fordulatszámfüggvényben ábrázolja a fogyasztást. Egyébként szakirodalomban több helyen megtalálható.

Meg én személy szerint hallom is hogy szebben jár 2500-ön mint 1500-ön.

De mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

Sportbetétszűrő: Ha van légtömegmérőd akkor lehet hogy a szűrő olajozása árthat neki. (csak bizonyos típusoknál) Az az ár amit a szűrőre meg a mosóra költesz bőven több lesz mint amit fogyasztásban visszahoz, és teljesítménynoövekedésről sem lehet beszélni, esetleg jobban reagál majd a gázadásra, vagy jobban veszi a fordulatot. És inkább megpróbálnék kölcsönbe kérni. Aztán...

Link to comment
Megosztás:

De igen. Ha lenne több időm keresnék egy görbét ami a fordulatszámfüggvényben ábrázolja a fogyasztást. Egyébként szakirodalomban több helyen megtalálható.

Meg én személy szerint hallom is hogy szebben jár 2500-ön mint 1500-ön.

De mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

Ezen már én is marha sokat filóztam. :) Arra jutottam, h ugyanakkora gáz mellett 500-al kisebb fordulaton tuti, h az alacsonyabb fordulat kér kevesebb benyát.

Megint más kérdés, ha haladni kell, mert akkor evidens, h nem 1500-nál nyomom a kövéret, hanem mondjuk 3000 körül.

Link to comment
Megosztás:

Ezen már én is marha sokat filóztam. :) Arra jutottam, h ugyanakkora gáz mellett 500-al kisebb fordulaton tuti, h az alacsonyabb fordulat kér kevesebb benyát.

Megint más kérdés, ha haladni kell, mert akkor evidens, h nem 1500-nál nyomom a kövéret, hanem mondjuk 3000 körül.

205000 km-t használtam egy 1,4-es NZ-t, és az éves átlagom 6,2-6,4 között volt. Mindíg forgattam, sajna nem tudom meddig mert fapados volt. A lényeg, hogy a motor olyan fordulaton menjen, ahonnan egy padlógázra azonnal, csuklás nélkül ugorjon. Persze ezt egy kis 60 lovas gépnél nagyképűség mondani, de csodákat lehetett vele tenni. Gyorsítás nagy gázzal, a lehető legrövidebb ideig, azután csak tartani a sebességet a legkisebb gázzal. Városban ha szabad a pálya (és meleg a motor) 1-2 majdnem padlógáz, utána 4. és csurgás 55-el. Lassítás 4-3-2, vagy 4-2 ben. A motorfék nagyon jót tesz a fogyasztásnak! Ezt most már mind látom a saját kuksimmal is a BC-n. :D

Link to comment
Megosztás:

205000 km-t használtam egy 1,4-es NZ-t, és az éves átlagom 6,2-6,4 között volt. Mindíg forgattam, sajna nem tudom meddig mert fapados volt. A lényeg, hogy a motor olyan fordulaton menjen, ahonnan egy padlógázra azonnal, csuklás nélkül ugorjon. Persze ezt egy kis 60 lovas gépnél nagyképűség mondani, de csodákat lehetett vele tenni. Gyorsítás nagy gázzal, a lehető legrövidebb ideig, azután csak tartani a sebességet a legkisebb gázzal. Városban ha szabad a pálya (és meleg a motor) 1-2 majdnem padlógáz, utána 4. és csurgás 55-el. Lassítás 4-3-2, vagy 4-2 ben. A motorfék nagyon jót tesz a fogyasztásnak! Ezt most már mind látom a saját kuksimmal is a BC-n. :)

Motorfék? Hogy befolyásolja a fogyit?Neked mennyit eszik a 2 lityis moci?

Link to comment
Megosztás:

Ezen már én is marha sokat filóztam. :) Arra jutottam, h ugyanakkora gáz mellett 500-al kisebb fordulaton tuti, h az alacsonyabb fordulat kér kevesebb benyát.

Megint más kérdés, ha haladni kell, mert akkor evidens, h nem 1500-nál nyomom a kövéret, hanem mondjuk 3000 körül.

Ez nem igaz, mert akkor a legjobb lenne alapjáraton járni, amíg engedik a fokozatok. (egyenletes sebességnél persze) Rakd fel 30-nál 5-be és meglátod mennyit erőlködik a motor, és ha erőlködik, akkor nem fogyaszt keveset. Ugyanez van kicsit feljebb is csak az már nem annyira észlelhető.

A motorban lévő tömegeknek van egy bizonyos tehetetlensége, amiből következik, hogy van egy bizonyos fordulatszám aminél a legkevesebbet fogyasztja. Mivel sokkal nagyobb energia szükséges egy bizonyos tömeg megmozdításához, mint annak mozgásban tartásához. Ez a fordulat pedig ismételem magam, szakirodalom szerint 2000-2500-3000-es fordulaton van. Nyilván eltérhet motorfelépítésből adódóan. (benzin-dízel, feltöltött-vagy sem, 8szelep-16szelep, sokszáz más dolog)

Ugyanez nagyban: ha az autóval sokszor megállsz és sokszor elindulsz többet fog fogyasztani, mintha egyenletes sebességgel haladnál. (és itt nem is kell mondjuk fékezni nehogy féken lévő hőkibocsátásra lehessen fogni a többletet)

epk947-nek egész jó a vezetési stílusa szerintem. És ezt tükrözi is a fogyasztása.

Silver79: bizonyos fordulat felett motorfék üzemben nincs befecskendezés, így nem fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanazzal a vezetési stílussal mennyi fogysztás különbség lehet egy 1,6SI és egy 1,4SI között ha az autó állapotát is azonosnak feltltelezzük :)

Már párszor elmondtuk, de akkor még1x:

A kisebb motor városban eszik kevesebbet, a nagyobb pedig ha gyorsabban haladsz (pl. pálya) illetve kevésbé viszi fel a többletterhelés (sok utas, csomag)

Azt kéne meggondolnod, hogy mire és milyen körülmények között és mennyit szeretnéd használni.

Link to comment
Megosztás:

Motorfék? Hogy befolyásolja a fogyit?Neked mennyit eszik a 2 lityis moci?

Motorfékkel gyakorlatilag 0 a fogyasztás, ugyanis olyankor nem ad benyát a vezérlés. Olyan 1500-as fordulat alatt kezd csak benzint nyomatni, felette motorfékkel nem. Sokan azt hiszik (régen én is azt hittem!), hogy akkor lesz legjobb a fogyasztás, ha dombon lefele üresben gurulok, na meg amikor csak gurulni kell. De motorfékkel kell játszani, mert 1500 felett 0 a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.